Цікавий писочок• 05 апреля в 18:26
Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?
Какие ваши самые теплые воспоминания?
Докладальниця• 05 апреля в 19:26
Ответ дляПП-шница
А я любила парады. У меня дедушка был шофером и всегда ехал на грузовике и в кузове был какой-то большой плакат
И я иногда с ним ехала.
та я теж любила, то ж так весело було, як дядьки підшове портретами політбюро по головах передніх гепали))) а ще любила, бо потім з татом йшли і тато зось добреньке мені купував, за те що чемно себе поводила. А чого брав з собою? та того, що то були вихідні і мама з старшим братом на городі працювали, мене тато забирав, щоб їм не заважала
Докладальниця• 05 апреля в 19:27
Ответ дляСвій варік
Це які продукти були лайно??? Їх було небагато, але це було якісні і натуральні продукти
угу.... особливо ковбаса, наполовину з туалетного паперу, була натуральна
Мама фіфті цента• 05 апреля в 19:28
Ответ дляСтильна штучка
паперу туалетного не було теж
Так, в місті якось ще доставали, а поселам в туалетах скрізь були газетки нарізані.
ВерСаСе• 05 апреля в 19:28
Ответ дляПП-шница
А ещё мы сами убирали наши классы, территорию школы, красили полы и доску в школе
А у моего сына в школе за них всё делали технички, как итог - то поколение ничего не умеет.
100%, как вспомню ту ледяную воду зимой и вонючие тряпки...
Мальчики поднимают стулья и носят ведра, меняют воду, а девочки подметают и моют пол
На субботники еще каждый должен был принести своё веник и подметать им территорию.
А в техникуме мне вообще хотели вкатать выговор за неявку группы на уборку территории, при том, что я, как староста группы, пришла и мы с моей подружкой убрали всё за всех вдвоём.
Я сказала только попробуйте, я сразу же ухожу с должности старости, ищите других дураков. То выговора не было, то эту хрень до сих пор помню и ненавижу.
На субботники еще каждый должен был принести своё веник и подметать им территорию. А в техникуме мне вообще хотели вкатать выговор за неявку группы на уборку территории, при том, что я, как староста группы, пришла и мы с моей подружкой убрали всё за всех вдвоём.
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:28
Ответ дляВерСаСе
Ну да, мы в трудовом лагере летом по жаре в колхозе месяц поля сапали, бесплатно. Потом осенью еще и на картошку ездили, тоже бесплатно. Еще и в институте в сентябре должны были ехать, но слава богу, отменили. До нас все ездили, на ’практику’ в колхозы.
У мене на полі кров з носа пішла. То мене після цього випадку влітку в поле не брали. А восени нас ганяли на тракторну бригаду обрізати гниле листя в капусті і скидати її в траншеї. Ну і вонізма там була.
Бадабум• 05 апреля в 19:28
Ответ дляНа_оба_рот
Как мама могла не работать? При ССр это статья, тунеядство. Не свестите. А сейчас 8 часав рабочий день.
Мама была дома вовремя. Работа у нее такая:есть работа-едет на выезд,нет-дома на телефоне.
И,да, я с вами гусей не пасла. Жаргон:’не свИстите’ оставьте своей маме,пожалуйста
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:29
Ответ дляПП-шница
Бедно? Школьная форма на всех была.
ЇЇ також треба було купити за свої гроші.
Стильна штучка• 05 апреля в 19:29
Ответ дляПП-шница
Я постоянно ездила в лагерь, иногда в лагерь на море. Так что к моему хорошему детству ссср имеет очень даже прямое отношение.
а хто вам зараз заважає дітей відправити в табір на море? а, ну да, кацапня ж забрала майже усе наше море, залишилося ще під Одесою та в Одесі, але там небезпечно
хто не в курсі - безкоштовні путівки існують досі! я як раз у 90-ті свою старшу доньку відправляла у різні табори саме по безкоштовних путівках, вона в мене в Скадовськ та Крим їздила безкоштовно - 98, 99, 2000, так десь до 2004 року, потім просто виросла й не захотіла вже
ПП-шница• 05 апреля в 19:29
Ответ дляДокладальниця
А меня брал потому что сне интересно было. И он любил меня всегда везде с собой брать.
