Партизанка• Изменено 06 апреля 2025
Данія чи Словакія?
Влітку плануємо виїжджати, донька переходить до 9 красу, тут живемо майже біля фронту, ситуація погіршується, більше чекати не можу, більше тут нічого не тримає. Розуміє, що ці країни у всьому зовсім різні. Данія дає непогану підтримку на старті, точно з голоду не помремо і під забором не залишимося. Але чи буде там можливість мені знайти нормальну роботу а доньці отримати освіту ? Зараз працюю економістом, вища освіта. Мова англійська у мене та в доньки десь В1. Словакія - там все самому, багато роботи, правди низько кваліфікованої, мова не складна, є можливість дитині отримати освіту безкоштовну. Думаю, за 3 роки там мову вивчить. Я ж так розумію, в Словакії теж діти в школі до 11 класу? Чи складно там знайти місце в школі ? Але боюся, що одна я працююча не зможу забезпечити себе та доньку їжею та орендою. Будь ласка, хто володіє інформацією і був чи є в цих грпаїнах, розкажіть мені, що мене чекає. Данією давно цікавлюся, не маю інформацію тільки про роботу та освіту. А от Словакія викликає більше запитань
Партизанка
• 06 апреля 2025
Ответ дляНеВРотик
Така як в Данії на низькваліфікованій роботі
Ну тут пишуть , що якщо війна закінчиться, то з Данії всіх попросять. А от в Німеччині напевне більше шансів залишитися
Электричка• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
Ні, віддалено працювати не вийде. Донька вчиться непогано, середній бал вище 9. А скажіть, будь ласка, де ви слухали цв семінари про вступ ? Мені теж треба таке )
їх повно у інстаграмі- реклама агенцій. зараз не можу найти, а як не надо -постійно алгоритми підкидують
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
Тобто в Словакії в школу дитині в 9 класі йти не обов´язково в місцеву ? Може залишитися в українській на онлайні? За рік припустимо вивчить мову і тоді далі що ? Можна в коледж вступати чи які варіанти ?
Нет,не обязательно идти,страны где нет пособия не ’заставляют’идти в местную школу
Виннипуховна• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
Вы сейчас в Украине ? Будет сын сам уезжать учиться? Как это все происходит ? Через агенство поступление ? Или сами все ищете ?
Какая перспектива? Вы высококлассный специалист?
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
Трошки не так. Мені вже 40+. Якщо я піду перучуватися і починати все з нуля, за що мені жити весь цей час ? На старті що я буду заробляти ? Ще менше, чим зараз
Если честно,то да.....девочка из Харькова,что я писала, работает на двух работах...в Словакии и Украине
Первая ласточка инфляции• 06 апреля 2025
Ответ дляНеВРотик
Це не фізична робота
в першу чергу
А скласти їжу в лоток це прямо таки фізична?
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
После украинского 9 класса в колледж берут ? Или местного ?
После укр.9 го
Но экзамен на мову,Братислава
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
Ну тобто можна виїхати цього року, дитина довчитися 9 клас український онлайн, паралельно вивчить мову. А крім коледжу є варіанти, наприклад, йти в 10 клас в Словакії і після 11 класу вступати в ВУЗ?
Как мне сказали, после 13 лет....пусть подскажут,правда ли так.....
А так, да автор,план хороший, я тоже его рассматриваю,но пугает зпл
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляГоворю відверто
С этого года обязательно для детей до 16 лет ходить в школу. Некоторые здесь ходят в украинские ( они есть), но платные
Я не знала,как всё меняется.....
Автор,пока поступать в ВНЗ столько всего поменяется
Все і одразу• 06 апреля 2025
Ответ дляНачальник Анонимов
Ого, 800 аренда. В Литве можно было за 400 двушку в городе снять и коммуналка где-то 250, отопление 100-150
Т.е. в Литве за жилье 650-800? А какие там зарплаты?
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляowner
Ні, тільки буде поступати.
Скільки сину?яка страна?внз?дякую Вам
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляЯк_наготую...
Я за Братиславу и пишу, я тут живу. То что тяжело найти вообще квартиру , это да, но реально. И все остальное тоже, тяжело поначалу, но реально
Кем Вы работаете?язык хорошо знаете?работу быстро нашли?
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ длялюблю_тортики
По темі вони зажлоблять розповісти, бо ви приїдете і складете конкуренцію за ресурси. Або не в курсі і розповісти нічого.
То ж тільки в кожній темі «виїжджай» тапати круто, а поради дзуськи.
Шукайте деінде.
Щодо словаків скажу, що загалом у них приязне ставлення, зрозуміла мова, більш-менш близьке світосприйняття. Можна нарватися і на придурків, як і всюди…
Досить багато ромів. Рівень життя посередній і нижче, зарплати невеликі, оренда дорога.
Допомога, коли я цікавилась, була близько 130 євро, та не знаю, чи ще є. Тобто, ніколи там масляно не було. Наших багато.
Я не у Словаччині, я ВПО в Ужгороді, тож, інколи буваю. Поки лишаємось, бо у порівнянні таки дешевше життя тут.
