Шопингмонстр• Изменено 10 апреля в 02:23
Звідки беруться такі недалекі люди? Біженці.
Ми знаходимось за кордоном.
Нещодавно я мала розмову зі знайомою, вона є вчителем з України, яка працює зараз в інтеграційному класі.
Знайома як антиприклад серед дітей з її класу вказала на Сашка, який вчитись не хоче тому, що мати йому сказала - вони повернуться додому після закінчення війни. Родина родом з Сумськоі області. Тобто мати 10-річній дитині вбиває в голову, що він ходить до школи лише щоб не було проблем з відповідними органами і щоб не позбавили виплат. Що можна не вчити мову і взагалі не вчитись в іноземній школі. І це все дитина, як є, каже своєму класному керівнику.
І у вчителя і в мене, мʼяко кажучи, здивування 😬 по-перше, де відомо про те, коли закінчиться війна? Особливо про те, що буде з Сумщиною?
По-друге: дається такий шанс інтегруватись в іноземній країні, а в майбутньому дітям знайти кращої долі (та хоча б просто вивчити гарно мову і мати змогу по досягненню певного віку продовжити навчання у іноземному вузі або й поїхати додому з гарними знаннями, які точно не будуть зайві!). Раніше такий шанс випадав лише тим дітям, чиї батьки обізнано підходили до питання еміграції і виїздили по робочим візам. Хлопчики та дівчатка з сіл з родини малоосвічених батьків і мріяти не могли, що вони опиняться в одній з найуспішніших країн Європи.
Цікаво, чи багато тих, хто так само не думає за майбутнє власних дітей, сидить на виплатах і вбиває в голову, що навчання лише для того, щоб не зняли гроші і не прийшли з соц служб 🤯
АБВГДэшница• 10 апреля в 09:16
Ви така далека, автор, найдалека та найрозвинута жіночка, особливо коли поюзати когось, кого особисто не знаєте, не знаєте всієї ситуації в родині и похизуватись своєю далеччу)) Та вам начхати потрібно було на ситуації інших, а не виносити це на форум, а ще називати когось через плече недалекими.
Меломанка Маланка• 10 апреля в 09:22
Автор, так вы путаете миграцию и беженство.
Мигранты осознанно выбирали страну, а беженцы ВЫНУЖДЕННО оказались там.
Посмотрела я, как быстро бы вы китайский выучили бы.
И вообще не осуждайте, а интегрируйтесь и развивайтесь. Поверьте, своей вы там не будете даже с идеальным знанием языка
Каркуша Клара• 10 апреля в 09:22
Ответ дляхутряна володарка
Вы думаете все спят и видят жить в Европе? Не для всех это вершина желаний
То ли дело хата в Сумской области. Вот их предел желаний
Меломанка Маланка• 10 апреля в 09:22
Ответ дляКаркуша Клара
Так может хата в Сумской быть лучше хаты в немецком селе) представляете? )
Каркуша Клара• 10 апреля в 09:23
Среди моего окружения в Польше таких людей нет. Все сразу отдали детей в местные школы. Первый год ещё тянули украинскую школу, а потом оставили ее.
За чужих Чашек, у чьих мамашек пустая башка, я не переживаю
Меломанка Маланка• 10 апреля в 09:24
Ответ дляКаркуша Клара
Так польский и украинский похожи и впринципе поляка понять можно.
А немецкий не всем даётся или нидерландский
Каркуша Клара• 10 апреля в 09:27
Ответ дляМеломанка Маланка
А жизнь это только хата? И останется от нее в принципе что-то после войны (от хаты имею в виду)? Молчу уже о том, что люди, отдающие детей в местные школы, чтоб не сняли с них пособия, в принципе вряд ли на родине имеют хоромы))))
А если война будет ещё лет 5? И как мамка Сашка собирается возвращаться, если он в чужой стране ничего не учит, и дома тоже кучу материала пропустил?
Пьяная вишня• 10 апреля в 09:29
Як на мене, то це відповідь на питання чому люди 30 років українську вивчити не могли. Вони просто чекали коли на ’батьківщину’ повернуться чи вона до них прийде. Тепер так само з німецькою, французькою. Звичайно, кому та мова потрібна? Вони в свою хату повернуться (дай бог окупована не буде) і їм вистачить.
P.S. чудовий приклад вузького кругозору, лінощів та тупості
Каркуша Клара• 10 апреля в 09:29
Ответ дляМеломанка Маланка
Автор за Польшу пишет, именно там снимают пособие на детей (единственную материальную помощь, кстати), если те не ходят в местную школу.
И да, перед тем, как мчать в неизвестность, нужно было хоть немного оценивать свои силы и понимать, какой язык ты в состоянии выучить, а какой нет.
