Балаболка• 02 апреля в 11:09

А есть кто-то в Хорватии?

Всем привет! Есть у нас тут кто-то, кто живет в Хорватии? Беженцы или нет - не принципиально. Хотелось бы больше узнать о жизни в этой стране - работа, климат, менталитет, отношение к украинцам... Буду благодарна всем за ответы!
Котогосподиня• 02 апреля в 11:15
Друзі живуть в Задарі, переїхали в 2022, з часом відкрили бізнес (будівництво), в цілому все подобається. Гарний клімат, але влітку досить спекотно та багато туристів, більшість орендодавців піднімають оренду на сезон, або контракт на 9 міс, до українців ставлення звичайне.
Яйцеголовая• 02 апреля в 11:16
Климат приятный. Цены не дешёвые. Вкусные летом фрукты, очень. Арбузы.
Люблю там отдыхать.
Подруга жила меньше года в столице, ну такое. Дорого все. Работала в магазине практически нон стоп чтобы прожить + съем. Вернулась домой и больше сказала не поедет, хотя город обстреливают наш.
ХтоЯкщоНеЯ• 02 апреля в 11:22
про каждую страну читаю ’дорого все’, а где дешево?
в Украине?)
Яйцеголовая• 02 апреля в 11:23
Ответ дляХтоЯкщоНеЯ
в Украине?)
Вы были в Хорватии?) В Польше все дешевле к примеру.
ХтоЯкщоНеЯ• 02 апреля в 11:33
Ответ дляЯйцеголовая
была, и близкая подруга там уже третий год живет.
И была в других странах, где тоже дорого. Но мне и в Украине сейчас недешево. А при минимальной украинской з/п я вообще не представляю, как люди выживают.
Ромашкинная• 02 апреля в 11:54
Ответ дляХтоЯкщоНеЯ
в Украине?)
Ну я поряд з Хорватією живу вже 3 роки. Оренда, комуналка та проста їжа на двох 1300 євро.
Середня зп 1200 по країні. Уже виходить, що для того, щоб купувати одяг, взуття, косметику та ліки, треба другий працюючий в родині.
В Україні в мене була зп 90 000 грн.і своя квартира. Набагато краще мені було дома( Київ
Котогосподиня• 02 апреля в 11:56
Ответ дляХтоЯкщоНеЯ
В Хорватії дорожче продукти ніж в Україні чи Польщі, особливо на узбережжі, і оренда досить висока при не великих зарплатах. І з роботою досить туго, принаймні те що я бачила, це не промислова країна, немає стільки виробництв як наприклад в Німеччині чи Чехії (в Чехії жила і бачила навіть в захудалому селі є якийсь цех з виробництва чогось).
Котогосподиня• 02 апреля в 11:57
Ответ дляРомашкинная
Це у вас гарна оренда, у друзів тільки оренда 2-шки 900євро.
Ромашкинная• 02 апреля в 11:58
Ответ дляКотогосподиня
Бо ми в селі))
Творог для розжига• 02 апреля в 11:58
Ответ дляХтоЯкщоНеЯ
в Украине?)
Найдите тему про 17-18 летних мальчиков в Польше, так одна писала там, что в скандинавской стране 18 летний сын на все зарабатывает сам, на путешествия хватает и отдых мамы может оплачивать. )))
ХтоЯкщоНеЯ• 02 апреля в 11:59
Ответ дляРомашкинная
Європа - кращий варіант для тих, хто і в Україні орендував житло і виживав від з/п до з/п.
Я живу в своїй квартирі в центрі Києва, і звісно, що навіть орендувати таку квартиру в якомусь великому европейському місті не змогла б. Тому і не розглядаю для себе переїзд + можливість працювати в Україні за спеціальністю.

Але є багато людей, які важко працювали в Україні і їм ні на що не вистачало коштів. Зараз вони також важко працюють в Європі, але принаймі на необхідне вистачає і ракети над головою не збивають.
Котогосподиня• 02 апреля в 11:59
Ответ дляРомашкинная
Бо ми в селі))
Вони спочатку в селі були, але дитині дуже школа не подобалась, ну і саме село після Києва, тому переїхали до міста.
Творог для розжига• 02 апреля в 12:07
Ответ дляРомашкинная
Така сама ситуація як у вас у мого сина. Сумує за Києвом, але не може повернутися. А чому ви не повертаєтеся?
Ромашкинная• 02 апреля в 12:08
Ответ дляТворог для розжига
По тій самій причині. Я не одна) виїхали за 4 дні до початку війни
Творог для розжига• 02 апреля в 12:14
Ответ дляРомашкинная
Не розглядаєте можливість придбати житло в тій країні, де зараз живете?
Ромашкинная• 02 апреля в 13:44
Ответ дляТворог для розжига
Для цього треба мати робочі документи мінімум на 3 роки. Поки у нас таких немає) але ми над цим працюємо.
Продавати своє житло в Україні не хочемо
Творог для розжига• 02 апреля в 14:33
Ответ дляРомашкинная
Ми так само, Але в нашій країні достатньо року.
Підмітайло• 28 апреля в 17:54
Ответ дляРомашкинная
А поряд з Хорватією це де? Чорногорія? 1300 за все - це не дорого. В Хорватії сама оренда близько 1000