Капризуля• Изменено 18 марта в 08:06
Дорослі з РАС + РДУГ
Доброго дня. Напишіть, будь ласка, хто має дорослих дітей з РДУГ + РАС (СА). Чи мають діти власні родини та своїх дітей? Чи змогли здобути освіту та побудувати кар´єру? Дякую ❤️
Потішаюся• 18 марта в 17:09
Ответ дляНе худа ні разу
В мене донька з РДУГ - 27 років. Все життя дуже все легко давалося - навчання, тренування, социалізація, завжди багато прихильників. Але вона дуже швидко починає та згасає. У роботі досі не може знайти себе, хоча повністю себе забезпечує після університету. У відносинах - дуже швидко партнер їй набридає, егоістична. Каже, що не знайшла рідну душу. Хоча був хлопец, якого вона кохала і він її, але ці відносини вона ж сама розірвала, хоча тепер жалкує. Черта характеру, яка мене дивувала з дитинства - вона пройде по головах, якщо їй щось потрібно, завжди досягне того, чого хоче, але при цьому може зробити боляче іншій людині. Але, якщо людина буде з кола довіренних людей, то горло за неї перегризе. Дуже обожнює молодшого брата. При цьому за нами спілкується раз у місяць, але частіше їй і не потрібно. Цей 1-2 рази в місяць розказує все своє життя за місяць - в неї прямо потреба поділитись усіми подробицями. Я знаю доньку, тому прийняла такий формат спілкування.
В цілому як і кожної людини є свої достоінства та недоліки. Я жартую, що онуків я скоріше дочекаюся від молодшого і також стакан води також
дуже схоже
тільки вчитися важко(
а ці всі перегоряння і зміна хоббі та гіперфокусів...нав’язливе намагання досягнути свого, розказувати про себе і свої думки, музику, відео, інтереси, відносини, ’перегризе горло’ за своїх ітд
тільки вчитися важко(
Потішаюся• 18 марта в 17:13
Ответ дляЛісАпетная
Ну щодо моєї дитини у оточуючих теж немає сумнівів) Ну хіба дивуються, що не їсть нічого.
Дитина з такими діагнозами, як у автора, - це абсолютно нормальна, високо інтелектуальна дитина з певними особливостями поведінки і соціальної взаємодії. Причому більшість цих особливостей згладжуються з віком, бо покращується самокерованість. Тому батьки мають просто максимально адаптувати її, пояснюючи ці особливості і, можливо, тренувати певні навички, а не робити з неї хвору. Тут виросте повноцінний адекватний дорослий. Який сам вирішить, хоче він дітей чи ні. А не мама скалічить ще в дитинстві, як радите ви. Я досі в шоці від того, що прочитала.
це ви просто до пубертату явного не дійшлти - тому така на позитиві
це як 2 дитини різні
і всі ці особоивості вилазять з іншого боку спектру
багато дівчат тільки у пубертаті і діагностують
там така тривожність, фобії, агресія вилазить часто, тому що підвищується часто ГЧ, міняється сенсорний профіль.
тому там кому як повезе, в кого знизиться чутливіть і буде менше фрустрації - тому повезло і скажуть шо ’адоптувався’
А в кого півищиться -тому додадуть діагнозів і таблеток
це як 2 дитини різні
Потішаюся• 18 марта в 17:18
Ответ дляЖертва интернета
У меня РАС, официальный диагноз, нашла мужа чтобы родить детей, дети были моим спец интересом. Родила троих (из пяти), сейчас другой интерес уже.
Учиться не смогла в универе, хотя поступила легко, знания были, но после первого курса ушла. Работать могу только там где не нужно общаться ни с кем. Сейчас это сортировка секонда.
так не смогли учиться потому что надо общаться в вузе или что?
ЛісАпетная• 18 марта в 17:21
Ответ длясладкий_ноябрь
Якщо ви пишете про продуктивно жити, то не розумієте, що таке Рас
Або у нас різне розуміння слова ’продуктивно’.
Я маю на увазі здатність самостійно організувати свій побут, дозвілля і фінансову незалежність. З урахуванням своїх слабких і сильних сторін (особливостей), щоб максимально уникнути перевантажень, мелтдаунів, зривів та інших моментів. Ясно, що я максимально намагатимусь підстрахувати, наприклад, наявністю пасивного доходу. Але основна робота направлена на забезпеченні можливості жити самостійно.
