Партизанка• Изменено 06 апреля в 11:57

Данія чи Словакія?

Влітку плануємо виїжджати, донька переходить до 9 красу, тут живемо майже біля фронту, ситуація погіршується, більше чекати не можу, більше тут нічого не тримає. Розуміє, що ці країни у всьому зовсім різні. Данія дає непогану підтримку на старті, точно з голоду не помремо і під забором не залишимося. Але чи буде там можливість мені знайти нормальну роботу а доньці отримати освіту ? Зараз працюю економістом, вища освіта. Мова англійська у мене та в доньки десь В1. Словакія - там все самому, багато роботи, правди низько кваліфікованої, мова не складна, є можливість дитині отримати освіту безкоштовну. Думаю, за 3 роки там мову вивчить. Я ж так розумію, в Словакії теж діти в школі до 11 класу? Чи складно там знайти місце в школі ? Але боюся, що одна я працююча не зможу забезпечити себе та доньку їжею та орендою. Будь ласка, хто володіє інформацією і був чи є в цих грпаїнах, розкажіть мені, що мене чекає. Данією давно цікавлюся, не маю інформацію тільки про роботу та освіту. А от Словакія викликає більше запитань
автор Партизанка • 06 апреля в 15:59
Ответ дляНеВРотик
Така як в Данії на низькваліфікованій роботі
Ну тут пишуть , що якщо війна закінчиться, то з Данії всіх попросять. А от в Німеччині напевне більше шансів залишитися
Электричка• 06 апреля в 16:03
Ответ дляПартизанка
Ні, віддалено працювати не вийде. Донька вчиться непогано, середній бал вище 9. А скажіть, будь ласка, де ви слухали цв семінари про вступ ? Мені теж треба таке )
їх повно у інстаграмі- реклама агенцій. зараз не можу найти, а як не надо -постійно алгоритми підкидують
namor• 06 апреля в 16:04
Ответ дляпані Солоха
Ясно. Вот те, кто говорят обобщенно о европейских странах, всех разных,по факту, ничего не знают конкретно, ни о чем. все обобщено о чем то. В этом случае, я верю в то, что вижу и знаю своими глазами
Напишите пожалуйста мне в ЛС,благодарю)
Фима Собак• 06 апреля в 16:06
Ответ дляПартизанка
Тобто в Словакії в школу дитині в 9 класі йти не обов´язково в місцеву ? Може залишитися в українській на онлайні? За рік припустимо вивчить мову і тоді далі що ? Можна в коледж вступати чи які варіанти ?
Нет,не обязательно идти,страны где нет пособия не ’заставляют’идти в местную школу
Виннипуховна• 06 апреля в 16:07
Ответ дляПартизанка
Вы сейчас в Украине ? Будет сын сам уезжать учиться? Как это все происходит ? Через агенство поступление ? Или сами все ищете ?
Какая перспектива? Вы высококлассный специалист?
Фима Собак• 06 апреля в 16:09
Ответ дляПартизанка
Трошки не так. Мені вже 40+. Якщо я піду перучуватися і починати все з нуля, за що мені жити весь цей час ? На старті що я буду заробляти ? Ще менше, чим зараз
Если честно,то да.....девочка из Харькова,что я писала, работает на двух работах...в Словакии и Украине
Первая ласточка инфляции• 06 апреля в 16:10
Ответ дляНеВРотик
Це не фізична робота в першу чергу
А скласти їжу в лоток це прямо таки фізична?
Фима Собак• 06 апреля в 16:11
Ответ дляПартизанка
После украинского 9 класса в колледж берут ? Или местного ?
После укр.9 го
Но экзамен на мову,Братислава
Фима Собак• 06 апреля в 16:13
Ответ дляПартизанка
Ну тобто можна виїхати цього року, дитина довчитися 9 клас український онлайн, паралельно вивчить мову. А крім коледжу є варіанти, наприклад, йти в 10 клас в Словакії і після 11 класу вступати в ВУЗ?
