Моя улюблена страшко• 16 апреля 2025
Пояснювальна записка, написана дитиною в школі
Син навчається в 5му класі. Минулого року встановлено Рдуг психіатром. Інколи в школі буває імпульсивна поведінка, непосидючий, неуважний. Вчора мені подзвонила завуч, сказала, що вчитель вигнала сина з класу за погану поведінку на уроці, просила провести бесіду. Після розмови з сином, виявилось, що ця вчителька виганяє його майже кожного уроку, цього разу вона сина повела до завуча писати пояснювальну. Писав він її під диктовку, каже, що не з усім був згоден. Чи законно змушувати дитину писати пояснювальні без батьків? Вчителька молода, подруга завуча, мій син не один, кого вона водила до завуча писати пояснювальні. З іншими вчителями таких проблем у нас немає.
Большой секретик• 16 апреля 2025
Ответ дляИрина Веселуха
Батьки відправили його в школу вчитися і адаптуватися. Вони не повинні супроводжувати його в школі.
А хто це має робити?
Туся муся• 16 апреля 2025
Ответ дляВикупана
Якимсь чином в Європі інклюзивна освіта, і дітей з РДУГ точно не менше. Але вчителі вміють знаходити підхід і викладати матеріал відпрвідно. Задача вчителя не тільки знати матеріал предмету, але й дитячу психологію. Найлегше просто виганяти незручних дітей (а це можуть бути не тільки РДУГ, але й допитливі), ніж використовувати педагогічні техніки. Вчитель жодного разу не контактували з батьками, тож її бажання навчати чи владнати ситуацію на нулі.
Не факт, в Польше творят дичь похлеще, чем в Украине
Намазюкана нішою• 16 апреля 2025
Ответ дляВикупана
Вчителі мають знати психологію нормотипових дітей, для дітей з особливостями розвитку є інші спеціалісти. От реальна ситуація: 7 клас, в хлопчика явні проблеми, добре, якщо тільки психологічні. Мати говорить тільки одне - моя дитина, як всі, його не люблять, постійно провокують, всі винні, і далі по списку. Щось довести неможливо, як страус
Викупана• 16 апреля 2025
Ответ дляНамазюкана нішою
Значить ви сильно здивуєтесь, якщо подивитесь які предмети мають вивчати в педвузі. І так, робота з нейровідмінностями входить в програму. Вчитель має знати техніки включення в роботу, а не корекції. Банально, дитина що відволікається - садити на першу парту на своєму уроці, просити на дошці записувати тези і т.і.
Я відкрию вам мабуть велику таємницю, але техніки при РДУГ супер класно заходять і нормотиповим дітям.
Мене б дуже насторожив вчитель, який булить будь кого в класі. Це про профнепридатність і невміння адаптуватися до потреб жодної дитини. Просто зараз це РДУГ, потім це переселенці, гуманітарії і т.д і т.і.
Викупана• 16 апреля 2025
Ответ дляReintTycha
Ні. Зовсім не так.там одразу підключають батьків.
Не допомагає- школу і психолога
Тоді-Опіку
Не живіть в ілюзіях
Не допомагає- школу і психолога
Тоді-Опіку
Не живіть в ілюзіях
Маю досвід свій і друзів в кількох країнах, тож кажу з досвіду. В описаній автором ситуації профнепридатність вчителя. Дитина не агресивна, не завдає шкоди ні собі, ні оточуючим. Задача вчителя організувати навчальний процес з урахуванням особливостей класу.
ReintTycha• 16 апреля 2025
Ответ дляВикупана
Ми вакцинувалися. І перестали розмовляти. Перший клас.
Вчителька сказала, що аутист.
І сімейний то підтвердила. Хоч сама вколола ту бурду.
З того часу- я антивакс
Вчителька сказала, що аутист.
З того часу- я антивакс
Ноу коммент• 16 апреля 2025
Ответ дляТану на сонці
Да родители не при чем. У каждого ребёнка могут быть какие-то свои проблемы - у кого-то зрение - родители покупают очки, у кого-то еще что-то, никто на школу не надеется. А тут школа обязана.
Да, в этом случае школа обязана.
Вельми шановна• 16 апреля 2025
Ответ дляЗвоночек
Так реформа пройшла, і тепер такі діти вчаться разом з іншими. Тут питання до дядічок в кабінетах, ну ніяк до дітей
Не знаю, про що ви. Ми живемо в обласному центрі, мій син навчається в інклюзивному класі, і племінник в райцентрі також. З ненормотиповою дитиною сидить помічник педагога, який знає, як поводитись в таких ситуаціях
ГороховаЯ• 16 апреля 2025
Ответ дляЗвоночек
Также пишуть ті, кому не відомо, що таке РДУГ. І вони хочуть всих ’інших’ закрити якнайдалі, щоб не бачити і не стикатися з іншими...
А ви пишете як людина, якій начхати на всіх інших, так що все взаємно.
ГороховаЯ• 16 апреля 2025
Ответ дляБамбарбия! Кергуду.
У вас офіційно інклюзія, асистент вчителя чи дитини є?