Я не ’підписувалась’ за всі РАС, мова виключно про Аспергерів. А вони на це здатні. Так, це може бути не так, як живе більшість НТ. Але однозначно, Аспергери не тяжкохворі.
Шиворот Навыворот• 18 марта в 17:26
Мій колишній чоловік має ознаки Аспергера та РДУГ - можливо, вроджені, а можливо, як наслідок аб´юзу з боку батьків.
З його слів психіатри неофіційно підтвердили, а офіційно поставили тільки комплексний ПТСР, інакше до ньго б на роботі були питання.
Завдяки війні зміг знайти свою нішу і мати високий дохід: у мирні часи він заробляв разів в шість менше. Допомогло ще й постійне лікування, яке він почав проходити, і силова структура, в яку він потрапив.
У нашої дитини ні РАС, ні РДУГ немає, є інші труднощі, які можливо компенсувати і опанувати загальноосвітню програму.
сладкий_ноябрь• 18 марта в 17:30
Ответ дляЛісАпетная
Аспергера різні є, а не лише високофцнкціональні.
ЛісАпетная• 18 марта в 17:30
Ответ дляПотішаюся
думаєте?
мені здається що таких людей нейротипові відчувають і виштовхують
а свої нейротипові загони і дивності приймають бо вони зрозумілі більшості
всі ці застілля чи просто сумісна їжа, всі нейровідмінні люди гіперчутливі - і вони часто і сидіти за столом не можуть через запахи, звуки, самі нічого не їдять крім простого набору не змішаних продуктів
Думаєте нормотипові захочуть таку людину прийняти до компанії друзів, до колективу на роботі, в студенське життя?
Це тільки в кіно про шелдона всі це терплять роками і відкривають його особистість
Є таке, але.
Моя дитина має друзів, не багато, змінюються, але вони є. А є такі діти, які хотіли б з нею спілкуватись, але вони їй не цікаві. Так що і вона перебирає теж) Дійсно, їй важко серед НТ дітей (мені в дитинстві теж було важко, булили, дразнили, я теж вирізнялась), але є різні діти. У мене теж були друзі в школі (не багато), більше з студентських часів. Не купа, але для спілкування вистачає. Та мені й одній норм, в більшості випадків. В робочих колективах теж відносини норм. Тому просто треба шукати цікавих і комфортних тобі людей. А вони знайдуться, всі ж різні. Ну і роботу варто шукати з урахуванням особливостей.
ЛісАпетная• 18 марта в 17:38
Ответ дляПотішаюся
мені цікаво дивитися як у нас пробують діференціювати рдуг і рас
чомусь якщо при рдуг є гіперчутливість - то це вважається +рас
Чому не ясно
при рдуг теж ГЧ може бути
тому всі ці дагностіки взагалі не вважаю якимись помічними
Чім більшої зрілості досягає людина тим менш виражені риси якихось синдромів виражених гіперчутливістю
от вона нікуди не дінеться
Чому не ясно
при рдуг теж ГЧ може бути
от вона нікуди не дінеться
Ну, в нашому випадку я про Аспергера почула раніше, ніж про РДУГ. Але так, дуже багато схожого є. Харчова вибірковість є і у РДУГ, і тривожність теж. І гіперфіксації (як спецінтереси при РАС). І труднощі з соціальною взаємодією. Я думала в цю сторону. Але були ще й інші моменти, про які питали психіатри плюс результати тестів. Поки офіційно стоїть так, з часом побачимо.
ЛісАпетная• 18 марта в 17:44
Ответ дляПотішаюся
це як 2 дитини різні
Розумію, про що ви. Але у доньки ОВР і тривожний розлад супровідні, так що я з подібним знайома давно. І з фобіями, на жаль, і з агресією. Працюємо. Якраз в пошуку психолога, бо останнім часом посилились прояви ОВР. Сподіваюсь пубертат переживемо.
ЛісАпетная• 18 марта в 17:47
Ответ длясладкий_ноябрь
А хіба Аспергера не вирізняє високофункціональність? Це ж розлад без порушення інтелектуальної сфери.
