Цікавий писочок• 05 апреля в 18:26

Более старшее поколение расскажите каким было ваше детство и молодость в СССР?

Какие ваши самые теплые воспоминания?
Ленне-Рейма• 05 апреля в 19:13
Ответ дляЧупакабраЗеБест
а еще еда была ВСЯ вкусная. и ВСЯ полезная.
Тогда просто не было нутрициологов. А козеин, глютен, сахар и крахмал в составе были и тогда)))
Таракашечка• 05 апреля в 19:14
Ответ дляПросто Фіфа
Зараз бабки з лавок прийдуть і розкажуть
Я не бабка з лавки. Мені 57.
Чудове було дитинство,чудова юність. Все погане забувається.
Але коли розказую,що ми крутили волосся на пиво або сушили їх над духовкою, чергу займали за всим, жвачок не було, джинси купляли у фарцовщиків по ціні місячної за, то донька каже,ви що,з кам´яного віку
Стильна штучка• 05 апреля в 19:14
Ответ дляПП-шница
Так у каждого свой опыт. Например, я в селе никогда не жила, только в городе. В начале 80х мама одевала меня не в фуфайку и курсовые сапоги. Автор спрашивает каждого конкретного человека о его воспоминаниях. У всех они разные. У меня хорошие.
ну якщо ваше щастя то те, що у дитинтстві не у фуфайці та кирзачах ходили то ок, я дітям багато разів починала просто перераховувати чого у нас не було!

то вони прозрівали
А я кумедна• 05 апреля в 19:14
Ответ дляБаба на горошині
Ну не все же из сёл были... И в городах люди жили, и даже не поверите, в столице УССР...))
Я в місті жила.
Мама - вчитель, тато - інженер. 2-х кімнатний хрущ з кухнею 5 метрів.
Черги. Черги. Черги. Блат. Черги за всім - від сметани, оселедця та сиру до болгарського шампуня ’Кропива’.
Відсутність елементарного - прокладок, туалетного паперу, дезодорантів, якісної косметики, одягу, канцелярії. Щоб купити нормальні книги, потрібно було записуватись, ночами відмічатись і чатувати, коли ті книги завезуть.
Мерзенна колюча шкільна форма. Крикливі істеричні клімактеричні учілки. Так, не вчителі, а саме учілки.
Піонерський табір з кімнатами на 10-х, душем раз на тиждень і туалетом в вигляді барака з 10-ма дірками в підлозі без перегородок...
Два списка в приймальній комісії в інституті - один для ’своїх’, другий - для плебеїв, і пофіг, що ти медалістка, доньці директора меблевого салону поступити важливіше, ніж тобі.

Мерзенний був час.
На_оба_рот• 05 апреля в 19:15
Ответ дляМира всем
О зараз набіжуть і будуть розповідати що і небо було голубіше і війни не було. Забувають мабуть про те як із села неможливо було виїхати і навіть паспортів у селі не було фактично кріпосні. Але ж хліб був і морозиво натуральне. А ще забувають що одяг можна було купити тільки кризові чоботи або прощавай молодість сапоги, із одягу тільки фуфайка та тканини з якої треба було ще щось пошити якщо руки не із жо ростуть. А ще збереження на книжці були ті які любимий совок спочатку зібрав а потім вкрав. Але ж то нічого що голі босі і у вінку зате молоді.
Что было прекрасного? Я тоже 62. Нищета, это прекрасно? очереди, блат. 4 человека в двушке. это прекрасно. Никакой сферы услуг. Зубы пломбировали цементом. Апендицит, аборт без наркоза. Прокладок в пролаже нет, шампуней и всего нужного нет. Продолжать?
ПП-шница• 05 апреля в 19:15
Ответ дляПампушечка
Уявляю скільки б від вас крику було б про права , якби вас зараз вигнали на якийсь парад, строєм пів дня ходити з плакатами у вихідний день.
Ізплювалися б вся, піною б зійшли.
Не поверите) я сейчас не просто хожу на демонстрации, а состою в инициативной группе, которая их устраивает и пеной не исхожу при этом)
Володарка мрій• 05 апреля в 19:15
Ответ дляГлубоководная селедка
Ошиблись,.. было все вкусное
Заходишь в центральный гастроном,подходишь к колбасе запах ,сервелат,грудинка,краковская...а сейчас колбаса не пахнет ,не вкусная,мяса ноль
Заходишь в хлебобулочную ,какой запах хлеба свежего,короче есть что вспомнить ..
Не было колбасы в магазинах в совке
Стильна штучка• 05 апреля в 19:15
Ответ дляграфиняВишенка
Как же вкусно готовили в советской школьной столовой
як згадаю... де тут блюючий смайл