Но в теме автор пишет, что там в принципе язык не учат, не хотят
Весела пiсенька• 10 апреля в 09:31
Ответ дляСнегурочко
Моя 55 річна сваха з маленького хутора на Київщині , не має навіть середньої освіти. Зять в свої 24 знає досконало 4 мови крім укр та рос. Жодного репетитора в нього не було. Рівень мов такий,що має сертифікати на дозвіл прийому іспитів на В2 та С1
А де він навчався мовам?
Copy-Paste• 10 апреля в 09:32
Ответ дляМамкиня доця
Це хто таке сказав, які знання знадобляться дитині? У мами можливо депресія і вона хоче додому. Насправді не для всіх Європа-це мрія з мрій. Я витримала у Франції пів року і поїхала назад, бо там ти все життя будеш емігранткою, а вдома я дома. У мене є квартира, машина, робота, звідси тепер мене може випхнути лише якщо це все пропаде.
Так, але мову вчити не завадить, щоб дома теж використати для роботи, навчання, розвитку
Каркуша Клара• 10 апреля в 09:32
Ответ дляМerida
Вы уже интегрировались? Далекоглядно. Для будущего своих детей. Сдали экзамены , нашли работу, перешли на визу, чтоб дать светлое будущее детям. Правда же? Не сидите на выплатах уже
Я да. Дальше что?
пАлАвинкА• 10 апреля в 09:40
Ответ дляЧемна панночка
Це ви так вирішили? В нас півкраїни не вивчили свою рідну мову й якось живуть а більшість й непогано живуть.
так зі знанням рідної мови, пів України до Польщі, Італії на заробітки їздили до війни. А війна дала можливість розширити географію.
Атятя_тётя• 10 апреля в 09:54
А вам лишь бы война не закончилась, чтоб сидеть на выплатах вечно и ходить язык учить до 80?😂
З вишневого садка• 10 апреля в 09:57
Ответ дляКаркуша Клара
Вообще учиться не хотят, а вернее мама сама ребёнку говорит что не язык не нужен ни обучение как таковое. А время идёт, 10+ лет это как раз время когда в школе предметы становятся сложнее и их много, ребёнок так просто разучиться учиться, он же привык на отвали
Мусик Пусик• 10 апреля в 10:01
Ответ дляNatal_ka91
Хлопчики та дівчатка з сіл з родини малоосвічених батьків і мріяти не могли, що вони опиняться в одній з найуспішніших країн Європи. - тобто вони мають ще й дякувати війні? Не думали, що можливо, мама елементарно сумує за домом?
Скажіть, рузькім духом тхне?
ХикориДикори• 10 апреля в 10:01
Автор, если вы работаете, вы знаете язык. Вы и представить не можете тот уровень стресса, который переживают дети в возрасте с 9 до 15 лет. У них уже слишком мало времени, чтобы выучить язык до экзаменов. Друзья, весь социум остался дома. Иногда они тупо отказываются идти в школу. Да мало ли какие аргументы нашла мама, чтоб ребёнок просто вышел из дома. Вы там, чтоб защищать украинских детей. Не переводите иностранцам все, что дети говорят.
У нас в школе был мальчик подросток, который шутил, что его задача удачно жениться на местной девочке и остаться в стране навсегда, перейти на другой тип визы. Это тоже ’для своих’, местные хз как воспринимают такие шутки. Но дети наивны, открыты и беззащитны. Они мелят что попало и подставляются. Я понимаю о чем вы, понимаю, что такие разговоры ведут к репутационным потерям всех украинских беженцев, а не только этой конкретной семьи. Но вы же взрослая. Вы там, чтобы помогать. Неужели конкуренция с соотечественниками и желание произвести положительное впечатление в сравнении с другими лишают вас эмпатии?
JannyMoney• 10 апреля в 10:06
Ответ дляАстоновитесь!
Такий бляха шанс! Свята Эвропа
дело не в шансах, а в упущенном времени. Когда мама того мальчика осознает, что они не вернутся ребенку уже лет 16 будет, а он не то что учиться не может га ин. языке, он и не говорит на нем. А осваивать новое гораздо проще когда моложе, память лучше и есть ещё привычка учиться.
И пойдет этот подросток учиться на штукатура-маляра. Не думаю, что его мама о таком мечтала...
А теперь давайте проиграем другой сценарий. Мальчик поднапрягся и освоил таки программу средней школы в обычном, не интеграционном классе, т.е. как местные. А потом мама такая: собирайся, мы в Сумы.
Ну в сумы так в сумы. Чем ему знание ин. языка помешает по жизни? Да ничем.
