Цікавий писочок• 05 апреля 2025

Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?

Какие ваши самые теплые воспоминания?
Скляна миша• 05 апреля 2025
Ответ дляЧебураха з перцем
ПРиватну так.
Яку ? Нічого не було приватного в срср
Докладальниця• 05 апреля 2025
Ответ дляМама фіфті цента
Либо по блату, либо подхитрили, тогда многие придумывали ходы, чтоб больше жилья получить, например стариков к себе временно забирали, или разводились фиктивно. По чесному нельзя было получить жилье с излишком. Даже кооператив покупали строго по нормам на человека.
3к можна було після десятилітніх черг отримати, якщо діти були різностатеві, знаю на 100%, бо тато був в комісії по розподілу житла. І як мо хресна ридала, що народилась друга дівчинка, а на підході квартира, на черзі стояли 15 років, жили в сімейному гуртожитку. а ще дехто фіктивно розводився і тоді, ’підмастивши’, можна було отримати однушку і двійку, а потім обміняти на трьошку
Тільки не про гроші• 05 апреля 2025
Ответ дляПП-шница
У меня были только какахи)) мноооого)))
Ну, то уже, наверное, о капроновых речь?
Те да, тоже вытвир промысловости) цвета неописюемого)))
Непонятно• 05 апреля 2025
Ответ дляСтильна штучка
для всіх була тому хто хотів не працювати, на половину ставки кудись влаштовувася на першу половину дня
мої бабусі не працювали обидві
Гуляю босоніж• 05 апреля 2025
Я 81 р.н. Дитинство випало на голодні 90ті.
Памʼятаю черги та пусті полиці.
Нічого хорошого.
Стильна штучка• 05 апреля 2025
Ответ дляМама фіфті цента
Ничего себе недорого 4 рубля. Зарплату мне молодому специалисту в конце 80-х 85 рублей назначили. Штаны 100 рублей стоили.
ну ніііі, штани не коштували 100 рублів, 100 рублів коштували тільки джинси)
ВерСаСе• 05 апреля 2025
Ответ дляКотики-муркотики
а газеты вы не выписывали?))
Правдой, Известиями и Пионерской правдой нельзя было жо вытирать. Можно было и в тюрьму за такое сесть. Там же портреты партийных деятелей печатали.
Така бойова Я• 05 апреля 2025
Ответ дляПукимончиг
кому ви брешете? в 29 років такі зарплати - це маячня
Ви ненормальна? Якось на роботі обговорювали - у всіх +- такі зп були. А якщо у робочого ще й розряд якийсь, або майстер - то ще вижче зп. Це прості люди. Начальники - ще вище зп.
Мама фіфті цента• 05 апреля 2025
Ответ дляТака бойова Я
Что за бред? Штаны рублей 15-20 стоили. Отец-электрик на заводе -220 руб., мама экономист с высшим образованием - 210. 1986 год. Родителям по 29 лет.
Джинсы появились в 1986 в магазинах впервые свободно. Родители мне купили за успешное поступление. Мои первые джинсы, производство Мальта, как сейчас помню. Я лет пять с них не вылазила.
Скляна миша• 05 апреля 2025
Ответ дляПП-шница
Не, не так. Тогда читали даже в туалетах..
А сейчас мало кто любит читать.
І для кого стільки зараз книгарень !
Непонятно• 05 апреля 2025
Ответ дляСтильна штучка
наче я по 7 копійок пам´ятаю, треба у мами спитати
по 7 копійок було фруктове на паличці, найдешевше
те ж саме у вафельному стаканчику - 9 копійок
Швидка Настя• 05 апреля 2025
Ответ дляУшла и Пришла
на сч´т красивіх не согласна. угрюміе замученіе тлстіе женщині
Ну эт ясен пень, в кавычках - название публикаций тоскующих по совку.
Чебураха з перцем• 05 апреля 2025
Ответ дляСкляна миша
Яку ? Нічого не було приватного в срср
Ви смієтеся? Якщо люди будували собі будинок, то він не приватний? Не путайте з квартирами. Ті були лише на обмін. В селах хто людям будував будинки? У мене дід з бабою собі побудували в 60-х. В 80-х продали, із севера приїхали люди купили, а їм син доклав і вони новий побудували, у нас 1,5 року жили.
Невловимий Джо• 05 апреля 2025
Ответ дляУси Пуси
Энергодар. Ещё ночью с дедом в очередь на книжки ходили записываться. Молоко, хлеб привозили в определенное время. Даже мороженное по расписанию. За всем надо было бежать и стоять, как ребенок была вторые руки для отваривания. Во всех очередях номерки писали на руках. 1983-1990 года
Ну это уже девяностые годы, тема же о совке.
ПП-шница• 05 апреля 2025
Ответ дляСтильна штучка
неправда, у нас сусіди були яким дали двушку саме тому, що було дві дівчинки в сім´ї, а у нас дівчинка-хлопчик тому трьошка
Что значит неправда? вы утверждаете, что я сейчас вру?
Скляна миша• 05 апреля 2025
Ответ дляНепонятно
я пару днів тому побачила дівчину в метро з книжкою
це як дінозавра побачити
Зайдіть в книжковий магазин , там стільки молоді , будити здивовані )
Стильна штучка• 05 апреля 2025
Ответ дляЩас ухожу
Жила в селе. 76 г.р. мандарины только на НГ, мороженое привозили только зимой, искусственные шубы, в которых только холодно или жарко , в туалете вместо бумаги ’ молодая гвардия ’ или бланки бухгалтерские , сгущёнка, кофе с молоком, сосиски ветарнам пр талончикам. Достаточно тёплые воспоминания ?
згущене молоко дефіцитом було, не знаю як у селі, але все дитинство пам´ятала, що його фіг купиш

