Нервогенератор• Изменено 03 марта в 01:03
Батьки розказують, що жили при СССР добре
У мене досі якийсь дисонанс у голові. батьки не були у партіях, мама бухгалтером працювала на атомній станцій, дійшла до головного, тато інженер звичайний на заводі . дали 4 кімнатну квартиру на двох дітей у 1980 роках десь
купили машину, купували імпортний одяг, золото, їздили у санаторії відпочивати і якось не було страшно, що залишаться без роботи, грошей, що про них не потурбується влада
а зараз батьки кажуть, що ти потрібна тільки коли здорова і пашеш як коняка, що на житло все життя збираєш, що все гарне і якісне коштує неймовірних грошей, що у людей інші цінності з демократією, кожен сам по собі і кожен другий нещасний
У чому вони не праві? Чому вони як звичайні люди розказують таке, а хтось зовсім інші історії?
ротцвеники• 03 марта в 08:08
Мої батьки з села, приїхали в Київ, квартиру ніхто їм не дав, вони купили кооператив за яким стояли в черзі. Сімейну кімнату дали лише коли народився молодший брат (різниця у нас 6 років), до цього я жила в бабусі, а вони працювали в укррічфлоті і жили де прийдеться, батьків я бачила лише взимку, коли закінчувався сезон.
Стосовно їжі і одягу ми не бідували, бо вони працювали на туристичному кораблі, делікатеси були доступні.
Жили всі по різному, як і зараз
Калинові вуста• 03 марта в 08:08
Ответ дляПопихтю та й годі
А що такого хорошого було в житті ваших батьків, не дуже зрозуміла?
Воровали - во, работать не надо было хорошо, можно было как попало - во, и клетку, клетку дали.
Омлетик• 03 марта в 08:08
Ответ дляКалинові вуста
На что на все? Когда вы успевали ездить? А в очереди кто стоял? За маслом, за колбасой? Чи бабка ланкова вам из морковки делала котлеты?
Не завжди був дефіцит товарів. І ковбаси, то не стосуватися. А черги були за делікатесами. Молоко, ковбаса, цукерки це завжди було. Дефіцит був на промислові товари
Омлетик• 03 марта в 08:09
Ответ дляДиверсификация
Зараз подзвоню родичам і запитаю, чого ж їм там так класно жилося, що вся молодь нашої родини звалила в Європу, а залишилися тільки пенсіонери. В нас там живуть більш менш тільки в нафто-газовій промисловості.
Ну ж не з СРСР звалили, а з незалежної. Найгірший період мого життя це 90 роки
Штора с кисточкой• 03 марта в 08:10
Ответ длянаКоблучках
Запомните! Советского союза больше НЕ будет. Даже если рашка захватит всю Украину, страны Балтии и прочие бывшие советские республики. Как раньше не будет уже НИКОГДА. И весь этот скулёж за прошлым абсолютно пустое.
Підтримую вас. Я в окупації в Херсоні бачила цю радянщину. Ті черги огромні, ліки розкладені на копотах машин та списки під замовлення, відсутність супермаркетів фастфуд забувайте, банкові картки? Забули як вони працюють. Постійно обертаєшся і шукаєш рашистів поряд, які так і шукають незгодних на підвал. Наче поганий сон оте життя окупація
І тільки плакати ’расія здесь навсегда’ повертали в реальність
Гомосноб• 03 марта в 08:10
Ответ дляОмлетик
У нас була робоча сім´я. Телефон був і у всіх сусідів був. Жили нормально, зарплати вистачало на все. Подорожували, щороку були на морі. Бабка ланкова в колгоспі завжди відпочивала в санаторіях. Пізніше гірше стало з товарами в магазинах, але то залежало від місцевої влади. Тому що при подорожах в інших республіках і містах було все. А в Україні почалася спекуляція і дістати з під поли... машина була, ну звісно москвич. Але був; у всіх хто хотів, той міг собі дозволити
Ага, из нашего 100 квартирного дома, только 5 человек хотели машину в 80-х годах. Остальные с радостью штурмовали троллейбусы и автобусы. Я помню свой ужас, когда мама оставалась возле двери в битком набитом транспорте, а меня какая-нибудь сердобольная бабушка брала к себе на колени. На каждой остановке маме приходилось выходить, чтобы выпустить пассажиров, а я кричала, боясь, что мама не успеет зайти в троллейбус и он уедет без нее.
