Цікавий писочок• 05 апреля в 18:26
Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?
Какие ваши самые теплые воспоминания?
Скляна миша• 05 апреля в 20:05
Ответ дляЧебураха з перцем
ПРиватну так.
Яку ? Нічого не було приватного в срср
Докладальниця• 05 апреля в 20:06
Ответ дляМама фіфті цента
Либо по блату, либо подхитрили, тогда многие придумывали ходы, чтоб больше жилья получить, например стариков к себе временно забирали, или разводились фиктивно. По чесному нельзя было получить жилье с излишком. Даже кооператив покупали строго по нормам на человека.
3к можна було після десятилітніх черг отримати, якщо діти були різностатеві, знаю на 100%, бо тато був в комісії по розподілу житла. І як мо хресна ридала, що народилась друга дівчинка, а на підході квартира, на черзі стояли 15 років, жили в сімейному гуртожитку. а ще дехто фіктивно розводився і тоді, ’підмастивши’, можна було отримати однушку і двійку, а потім обміняти на трьошку
Тільки не про гроші• 05 апреля в 20:06
Ответ дляПП-шница
У меня были только какахи)) мноооого)))
Ну, то уже, наверное, о капроновых речь?
Те да, тоже вытвир промысловости) цвета неописюемого)))
Непонятно• 05 апреля в 20:06
Ответ дляСтильна штучка
для всіх була тому хто хотів не працювати, на половину ставки кудись влаштовувася на першу половину дня
мої бабусі не працювали обидві
Гуляю босоніж• 05 апреля в 20:06
Я 81 р.н. Дитинство випало на голодні 90ті.
Памʼятаю черги та пусті полиці.
Нічого хорошого.
Памʼятаю черги та пусті полиці.
Нічого хорошого.
Стильна штучка• 05 апреля в 20:06
Ответ дляМама фіфті цента
Ничего себе недорого 4 рубля. Зарплату мне молодому специалисту в конце 80-х 85 рублей назначили. Штаны 100 рублей стоили.
ну ніііі, штани не коштували 100 рублів, 100 рублів коштували тільки джинси)
ВерСаСе• 05 апреля в 20:06
Ответ дляКотики-муркотики
а газеты вы не выписывали?))
Правдой, Известиями и Пионерской правдой нельзя было жо вытирать. Можно было и в тюрьму за такое сесть. Там же портреты партийных деятелей печатали.
Така бойова Я• 05 апреля в 20:07
Ответ дляПукимончиг
кому ви брешете? в 29 років такі зарплати - це маячня
Ви ненормальна? Якось на роботі обговорювали - у всіх +- такі зп були. А якщо у робочого ще й розряд якийсь, або майстер - то ще вижче зп. Це прості люди. Начальники - ще вище зп.
Мама фіфті цента• 05 апреля в 20:07
Ответ дляТака бойова Я
Что за бред? Штаны рублей 15-20 стоили. Отец-электрик на заводе -220 руб., мама экономист с высшим образованием - 210. 1986 год. Родителям по 29 лет.
Джинсы появились в 1986 в магазинах впервые свободно. Родители мне купили за успешное поступление. Мои первые джинсы, производство Мальта, как сейчас помню. Я лет пять с них не вылазила.
Скляна миша• 05 апреля в 20:07
Ответ дляПП-шница
Не, не так. Тогда читали даже в туалетах..
А сейчас мало кто любит читать.
І для кого стільки зараз книгарень !
Непонятно• 05 апреля в 20:07
Ответ дляСтильна штучка
наче я по 7 копійок пам´ятаю, треба у мами спитати
по 7 копійок було фруктове на паличці, найдешевше
те ж саме у вафельному стаканчику - 9 копійок
Швидка Настя• 05 апреля в 20:07
Ответ дляУшла и Пришла
на сч´т красивіх не согласна. угрюміе замученіе тлстіе женщині
Ну эт ясен пень, в кавычках - название публикаций тоскующих по совку.
Чебураха з перцем• 05 апреля в 20:08
Ответ дляСкляна миша
Яку ? Нічого не було приватного в срср
Ви смієтеся? Якщо люди будували собі будинок, то він не приватний? Не путайте з квартирами. Ті були лише на обмін. В селах хто людям будував будинки? У мене дід з бабою собі побудували в 60-х. В 80-х продали, із севера приїхали люди купили, а їм син доклав і вони новий побудували, у нас 1,5 року жили.
Невловимий Джо• 05 апреля в 20:08
Ответ дляУси Пуси
Энергодар. Ещё ночью с дедом в очередь на книжки ходили записываться. Молоко, хлеб привозили в определенное время. Даже мороженное по расписанию. За всем надо было бежать и стоять, как ребенок была вторые руки для отваривания. Во всех очередях номерки писали на руках. 1983-1990 года
Ну это уже девяностые годы, тема же о совке.
ПП-шница• 05 апреля в 20:08
Ответ дляСтильна штучка
неправда, у нас сусіди були яким дали двушку саме тому, що було дві дівчинки в сім´ї, а у нас дівчинка-хлопчик тому трьошка
Что значит неправда?
вы утверждаете, что я сейчас вру?
