Накладні мюслі• 09 апреля 2025
В кого діти (підлітки) читають книжки - ви читаєте теж цю літературу?
Донька читає багато сучасної літератури для дітей і підлітків (бере в бібліотеці). Хоча зараз багато українських авторів, я помітила, що вона часто бере книжки сучасних скандинавських письменників. Деякі я проживилась, почитала декілька сторінок. Це якась квінтесенція підліткових психів, ненависті до батьків, дурнуватих вчинків, нервових зривів і шкільних розбірок. Я розумію, що зараз таке життя. Але коли читаєш цілу книгу, просякнуту всім цим, то є враження, що автор просто хоче таким чином завоювати якусь дешеву популярність. "Мій тато -тупак", "моя мати -істеричка", "я ненавиджу свята і всі ці сімейні посиденьки" і все в такому дусі. Якось неприємно читати. Я раніше думала, що від читання тільки користь. Тепер я вже в цьому сумніваюсь.
Княгиня пітьми• 10 апреля 2025
Автор, а напишіть самих авторів. Погуглю. Ніколи не чула, що там зараз в моді. Із «старих» скандинавських памʼятаю Туве Янсон (про мумій тролей норм), Астрід Ліндгрен (про Пеппі не любила), казки Андерсена (наче норм). А що там зараз, напишіть кілька назв, цікаво.
Вважаю, головне, що читає. А ще важливо вам з нею це обговорювати. Але не з позиції, що за хрінь. А питати: що тобі сподобалось, що засмутило, а що погано/добре зробив герой. Щоб якось обговорити важливі цінності. Моїй зараз вже 18, читає трилери.
А, і до речі, оця Поліанна така фігня. Коли донька її в школі вивчала, ми з нею намагалися її прочитати. Не змогли.
Ввважаю, що в 10 років Ви ще маєте контролювати, що вона читає. Моя в цьому віці читала Щоденник черепушки, клуб червоних кедів, джуді-муді і т.п. Коли дитина була мала, теж давала собі установку читати цю книгу перед дитиною, щоб знати, що там. Але на ділі так не вийшло. Зараз їй 14, вона читає по 5-7 книжок за місяць, бувають перерви. Зазвичай це фентезі, ось де треш. Я фентезі не люблю, а донька постійно ці книжки зі мною обговорює. Там такі трешові персонажі.
Як на мене, то вам просто з нею треба обговрювати прочитане, ви також маєте читати рецензії на ці книжки, ну для 10-річної даньки точно
Обнемашечка• 10 апреля 2025
Ответ дляМалинка
Ойёйой де це читають в школі володаря мух?
В Європі . Наскільки я зрозуміла, то у них програма літератури - на вибір вчителя. А цей твір - не для вразливих дітей.
Накладні мюслі
• 10 апреля 2025
Ответ дляКнягиня пітьми
Юганна Ліндбек, Ніна Е.Грьонтведт..... Це кого пригадала.