Как мне сказали, после 13 лет....пусть подскажут,правда ли так.....
А так, да автор,план хороший, я тоже его рассматриваю,но пугает зпл
Фима Собак• 06 апреля в 16:14
Ответ дляГоворю відверто
С этого года обязательно для детей до 16 лет ходить в школу. Некоторые здесь ходят в украинские ( они есть), но платные
Я не знала,как всё меняется.....
Автор,пока поступать в ВНЗ столько всего поменяется
Все і одразу• 06 апреля в 16:15
Ответ дляНачальник Анонимов
Ого, 800 аренда. В Литве можно было за 400 двушку в городе снять и коммуналка где-то 250, отопление 100-150
Т.е. в Литве за жилье 650-800? А какие там зарплаты?
Фима Собак• 06 апреля в 16:25
Ответ дляowner
Ні, тільки буде поступати.
Скільки сину?яка страна?внз?дякую Вам
СhanelKa• 06 апреля в 16:26
Автор, можу відповісти на питання по Данії, якщо залишились
На перших сторінках вам приблизно все правильно написала жінка з ніком Солоха
Фима Собак• 06 апреля в 16:27
Ответ дляЯк_наготую...
Я за Братиславу и пишу, я тут живу. То что тяжело найти вообще квартиру , это да, но реально. И все остальное тоже, тяжело поначалу, но реально
Кем Вы работаете?язык хорошо знаете?работу быстро нашли?
Фима Собак• 06 апреля в 16:31
Ответ длялюблю_тортики
По темі вони зажлоблять розповісти, бо ви приїдете і складете конкуренцію за ресурси. Або не в курсі і розповісти нічого.
То ж тільки в кожній темі «виїжджай» тапати круто, а поради дзуськи.
Шукайте деінде.
Щодо словаків скажу, що загалом у них приязне ставлення, зрозуміла мова, більш-менш близьке світосприйняття. Можна нарватися і на придурків, як і всюди…
Досить багато ромів. Рівень життя посередній і нижче, зарплати невеликі, оренда дорога.
Допомога, коли я цікавилась, була близько 130 євро, та не знаю, чи ще є. Тобто, ніколи там масляно не було. Наших багато.
Я не у Словаччині, я ВПО в Ужгороді, тож, інколи буваю. Поки лишаємось, бо у порівнянні таки дешевше життя тут.
Роботи, до речі, не густо у них. Але на автозаводи наших беруть охоче. Бо свої за 800 євро не поспішають впахувати.
Підкажіть будь ласка де наші діти працюють,після їх ВНЗ?можливо у Вас є приклади.....не дуже буде,якщо на заврд прийдеться йти...після ВНЗ
Фима Собак• 06 апреля в 16:34
Ответ дляБасноплетка
Живу в Словакии. Вы можете рассчитывать на максимум 1000 е зарплату чистыми, это будет супер везение. Аренда 1 КК от 450, там где нет работы, до 650-700в Братиславе, ещё и найти сложно. В маленьком городе рассчитывайте на 700 чистыми.
Девочка ,тут отписывалась,1200 она повар Братислава...неужели неправда
Фима Собак• 06 апреля в 16:36
Ответ дляГоворю відверто
Мы тоже из Харькова и цели разные: у меня пересидеть, а у дочки остаться. Поэтому сидим в Словакии , т к словацкий она знает. Датскмй учить нет времени , уже почти 16.
Подскажите пожалуйста, Вы работаете?
Говорю відверто• 06 апреля в 16:40
Ответ дляФима Собак
Подскажите пожалуйста, Вы работаете?
Да, но без оформления
Голубка миру• 06 апреля в 16:42
Ответ дляПартизанка
А в Украине у меня зарплата 20 тыс, и мне ее на двоих с подростком на еду хватает и коммуналку. И больше у нас по области не найти. Шикарно, правда ? Здесь не надо горбатится? Я готова работать, но должна понимать, что мне этой зарплаты хватит на что-то кроме унитаза
Как вы бежите от войны или на пособия? Вы же писали про ракеты? В Украине есть и другие города, где можно работать. Но если вы в Украине не смогли реализоваться зная язык, то в другой стране тем более будет сложнее.
