Все будет, но потом• 25 апреля 2025

Поради безпеки при шахедах

1. Коли пишуть , що шахеди вилетіли у вас є алгоритм дій! Приготувати в коридорі, тривожну валізу ( документи, гроші, вода, знеболювання, бинт- обовʼязково), приготувати взуття , теплу кофту, воду, аптечку, повідки для собак, бокси для котів!
2. Як тільки оре сигнал тривоги ви тут же одягаєтесь в те, що вже лежить у коридорі! і обуваєте взуття, котів в бокси, собаки на повідець! Всі садяться як можна ближче до виходу! Завжди не важливо в вашому районі летять чи іншому!! Це обовʼязково!!! У коридорі немає бути дзеркало чи скла!!! Уберіть, якщо є, або знімайте , коли пишуть , що вилетіли.
3. Після вчорашньої ночі я чітко усвідомлюю, що якщо прилетить у будинок( не дай Боже!) або поряд , буде лише 10 секунд!!! Буде погано( почнете блювати, не буде слуху) , потрібно виходити до найближчого забору подалі від пожежі!!!з собою в валізі потрібно, щоб була вода та знеболююче , бігти
!
Ви не зможете піклуватися про когось , тому кожен повин бути підготовлений!!!
Не важливо в приватному будинку чи квартирі, якщо є можливість уйти в укриття коли пишуть , що вилетіли, уже ідіть, бо коли лунає тривога - вже пізно і не можна рухатись по вулиці!!!
Тільки коли ви відійшли від хвилі і шоку - можете думати , як надавати допомогу!
Не нехтуйте повідомленнями!! Бережіть себе і близьких!!!
Стосовно тварин вони після вибухів не будуть вас чути, не будуть чемними, тому повідець!!!!!як тільки лунає тривога!!! Коти , інші маленьки тваринки, птахи- бокси!!!
А і дуже важливе!!! Перекривайте газ , коли лунає тривога!! Вчора один будинок згорів , бо газ!
І ще дуже важливо, дбайте про свободний підʼїзд пожежних, не перекривайте дороги… думайте до тривоги не лише про себе , а і про те, щоб вам могли допомогти!!!
Люди, прості речі , реально можуть врятувати!!!
Якщо у вас собаки у вольєрі, заберіть до себе на повідках!!! Навіть, якщо вони не бояться взривів !!!
Якщо це виконувати, можна врятуватись, інакше ні….Босі ноги, у піжамах, собаки без повідків, це смерть… бо після удару 10 сек ви відходите від цього і бігати не зможете( а у вас тільки 10 сек)!!!!
Поширюйте, розказуйте не нехтуйте!!!
( з фб )
Пригаю-цибаю• 25 апреля 2025
Ответ дляАнтиТанкист
Что такое МОГ?
Мобильная група
КондуктЕр тролейбуса• 25 апреля 2025
Ответ дляАнтиТанкист
Что такое МОГ?
Мобильная огневая группа
Володарка мрій• 25 апреля 2025
Напали на автора..Человек посчитал, что это кому то поможет. Да и тема не лишняя поделится своим опытом.
Особенно веселят коменты тех, кто выехал, ваше мнение так важно, аж 💩💩
Ранковий базар• 25 апреля 2025
Ответ дляЛизочек
Там выше автор написала, что у нее изо всего перечня только аптечка, документы и поводки. К забору она таки не ходит )
Питання з парканом залишається так і не розкрите.
Olga_72• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
Частину порад, про аптечку, газ, одяг і документи під рукою, газ -виконую
Також купила вогнегасник
Для домашніх тварин є поводки у всіх кімнатах з вікном
Не вздумайте тушити пожежу вогнегасником. Він призначений щоб звільнити прохід для себе від полум´я. Для мікропожеж. Його не надовго вистачає. Якщо горить то швидше покидайте приміщеня, поки дим не загустився. В пожежі частіше гинуть від диму, ніж від вогню.
ЖонДуан• 25 апреля 2025
Ответ дляПешеходик
живете чи все ж змушені були переїхати?
Розумієте, коли це торкається вас особисто, поїхати від війни не можливо. В моєму рідному місті не було тривог, попереджень, вайберів і т.д.
І ніхто не розповідав що робити, коли летить град або сонцепік. Там лічені секунди. І поради виживших рятували не одне життя. Так, в певний час ми виїхали з рідного міста. Але коли, повторюсь, це торкається особисто, куди не переїдь, цей біль завжди з тобою. Зараз в Києві.
ЧупакабраЗеБест• 25 апреля 2025
Ответ дляВчителька з мікрорайону
Чего мы такие злюки с утра, девочки?
потому что надоела тупизна.
ЖонДуан• 25 апреля 2025
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Не выехала, ничего не делаю, вчера вскочили с кровати и выбежали в подъезд, но у нас было громко и волной окна частично выбило.
Співчуваю. Доречи про вікна. Ми їх дуже щільно перетягли банальним скотчем. Сусіди вже кілька раз замінювали, а в нас вчора знов (тьфу-тьфу-тьфу) витримали. Навіть повністю балконна рама випадала (по напрямку вибухової хвилі впала в середину балкона) а скло ціле.
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляВолодарка мрій
Напали , потому что такие советы раздражают .
И напали не те кто выехал , а те кто живет в таких городах как Харьков , Одесса , Днепр , Запорожье .
И единственное чем спасаются от шахедов - беруши .
ЧупакабраЗеБест• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
Ваші смішки не від великого розуму
Вибачте
я вас извиняю, тем более вас ТС тоже не от большго ума.
Володарка мрій• 25 апреля 2025
Ответ длявсегдаДаДа
Беруши))
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляЧупакабраЗеБест
💯
Без QR коду• 25 апреля 2025
Ответ дляЖонДуан
вчора від вибуху в сусідів мого сина вилетіло скло, так що навіть з верхнього поверху до нього залетіли уламки. в нього - цілі. бо заклеєні банальним скотчем. тільки сама рама трохи була пошкоджена (вивернута), але вже поставив її відразу на місце.
автор Все будет, но потом • 25 апреля 2025
Ответ дляМяо мой мяо
У нас в доме 80 квартир . Смысл отключать газ в одной квартире ? Не говоря уже о том , что , пока я буду бегать по квартире его отключать , меня 3 раза убьет .
У нас частный дом - мы отключаем
ЧупакабраЗеБест• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
Також купила вогнегасник
скажите автор, а вы территориально где?
Ответ дляЧупакабраЗеБест
скажите автор, а вы территориально где?
Вишневое
Olga_72• 25 апреля 2025
Ответ дляЖонДуан
На вікна можна накатати звичайну прозору сонцезахисну, сонцевідбивну плівку. Це працює. І естетичніше. Але скотч це теж дуже гарна порада .
Мяо мой мяо• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
У нас частный дом - мы отключаем
А я - в многоквартирном . Смысл мне отключать газ ? И расскажите нам , наконец , нахиба бежать к забору ?
Пригаю-цибаю• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
Вишневое
Которое под Киевом? И шахеды вы увидели только в мае 2024?
ОливьЕЖечка• 25 апреля 2025
гарна порада, але як вже написали попередні 200 коментаторів - це нереально для міст, де шахеди як в себе вдома. ну от я конкретно живу в передмісті Києва, вчорашні пару прильотів чули дуууже сильно. Тривоги по півночі, вже давно не ходим до укриття (хоча це просто підвал нашого будинку). Але скажу так - кияни пам´ятають мабуть травень 2023, коли шахеди запускали кожну ніч, і ми тоді реально були в шоці і ходили в укриття, це було дуже виснажливо (хто ж знав, що пройде ще рік і щоденні атаки по 200 щахедів стануть звичайним днем). Тому пробували, практикували, дійсно життя не можливе в такому режимі. Звісно це може одного разу зберегти життя, тому це не оправдання, а просто пояснення, що нажаль це не так працює. і вчора доречі після першого прильоту ми побігли в укриття, але поки збирались - то чули ще 2-3. теоретично один і із них міг бути і на наш район.