Мандолина Бу• 03 марта в 08:12
Не надо жить прошлым, не будет совка.
Но моей маме дали квартиру, дом был старый на снос. Работала уборщицей в стоматологии. 140 р зп, полторы ставки, хватала на всё. Не шикарно, но торты и мясо кушали каждый день, фрукты. Теперь только два раза в месяц что то вкусное можно купить. Я медсестра и зп это слезы. Но я люблю свою работу
Калинові вуста• 03 марта в 08:13
Ответ дляСтопясят раз обсуждала
Вам зараз скільки?
Якийсь дисонанс від прочитаного.
Бо роздуми як в 20річної, то батьки могли вже совок і не застати.
1) Молодість завжди згадують як найщасливішу пору, не залежно від совку
2) В совку відносно щасливими і задоволеними життям могли бути партійна еліта, інтелектуали, сфера інтересів яких не суперечила політиці партії (наприклад, науковці) і сіра маса звичайних людей, яким для щастя вистачало дешевої ковбаси.
На прикладі моєї родини по татовій лінії - прапрадіда розкуркулили, прадіда депортували з Польщі (операція Вісла), все життя його сім´ї вмістили в кілька валіз. Сім´я мами була віруючою і церкву доводилося відвідувати таємно, за цим стежили і могли покарати. Це саме стосувалося шлюбу і хрестин, теж таємно.
Тато захоплювався музикою, але ж заборонялося грати джаз і не тільки його. Ціле покоління молодих музикантів без майбутнього - грали таємно, ризикували бути затриманими міліцією. І після муз.училища тата скерували працювати в психлікарню - щось на зразок муз.керівника в клубі при психлікарні, організовувати виступи для пацієнтів і за участі пацієнтів. Прямо мрія для молодого і творчого.
І так, більшість ’плюшок’, якщо ти партійний, батьки відмовлялися вступати в партію, це їх моральним принципам суперечило.
Якийсь дисонанс від прочитаного.
Розкуркулили - это алкашня беззубая с винтовками, ограбила, отобрала все заработанное, и скажите спасибо, что не растреляли, а сослали с глаз подальше.
Такие же сейчас точно захватили Донбасс, алкаши, нарики, и прочая шваль. Конечно,они сделают жизнь стабильно счастливой
Донька подруги• 03 марта в 08:14
Атомна станція то як окрема країна.
Я виросла у Енергодарі.Нічого страшного не пам´ятаю про 90 та,у нас все було.
Чоловік з сумської області,то всі жахи з роками не виплачуваної зарплатні,та/або зарплатня видана каструлями.
Омлетик• 03 марта в 08:14
Ответ дляГомосноб
Іііі? Зараз транспорт не набитий лише через війну. А так це сьогодення. Якийсь тупенький приклад. У моїх батьків було 2 авто при СРСР. А я його не маю і все життя пижиеи та траліки, то про що це свідчить? Ні про що
Калинові вуста• 03 марта в 08:14
Ответ дляНервогенератор
мені доступно, бо я дружина айтішника вже довгий час
моїм друзям, колегам, родичам - ні. навіть лікарі в моєму оточені погано живуть, від зп до зп +-, квартири мають не всі.
я мовчу про умови життя на мінімалку
ладно, то таке
я мовчу про умови життя на мінімалку
ладно, то таке
И вы вся испереживались за ликарив на дныре и срочно хотите отдать всю власть алкашам с автоматами и кадыровцам?