от у дітей у школі вже готували смачно
Борщик• 05 апреля в 19:15
Ответ дляТільки не про гроші
Да, колбасы такого вкуса сейчас нет(
Зараз такий вибір ковбас яких хочете. За чим там можна сумувати.
Докладальниця• 05 апреля в 19:15
Ответ дляВолодарка мрій
💯💯💯 В чате одноклассников выложили фотку, мы в младших классах, год приблизительно 80-й. Я офигела, насколько бедно были одеты мои одноклассники. Тогда конечно мы этого не замечали и не понимали
моє фото 1973 року: Сукенка пошита мамою із куска матерії, котрий мама купила у сусідки (тій приходили посилки з Англії), сумочка - чехословацька, хресна працювала заввіділом в ’Дитячому світі) по блату відхопила, що прийшло - відразу між собою верхи розібрали. Лялька - польська, тітка з Польщі передала. Це на той момент рахувалось мало не ’висока мода’, в магазинах фіг таке було. Сандалі - всі тоді в таких ходили, від малечі до мало не випускників. Однозначно, рай... тьфу
Тільки не про гроші• 05 апреля в 19:15
Ответ дляСвій варік
И мороженого 🥰🙏
Да, и масла сливочного. Да что ни возьми. Тот же торт Киевский не тот на вкус
Лукава Кішка• 05 апреля в 19:15
Ответ дляБезлім на все
а вы о каких годах пишете? дореволюционных?
А ничего, что выдавать паспорта сельскому населению начали только в августе 1974 года?
Докладальниця• 05 апреля в 19:15
Ответ дляПампушечка
аааа, так вся справа в боксі, ну тепер ясно)
браток чи шо?
Мама фіфті цента• 05 апреля в 19:15
Ответ дляТільки не про гроші
Масло тогда была пачка 250г
Вроде 200, точно не вспомню. Чаще стояли за развесным по 2,10, то что получше бывало очень редко.
Борисфенка• 05 апреля в 19:15
Ответ дляТаракашечка
Я не бабка з лавки. Мені 57.
Мені 56. Я люблю розповідати, що була послуга популярна ’Перелицювання пальто’. У малоліток падають щелепи.
На_оба_рот• 05 апреля в 19:16
Ответ дляпалка-копалка
Пионеры, комсомол. Пионерские лагеря, трудовые лагеря. Все + - равны, всё безплатно. Дешевая комуналка и продукты. А вот со шмотками дефицит.
Ато что квартиру 20 лет ждать надо было вам сказали7 И где те продукты можно было купить?
Пампушечка• 05 апреля в 19:16
Ответ дляДокладальниця
браток чи шо?
в голову багато били)
Глубоководная селедка• 05 апреля в 19:16
Ответ дляВолодарка мрій
Не было колбасы в магазинах в совке
Да ее завались было,
Белая и пушистая• 05 апреля в 19:16
Шуріка дивились? Як бороздили космічні простори? То він студент. Студенти будували без досвіду. Перекошені дома з перекошеними рамами і стеля різниця 12 см. Кровать постійно їздила на середину квартири, бо пол був під кутом, а стройматеріалів для ремонту не продавали, бо треба було красти.
Мира всем• 05 апреля в 19:16
Ответ дляБезлім на все
А вам смішно? Ні мої батьки і баба з дідом отримали паспорти аж в 1975 році. А до того ні виїзду ні переміщення в іншу місцевість не було можливості. Навіть на навчання треба було випросити в голові колгоспу документи для дитини тільки з умовою повернення до колгоспу вам видадуть паспорт. Що це було як не кріпосне право? Найвеличніша країна що утримувала людей в селі.
ПП-шница• 05 апреля в 19:16
Ответ дляВолодарка мрій
Форма одинаковая, это понятно. Но вот обувь страшная, колготы растянутые, курточки жуткие (на фото время года осень.) Может удастся найти фото, я выложу здесь в теме
О, я помню про колготы) таки страшные и тянулись как кишки) но это совсем не омрачало моего детства)
Борщик• 05 апреля в 19:17
Ответ дляТільки не про гроші
Кстати, при совке у меня были итальянские сапоги, туфли Марко Поло, бюстгальтеры Триумф, и прочее.
