ПоЗиТиВнАя• 20 января 2025
Гіпертонія, що приймаєте?
Вітаю!
Мені 55 років, клімакс.
Приймаю бісопролол 1,25-2,5 мг, залежно від пульсу. Дозу чередую, бо іноді пульс стає 55 уд. Тобто з пульсом все гаразд, в середньому 62-64. Другий перепарат рамипріл 2,5 мг. Але на ньому іноді є скачки навіть до 190/110. Наприклад, вчора ввечері піднялось 150/90. Хоча за дві години до такого підвищення прийняла раміприл 2,5 мг. Випила магне В6 та спазмалгон. Більш нічого гіпотензійного не добавляла. Зранку поміряла - 110/70. Ще через годину 115/80. Робила доплер шії там є початкові проблеми з кровообігом, 25% стенозу. Треба статини, но стільки страшилок. З хребтовими артеріями щось. Просто буває на рівному місці підйом АТ до 150,170,190/90,110. Але снижується легко (каптопресс, спазмалгон, но-шпа, корвалол). Без препаратів тиск зранку 120-135/85-95 , а ввечері 130-145/80-95. Можливо хтось вже навчився корегувати все це? На що міняли рамиприл чи лізіноприл? Дуже емоційна, на кардіогрммі завжди пульс тарахтить, не можу впоратись з собою. Також коли чекаю на результати досліджень - теж всю трусить. Але скачки високих дуже цифр можуть бути і без стрессу.
Мені 55 років, клімакс.
Крижана бурулька• 20 января 2025
Ответ дляЯ_и_моя_собака
лозартан это препарат 80х годов
сейчас лучший телмисартан
Не можу приймати Телмісартан, погано переноситься, побічні ефекти дуже відчуваю.
Можу приймати препарати лише деяких груп - сартани, діуретик, бета-блокатор, іноді ще додаю антагоніст кальцію. Із сартанів можу приймати препарат на основі лозартану калію і валсартану. Краще переношу Лозап. Тому основний препарат Лозап, комбіную його або з діуретиком, або з бета-блокатором.