п.с ще прочитала що автор з Вишневого - ми сусіди, і ви чуєте кожну ніч приблизно теж саме, що і ми. вижити в режимі ’укриття 24/7’ нереально, тільки якщо у вас не бункер з усіма зручностями.
КвартираЧья• 25 апреля 2025
Ответ дляПешитеБесАшипок
Я точно усвідомлюю, що в такому режимі навіть без прильотів я попаду в психушку. Вже краще виїхати в такому разі.
Ага, так каждую ночь. А утром на работу/в школу
ЖонДуан• 25 апреля 2025
Ответ дляOlga_72
навіть на думку не спадало що сонцезахисна плівка має таки властивості! Дякую!
Бачила офіси обкліюють якоюсь плівкою (називають її типу броні, чи щось таке). Я так розумію, ця плівка не дає склу розсипатись. Можливо актуально для дзеркал, але треба дивитись на її прозорість..
Ответ дляПригаю-цибаю
Да, именно только в мае
До того у нас были тревоги, но никогда даже не слышала их
Рубаю олівлє• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе і одразу
*Вибухів.
напомнило мем: стоит бабуля и держит табличку - подайте на хлеб. идет жирный чиновник и карандашом зачеркивает Е и пишет сверху І, то есть исправил хлеб на хліб.
действительно,очень важно поправить взриви на вибухи
КондуктЕр тролейбуса• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
Також купила вогнегасник
У вас частный дом? Просто про газ это действенно перекрыв подачу на дом, а не на квартиру.

У меня брат на аварийке газовой, их вызывают на такие случаи, потому и пишу.
Пугачиха• 25 апреля 2025
Ответ дляВолодарка мрій
Когда шахеды слышно как гудят, естественно надо куда то прятаться. Хотя бы в общий коридор за две стены
У меня в частном доме нет 2 стены нигде, 10 окон по периметру, мне некуда прятаться ....
всегдаДаДа• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
Вишневое
И вишневое будет давать ценные советы одесситам , харьковчанам , херсонцам ? Да ? У них действительно больше опыта ?

Ну ок , дали Вы совет . На Вас огрызнулись . Вы чего обижаетесь ? Не рабочие Ваши советы , понимаете ? Злят людей , которые банально не могут выспаться ночью .
КондуктЕр тролейбуса• 25 апреля 2025
Ответ дляНай хоч раз
мобильная огневая группа. пикап с крупнокалиберным пулеметом на станине в кузове.
Не всегда, бывает КамАЗ и в кузове военные с махинами огромными.
Сіґеле-міґеле• 25 апреля 2025
Ответ дляПешитеБесАшипок
Це точно. Це ж не пару разів в місяць, а тупо щоночі.
Жити в коридорі, вдягненому, не спати нормально
Карапулька• 25 апреля 2025
Ответ дляВсе будет, но потом
Да, именно только в мае
Вы не в Вишневом. Или только переехали. Потому что в этом секторе шахеды тупо каждую ночь. Как человек, живущий на Теремках, не верю, что вам не слышно весь тот треш, что слышим мы.