Я ю писала офіційно заяву на директора школи з копією у відділ освіти. Описувала ситуацію, запитувала, чому порушується право на освіту, чому дитину залишають саму (чи хтось був з дитиною, коли її вигнали з класу?), чим нападають на небезпеку? Ставила питання про відповідність професійного рівня вчителя та завуча, бо вони точно для атестації відкладають сертифікати про тренінги з внклбзії, психологічної підтримки та ін., а на практиці не вміють застосовувати ці знання та навички. І робила акцент, що це було неодноразово, що має ознаки боулінгу. Оскільки в цьому задіяна завуч, то просила б розслідування комісією не зі школи.
На місці завуча, на таких розумних потрібно писати в соцслужби, невиконання батьківських обов´язків. Бо саме батьки мають або виховати дитину перед тим, як відправити до школи, або повідомити заклад, що дитина має особливості і потребує тютора. Ніхто не повинен возитися з неадекватом і здогадуватися, чи є в нього діагнози, чи немає.
ГороховаЯ• 16 апреля 2025
Ответ дляЗдесяЯ
Автор, это НЕ ЗАКОННО
Учитель не имел право заставлять писать эту записку
Защищайте своего ребёнка
а потім батьки 30 дітей прийдуть захищати своїх і їх право на освіту і такі мамки будуть сніжинок зображати.
ГороховаЯ• 16 апреля 2025
Ответ дляЗдесяЯ
Ссылку на норму что это законно!
Все законно, що не заборонено.
Бибер-анонимер• 16 апреля 2025
Ответ дляЗвоночек
усьо, пішла вода на хату
Хата на мати• 16 апреля 2025
Скажу як педагог зі стажем. Виганяти з класу дітей учитель не має права. Дитина неповнолітня, може піти й що завгодно накоїти. І крапка. А пояснювальну записку дитина може писати.
ПС у нас в університеті був нещодавно випадок: студент попросився вийти на парі, пішов і повішався, на парі. От уявіть.
ГороховаЯ• 16 апреля 2025
Ответ дляВикупана
Скільки років у вас педстажу і в якому конкретно вузі викладають вами перелічене, з якого року у вузах викладають дефектологію?
Викупана• 16 апреля 2025
Ответ дляГороховаЯ
Якщо ви з чимось незгодні, то можете це і написати.
Інклюзивне навчання, особливо в рамках НУШ, є обов´язковим для вивчення і здається іспитом. Додатково темами в психології та педагогіці.
Мама Никитки-2• 16 апреля 2025
Ответ дляЗдесяЯ
В каких именно странах?
Наприклад в США. Відсторонення від школи з 3 днів починаючи і до місяця. При цьому до батьків на перший раз приїздить поліція на розмову.
Мама Никитки-2• 16 апреля 2025
Ответ дляТану на сонці
Я говорю об этом же, что учителя не обязаны знать что у Васи аллергия, а у Пети астма, а родители - обязаны лечить и сделать все, чтоб ребёнок нормально себя чувствовал в школе.
Навпаки. Особливо астма. Приступможе початись навіть від перехвилювався. Дитині хто по вашому повинен допомогти? Швидку дитина може і не дочекатись. А про набряк Квінке ви шось чули? І ті 10 шо вам вподобайки поставили?
ГороховаЯ• 17 апреля 2025
Ответ дляВикупана
Я не писала, що незгодна. Я запитала, який у вас педагогічний досвід, а ви переводите стрілки і не відповіли. Тобто говорите про техніки роботи з дітьми і не застосовували їх на практиці в школі? Ще раз, з якого року вузи мають дисципліни повязані з нуш та інклюзією, як ці дисципліни називаються? Бо цитую вас же ’Значить ви сильно здивуєтесь, якщо подивитесь які предмети мають вивчати в педвузі’. От здивуйте і мене, вкажіть назви цих дисциплін. Теми з психології і педагогіки не включали в себе нуш чи інклюзію в 2005 році точно.
ГороховаЯ• 17 апреля 2025
Ответ дляМама Никитки-2
Як вчитель допоможе при набряку Квінке?
Викупана• 17 апреля 2025
Ответ дляГороховаЯ
Я не навчалась в педагогічному. В мого сина РАС, я брала участь в батьківських ініціативах для впровадження інклюзії. Й наймала тьюторів з випускників педвузів з 2017 для супроводу в школі.
Ви можете подивитись педагогічну програму Драгоманова. Вчителі регулярно проходять підвищення кваліфікації, і робота в інклюзії є обов´язковою. Навіть якщо 20 років тому ці дисципліни не викладались, практикуючий вчитель має пройти кваліфікацію по роботі в інклюзії.
ГороховаЯ• 17 апреля 2025
Ответ дляВикупана
Оу, то ви розказуєте, про техніки, предмети вузів, курси інклюзії, з чужих слів? я не питала, що мені подивитися. Я спитала як називаються предмети, про які ви самі ж говорили, якщо говорите то маєте знати. Коли підвищують кваліфікацію з інклюзії, дають інформацію, які папери вчителям підписувати і як. Те, про що ви говорите, це дефектологія і якщо я не помиляюсь, то кілька років тому таке викладали в Полтавському університеті, більше не бачила.
Бамбарбия! Кергуду.• 17 апреля 2025
Ответ дляГороховаЯ
Гм, тобто простати старост ви не осилили? Там чітко вказано, що про діагноз дитини школу попередили.