Партизанка• Изменено 06 апреля в 11:57

Данія чи Словакія?

Влітку плануємо виїжджати, донька переходить до 9 красу, тут живемо майже біля фронту, ситуація погіршується, більше чекати не можу, більше тут нічого не тримає. Розуміє, що ці країни у всьому зовсім різні. Данія дає непогану підтримку на старті, точно з голоду не помремо і під забором не залишимося. Але чи буде там можливість мені знайти нормальну роботу а доньці отримати освіту ? Зараз працюю економістом, вища освіта. Мова англійська у мене та в доньки десь В1. Словакія - там все самому, багато роботи, правди низько кваліфікованої, мова не складна, є можливість дитині отримати освіту безкоштовну. Думаю, за 3 роки там мову вивчить. Я ж так розумію, в Словакії теж діти в школі до 11 класу? Чи складно там знайти місце в школі ? Але боюся, що одна я працююча не зможу забезпечити себе та доньку їжею та орендою. Будь ласка, хто володіє інформацією і був чи є в цих грпаїнах, розкажіть мені, що мене чекає. Данією давно цікавлюся, не маю інформацію тільки про роботу та освіту. А от Словакія викликає більше запитань
Фима Собак• 06 апреля в 17:11
Ответ дляКрию матом страшно
Я з Києва, але родом з Суммькоі області, тож привіт землякам))
З початку війни живемо в Фінляндії. Я вже всю Скандинавію обʼїздила. Обожнюю ці країни: чисто, безпечно, високий соціальний захист. Я б тільки їх і радила.
Із мінусів: скрізь складна мова.
Ви, звісно, затягнули з виїздом. Бо невідомо скільки ще буде той тимчасовий захист. В нас всі групи на вухах стоять - що це останній рік. Хоча офіційно ніде такої інформації немає.
Не знаю як в Данії, в Фінляндії складно найти роботу, таку , щоб перейти на робочу візу. Тобто, в цілому знайти можна, але під вимоги робочої візи вона не підходить. А це значить, що більшість попросять додому. Зверніть на цей нюанс в Данії.
Все б нічого, але що в такому випадку робити з освітою дитини.
В мене син також в Україні в девʼятому класі. Тут у восьмому. Якщо встигне закінчити місцеву школу, то вступить у ліцей, а потім у ВУЗ і зможе лишитись на підставі студентської візи. А як ні, то доведеться довчитись в Україні.
Тож зверніть і на це увагу.
Все правильно Вы пишите,ещё автор учтите на перед тот факт,что все,кто не сможет остаться....не захотят возвращаться домой....они будут пытаться зацепиться в близ нардящихся странах ближе к нашей границе, а так как они уже за три года отложили деньги на пособия,то шансы снять любое жилье и какое-то время (пока не найдут работу (у них больше....это я себе так думаю....
Фима Собак• 06 апреля в 17:15
Ответ дляКашпо
Чехія не дуже прихильна для українців в тривалій перспективі, почитайте їх програму для пмж біженців. Умови виписано так, щоб змогли лишитись менше 10%. Але це гарний варіант для навчання у ВНЗ для доньки. В країнах ЄС є можливість переводу між вузаму, також є рік ерасмус (коли ви навчається в іншій країні). Я б в першу чергу дивилась країну з доступом до ринку праці для вас, можливістю швидкої адаптації і простими критеріями для внж.
У випадку автора-яка це держава?
Фима Собак• 06 апреля в 17:18
Ответ дляКашпо
Підкажіть рік ерасмус цему всіх ВНЗ Чехії?
Підкажіть- де саме почитати за Чезію,що саме та як це буде для наших студентів?
Якщо студент не біженець,а на студентській візі,які перспективи після навчання знайти роботу в,Чехії?
Чи правда....Чехія для чехів?Дякую Вам
Колгоспниця• 06 апреля в 17:18
Ответ дляНеВРотик
Ви троль ?
Перша хто мріє на форумі працювати на низькокваліфікованій після роботи в офісі ?
Так же как все пашут. Или вы думаете офисные работники будут воздухом питаться в ожидании подобной офисной работы?
Ашолюдискажуть• 06 апреля в 17:18
Ответ дляФима Собак
Нет,не обязательно идти,страны где нет пособия не ’заставляют’идти в местную школу
Вообще то требуют. Но нет надзора над исполнением. Говорю с личного опыта
Як_наготую...• 06 апреля в 17:22
Ответ дляФима Собак
Кем Вы работаете?язык хорошо знаете?работу быстро нашли?
По приезду работу нашла сразу на кухне, работала так же в заре, мохито, резервд, сбор заказов воли и так далее. Сейчас язык знаю, работаю секретарем в школе
сама себе прекрасная• 06 апреля в 17:25
Ответ дляНеВРотик
А тепер реалізація іншою мовою в 40+
Простіше ?