Гомосноб• 03 марта в 08:15
Ответ дляМандолина Бу
Не надо жить прошлым, не будет совка.
Полторы ставки, это ваша мама по 12 часов работала каждый день? Плюс 2 выходных? Когда она жила?
Библиотекарь• 03 марта в 08:16
В санатории путёвки только больным давали, у моего деда была язва желудка, ему каждый год давали в Трускавец. Родители тоже обычные папа инженер, мама экономист. Золото могли купить, машины не было, на море ездили от предприятия на Азовское, квартиру получили в 90м, как раз перед самым развалом, так мне 10 уже было,, брату 18.
Зато я хорошо помню очереди за маслом, как мы стояли и я стояла, потому что на человека выдавали.
Пасхальний тролік• 03 марта в 08:16
Ответ дляМerida
Кстати, 4 комнаты дали за блат. Семьям с 2мя разнополыии детьми давали стандартно 2ку. Редко трёшку. 4 давали из-род полы. Своим или за взятки
Да моим трешку дали, за взятку, бабушка говорила, приехал зять мой отец и говорит была комиссия в общаге от Малышева, много детей и стены цвели, ну и дали квартиру))), пришел начальник и говорит Вам там квартира положена, но если в течении суток денег не даш, уйдет другим, батя за свой счет сутки взял и приехал просить денег, собирали всем селом, а потом бабушка с книжек снимала и раздавала долги, а еще поросят порезали, корову продали, ну и с огорода все лето ездили продавали, вот так квартиры давали бесплатно…
Я не чарівниця вам• 03 марта в 08:16
Ответ дляНервогенератор
в Цум їздили, в москву,був вибір
я ще бачила рушники, гарної якості, махрові
зараз є вибір дуже широкий,але і цини на них не з середньої зп, більшість ширпотребу
В Москву поїхати - це вже була проблема. Не можна було простому робочому просто поїхати в Москву. А гроші на дорогу і на ЦУМ збирали рік.
Мої з Чернігівської області в Київ збирали довго гроші щоб в Універмаг чи ЦУМ поїхати. Так в Київ хоч поїхати було простіше, без дозволів.
І ще розкажу - з села до 1974 року люди не могли виїхати навіть в місто без спеціального дозволу. У селян до того навіть паспортів не було. Вони як кріпаки жили з трудоднями.
Свекруха говорила, що як могла вибиралась з села - вчилась відмінно, по піонерській лінії була активна, щоб вступити на вчителя і виїхати з села. Бо простою селянкою вона не могла нікуди поїхати і прав не мала майже ні на що.
Тільки в 1974 році видихнули, бо паспорти дали, і пенсію почали селянам призначати. І могли на закупи в місто поїхати легально.
Калинові вуста• 03 марта в 08:17
Ответ дляФруктЕщеТот
Удалено администрацией...
Ну что вы так тревожились, помилуйте. Ну полежали в луже, зато ж потом на уборку картошки, в сранье, в земле, в грязи, ну зато ж молодые, лет 12. Что вам еще надо, а?
Мелочунь• 03 марта в 08:17
Ответ дляКалинові вуста
Это в тролячьих фантазиях. Или сейчас выяснится, что дедушка директор атомной станции, космонавт и министр
Бабушкиной сестре тоже дали четырёхкомнатную, аиу нее два сына. Но она тоже была главбухом, только таксопарка
Я не чарівниця вам• 03 марта в 08:17
Ответ дляБез QR коду
Шо вы мелете. Моя мама обычный бухгалтер на заводе тогда была, все тоже самое, дали 4 комн кв от завода, и каждое лето мы ездили на море в санаторий.
До сих пор помню жареный миндаль в бумажном пакетике.
Бухгалтерів ’обичних’ не було. Це вже була еліта.