Белочкой зови• 10 апреля в 10:10
Не все мечтают жить в Европе. У меня сын выехал, работает живёт за свои в 19.5 лет и откладывает деньги чтоб вернувшись домой открыть что то свое. Про жизнь в Европе и слушать не хочет. Каждый день я слышу о его планах при возвращении домой. Казалось бы молодой легко может интегрировать но нет( и таких вот мальчиков и девочек в его окружении больше 80%. Мне кажется там хотят остаться только те у кого нихрена не было и кто про Европу и отдых за границей только слышал. А те кто дома нормально жили и могли себе позволить и поездки на отдых и жилье свое имели, машину,работу. Те меньше всего хотят остаться в Европе и быть там 3 сортом. Одно скажу в Европе круто когда ты с деньгами пр ехала о дохнут на недельку ))) а жить там очень сложно.
Айболитная• 10 апреля в 10:14
Ответ дляЖивчик-счастливчик
Автор, не всім легко дається. Ви самі з тою дитиною говорили? Ви говорите «вивчити мову», в нас є купа людей, які уявлення не мають, що таке частини мови та підмет від присудка не можуть відрізнити (і то українською, а в багатьох до рідної мови і «щелепа не стоїть). А «вивчити» іноземну мову - то років 5 треба практики, постійного спілкування і підтримки мовного середовища. Не переживайте ви так, якщо вони там залишаться, то до дитини мова «прилипне». Якщо повернуться додому, то без мовної практики утримати знання на належному рівні - це треба велику мотивацію та дисципліну.
Я з вами згодна. Тільки тут читаю як наші за 2 роки до С1 дойшли. І в це свято віірить.
JannyMoney• 10 апреля в 10:18
Ответ дляБелочкой зови
странно. Все обеспеченные выехали. В Европу как раз. Недвижимость купили, семьи перевезли, живут. А вы говорите только бедные несчастные остаться хотят)
Белочкой зови• 10 апреля в 10:19
Ответ дляJannyMoney
Да Вы что )))) прям все выехали )))
Незламна• 10 апреля в 10:20
Ответ дляNatal_ka91
Ага, дивно, що не написала, що дякувати потрібно дяді путіну, за такий шанс для дітей з сіл. Можете мене засуджувати, але вважала і вважаю, що для тих хто виївах за кордон головне, щоб війна як можна довше не закінчувалася, а то шанс втратиться. Далі не цензурна лексика.
Заздрість то погано• 10 апреля в 10:21
Не понимаю почему все на автора накинулись. То что сложно выучить, интегрироваться это понятно.
Но от того что мама дома только нагнетает обстановку ребёнку не легче. Ведь дети как губки, т.е взрослый человек должен взять себя в руки и показывать своим примером.
Электричка• 10 апреля в 10:23
Мене в цій історії більше напружилися вчителька, яка на загал обговорює учня, його оцінки і тд, що є абсолютно неприйнятним. Можна вивезти вчителя з радянської школи, але не можна вивести радянську школу з вчителів…
Айболитная• 10 апреля в 10:28
Ответ дляШопингмонстр
Якщо це звичайний прийом з нежитем - достатньо рівня А2. Або базових знань англійської мови.
Але й цю мову деякі чомусь не вважали за потрібне вчити.
Зате на них потім заробляють ті, хто йде перекладачами. І, до речі, багато наших українських підлітків таким чином заробляють, йдучи перекладачами. Це ще й до питання про те, навіщо дітям вчити мову. Елементарно - заробіток і досить солідний.
Деякі підлітки за день беруть по декілька годин перекладів в інстанціях, мають гроші ще й мову практикують.
Ніякі підлітки не ходять перекладачами. Це суцільна брехня. Вони точно не знають мову установ. Вона відрізняється і діти в школі чи в своїх коледжах точно не вчать на такому рівні. Але так, щоб понарозказувати про мамкиних бізнесменів, то згодиться.
Язвочка• 10 апреля в 10:30
Ответ дляСегодня сержусь
А спробуйте їй це написати, так ’ховайся в бур´яни’.
Ну правда не подобається нікому .
Айболитная• 10 апреля в 10:33
Ответ дляШопингмонстр
Так їх чудово розуміють земляки. Вони шмат хліба взмозі купити без перекладача.
А тут у деяких кожен похід до лікаря - беруть перекладача за державний рахунок. Тобто деякі люди не можуть вивчити ДЛЯ СЕБЕ, для свого блага елементарні речення, щоб обслуговувати себе у побуті.
Ви не розумієте про що говорите. Я допомагаю людям в інстанція безкоштовно. Приписка, похід в ауслендбюро, джобцентр. Бо я сама це проходила і знаю це. А от до лікаря тільки з перекладачем. Тільки на контрольні прийоми проміжні, можу сама прийти. І да, лікарі часто просто зразу кажуть, прийом тільки з носієм мови. Так що ви так розсуждажте, бо самі не були в цій ситуації.