L-i-s-a-92af• 19 февраля в 11:03
В Чехії вже готуються запобігти хвилі біженців з України після укладання перемир
Після того як в Україні оголосять припинення вогню або завершення війни, українці в Чехії не зможуть отримати тимчасового захисту. Прага також хоче мати рішення щодо біженців на рівні усього ЄС.
Про це повідомив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан у коментарі Novinky.cz.
За його словами, необхідно запобігти другій хвилі, щоб у мирний час до країни не прибула велика кількість інших біженців, наприклад, чоловіків, які хотіли б приєднатися до своїх сімей, що вже проживають у Чехії. Їм доведеться подавати документи на проживання, як і іншим іноземцям.
«Як би не закінчилася війна, ніхто не зможе сюди приїхати після її закінчення в межах інституту тимчасового захисту», — зазначив міністр.
У разі завершення бойових дій тимчасовий захист для українських біженців у Чехії закінчиться вже наступного дня, але вони все одно зможуть залишатися в країні певний період, наприклад рік або півтора.
Однак протягом цього часу їм доведеться перейти на звичайний режим проживання, яким користуються інші іноземці. Так, українці не зможуть подати заяву на тимчасове проживання або політичний притулок, чим поки можуть скористатися, зокрема, люди з окупованих територій.
За даними опитувань, близько 50% біженців кажуть, що хотіли б залишитись у Чехії, зазначив Ракушан. Тобто це десь приблизно двісті тисяч людей. «Ця ситуація, з якою ми б точно впоралися», — сказав міністр.
Загалом Чехія готує різні сценарії у разі припинення вогню в Україні. «Ми разом із Польщею, яка головує в Раді Європейського Союзу, готуємо для цього документи. Ми хочемо, щоб це було завершено найближчими місяцями», — наголосив Ракушан.
Рішення має бути ухвалене на рівні всього Євросоюзу, вважає міністр. Прага хоче, щоби приблизний варіант пропозиції зʼявився під час польського головування у Раді ЄС, тобто до кінця червня.
«Такий план не підготують для вас ні Іспанія, ні Франція, ні будь-яка інша країна, яка зараз не має такої гострої проблеми, як ми», — зазначив Ракушан.
Він нагадав, що у країнах ЄС також мають створити центри для українських біженців, у яких їм допомагатимуть із поверненням на батьківщину. За даними міністра, обговорення були в Німеччині, Польщі та Австрії, такий центр створять і в Чехії.
«Вони б запропонували роботу в Україні, проживання, перспективи життя та умови, за яких люди повернуться. Водночас вони також допомагали б українцям, які вирішили залишитися тут, організовуючи їхній переїзд в іншу країну», — підкреслив Ракушан.
’У разі завершення бойових дій тимчасовий захист для українських біженців у Чехії закінчиться вже наступного дня’
Natalisa7613• 19 февраля в 11:05
Ответ дляByretta
Нужно больше и больше одинаковых тем
Не мешайте людям зарабатывать,они ничего больше не умеют.
Anonimka ya• 19 февраля в 11:07
Ответ дляL-i-s-a-92af
Зараз кожного дня купа заяв від купи.....
Спочатку кажуть одне, потім кажуть інше , а найчастіше - ’мене не так зрозуміли і не так переклали’. Тому будемо бачити все коли воно буде.
Elena_Kiev_Solomenskiy• 19 февраля в 11:07
пусть бы лучше так защищались от сирийцев или афганцев
Kristal2013• 19 февраля в 11:08
Интересно, все те, кто усердно строчат подобные темы и патриотично переживают за наших там и что с ними будет, в реальности переживают или игра на публику?
Ответ дляNYC
Уже было.
А как иначе? Это логично.
На сторінці мого турагента нещодавно прочитала:
ЕС постепенно восстанавливает довоенные правила въезда. Эта ситуация — яркий пример этого. Медицинское страхование всегда было обязательным, как и подтверждение цели пребывания. Скорее всего, при пересечении границы человек растерялся и не смог ответить на вопросы пограничной службы, а подтверждающих документов на руках не оказалось.
Важно отметить, что это не депортация, а запрет на въезд. Буквы, указанные в документах, поясняют причину отказа:
• E – отсутствие документов, подтверждающих цель поездки (например, бронь отеля, гостевое приглашение, обратные билеты).
• G – недостаточное количество средств для пребывания в Шенгенской зоне.
Явно попросили показать наличные деньги.
Будьте внимательны и тщательно готовьтесь к поездкам, особенно в страны ЕС.
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
Я думаю,що безвіз вони теж обмежать,принаймі,тимчасово.
Тому всі,хто тут на чемоданах, дуже здивуються
Ответ дляL-i-s-a-92af
Ну,логично. А что не так?
Ответ дляL-i-s-a-92af
Что вас удивляет?
Ответ дляL-i-s-a-92af
Сколько путешествую, в том числе и в ЕС, еще с 2005 года, и ни разу страховки не спрашивали (безусловно, я их всегда делаю)
Ответ дляByretta
Ну,логично. А что не так?
Так,логічно.Але багато хто думає,що ’ звалить з країни родиною,прикрившись українським паспортом,бо ’ Єтой странЄ’ ми нічого не винні.
Але не все так просто...
Ответ дляNYC
Что вас удивляет?
Що перестали ВЖЕ пускати в ЄС по безвізу
Апель-синка• 19 февраля в 11:21
Ответ дляL-i-s-a-92af
У разі завершення бойових дій тимчасовий захист для українських біженців у Чехії закінчиться вже наступного дня, АЛЕ вони все одно зможуть залишатися в країні певний період, наприклад рік або півтора.
Korsika999• 19 февраля в 11:22
Такой бред. В Чехии все живут за свой счёт. Мужчины сделают рабочие визы и приедут, это если откроют границы(что очень сильно сомнительно). Чехия как и Польша, ничего не платили беженцам, а орут громче всех в ЕС, как они помогли. Да, они ничего не должны. Но зачем орать про прекращение помощи? Какой? Там все за свои. Аренда питание и т.п.
Ответ дляbegovelik
Тепер будуть питати)
Це реальна ситуація,яка відбулася на минулому тижні
’Вчера произошла неприятная ситуация, которая доказала, что многие расслабились после введения безвизового режима и забыли о правилах пересечения границы. Хочу поделиться с вами скриншотом из чата, где произошёл инцидент, и прокомментировать его со своей точки зрения. Опираясь на свой опыт и знания, накопленные ещё со времён открытия Шенгенских виз, расскажу, какие ошибки могут привести к отказу во въезде и как их избежать в будущем.
Khmelnichanka• 19 февраля в 11:23
Це все не дивно.
І навіть закономірно.
Дивно те, яку радість такі новини викликають в українців.
Милота прямо.
І навіть закономірно.
Милота прямо.
Ответ дляАфри
Удалено администрацией...
Скарга на флуд,перехід на особистості і порушення правил форума.
Адміни,скільки має бути порушень поспіль,щоб отримати бан?
Ответ дляАфри
А дублирование темы десять раз не нарушает правила форума?
Удалено администрацией...