Цікавий писочок• 05 апреля в 18:26

Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?

Какие ваши самые теплые воспоминания?
Мама фіфті цента• 05 апреля в 19:18
Ответ дляПП-шница
Бедно? Школьная форма на всех была.
Но какая ж она была неудобная.
Ушла и Пришла• 05 апреля в 19:18
Ответ дляШвидка Настя
Что интересно? Идите в фейсбук, ищите «какую страну просрали», «самое вкусное мороженое», «красивые натуральные девушки», «самые поездатые поезда и самые большие микрокалькуляторы»
на сч´т красивіх не согласна. угрюміе замученіе тлстіе женщині
Стильна штучка• 05 апреля в 19:19
Ответ дляElena_Kiev_Solomenskiy
в Киеве так было.. грамотные учителя, такая система образования
не свистіть, я в Києві вчилася, з усіх вчителів грамотна була наша перша вчителька та вчителька рос мови та літератури, ще історичка була прикольна та математичка, решта вчителів то капець повний
ПП-шница• 05 апреля в 19:19
Ответ дляТаракашечка
Я не бабка з лавки. Мені 57.
Чудове було дитинство,чудова юність. Все погане забувається.
Але коли розказую,що ми крутили волосся на пиво або сушили їх над духовкою, чергу займали за всим, жвачок не було, джинси купляли у фарцовщиків по ціні місячної за, то донька каже,ви що,з кам´яного віку
А я на отвертку крутилась волосы, разогрев её на комфорке. И мамины железные бигуди брала)
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:20
Наважденіє дивились? Вступ тільки за взятки. Преподи могли завалити в будь яку мить. З преподом не домовився, вигнали і в армію. Не згоден з політикою, зібрали комсомольське зібрання вигнали. У нас вигнали дівчину що цілувалась в коридорі з хлопцем, за аморалку, бо та преподу відмовила в сексі.
Таракашечка• 05 апреля в 19:20
Ответ дляПП-шница
Да багато чого згадується!
І повірте, ностальгія не за совком,а за молодістю.
А ще прали в звичайній машинці,потім виварювали( воняло на весь дім) , потім крохмалити🫣
Докладальниця• 05 апреля в 19:20
Ответ дляХикориДикори
А зараз на війну. Мозок промивають завжди.
хто, русня? так вони йдуть і без промивання, грабежі і вбивства сусідів - це їхня споконвічна мораль і спосі існування
ВерСаСе• 05 апреля в 19:20
Ответ дляпалка-копалка
Пионеры, комсомол. Пионерские лагеря, трудовые лагеря. Все + - равны, всё безплатно. Дешевая комуналка и продукты. А вот со шмотками дефицит.
Ну да, мы в трудовом лагере летом по жаре в колхозе месяц поля сапали, бесплатно. Потом осенью еще и на картошку ездили, тоже бесплатно. Еще и в институте в сентябре должны были ехать, но слава богу, отменили. До нас все ездили, на ’практику’ в колхозы.
Как_б_не_так• 05 апреля в 19:21
Теплі спогади про дитинство в мене жодним чином не пов´язані з державою ссср. Батьки, родичі, друзі тут є що згадати. А моменти пов´язані з державою ссср ніфіга не радісні і теплі.
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:21
Ліміта - це ті що понаїхали. Понаїхавших був чіткий визначений ліміт, скільки людей можна пустити жити в столицю.
Стильна штучка• 05 апреля в 19:21
Ответ дляМама фіфті цента
Трошки було, як в кожному дитинстві, але то виключно заслуга батьків. А загалом так, поганого було значно більше.
100%, якщо брати виключно дитинство в сім´ї, то все було добре, але якщо б до тої сім´ї ще нинішні можливості...
ПП-шница• 05 апреля в 19:21
Ответ дляМама фіфті цента
Но какая ж она была неудобная.
Ужасно. Я в 6м классе отрезала верх и носила только юбку.
Володарка мрій• 05 апреля в 19:21
Ответ дляЛенне-Рейма
Колготы которые штопали и носили пока они не превращались в одну сплошную штопку))))
А моя тетя покупала детские колготки и как-то распускала в них нитки через ряд, колготки становились больше и их носила моя двоюродная сестра, подросток. Я до сих пор не понимаю как она это делала
Тільки не про гроші• 05 апреля в 19:21
Ответ дляБорщик
Зараз такий вибір ковбас яких хочете. За чим там можна сумувати.
Нет нормального вкуса колбасы сейчас. Просто нет.
Я любитель колбасы, и переедено ее перепробовано мною огромное количество. Не то(
Сон і дрімота• 05 апреля в 19:21
Ответ дляМама фіфті цента
Що саме Вас цікавить? Як годинами стояли в чергах, бо масло вершкове було в продажу не кожен день, а давали по пачці 200 грам в руки, тому стояли з дітьми, щоб побільше взяти. Так само м´ясо з кістками і сині кури, й не від хорошого життя мама з китового м´яса котлети крутила. Торт, олів´є, під шубою - то було тільки на свято кілька разів на рік. За майонезом треба було битись у черзі. Про те, що існує сирокопчена, сиров´ялена ковбаса, балик я взнала в 20 років, хоча в Харкові росла. В магазинах була сама варьонка і дуже рідко полукопчена на кшалт Одеської чи Краківської.
Згадую як мала стояла з мамою в черзі за вершковим маслом. Черга громадна, на руці ручкою писали номер, кожну годину - перекличка, якщо когось немає - геть з черги. До мами підходили чужі люди і просили позичити дитину (мене) щоб купити ще 200 грам. Я плакала і пручалася, мама вмовляла мене , казала ’’ у тьоті теж дітки хлібчіка з маслом хочуть, але вони у школі, у черзі стояти не можуть’’.
На_оба_рот• 05 апреля в 19:21
Ответ дляБадабум
Детство доброе и теплое. Отличная школа,любили учителей, клубов и секций детских много было . Мама была вовремя дома,а не так,как сейчас 12 часовое рабство. Много хорошего было..
Как мама могла не работать? При ССр это статья, тунеядство. Не свестите. А сейчас 8 часав рабочий день.
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:21
Фарцовщикі. Це ті що мали долари і красиво одягались.
Ленне-Рейма• 05 апреля в 19:22
Ответ дляМама фіфті цента
Но какая ж она была неудобная.
Колючая и неудобная с грубыми швами которые натирали кожу если надеть без майки. А эти манжеты или как они назывались которые нужно было то пороть то пришивать чтоб постирать
Глубоководная селедка• 05 апреля в 19:22
Ответ дляБорисфенка
Мені 56. Я люблю розповідати, що була послуга популярна ’Перелицювання пальто’. У малоліток падають щелепи.
Не смешите,про малолеток,в чем они одеты на данный момент ,все с секонда,в котором умерло пять человек.
Я вчера видела компанию подростков,так страшно одеты особенно девочки ,штаны ходят по земле ,потёртые.,грязные ,короче куча папуасов
Стильна штучка• 05 апреля в 19:23
Ответ дляВолодарка мрій
💯💯💯 В чате одноклассников выложили фотку, мы в младших классах, год приблизительно 80-й. Я офигела, насколько бедно были одеты мои одноклассники. Тогда конечно мы этого не замечали и не понимали
а що це за фотка де ви помітили як хто одягнений?