Роботи, до речі, не густо у них. Але на автозаводи наших беруть охоче. Бо свої за 800 євро не поспішають впахувати.
Шукайте деінде.
Підкажіть будь ласка де наші діти працюють,після їх ВНЗ?можливо у Вас є приклади.....не дуже буде,якщо на заврд прийдеться йти...після ВНЗ
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляБасноплетка
Живу в Словакии. Вы можете рассчитывать на максимум 1000 е зарплату чистыми, это будет супер везение. Аренда 1 КК от 450, там где нет работы, до 650-700в Братиславе, ещё и найти сложно. В маленьком городе рассчитывайте на 700 чистыми.
Девочка ,тут отписывалась,1200 она повар Братислава...неужели неправда
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляГоворю відверто
Мы тоже из Харькова и цели разные: у меня пересидеть, а у дочки остаться. Поэтому сидим в Словакии , т к словацкий она знает. Датскмй учить нет времени , уже почти 16.
Подскажите пожалуйста, Вы работаете?
Говорю відверто• 06 апреля 2025
Ответ дляФима Собак
Подскажите пожалуйста, Вы работаете?
Да, но без оформления
Голубка миру• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
А в Украине у меня зарплата 20 тыс, и мне ее на двоих с подростком на еду хватает и коммуналку. И больше у нас по области не найти. Шикарно, правда ? Здесь не надо горбатится? Я готова работать, но должна понимать, что мне этой зарплаты хватит на что-то кроме унитаза
Как вы бежите от войны или на пособия? Вы же писали про ракеты? В Украине есть и другие города, где можно работать. Но если вы в Украине не смогли реализоваться зная язык, то в другой стране тем более будет сложнее.
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляОндатрова шуба
Подумайте про Норвегию еще. Там тоже поддержка от гос-ва, правда, климат... Подруга с ребенком там уже 2 года, стонет ’хочу домой’, но пока там.
У Словакии ’плюсьі’ - близко и язьік легче вьіучить.
Норвегия....ряду обласией с 24 г отказано в защите,почитайте
Голубка миру• 06 апреля 2025
Ответ дляКрию матом страшно
Нас сімʼя з трьох.
Квартира безкоштовно, комуналка безкоштовно, медицина безкоштовно.
І крім цього на проживання отримуємо на тьох 1500 євро. Нам достатньо, навіть подорожуємо.
Да. На деяких роботах працювати невигідно. Бо будуть ті ж самі гроші на проживання, але ти працюєш))) хіба що заради робочої візи це має сенс
Плануєте повернення додому?
Сладко-соленая• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
Остаться в Германии столько же шансов, как и в Дании - выйти замуж, найти работу от 40 тыс годовых в среднем. Попробуй ее еще найти даже на 35 украинцам. Про ваш диплом можете пока забыть, никому тут экономисты не нужны. Разве что кто-то из знакомых может помочь устроиться, что бывает, но редко.
Относительно дочери - узнайте системы образования в странах. В Германии, например, далеко не все заканчивают 13 классов (это как в Украине 11) чтобы поступить в универ. Многие уходят после 10го типа в наши ПТУ или идут на обучение+работа. Поэтому если рассматриваете, чтобы дочка куда-то все же поступила, рекомендовала бы учиться параллельно в украинской школе дистанционно или заочно
НеВРотик• 06 апреля 2025
Ответ дляПервая ласточка инфляции
Як складете 12 годин не просидіючи - розкажете
Але якщо офісна робота і на кухні вам так само то не напружуйтеся - не відповідайте
Пускаю бісики• 06 апреля 2025
Ответ дляПартизанка
Якщо ви обираєте тимчасовий варіант, то їдьте в Данію. Тут ви отримаєте житло та гроші на життя. Якщо плануєте залишитись- тоді обирайте Словакію. Інтеграція пройде на порядок легше. І так, іміграційна політика Данії одна з найсуровіших. Після закінчення війни мало хто зможе залишитись.
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляПоліпривіт всім
А Німеччина ще приймає? Ми з під Сум, зараз треба щось вирішувати бо наше Краснопілля зрівняно з землею. Будинок пошкоджений (
Да,принимает
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляSometimesDiena
Для мужчин это неактуально
Каким боком автор темы с дочерью???
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляКокошинЭль
Словаччина.
Теж плануємо виїзд. Сину тут нема чого робити. Все життя попереду.
Скільки сину?де планує навчатись?Ви плануєте робити?Дякую
Фима Собак• 06 апреля 2025
Ответ дляsim_sims
Ну, то донька вже могла хоч би англійську до рівня b2 вивчити. Як і ви.
А мову країни, куди плануєте їхати, почали вчити?
Бо добре, якщо вам там хтось допоможе. З цього погляду в Чехії буде простіше.
Чим для автора Чехія простіше?набагато дорожча країна за Словаччину
Партизанка
• 06 апреля 2025
Ответ дляФима Собак
Та й мова, мені здається, в Чехії складніша