КучМала• 25 апреля в 16:42
Знову паски пекти?
Сьогодні багато хто в мережі пече паски.
Для чого?
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 25 апреля в 17:11
Ответ дляОколовита
Ага. Кому не досталось, могилки подгрызают.
Ну а шо, долго ж подводила тему к хз какому выводу
Вона підводить до того які всі тупі, особливо православні, а вона така розумна- не язичниця...
Кондуктор трамвая• 25 апреля в 17:11
Власне, пекти паски й фарбувати пасхальні яйця можна аж до Вознесіння - 40 днів після Великодня. Відповідаючи на Ваше питання чому на провідну неділю несуть паски та їжу на цвинтар, є два моменти:
1. дуже часто родичі померлих проводили (проводять) на цвинтарі весь день і банально хочеться чогось з´їсти. Чому раніше брали саме паски? Бо лишались ще з Великодня, а люди не були настільки багаті, щоб брати з собою якісь делікатеси. Чому беруть зараз - бо скорше вже традиція.
2. церква пояснює цей момент як таку собі милостиню найбіднішим в пам´ять про померлих. Бездомні люди раніше часто мешкали в цвинтарних склепах та і зараз багато бездомних ходять між могилами на цвинтарі в день Родониці і збирають паски. За канонами - якщо вони беруть пасочку з могили померлого, то мають помолитися за того, хто там спочиває. Але це пішло внікуди переважно, а от звичай їздити на цвинтар з пасками лишився.
КучМала
• 25 апреля в 17:12
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
Ні, я хочу щоб люди сучасні, молоді написали для чого на могилу нести паску і її там їсти.
Хоча я про нести паску, дізналася тільки що.
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 25 апреля в 17:14
Ответ дляКучМала
Розкажіть нам про свічку і квіти, дуже цікаво, для чого саме ви їх носите на могилу.
КучМала
• 25 апреля в 17:17
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
Створіть тему і цікавитись
Мені он про паски цікаво, а ніхто пояснити не може
вентиляторная• 25 апреля в 17:17
Ответ дляКучМала
Язичницька традиція?
Ми на цвинтар паски не носимо
Свічка, живі квіти
Ми на цвинтар паски не носимо
Свічка, живі квіти
так паски з яйцями і є язичницька традиція - поклоніння богу плодючості - паска-фалос, і яйця. і це свято наклалося на іудійське свято песах по датах. все змішалося. але до пасхи ні яйця ні паски відношення не мають - почитайте
ОчЕнЬ ЧуЖаЯ• 25 апреля в 17:18
Ответ дляКучМала
Створіть тему і цікавитись
Я прошу для прикладу, щоб розуміти як Вам допомогти
А то Вам відповідають , а Ви не розумієте.
ПриснитсяЖЕ• 25 апреля в 17:20
Ответ дляКучМала
Для чого на цвинтар нести паски.
Схоже , що з лісу вийшла не я
Это традиция такая. На могилах оставляют паски, яйца, конфеты. Испокон веков так делали.
Околовита• 25 апреля в 17:20
Ответ дляАстановитесь
С автором все ясно, но там разные коменты в стиле «вы из дикого леса?»
А автор строит из себя усиленно умственно неполноценного собеседника, вычленяет типа вас нужные слова.
А потом по сети типа тиктока нужные скрины и ’ а, капец, там реально дикие люди и бендеровцы’
КучМала
• 25 апреля в 17:21
Ответ длявентиляторная
Дякую
Колдунья-вещунья• 25 апреля в 17:22
Ответ дляКучМала
Проводи, це що таке?
Не слышаои? В сети стандарт 220 переводят на 230
Околовита• 25 апреля в 17:22
Ответ дляКучМала
Ее там не едят. Поставили на могилки родителей, бабушек-дедушек, и домой ушли.
Околовита• 25 апреля в 17:24
Ответ дляОчЕнЬ ЧуЖаЯ
Та это показушное не виденье ответа.
Человеку просто нечего делать, сидит и стебется
КучМала
• 25 апреля в 17:25
Ответ дляОколовита
’усиленно умственно неполноценни ’ мабуть тут точно не я
Скіфська пектораль• 25 апреля в 17:26
Ответ дляКучМала
А паска з яйцем для чого?
А цветы и свеча зачем?
Околовита• 25 апреля в 17:26
Ответ дляКучМала
Вы типо умная, вам виднее
КучМала
• 25 апреля в 17:27
Ответ дляДонька подруги
Ви з Тундри?
А в тундрі теж паски носять на цвинтар?
Астановитесь• 25 апреля в 17:27
Ответ дляКучМала
Так мені не потрібно підтримка
Це навіть добре, що тут всі з пасками на могили ходять, а для чого пояснити не можуть
А вы зачем цветы живые носите? Чтоб кто их там нюхал?
Околовита• 25 апреля в 17:27
Ответ дляkpss2017
А зачем нести свечи и цветы?
Их съесть нельзя, вот и несут на кладбище.
А съедобное они дома и сами съедят