Скляна миша• 05 апреля в 20:08
Ответ дляНепонятно
я пару днів тому побачила дівчину в метро з книжкою
це як дінозавра побачити
Зайдіть в книжковий магазин , там стільки молоді , будити здивовані )
Стильна штучка• 05 апреля в 20:08
Ответ дляЩас ухожу
Жила в селе. 76 г.р. мандарины только на НГ, мороженое привозили только зимой, искусственные шубы, в которых только холодно или жарко , в туалете вместо бумаги ’ молодая гвардия ’ или бланки бухгалтерские , сгущёнка, кофе с молоком, сосиски ветарнам пр талончикам. Достаточно тёплые воспоминания ?
згущене молоко дефіцитом було, не знаю як у селі, але все дитинство пам´ятала, що його фіг купиш
у 1988-му мама купила путівку в Закарпаття на турбазу, там ми пішли у похід й наш провідник на привал ввечері виніс трилітрову банку згущенки, ото було багатство!
Непонятно• 05 апреля в 20:08
Ответ дляВерСаСе
це в які роки, в 30-ті?
Непонятно• 05 апреля в 20:09
Ответ дляСкляна миша
я про метро кажу
всі в телефонах
Докладальниця• 05 апреля в 20:09
Ответ дляСтильна штучка
так і було. Просто той дописувач не знає всіх ’нюансів’ отримання
ПП-шница• 05 апреля в 20:09
Ответ дляНепонятно
це як дінозавра побачити
Я в метро оже иногда видела кого-то с книгой
В немецких автобусах часто вижу, в основном люди средних лет и старше.
Уси Пуси• 05 апреля в 20:10
Ответ дляНевловимий Джо
1983- 1990 это что? Потом уже 90-е пошли с талонами, купонами, с чековыми книжками действующими только в городе. Так ,что с 1997 года, я считаю началось развитие и рост уровня жизни. И за совком страданий не понимаю.
Невловимий Джо• 05 апреля в 20:10
Ответ дляSometimesDiena
Удалено администрацией...
Согласна с вами, поддержу
ПП-шница• 05 апреля в 20:10
Ответ дляДокладальниця
Когда мы получили трёшку мне было 12, а младшей сестре 7.
Пукимончиг• 05 апреля в 20:11
Ответ дляТака бойова Я
скільки вам років?
Скорая помощь• 05 апреля в 20:11
Ответ дляSometimesDiena
Удалено администрацией...
А розстріляним відродженням пишаєтесь?
А розкуркуленням? А голодомором?
Українською лише не пишаєтесь.
«Я русский бы выучил только за то, что на нем разговаривал Ленин»
А розкуркуленням? А голодомором?
Українською лише не пишаєтесь.
Стильна штучка• 05 апреля в 20:11
Ответ дляЧебураха з перцем
я 1973 року, росла в невеликому місті, одяг сестрі троюрідній передавали в село. Два магазина з одягом на 100 тисячне місто, Універмаг і Дитячий світ. Ну і по районам щось десь, якщо зловиш і якщо знайомі продавці і завмаги. Ковбача варенка по 2.10 дефіцит, в кооперативних напівкопчена по 7 з чимось - це дорого. Цукерки - батончики соєві, іриски і Ласточка по 7 з чимось.А, ще подушечкі. Але рідко. Лагеря - один у мами біля роботи училищний, 86 рік, привели дітей з Овруча. Що пам’ятаю - она вчиталка з ними сварилася з директором і кричала що в неї чоловік в КГБ і вона йому зробить. Другий раз в лагері - дідусь подруги працював десь парторгом, взяв нам дві путівки. А так просто біли від заводів, але туди і толком не пробитися, якщо мама вчитель а не заводчанин. Але не при всіх і заводах ті лагеря були. Путівки - ну батькові давали, бо він був астматик. А так на море своїм ходом, пам´ятаю койка в Гурзуфі в кімнаті на 5 чоловік 5 рублів коштувала. Так, дитинство, ностальгія, але зараз, якби не війна, то золоте життя було.
о, про табір згадала) сусідці дали путівку від заводу на двох доньок, одна з них не захотіла поїхати, то я поїхала замість неї, їздила так три зміни, а в таборі змін було чотири по 20 чи 25 днів, то на останню зміну сусідка вже домовилася на три путівки я нарешті під своїм іменем поїхала, а діти одні й ті самі, дуже дивувалися, що мене насправді звуть інакше
путівки були від заводу Лепсе у табір під Ворзелем
ПП-шница• 05 апреля в 20:11
Ответ дляТільки не про гроші
Не, такие хлопковые или как их правильно назвать? Но какашечного цвета
Тільки не про гроші• 05 апреля в 20:11
Ответ дляБелая и пушистая
Якой ковбаси вам не вистачає? Пішли в маазин купили. Там навіть більше ніж було в совку. Ви давно почули слова бастурма, хамон. Я щось не страждаю за ковбасою з бумагою, щоб якась тьотка додала замість м´яса, щоб собі додому пару кіло принесла.
Да не страдаю я ни за чем.
Но колбасы того вкуса просто нет в продаже.
И да, не думайте, что я покупаю сейчас что-то самое дешевое.
Хамона не было при совке, а бастурма была и тогда, я покупала. Не думайте что при совке ели только хлеб с водой)
Не настолько печально все было