у 1988-му мама купила путівку в Закарпаття на турбазу, там ми пішли у похід й наш провідник на привал ввечері виніс трилітрову банку згущенки, ото було багатство!
SometimesDiena• 05 апреля 2025
Удалено администрацией...
Непонятно• 05 апреля 2025
Ответ дляВерСаСе
це в які роки, в 30-ті?
Непонятно• 05 апреля 2025
Ответ дляСкляна миша
я про метро кажу
всі в телефонах
Докладальниця• 05 апреля 2025
Ответ дляСтильна штучка
так і було. Просто той дописувач не знає всіх ’нюансів’ отримання
ПП-шница• 05 апреля 2025
Ответ дляНепонятно
це як дінозавра побачити
Я в метро оже иногда видела кого-то с книгой
В немецких автобусах часто вижу, в основном люди средних лет и старше.
Уси Пуси• 05 апреля 2025
Ответ дляНевловимий Джо
1983- 1990 это что? Потом уже 90-е пошли с талонами, купонами, с чековыми книжками действующими только в городе. Так ,что с 1997 года, я считаю началось развитие и рост уровня жизни. И за совком страданий не понимаю.
Невловимий Джо• 05 апреля 2025
Ответ дляSometimesDiena
Удалено администрацией...
Согласна с вами, поддержу
ПП-шница• 05 апреля 2025
Ответ дляДокладальниця
Когда мы получили трёшку мне было 12, а младшей сестре 7.
Пукимончиг• 05 апреля 2025
Ответ дляТака бойова Я
скільки вам років?
Скорая помощь• 05 апреля 2025
Ответ дляSometimesDiena
Удалено администрацией...
А розстріляним відродженням пишаєтесь?
А розкуркуленням? А голодомором?
Українською лише не пишаєтесь.
«Я русский бы выучил только за то, что на нем разговаривал Ленин»
Стильна штучка• 05 апреля 2025
Ответ дляЧебураха з перцем
я 1973 року, росла в невеликому місті, одяг сестрі троюрідній передавали в село. Два магазина з одягом на 100 тисячне місто, Універмаг і Дитячий світ. Ну і по районам щось десь, якщо зловиш і якщо знайомі продавці і завмаги. Ковбача варенка по 2.10 дефіцит, в кооперативних напівкопчена по 7 з чимось - це дорого. Цукерки - батончики соєві, іриски і Ласточка по 7 з чимось.А, ще подушечкі. Але рідко. Лагеря - один у мами біля роботи училищний, 86 рік, привели дітей з Овруча. Що пам’ятаю - она вчиталка з ними сварилася з директором і кричала що в неї чоловік в КГБ і вона йому зробить. Другий раз в лагері - дідусь подруги працював десь парторгом, взяв нам дві путівки. А так просто біли від заводів, але туди і толком не пробитися, якщо мама вчитель а не заводчанин. Але не при всіх і заводах ті лагеря були. Путівки - ну батькові давали, бо він був астматик. А так на море своїм ходом, пам´ятаю койка в Гурзуфі в кімнаті на 5 чоловік 5 рублів коштувала. Так, дитинство, ностальгія, але зараз, якби не війна, то золоте життя було.
о, про табір згадала) сусідці дали путівку від заводу на двох доньок, одна з них не захотіла поїхати, то я поїхала замість неї, їздила так три зміни, а в таборі змін було чотири по 20 чи 25 днів, то на останню зміну сусідка вже домовилася на три путівки я нарешті під своїм іменем поїхала, а діти одні й ті самі, дуже дивувалися, що мене насправді звуть інакше

путівки були від заводу Лепсе у табір під Ворзелем
ПП-шница• 05 апреля 2025
Ответ дляТільки не про гроші
Не, такие хлопковые или как их правильно назвать? Но какашечного цвета
Тільки не про гроші• 05 апреля 2025
Ответ дляБелая и пушистая
Якой ковбаси вам не вистачає? Пішли в маазин купили. Там навіть більше ніж було в совку. Ви давно почули слова бастурма, хамон. Я щось не страждаю за ковбасою з бумагою, щоб якась тьотка додала замість м´яса, щоб собі додому пару кіло принесла.
Да не страдаю я ни за чем.
Но колбасы того вкуса просто нет в продаже.
И да, не думайте, что я покупаю сейчас что-то самое дешевое.
Хамона не было при совке, а бастурма была и тогда, я покупала. Не думайте что при совке ели только хлеб с водой)
Не настолько печально все было