ПП-шница• 05 апреля в 19:30
Ответ дляВерСаСе
А сейчас у всех лапки и никто ничего не умеет
Сон і дрімота• 05 апреля в 19:30
Ответ дляБелая и пушистая
Пахло бо голодні були.
Пахло, бо нічого більш пахучого і смачнішого не знали
Докладальниця• 05 апреля в 19:30
Ответ дляСтильна штучка
мені теж наразі дуже шкода покоління батьків, що народилося у 40-х, а потім ще вимушені були терпіти у 90-ті, ми з 70-х хоча б у 90-тих побачили нові можливості, хтось кудись ’побіг’, бізнеси почали відкривати, а люди, яким у той час було вже за 50, а тепер за 70 :( дуже шкода їх
мої батьки 1937 і 1938р.н. були.... часто ловлю себе на думці ’дякувати Богу, що мама з татом до цього всього не дожили’....
Стильна штучка• 05 апреля в 19:30
Ответ дляМама фіфті цента
Не було все безкоштовно. Як я хотіло на піаніно вчитись, а батьки сказили ти шо, то для багатих, кожного місяця за музичну школу сплачувать, та ще й інструмент купити. І кружок в´язання був при ЖЕКУ, здається п´ять рублів треба було платити, так мама сказала краще уроки вчи, або шукай щось безкоштовне. То я на археологію ходила, допоки на розкопки не треба було їхать, бо грошей на проїзд мені не дали.
правда, музикалки були платні, знаю, бо брата запхали туди - батьки в мене музиканти, то його рішили вчити, мене пронесло
Стильна штучка• 05 апреля в 19:31
Ответ дляГлубоководная селедка
Ошиблись,.. было все вкусное
Заходишь в центральный гастроном,подходишь к колбасе запах ,сервелат,грудинка,краковская...а сейчас колбаса не пахнет ,не вкусная,мяса ноль
Заходишь в хлебобулочную ,какой запах хлеба свежего,короче есть что вспомнить ..
це в яких роках там сервелат був?
ПП-шница• 05 апреля в 19:31
Ответ дляСтильна штучка
Сейчас это очень дорого. О бесплатных путёвках слышу впервые
Тоскующая• 05 апреля в 19:31
Ответ дляПампушечка
Всі учні роз´їжджалися по всьому союзу, така була політика союза - перемішувать народи.
Везде своих агентов иметь
ВерСаСе• 05 апреля в 19:31
Ответ дляПП-шница
ну да, в 6 классе тягать ведра с водой и руками мыть пол ледяной водой не умеют - это очень страшно
Стильна штучка• 05 апреля в 19:32
Ответ дляПП-шница
то спитайте у своїй школі та поліклініці, вони завжди є, просто не всі про них знають
Мама фіфті цента• 05 апреля в 19:32
Ответ дляГлубоководная селедка
Да ее завались было,
По два десять, любительская с жиром, из туалетной бумаги. Докторская бывала в продаже очень редко. За ней очередь надо было отстоять.
ПП-шница• 05 апреля в 19:32
Ответ дляВерСаСе
Я руками и ногами за то, чтобы мой тягал. Толку сейчас было бы больше. А они тепличными выросли.
Стильна штучка• 05 апреля в 19:32
Ответ дляТаракашечка
Я не бабка з лавки. Мені 57.
Чудове було дитинство,чудова юність. Все погане забувається.
Але коли розказую,що ми крутили волосся на пиво або сушили їх над духовкою, чергу займали за всим, жвачок не було, джинси купляли у фарцовщиків по ціні місячної за, то донька каже,ви що,з кам´яного віку
не тільки на пиво, моя подруга крутила на суміш - цукор у воді розмішаний
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:33
Ответ дляТільки не про гроші
Да, и масла сливочного. Да что ни возьми. Тот же торт Киевский не тот на вкус
А в совку торти були маргаринові, а не з маслом. Був великий дефіцит молока і масла.