у нас всі шкільні фотки однакові - усі діти в шкільній мерзенній коричневій формі, дівчатка в білих фартуках, для фото вдягали, хто був ’модний’, ходив у синій московський формі, то кому пощастило, хтось з батьків їздив у відрядження та купив, у нас в такій ходили хлопці тільки, у дівчат не було ні в кого
ПП-шница• 05 апреля в 19:23
Ответ дляВерСаСе
А ещё мы сами убирали наши классы, территорию школы, красили полы и доску в школе
А у моего сына в школе за них всё делали технички, как итог - то поколение ничего не умеет.
Стильна штучка• 05 апреля в 19:24
Ответ дляТільки не про гроші
Автор хотела личные воспоминания, а не что-то общее.
ПыСы. Цены 5 копеек на мороженое не было, если шо)
найдешевше морозиво було 7 коп фруктово-ягідне, зараз би це назвали замороженим соком, до речі, в Італії таке дуже популярне, але нормальний пломбір був 20 коп
Стильна штучка• 05 апреля в 19:24
Ответ дляБаба на горошині
Ну не все же из сёл были... И в городах люди жили, и даже не поверите, в столице УССР...))
я виросла в Києві,не треба мені розповідати як тут класно при совку було
Сон і дрімота• 05 апреля в 19:24
Ответ дляПампушечка
підтверджую, всі 2 вида товарів були смачні-березовий сік і морська капуста)
+квас влітку з бочки. Окрема тема - стакани в які його наливали. Які ж ми були безпечні.
Стильна штучка• 05 апреля в 19:25
Ответ дляТигрЛьвович
Как вы надоели со своим эсэсэсэром каждую неделю
ботня замовлення отримала після обстрілу КР
Мама фіфті цента• 05 апреля в 19:25
Ответ дляНепонятно
музична школа була безкоштовна для зовсім бідних
мої батьки платили 15 карбованців на місяць, то була найбільша плата, вона залежала від доходу. тато заробляв більше 300 карбованців.
15 рублів були величезні гроші. Пенсія бабусина була 15 рублів. Все життя на ланці у колгоспі за палички-трудодні.
А батьки не були бідні, звичайні люди. Кооператив виплачували 50 грн на місяць, більше половини маминої зарплатні. Бо щоб отримати квартиру на заводі треба було 15 років в черзі стояти. А навіть в сімейних общагах місця не було. Батьки цілий рік, як одружились, жили тато в чоловічому гуртожитку, а мама в жіночому. На квартиру ніхто не хотів їх брати, бо їм потрібна була прописка. А тоді зайняли грошей на перший взнос і взяли кооператив.
ПП-шница• 05 апреля в 19:25
У моего мужа детство было полной противоположность моему - отца посадили за то, что печатал Библии, потом отец погиб и жили они в нищете, в школе его травили за то, что был из семьи верующих, поведение всегда ставили неуд.
графиняВишенка• 05 апреля в 19:25
Пломбир в шоколаде 28 коп шик был
Володарка мрій• 05 апреля в 19:26
Ответ дляГлубоководная селедка
Да ее завались было,
Мне подруга как-то с такой гордостью сказала: мы вчера сервелат ели!
Вот для людей событие было - сервелат
Стильна штучка• 05 апреля в 19:26
Ответ дляМама фіфті цента
ну чого, я знала що ковбаса та існує в теорії, навіть пару разів десь в гостях куштувала, але так щоб купити, то вже тільки коли доросла стала, у 90-х пізніх чи у 2000-х вже з´явилося усе