Фима Собак• 06 апреля в 16:42
Ответ дляОндатрова шуба
Подумайте про Норвегию еще. Там тоже поддержка от гос-ва, правда, климат... Подруга с ребенком там уже 2 года, стонет ’хочу домой’, но пока там.
У Словакии ’плюсьі’ - близко и язьік легче вьіучить.
Норвегия....ряду обласией с 24 г отказано в защите,почитайте
Спасу мир• 06 апреля в 16:42
Я б обрала Данію. Від українки яка багато років там живе (не я)
Голубка миру• 06 апреля в 16:45
Ответ дляКрию матом страшно
Нас сімʼя з трьох.
Квартира безкоштовно, комуналка безкоштовно, медицина безкоштовно.
І крім цього на проживання отримуємо на тьох 1500 євро. Нам достатньо, навіть подорожуємо.
Да. На деяких роботах працювати невигідно. Бо будуть ті ж самі гроші на проживання, але ти працюєш))) хіба що заради робочої візи це має сенс
Плануєте повернення додому?
Сладко-соленая• 06 апреля в 16:47
Ответ дляПартизанка
Остаться в Германии столько же шансов, как и в Дании - выйти замуж, найти работу от 40 тыс годовых в среднем. Попробуй ее еще найти даже на 35 украинцам. Про ваш диплом можете пока забыть, никому тут экономисты не нужны. Разве что кто-то из знакомых может помочь устроиться, что бывает, но редко.
Относительно дочери - узнайте системы образования в странах. В Германии, например, далеко не все заканчивают 13 классов (это как в Украине 11) чтобы поступить в универ. Многие уходят после 10го типа в наши ПТУ или идут на обучение+работа. Поэтому если рассматриваете, чтобы дочка куда-то все же поступила, рекомендовала бы учиться параллельно в украинской школе дистанционно или заочно
НеВРотик• 06 апреля в 16:48
Ответ дляПервая ласточка инфляции
Як складете 12 годин не просидіючи - розкажете
Але якщо офісна робота і на кухні вам так само то не напружуйтеся - не відповідайте
Пускаю бісики• 06 апреля в 16:48
Ответ дляПартизанка
Якщо ви обираєте тимчасовий варіант, то їдьте в Данію. Тут ви отримаєте житло та гроші на життя. Якщо плануєте залишитись- тоді обирайте Словакію. Інтеграція пройде на порядок легше. І так, іміграційна політика Данії одна з найсуровіших. Після закінчення війни мало хто зможе залишитись.
Фима Собак• 06 апреля в 16:56
Ответ дляПоліпривіт всім
А Німеччина ще приймає? Ми з під Сум, зараз треба щось вирішувати бо наше Краснопілля зрівняно з землею. Будинок пошкоджений (
Да,принимает
Фима Собак• 06 апреля в 16:59
Ответ дляSometimesDiena
Для мужчин это неактуально
Каким боком автор темы с дочерью???
Фима Собак• 06 апреля в 17:01
Ответ дляКокошинЭль
Словаччина.
Теж плануємо виїзд. Сину тут нема чого робити. Все життя попереду.
Скільки сину?де планує навчатись?Ви плануєте робити?Дякую
Фима Собак• 06 апреля в 17:06
Ответ дляsim_sims
Ну, то донька вже могла хоч би англійську до рівня b2 вивчити. Як і ви.
А мову країни, куди плануєте їхати, почали вчити?
Бо добре, якщо вам там хтось допоможе. З цього погляду в Чехії буде простіше.
Чим для автора Чехія простіше?набагато дорожча країна за Словаччину
автор Партизанка • 06 апреля в 17:08
Ответ дляФима Собак
Та й мова, мені здається, в Чехії складніша