Доброї ночі, не знаю чи можна тут задати таке запитання, але я напишу
У вівторок (майже тиждень тому) було видалення зуба мудрості, видалення було складне ( зуб лежав повністю боком і був достатньо великий) антибіотик пʼю, ванночки фурациліном роблю, і ще є шви на рані
І ось вже 5 день мене турбує головний біль та біль в зовсім іншому зубі зверху і з іншого боку, і я змушена пити обезболююче.
Це взагалі нормально? Чи варто хвилюватися?
Дякую за відповідь
Vitalik2025• 24 марта 2025
Доброї ночі! Після складного видалення зуба мудрості можуть бути тривалі болі, але деякі симптоми можуть вказувати на ускладнення.
Що може бути причиною головного болю та болю в іншому зубі?
1. Іррадіюючий біль – біль може ’віддавати’ в інші ділянки через подразнення нервів.
2. Спазм м’язів та напруження – після операції щелепні м’язи можуть бути напруженими, що викликає головний біль.
3. Відповідь організму на стрес та ліки – антибіотики, анестезія чи навіть сам процес загоєння можуть викликати головний біль.
4. Альвеоліт (запалення лунки) – якщо біль не зменшується, а навпаки наростає, з’являється неприємний запах з рота – це може бути запалення лунки.
5. Запалення сусідніх тканин – якщо біль не лише в місці видалення, а поширюється на інші зуби або голову, можливо, розвивається запальний процес.
Що робити?
✅ Продовжувати полоскання (але обережно, не інтенсивно, щоб не вимити згусток).
✅ Пити достатньо води, щоб уникнути зневоднення (воно може посилювати головний біль).
✅ Не перегрівати щелепу – уникати гарячих компресів, лазні, гарячих напоїв.
✅ Приймати знеболювальне за потреби (ібупрофен, німесулід – якщо немає протипоказань).
✅ Якщо біль посилюється, є набряк або підвищується температура – терміново до стоматолога!
Оскільки біль триває вже 5 днів, особливо в іншому зубі, краще не зволікати й показатися лікарю. Він перевірить, чи все заживає нормально і чи немає ускладнень.
Що робити?
Ответ дляVitalik2025
Що робити?
Дякую дуже
Якщо з тим верхнім зубом все добре, можливо справа в щелепному нерві, який проходить під зубами внизу і був подразнений під час процедури.
Мені такий лежачий зуб мудрості в стаціонарі видаляли саме тому що він корінцями ’обіймав’ той нерв, і важливо було його не пошкодити.
Дуже неприємно це все.
Скорішого відновлення
Дуже неприємно це все.
Скорішого відновлення
У мене щелепно-лицьовий нерв застуджений.
То він таке буває чудить.
Наприклад мені робили нижній зуб, возяться з ним, а мені всі рухи лікаря віддаються у верхній зуб з іншої сторони.
Або заболіла верхня щелепа, біль як зуб ниє, тільки там у мене всі зуби видалені давно, думала на пазуху, бо біль потім вгору якось побігла...але то все той же бісів нерв.
То він таке буває чудить.
А зуби до речі, в тому кутку щелепи видалені теж з-за нерва. В 2014 застудила обличчя, біля скроні ненадовго оніміло. І з тієї сторони вгорі почали боліти зуби. Стріляти точніше. На вид здорові. І вони були здорові, але їх залікували(( потім вони розкришились. А стріляє там іноді і досі. В сиру холодну погоду.
Бережіться, одужуйте, доброї ночі.
Ответ дляGvenna
Дуже неприємно це все.
Скорішого відновлення
Дуже неприємно це все.
Скорішого відновлення
Дякую дуже, це капець з тими зубами
Але з верхнім не все ок
Ось роздивилась і таки є дірка
Хоча до вагітності я лікувала
І ось знову
Але з верхнім не все ок
Ось роздивилась і таки є дірка
Хоча до вагітності я лікувала
І ось знову
Ответ дляGvenna
Бережіться, одужуйте, доброї ночі.
Як це все складно 😭
Дякую що поділились 🙏
Мирного неба і нехай все буде добре 🙏🫶🏻
Дякую що поділились 🙏
Мирного неба і нехай все буде добре 🙏🫶🏻