Партизанка• Изменено 06 апреля в 11:57

Данія чи Словакія?

Влітку плануємо виїжджати, донька переходить до 9 красу, тут живемо майже біля фронту, ситуація погіршується, більше чекати не можу, більше тут нічого не тримає. Розуміє, що ці країни у всьому зовсім різні. Данія дає непогану підтримку на старті, точно з голоду не помремо і під забором не залишимося. Але чи буде там можливість мені знайти нормальну роботу а доньці отримати освіту ? Зараз працюю економістом, вища освіта. Мова англійська у мене та в доньки десь В1. Словакія - там все самому, багато роботи, правди низько кваліфікованої, мова не складна, є можливість дитині отримати освіту безкоштовну. Думаю, за 3 роки там мову вивчить. Я ж так розумію, в Словакії теж діти в школі до 11 класу? Чи складно там знайти місце в школі ? Але боюся, що одна я працююча не зможу забезпечити себе та доньку їжею та орендою. Будь ласка, хто володіє інформацією і був чи є в цих грпаїнах, розкажіть мені, що мене чекає. Данією давно цікавлюся, не маю інформацію тільки про роботу та освіту. А от Словакія викликає більше запитань
Фима Собак• 06 апреля в 18:21
Ответ дляЯк_наготую...
Правда, это стандартная зарплата повара. Есть и больше, друг в индийском ресторане повар имеет почти двушку, но выходной берет 1 день в неделю.
Сколько Вы получаете,если не секрет,сколько на аренду и питание,что понять как всё происходит
Як_наготую...• 06 апреля в 18:25
Ответ дляФима Собак
Подскажите пожалуйста сайты по поиску жилья и если можно работы, буду очень Вам благодарна
https://www.profesia.sk/
Як_наготую...• 06 апреля в 18:27
Ответ дляФима Собак
https://reality.bazos.sk/inzeraty/prenajom-bratisl...
Мовчу, але хочу• 06 апреля в 18:33
Ответ дляnennsi
и как они вдоем проживут месяц на 500евро?медицина,учеба,еда ,проезд,одежда
Медицину и учебу в Словакии из списка расходов можно вычеркнуть
Особенно учебу
Як_наготую...• 06 апреля в 18:35
Ответ дляФима Собак
У меня чистыми 1180€ , на продукты цены нормальные, если не питаться в кафе ресторанах. Аренда, мы снимаем почти в центре квартиру, 800€, двушка.
Ондатрова шуба• 06 апреля в 18:39
Ответ дляФима Собак
Норвегия....ряду обласией с 24 г отказано в защите,почитайте
Я знаю.
Автор же из прифронтовой.
Як_наготую...• 06 апреля в 18:40
Ответ дляnennsi
А что с медициной? Ну кроме стоматолога
автор Партизанка • 06 апреля в 18:40
Ответ дляЯк_наготую...
Это получается вы не одна работающая в семье ? Можете подсказать, с чего начать переезд в Словакию? Может стоит самой на несколько месяцев поехать? Есть же работы , где жилье предоставляют. Или сразу искать жилье и работу через объявления, например, Фейсбук ?
Мовчу, але хочу• 06 апреля в 18:51
Ответ дляФима Собак
Нет,не обязательно идти,страны где нет пособия не ’заставляют’идти в местную школу
В Словакии поменяли закон
Як_наготую...• 06 апреля в 18:53
Ответ дляПартизанка
Не одна. Подруга одна с 2 детьми, официантка, ей хватает денег на все и даже на путешествия)
Я бы искала для начала работу с жильем, тут есть такие варианты, присмотрелась бы подходит Вам тут или нет.
Як_наготую...• 06 апреля в 18:54
Ответ дляФима Собак
В Словакии со следующего учебного года обязательное посещение школы
Мовчу, але хочу• 06 апреля в 18:57
Ответ дляПартизанка
С регистрации на сайте для получения убежища. Это сейчас небыстро
Мовчу, але хочу• 06 апреля в 19:01
Ответ дляПартизанка
Работа с проживанием, это ч вас будут удерживать с ЗП за проживание.
Встречала такую информацию.
По поводу трудоустройства помогают центр занятости местный, можно узнать в организациях типа Mareena и Charita.
Сейчас в Кошице и Братиславе есть два интеграционных центра, которые помогают с ответами на все вопросы.
Як_наготую...• 06 апреля в 19:03
Ответ дляМовчу, але хочу
Встречала такую информацию.
Не везде, или платишь символические 30€ в месяц
Василина Семеніч• 06 апреля в 19:37
Ответ дляГде тут 0?
В мисочку,бо людей заляпаєте своєю риганиною.І наступного разу не їжте лайна.Будетете здоровою і життєрадісною.
Риганина якраз у вас ллється. Також можете скористатися своєю порадою. А не сюди писати.
Василина Семеніч• 06 апреля в 19:39
Ответ дляВиннипуховна
Также и в Дании. Если вы будете сами снимать жилье, то одна зарплата уйдет только на аренду., впрочем как и везде в Западной Европе
Ні в Австрії ні в Німеччині такого немає. Італія Іспанія, так там зарплати малі, але все рівно впритикиале можна працювати і знімати квартиру.