Это все без блата было куплено.
Правда, очереди были, это да
Звичайні радянські жінки в назв таких не чули.
ПП-шница• 05 апреля в 19:17
Ответ дляЛенне-Рейма
Колготы которые штопали и носили пока они не превращались в одну сплошную штопку))))
Да! Помню эти сплошные штопки)
Глубоководная селедка• 05 апреля в 19:17
Ответ дляБорщик
Разве это колбаса сейчас,я не ем ее и вам не советую,там мяса ноль
ВерСаСе• 05 апреля в 19:17
Ответ дляУгги_в_горошек
Удалено администрацией...
Про то, как диссидентов в дурку и тюрьму сажали, никто конечно же не слышал?
Или как за то, что есть родственники за границей, расстрелять всю семью могли?
У моей прабабки родной брат в революцию во Францию сбежал как белый офицер, потом там женился, детей родил и через много лет прислал родным ’весточку’ о себе. Так спалили то письмо и сидели, как мыши за веником, тряслись, что в лагеря пойдут за такое. Адрес, естественно, не сохранили (((
Стильна штучка• 05 апреля в 19:17
Ответ дляСамая СоветЧиваЯ
Мама народила старшую сестру в 79, кс. Дітей тримали окремо, молоко потрібно було зціджувати. Через 2 тижні виписали, мама була в шоці - сестра схудла на 500гр, з пролежнями! Переживала, що не виходить. Це при тому, що мама потім годувала сестру і сусідського хлопчика, бо молока було багато. Молочну суміш не дістати, підгузків не існувало, пралка - ручна вятка, де вона тільки воду підігріває і зливає. Зі мною в 88 виписувалась під власний ризик на 2й день.
вятка це ще крутяк! в нас ніякої не було, моя старша донька народилася в 1990-му, я виварювала пелюшки у відрі три рази на день, все прала руками включаючи постільну білизну, прала яка тільки зливала воду з´явилася у мене сильно пізніше, а пралку-автомат подарував покійний батько коли мені було 29 років та я вже була вагітна другою дитиною - 2000 рік
Ушла и Пришла• 05 апреля в 19:17
Ответ дляДокладальниця
зайдіть в оцифровані архіви КДБ/НКВД - там все дитинство старшого покоління, як на долоні.
они в свободном доступе? дайте сілку
А я кумедна• 05 апреля в 19:18
Ответ дляОченьценная
Знову ця совкодрочь. Зараз дітки номенклатури і тих, хто добре пристроївся при союзі, будуть вам розповідати про кисільні береги та молочні ріки. І вони, авжеж, будуть розповідати, що так жили всі.
Навіщо вам розповіді про те, як наприклад, щоб придбати туш lancome, наприклад, треба подавати фіктивну заяву для одруження, щоб тобі видали направлення, дозвіл, на похід в магазин Берізка, куди могли попасти майбутні молодята, щоб придбати щось. На що грошей вистачить. Ото прям казка.
Вас би теперішніх сумуючих в ті умови.
І в тому салоні далеко не всі товари ще й можна було придбати, бо люди, вимучені дефіцитом, були хитрі, і подавали заяви в загс тільки заради цих чарівних талонів.
І їх чекав великий облом, бо найдефіцитніші товари типу плойки або праски можна було придбати, тільки показавжи свідоцтво про шлюб))
Ленне-Рейма• 05 апреля в 19:18
Ответ дляграфиняВишенка
Да))) зелёные печёночные котлеты только чего стоили
Стильна штучка• 05 апреля в 19:18
Ответ дляА я кумедна
Пам´ятаю свою першу менструацію, і мама мені видала купу тряпочок - старе порване простирадло, показала, як скручувати, і сказала, що після використання потрібно їх спочатку прополоскати в холодній воді, потім замочити з перекисом, потім витрати вручну з милом.
Продовжувати?
ага, в мене ще до тих тряпочок був резиновий пояс, щоб не дуже промокало, вата буде в дефіциті, тряпки ті ми прали, виварювали та прасували, типу від мікробів ще