Кукусики• 03 марта в 08:18
Ответ дляЧорнобаївка
а ще вона не знала про існування целюліту, шугарінгу, 3д вій і багато чого іншого. поралась кожного дня до і після роботи біля корів, свиней курей, але була щаслива
Да, красота естественная была, как и отношения настоящими. Папа маму 6 лет добивался. Насчёт того,что ей приносило счастье хороший....в селе были кружки по интересам-танцы,пение, спорт.гимнастика, баскетбол,волейбол, организовывали концерты. Так что ни хлебом единым
Гомосноб• 03 марта в 08:18
Ответ дляОмлетик
Сейчас многие имеют авто, если вы не поняли о чем я. Речь шла о том, что мало кто тогда мог позволить себе эту роскошь.
Мелочунь• 03 марта в 08:19
Ответ дляБез QR коду
Обычный бухгалтер
Обычно бухгалтера и имели квартиры, машины, поездки бесплатные., на море
А работянин сын максимум , что имел это кулёк конфет на нг и иногда в лагерь 5 км от города
Калинові вуста• 03 марта в 08:19
Ответ дляНервогенератор
в Цум їздили, в москву,був вибір
В мацкву вы ездили за туалетной бумагой и полотенца гарные вы только тогда видели, а сейчас не видите, жена айтишника? Вы на чем том тяжелом сидите? Соли?
Омлетик• 03 марта в 08:19
Ответ дляГомосноб
Ну да завдяки старим авто з ЄС розкош стала доступною українцям))) багато на свою українську з.п може дозволити авто з салону?
Гомосноб• 03 марта в 08:20
Ответ дляПасхальний тролік
А каков размер взятки? Знаю, кооператив наш стоил 5 тыс.
Калинові вуста• 03 марта в 08:20
Ответ дляНервогенератор
Ваші слова і побажання да всім на голову) Мрію коли у нас УСІ будуть на високоплачуваних посадах, і лікарі і вчителі і військові і медсестри ну і купа усіх людей,що дуже потрібні державі
Вы бы лучше работать шли
Цибулька зла• 03 марта в 08:22
Ответ дляЧорнобаївка
ну так, були підприємства першої черги забезпечення. у нас був завод оборонний, туди йшли працювати тільки заради отримання житла, але для цього треба було жити з батьками, дітьми і сестрами-браттями років 10 щонайменше
Мой папа выходец из РФ, а мама с юга Украины. На АЭС приехали уже после того как я родилась. Квартиру получили проживая соответственно без бабушек и дедушек, поскольку никого из них рядом не было.
Пасхальний тролік• 03 марта в 08:22
Ответ дляГомосноб
Бабушка боялась говорить, но да можно было и кооператив тогда взять, но если б были деньги …
Гомосноб• 03 марта в 08:22
Ответ дляМелочунь
Обычный бухгалтер
Так все проходило через бухгалтерию и путевки тоже. Конечно, они первыми узнавали и пользовались благами.
Марічка• 03 марта в 08:24
Ответ дляиз_под_тишка
У мене така колега, в той час, коли мої батьки прості педагоги в звичайній школі могли принести тілдьки воші додому або болячки, у неї бабуся на ковбасній фабриці, дідусь на славетному заводі, вдомі було все, ну ви розумієте, ковбаса ск творила чудеса бартеру. Ніколи я не їздила ні в які табори/санаторіїї, вчителям це не положено було, який імпортний одяг, до цього часу пам´ятаю чоботи югославські , які мама десь ’відірвала’ для мене, все життя перед очима будуть стояти, ніяких квартир теж ніхто не давав, тому срср в всіх різне було.
Про квартири доречі- в гуртожитках, які колись були від заводів, досі живуть люди, які стояли в черзі на заводах на ті квартири. Вже пенсіонери, і ніхто їм ті квартири не дав. Давали звісно, але не так як автор пише- 4 кімнати на двох дітей. Моєму батькові дали двокімнатну в ’малосімейці’на сім´ю з двома дітьми.