СhanelKa• 06 апреля в 19:42
Ответ дляПартизанка
Дякую, що відгукнулися, тут Вас згадували). Питання лишилися з приводу освіти дитини. Якщо вона буде переходити в 9 клас зараз по віку, то які перспективи у Данії? Вона до школи ходити буде ще скільки років? Яку освіту може розраховувати отримати і чи буде вона безкоштовною ? Розумію, що все може змінитися, але... Знаю, що зараз деякі діти після 11 класу їдуть самі вступати в Данію. Це ж напевне мову треба на гарному рівні мати вже ? Ну і чи дійсно не варто розраховувати знайти там достойну роботу та залишитися ? Не знаю, чи хочу цього сама, але тут ’обставини’ ці кляті все ближче підбираються. Коротше кажучи, найбільше питань щодо перспектив освіти
9 клас по віку буде тут 8. Для того, щоб вступити в гімназію чи коледж, треба закінчити навчання 9 класів звичайних данських. Якщо це інтеграційні класи - треба теж здати хоча б три основних предмета ( данську, англійську і математику ) для гімназії на 2 бали, для професії ) коледжу на 0.2 ( я розумію, що вам то ні про що не скаже, вважайте як 4 і 3 по пʼятибальній) .Моє субʼєктивне - підлітку на то треба 2 роки
Після 9 класу, якщо нікуди не вступив,
( заявки до 15 березня ) є 10 клас довчитись або GIF майже те саме, дотягнути необхідні предмети.
Можна і нікуди, просто працювати, але 9 класів обовʼязково, навіть, якщо ви будете на самозабезпеченні
Все навчання школи і що після 9 класу безкоштовно, після 18 років платять стипендію, до 18 можливо просто працювати ( податків не буде у підлітків)
Університети можливі після гімназії, вони безкоштовні поки є віза SL1 ( це для українців)
Деякі діти вступають після 11 або першого курсу укр університету, але треба мати сертифікат на рівень англійської і переклад документів. Ще ж конкурс на англомовні факультети, він високий. Точно думаю в Словаччині з тим простіше ( з навчанням ).
По соціальний підтримці- навпаки.
В любому випадку, не сидіть в прифронтових, якщо то небезпечно
Все це швидко розповіла, вибачайте, якщо заплутала
Медичні картки не потрібні, прививки теж. За хронічні хвороби спитають по приїзду
люблю_тортики• 06 апреля в 19:56
Ответ дляФима Собак
Підкажіть будь ласка де наші діти працюють,після їх ВНЗ?можливо у Вас є приклади.....не дуже буде,якщо на заврд прийдеться йти...після ВНЗ
Їх- це чиїх? Словацьких? Ще ні в кого зі знайомих студенти не випустились, нема прикладів.
Харчовий тріль• 06 апреля в 20:01
Мои соседи в Дании , как сыр в масле
На все хватает
Работают 20 часов в неделю муж и жена сейчас

Дети учат язык , но старший работае в кафе и с чаевыми нормальная зарплата
Учится старший планирует позже ( учит язык )
Рожева юбка• 06 апреля в 20:02
Ответ дляПартизанка
Такий варіант теж розглядала, але ще 3 роки жити в війні... Який сенс їхати в інше місце, тут житло, чоловік теж прив´язаний до роботи. Оренда з´їсть всю різницю. Думала про варіант закінчити школу а потім вступати в Словаччину, донька а гуртожиток, я шукати роботу з проживанням. Бо за ці 20 тис я її в Словакії не вивчу. Багато оголошень бачила про роботу з проживанням, це дійсно реально ? І оплата 5-6 євро за годину. Чи ще ще без відрахувань податків ?
Так, реально. Це агенція пропонує роботу. Якщо безкоштовне житло то це мінімум 4 людини в кімнаті без нормальних умов.
Можна знайти за 80 євро з людини в гуртожитку, але там достатньо хороші умови проживання, можна з дітьми..
Головне найти перевірену агенцію.
Сама не знаю• 06 апреля в 20:11
Ответ дляПартизанка
Не жалеете, что Данию выбрали ? Вы с ребенком ? В школу определили уже ? Как страна Вам, как отношение к людям ?
В школу еще не определили. Отношение нормальное. Те, кто живет здесь уже давно, говорят, что отношение датчан к нам не очень, как ко второму сорту, но я пока этого не замечала.
Нет, не жалею. Выбрать страну, чтоб прям все подошло и по всем параметрам сложно, скорее невозможно. Дания все же неплохой вариант.
Поліпривіт всім• 06 апреля в 20:18
Ответ дляВсе знаю від і до
Так, приймає. Не всі землі, інформація постійно оновлюється, які землі приймають . Точно можна їхати в NRW, Бохум
Дякую ♥️
Поліпривіт всім• 06 апреля в 20:19
Ответ дляаглая-аглая
Германия принимает, как и раньше, и еще новые места разрабатывает для наших беженцев. Решайтесь и выезжайте!