Потішаюся• 18 марта в 17:58
Ответ длясладкий_ноябрь
аспергера взагалі немає вже у переліку
те що раніша називали СА - це високофункц. РАС
ЛісАпетная• 18 марта в 18:03
Ответ дляПотішаюся
аспергера взагалі немає вже у переліку
6A02.0 розлад загального нейророзвитку без порушення інтелектуального розвитку з незначними порушеннями функціонального мовлення
По МКХ-11 у доньки так.
F 84.5 по попередній.
По МКХ-11 у доньки так.
F 84.5 по попередній.
сладкий_ноябрь• 18 марта в 18:06
Ответ дляПотішаюся
аспергера взагалі немає вже у переліку
Не завжди
Нічний дожор• 18 марта в 21:17
Ответ дляграфиняВишенка
У меня СДВГ, поставили диагноз в 42 года. Есть дети и даже муж. Работа профессия, даже иностранный выучила. Только во взрослом возрасте поняла что со мной, и почему мне так трудно было жить. Изначально обратилась с депрессией, второй врач, к которому обратилась, поставил диагноз.
Подскажите? А какие у вас симптомы? Мне 33 года, и я тоже у себя подозреваю этот диагноз. Психолог как то предположила, что он у меня может быть
графиняВишенка• 18 марта в 21:49
Ответ дляНічний дожор
Слишком много сразу мыслей в голове. Всё абсолютно скучно, жить даже скучно. Люди не интересны. Собеседник только начинает говорить, я уже обычно знаю, что дальше будет. Если я сижу на лекции допустим, мне надо что то крутить в руках, иначе я ничего не запомню и не услышу.
Много таких ’мелочей’ Если чтотто увлекает, могу часами делать забываю о еде и туалете. Откладываю всё на потом. Трудности с бытовыми моментами. У нас не появляется привычка за 21 день, и за 101 не появляется))) То что надо мыться чистить зубы, это не привычка, а каждый раз надо это контролировать. Это все создаёт повышенную нагрузку на нервную систему.
графиняВишенка• 18 марта в 21:52
Ответ дляНічний дожор
Воо интересный канал на эту тему, рекомендую
Ещё учтите. Женский СДВГ и мужской, это большая разница
Нічний дожор• 18 марта в 21:56
Ответ дляграфиняВишенка
У меня так - я спрашиваю что-то у мужа, он мне отвечает. А я тем временем мыслями уже думаю о чем то другом.
Постоянно, что-то тоже надо крутить в руках, дереть. Не могу усидеть на месте, сто раз могу поменять позу для сидения. Тоже все откладываю на потом. Элементарные вещи забываю сделать. Я очень умная, могу во всем быстро разобраться. Но делаю ошибки, в пустяковых вещах, из-за невнимательности.
графиняВишенка• 18 марта в 22:01
Ответ дляНічний дожор
Да, это все тоже есть у меня. Пройдите несколько тестов в интернете. Ну и лучше к врачу сходить на диагностику. Есть препараты, можно попробовать попить, но пр назначению врача. И зная о себе это, есть много уловок, техник, что бы жить легче и более продуктивно.
Нічний дожор• 18 марта в 22:03
Ответ дляграфиняВишенка
Тесты я проходила - СДВГ. Мой психотерапевт подозревала этот диагноз. Но особо на этом не останавливались. Я сейчас пытаюсь вылечить свое тревожное расстройство антидепрессантами.
графиняВишенка• 18 марта в 22:08
Ответ дляНічний дожор
У большинства СДВГ, особенно женщин, тревожное и депрессия, это следствие СДВГ. Всё таки, лучше причину блокировать, чем следствие. Попробуйте проконсультироваться с кем то ещё. Я до войны, у нас в Украине лечила депрессию. А в Польше, у меня сразу же предположили СДВГ, как основную проблему. Вобщем, по моему личному опыту, надо копать дальше/глубже.
Жертва интернета• 19 марта в 16:58
Ответ дляПотішаюся
Да, надо общаться, о чем-то с кем-то договариваться, делать презентации, какие-то совместные проекты. Это все пытка была. И еще надо было ехать в транспорте, забитом с утра, с пересадкой. Я приезжала уже настолько вымотанная... В общем, поняла что пять лет я это все не выдержу, нет смысла мучиться.