Як є підтримка то так. Мені 45 вже)
НеВРотик• 06 апреля в 17:31
Ответ дляКолгоспниця
Звісно пашуть і офісну працю згадують
Але мрії про змінити офісну працю з освітою на пахоту - це вперше тут
Колгоспниця• 06 апреля в 17:32
Ответ дляНеВРотик
Звісно пашуть і офісну працю згадують
Она ещё не работала. В розовых облаках пока что. К концу первого дня работы поймёт что офис таки лучше
Начальник Анонимов• 06 апреля в 17:34
Ответ дляВсе і одразу
Т.е. в Литве за жилье 650-800? А какие там зарплаты?
Смотря сколько часов наработаете. Минималка около 800 евро. Это уборщица, кассир. Повара, уборщица в гостинице 1000+ на стройках мужчины нормально получают.
НеВРотик• 06 апреля в 17:34
Ответ дляКолгоспниця
І я про що
Смішна мрія яку можна реалізувати не за сотні кілометрів і подивитися що спина та ноги скажуть в 40+
Фима Собак• 06 апреля в 17:40
Ответ дляПартизанка
Такий варіант теж розглядала, але ще 3 роки жити в війні... Який сенс їхати в інше місце, тут житло, чоловік теж прив´язаний до роботи. Оренда з´їсть всю різницю. Думала про варіант закінчити школу а потім вступати в Словаччину, донька а гуртожиток, я шукати роботу з проживанням. Бо за ці 20 тис я її в Словакії не вивчу. Багато оголошень бачила про роботу з проживанням, це дійсно реально ? І оплата 5-6 євро за годину. Чи ще ще без відрахувань податків ?
Автор,подруга моя как раз даёт сыну 20 000 грн а месяц,общежитие в этой суме109 евро),уоледж Братислава,учил ДО язык,сдал плохо мову,но агенция(услуги 1500 евро),помогли,написали мотивационные письма,поступил,направление с биологии саязано)
Начальник Анонимов• 06 апреля в 17:40
А как в Болгарии, Румынии дела с обучением наших детей после школы?
Фима Собак• 06 апреля в 17:41
Ответ дляПартизанка
Мне так же актуально, может девочки напишут,тк за Польшу много тут информации, а за Словакию не очень
Фима Собак• 06 апреля в 17:43
Ответ дляКрию матом страшно
Нас сімʼя з трьох.
Квартира безкоштовно, комуналка безкоштовно, медицина безкоштовно.
І крім цього на проживання отримуємо на тьох 1500 євро. Нам достатньо, навіть подорожуємо.
Да. На деяких роботах працювати невигідно. Бо будуть ті ж самі гроші на проживання, але ти працюєш))) хіба що заради робочої візи це має сенс
Які шанси залишитися в Фінляндії?
Сама не знаю• 06 апреля в 17:47
Я в Дании. В этом году приехали. Здесь как кому повезет. Нас после лагеря поселили в общежитии. Один туалет и душ на весь этаж. С работой туго. Я тоже думала и про Словакию в том числе. Но остановилась таки на Дании, так как нужна была поддержка. Как ни крути, а здесь как доедешь до лагеря в Сандхольм - больше свои деньги можешь не тратить, всем необходимым обеспечат.
автор Партизанка • 06 апреля в 17:51
Ответ дляСhanelKa
Автор, можу відповісти на питання по Данії, якщо залишились
На перших сторінках вам приблизно все правильно написала жінка з ніком Солоха
Дякую, що відгукнулися, тут Вас згадували). Питання лишилися з приводу освіти дитини. Якщо вона буде переходити в 9 клас зараз по віку, то які перспективи у Данії? Вона до школи ходити буде ще скільки років? Яку освіту може розраховувати отримати і чи буде вона безкоштовною ? Розумію, що все може змінитися, але... Знаю, що зараз деякі діти після 11 класу їдуть самі вступати в Данію. Це ж напевне мову треба на гарному рівні мати вже ? Ну і чи дійсно не варто розраховувати знайти там достойну роботу та залишитися ? Не знаю, чи хочу цього сама, але тут ’обставини’ ці кляті все ближче підбираються. Коротше кажучи, найбільше питань щодо перспектив освіти
автор Партизанка • 06 апреля в 18:01
Ответ дляСама не знаю
Не жалеете, что Данию выбрали ? Вы с ребенком ? В школу определили уже ? Как страна Вам, как отношение к людям ?
Як_наготую...• 06 апреля в 18:02
Ответ дляФима Собак
Девочка ,тут отписывалась,1200 она повар Братислава...неужели неправда
Правда, это стандартная зарплата повара. Есть и больше, друг в индийском ресторане повар имеет почти двушку, но выходной берет 1 день в неделю.