Какие земли Германии принимают украинских беженцев: актуальные адреса лагерей на 20 марта 2025 года.

1. Bayern — Бавария
🟢 München: Dachauer Str. 122a, 80637 München (из приемного пункта идет распределение по Баварии)
🟢 Augsburg - Aindlingerstr. 16, 86167 Augsburg. С декабря 2024 не принимают с домашними животными.
🟢 Regensburg - Zeißstraße 1, 93053 Regensburg. Распределяют в основном по селам в восточной части Баварии.
🟢 Bamberg - Erlenweg 4, 96050 Bamberg. Прием круглосуточно. С домашними животными не принимают. Распределяют по северной части Баварии (Франконии).
🟢 Geldersheim - Conn-Str. 1, 97505 Geldersheim. Большой зал с двухэтажными кроватями и без перегородок. Распределяют по северной части Баварии (Франконии).
2. Schleswig-Holstein — Шлезвиг-Гольштейн
🟢Neumünster (Haart 148, 24359 Neumünster) - принимает и распределяет в другие приемные пункты.
🟢Seeth — Hauptstr. 100, 25878 Seeth, можно с животными но будьте готовы к распределению в жилье, где нельзя жить с животными — животных придётся сдавать в приют за свой счёт.
3. Saarland — Саарланд
🟢 Lebach (Schlesierallee 17, 66822 Lebach) - принимает только если у вас уже есть жилье в Saarland, иначе перенаправляет в приемный пункт Rheinland-Pfalz/Trier.
4. Berlin — Берлин
🟢 Tegel (старый аэропорт) https://service.berlin.de/standort/330887/ — все данные, включая телефонную линию центра.
5. Hessen — Гессен
🟢 Gießen (Rödgener Straße 59-61, 35394 Gießen Ankunftshalle) - перераспеделяет в Баварию всех, у кого нету родственников первой линии в Hessen.
6. Nordrhein-Westfalen — Северный Рейн-Вестфалия
🟢 Bochum (Gersteinring 50, 44791 Bochum, Erstaufnahmeeinrichtung)
7. Sachsen — Саксония
🟢 Chemnitz — Adalbert-Stufter-Weg 25, 09131 Chemnitz
8. Rheinland-Pfalz — Рейнланд-Пфальц
🟢 Trier (Dasbachstr. 19, 54292 Trier)
Дякую вам! ♥️
Поліпривіт всім• 06 апреля в 20:21
Ответ дляПартизанка
Ми теж з Сумської області
Та здається що знову треба іхати((
Первая ласточка инфляции• 06 апреля в 20:55
Ответ дляНеВРотик
Як складете 12 годин не просидіючи - розкажете
Але якщо офісна робота і на кухні вам так само то не напружуйтеся - не відповідайте
Не всі 12 годин там потрібно складати і є стільці
Подвійна веселка• 06 апреля в 20:58
Ответ дляПартизанка
А в Украине у меня зарплата 20 тыс, и мне ее на двоих с подростком на еду хватает и коммуналку. И больше у нас по области не найти. Шикарно, правда ? Здесь не надо горбатится? Я готова работать, но должна понимать, что мне этой зарплаты хватит на что-то кроме унитаза
Я в Польше 3 года. Аренда для двоих 2 тыс злотых+. За минималка 3.5. до 18 лет на ребенка дают 800+ (скорее всего будет для работающих только, к этому идёт) Работы низкокв. в городах полно. В сёлах работы нет или очень мало. ВУЗ В ДАНИИ за два года?? Я бы не рассматривала вообще. Не потянет. Язык не выучит. Для быта это одно, а учиться в Вузе это абсолютно другое. Ваш вариант это Словакия/Польша/Чехия. И вы будете батрачить. Потом сможете и бухгалтером быть...
Не питайте иллюзий про обучение на чужом языке и сразу какие то плюшки бонусы помощи. Нифига. Учиться трудно. Или дорого платно. Вот и все.
автор Партизанка • 06 апреля в 21:27
Ответ дляМовчу, але хочу
Там регистрация или предварительная запись ? Попадалось где то в группе, что это сейчас большая проблема. А можете подсказать, что вообще а процедура ? Ну вот собралась я допустим ехать. Мне нужно приехать там в отделение полиции для начала или где то на сайте регистрироваться?
автор Партизанка • 06 апреля в 21:28
Ответ дляМовчу, але хочу
Встречала такую информацию.
Подскажите, пожалуйста, если в Словакию, куда ехать ? Есть определенное место, куда обращаться по приезду или центр какой то ? В каком городе ?
автор Партизанка • 06 апреля в 21:32
Ответ дляРожева юбка
Головне найти перевірену агенцію.
Ох знать бы ещё эту проверенную агенцию((( у мня ни одного знакомого человека в этой стране нет, к сожалению
автор Партизанка • 06 апреля в 21:35
Ответ дляПодвійна веселка
А подскажите, пожалуйста, что в Польше по обучению после 9 класса или по вузам ? Ну язык понятно, его надо учить,но он и не мега сложный. Может стоит о Польше задуматься тоже. Там даже родственники есть, но я ее почему то для себя сразу отбросила.