Сон і дрімота• 05 апреля в 19:33
Ответ дляПП-шница
Бедно? Школьная форма на всех была.
Так, кусача і не дуже зручна форма, не завжди по розміру, колготки розтягнуті на колінах, взуття жахливого ґатунку.
ВерСаСе• 05 апреля в 19:33
Ответ дляПП-шница
Так чего ж не завставляете? Никто ж не запрещает.
Мы уборщице платили, чтобы дети в форме не пачкались. И считаю это правильным.
ВерСаСе• 05 апреля в 19:34
Ответ дляВолодарка мрій
Мне подруга как-то с такой гордостью сказала: мы вчера сервелат ели!
Вот для людей событие было - сервелат
А мне апельсины раз в год перед НГ привозили из столицы, потому что у нас в райцентре кроме яблок никаких фруктов не было априори. Тоже было событие. И мороженое завозили только по праздникам. Поэтому покупали мне 10 пачек и по 1 выдавали в день. Это тоже было событие - обычный пломбир.
Володарка мрій• 05 апреля в 19:34
Ответ дляСтильна штучка
а що це за фотка де ви помітили як хто одягнений?
у нас всі шкільні фотки однакові - усі діти в шкільній мерзенній коричневій формі, дівчатка в білих фартуках, для фото вдягали, хто був ’модний’, ходив у синій московський формі, то кому пощастило, хтось з батьків їздив у відрядження та купив, у нас в такій ходили хлопці тільки, у дівчат не було ні в кого
Я в этой теме чуть выше обещала выложить это фото, вот вам его показываю, вы десятая, кто написал мне про ,,у всех была форма,,
Год приблизительно 80-82
Стильна штучка• 05 апреля в 19:34
Ответ дляА я кумедна
Я в місті жила.
Мама - вчитель, тато - інженер. 2-х кімнатний хрущ з кухнею 5 метрів.
Черги. Черги. Черги. Блат. Черги за всім - від сметани, оселедця та сиру до болгарського шампуня ’Кропива’.
Відсутність елементарного - прокладок, туалетного паперу, дезодорантів, якісної косметики, одягу, канцелярії. Щоб купити нормальні книги, потрібно було записуватись, ночами відмічатись і чатувати, коли ті книги завезуть.
Мерзенна колюча шкільна форма. Крикливі істеричні клімактеричні учілки. Так, не вчителі, а саме учілки.
Піонерський табір з кімнатами на 10-х, душем раз на тиждень і туалетом в вигляді барака з 10-ма дірками в підлозі без перегородок...
Два списка в приймальній комісії в інституті - один для ’своїх’, другий - для плебеїв, і пофіг, що ти медалістка, доньці директора меблевого салону поступити важливіше, ніж тобі.
Мерзенний був час.
о, дезодорант! до мами приїхала у гості подруга аж з Новосибірську! привезла із собою якийсь імпортний дез з пульверизатором та залишила бо майже закінчився, мама мені дозволила взяти, то я років 8 десь пшикала тими залишками, як я зараз розумію, то просто повітря звідти йшло та трішки запаху залишилося
шампунь у скляних баночках як вода то окрема тема, пам´ятаю болгарський шампунь Кася ще
Борщик• 05 апреля в 19:34
Ответ дляЛукава Кішка
А ничего, что выдавать паспорта сельскому населению начали только в августе 1974 года?
Зато у них ковбаса була та морозиво смачне. А яким чином то все виготовлялося і як люди в колгоспах пахали для цього, а самі не бачили та не коштували того їм в голову не приходить.
ПП-шница• 05 апреля в 19:34
Ответ дляВерСаСе
Заставляю. И снег гребет сейчас, и двор убирает от листьев, и траву рвёт. Но лучше бы умел всё с детства.