Фима Собак• 06 апреля в 18:07
Ответ дляЭлектричка
читала та слухала семінари про навчання у словакії - там дивляться на бали атеста, не нижче 6 середній бал за 8-11 класи. можливо хай дочка вчиться тут, щоб кращі оцінки були і вчить словацьку віддалено?? а як вступе - то і Ви переїзжайте вже в те місто, де ВУЗ. а Ви не зможете домовитись працювати там де зараз - віддалено?? тоді можна в германію, і працювати віддаленою. зможете відкладати пару років хоч ті ж 500 евро
Так в Германии эту сумму вычтут с пособия,смысла нет на данном этапе....они смотрят все движения по счету
Электричка• 06 апреля в 18:10
Ответ дляФима Собак
я вас прошу )))) куча людей получает и там и там
Фима Собак• 06 апреля в 18:10
Ответ дляПартизанка
Вы сейчас в Украине ? Будет сын сам уезжать учиться? Как это все происходит ? Через агенство поступление ? Или сами все ищете ?
Мы в Украине, не выезжали и вообще ни разу не были заграницей, рассматриваю варианты и сним выехать и ему самому,он сейчас в 10 кл,услуги агентства как пр мне завышена цена,но сама боюсь,если на каком-то этапе,какую то довидку не получится....я ж себе не прощу,если с ним выехать-мал зпл ,я бухгалтер, там естественно,не знаю языка только завод склады....
Фима Собак• 06 апреля в 18:11
Ответ дляПартизанка
В Германии реально есть перспектива остаться для нас , Вы думаете ? Может зря я ее не рассматриваю
Нет,я так не думаю как раз....мало времени осталось
Зараз на дієті• 06 апреля в 18:12
в мне знайомі були на початку в Словаччині, фукала що тут мало платять, робити нічого. Потім поїхали в Данію-витримали там рік, повернулися в Словаччину. Питаю чьому?? говорить що в Даніі ніколи не прижевешся, дуже відрізняється ментальність. Плюс погода-сонця майже немає. Язик нереально складний. Тут відчувається більше як вдома.
Моя невістка в Даніі. Працює майже відразу, прибирає пусті приміщення. Робота важка, але в цілому їй вистачає. Я в Словаччині 3 роки. Мені тут все подобається. Вже писала не раз-хто вивчив добре Словацьку- багато хото працюють не на заводі. В мене є знайомі і вчителя, що підтвердили тут дипломи, є бухгалтера, є сметчікі. Мені плюси Словаччини-що близько до України-бо в мене там і син і батьки, дуже милі люди, безпека на вулицях. Але мінус-не дуже далеко від Рашки.
Фима Собак• 06 апреля в 18:13
Ответ дляПартизанка
Ні, віддалено працювати не вийде. Донька вчиться непогано, середній бал вище 9. А скажіть, будь ласка, де ви слухали цв семінари про вступ ? Мені теж треба таке )
На сайтах агенций,мы учим с агенцией язык,но я их Вам даже не советую....я за пол года неразумно с ними по телефону не поговорила,не могу дозвониться!!!!ни о каком заключении с ними договора об услугах и речи быть не может
Фима Собак• 06 апреля в 18:14
Ответ дляПартизанка
Ну тут пишуть , що якщо війна закінчиться, то з Данії всіх попросять. А от в Німеччині напевне більше шансів залишитися
Правильно, выучить и сдав язык!!!!и найти работу,там уровень зпл ещё должен быть ,загуглите
Крию матом страшно• 06 апреля в 18:14
Ответ дляФима Собак
Які шанси залишитися в Фінляндії?
По суті, як і скрізь в ЄС
- робоча віза
- студентська віза
- вийти заміж)))
Діти, які за ці роки вивчили мову і після місцевої школи встигнуть вступити далі, отримають студентську візу і непогані шанси лишитись.

Щодо робочої візи - дуже складно знайти підходящу роботу. Далі, з такою візою, треба пропрацювати, здається, 8 років (за цей час отримати тимчасовий вид на проживання, потім постійний), здати тест на знання мови і потім громадянство.
Гарачий Чокалад• 06 апреля в 18:16
Ответ дляПартизанка
Не шановні лапоморди і криві пальці, що не так в моєму питанні ?
так у них війни нема, тому дуже смішно і весело. Це ви жили і працювали у краіні, а вони давно там всі сидять, тому ім весело.
Фима Собак• 06 апреля в 18:18
Ответ дляПартизанка
Та й мова, мені здається, в Чехії складніша
Да,сложнее чем словацький язык
Фима Собак• 06 апреля в 18:20
Ответ дляЯк_наготую...
Я за Братиславу и пишу, я тут живу. То что тяжело найти вообще квартиру , это да, но реально. И все остальное тоже, тяжело поначалу, но реально
Подскажите пожалуйста сайты по поиску жилья и если можно работы, буду очень Вам благодарна