Потішаюся• 20 марта в 04:01
Ответ длясладкий_ноябрь
Не завжди
завжди
синдром аспергера це високофункціональний аутизм
інтелект збережений завжди
Потішаюся• 20 марта в 04:02
Ответ дляЛісАпетная
і які іншлі моменти окрім загальних для рдуг та рас виділили психіатри?
сладкий_ноябрь• 20 марта в 07:13
Ответ дляПотішаюся
завжди
інтелект збережений завжди
Але не завжди дитина функціонує теж добре , тому не завжди може добре вчитися, легко переносити зміни, бути в тривожному стані і тд.
ЛісАпетная• 20 марта в 07:58
Ответ длясладкий_ноябрь
Так, згодна. Але враховуючи високий рівень інтелекту, над цим можна працювати. Можна подумати всі НТ гарно вчаться, не мають фобій і продуктивно живуть.
сладкий_ноябрь• 20 марта в 08:16
Ответ дляЛісАпетная
В теорії можливо все.
А в практиці все по іншому. Будь який стрес може дати відкат, а щоб знову прийти в ту саму точку іноді потрібні місяці.
Легше працювати з дитиною, коли вона мала, потім пубертат і все. Там вже вас можуть не відпустити до себе, взагалі.
ЛісАпетная• 20 марта в 08:16
Ответ дляПотішаюся
Відсутність харчового інтересу в ранньому дитинстві, відсутність рольових ігор, стереотипні ігри, зациклюваності, незграбність рухів, затримка з побутовими навичками, відсутність інтересу до ровесників, (це до певного віку було), не розуміння їх ігор, неприйняття тактильних відчуттів від інших людей, крім мами, дуже рання правильна мова, нав´язливі рухи та дії, недостатнє розуміння соціальних ситуацій, буквальне розуміння висловлювань інших, погане розуміння (’зчитування’) емоцій інших. Негативне ставлення до змін.
ASAS (Австралійська шкала для синдрому Аспергера), загальний бал за всіма субшкалами якої складає 77 (з 144). Показники за субшкалами (максимальний бал – 6): Особливості соціальної поведінки та емоцій – 3,8; Особливості спілкування – 3,2; Особливі інтереси – 3,0; Особливості пізнавальної сфери та Моторні особливості – по 2,0 бали.
За результатами виконання опитувальника CASD (Опитувальник розладів аутистичного спектру) отримано 19 балів, що відповідає діапазону аутизму.
За результатами опитувальника NICHQ Вандербільт (Опитувальник симптомів поведінкових розладів) оцінка дефіциту уваги складає 17 балів (легкий/середній ступінь тяжкості), гіперактивності/імпульсивності – 22 бали (тяжкий ступінь), протестних реакцій – 16 балів (тяжкий ступінь), поведінкових проблем – 5 балів, субшкали тривожно-депресивних проявів – 8 балів, соціальної адаптації – 25 бали (більш помітні складнощі у стосунках з батьками, виконанні вказівок/дотриманні правил, а також самоорганізації).
ЛісАпетная• 20 марта в 08:26
Ответ длясладкий_ноябрь
В теорії можливо все.
Я не теоретик. Знаю, як це працює. Моя дитина ще має супутньо досить-таки яскраво виражений ОВР і тривожно-фобічний розлад, тому з нею і зараз не зовсім просто.
В тому числі тому вона знає про свої особливості, що звідки ’росте’ і що цьому можна допомогти.
Готуюсь до різного, але сподіваюсь на краще. ’Можуть не підпустити’ це теж теорія. Бо може бути і інакше.
сладкий_ноябрь• 20 марта в 11:18
Ответ дляЛісАпетная
В підлітковому віці діти з СА дуже змінюються, можуть не приймати свої зміни, мають проблеми з дітьми, бо зазвичай діти з СА мають відставання в психічному розвитку і з ними стає спілкуватися не цікаво, також мають зацикленосиі і тд
І прибрати все це неможливо, бо якби було можливо, то тоді б рас був виліковний
ЛісАпетная• 20 марта в 19:20
Ответ длясладкий_ноябрь
Ну вже як буде.
Але все одно робити з дитини тяжкохвору, як це робить автор, я не збираюсь