28 квітня в українських школах розпочався моніторинг щодо використання державної мови в освіті
Сьогодні, 28 квітня, розпочався третій етап моніторингового дослідження щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти, який триває в межах спільного проєкту Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя і Державної служби якості освіти України.
Метою дослідження є:
виявити актуальні тенденції у використанні української мови в освітньому середовищі;
визначити чинники, що впливають на мовні практики учасників освітнього процесу у межах закладу освіти і поза ним;
оцінити рівень мотивації до вдосконалення володіння державною мовою;
провести аналіз мотивації до підвищення рівня володіння державною мовою;
вивчити наявність та якість навчально-методичних і цифрових ресурсів для вивчення української мови.
Метою дослідження є:
Боже ж мій, який жах! (сарказм)
Коли 13 років тому в Миколаєві я віддавала дитину в школу, де навчання і спілкування були українською, мене питали, чому я віддаю дітей в школу, де директор - бандеровець ))) Аж тоді в російськомовному регіоні це чомусь людям вбачалося странним і страшним.
Чому вимагання спілкування українською в українській школі зараз вважається странним і страшним - мені ще більше не зрозуміти
Кросівки оригінал• 03 мая 2025
Перевіряють не дітей, а як проходить освітній процес
Але хіба це заважатиме срачу?)))
Nataliiazp• 03 мая 2025
Ответ дляСалт
Боже ж мій, який жах! (сарказм)
Мне кажется, если дети не только на уроках, а и всё время общаются на украинском в школе, то им легче учиться и воспринимать информацию.
Сужу по себе, я украинский знаю и неплохо, но тяжело переходить с русского на украинский, а если допустим читаю или смотрю что-то на украинском, то и думать, и говорить легко.
Ответ дляСалт
Боже ж мій, який жах! (сарказм)
Може тому що вимагання спілкування будь-якою мовою в вільний час не є норм?
В яких ще країнах дітям заборонено в освітніх закладах розмовляти не на державній мові?
Ответ дляNatasshha
В Грузії, коли вона ще була республікою СРСР дітям в школі забороняли спілкування грузинською. І потім, вже дорослий чоловік, який жив і досі живе в Грузії, спочатку розплвідав мені, як це забороняли, а потім ругав Саакашвілі, що той прибрав російську зі шкільної програми. Як ці дві точки зору уживалися в одній людині, причому після того, як рашка нападала на Грузію - для мене теж загадка.
Думаю, що саме така ситуація з мовами була і в інших союзних республіках.
Valentina shop2020• 03 мая 2025
Ответ дляolga_lk
Может лучше проверять в чьих карманах миллионы оседают? Позорное коррупционное правительство...
То что позорное это точно,но для некоторых самое лучшее,так как и боневтик супер
Маска-0b9f• 03 мая 2025
Ответ дляСалт
Дійсно,у Львові та Франківську за часів Союзу ходили мовні інспектори та забороняли говорити украінською.Сарказм,єслі шо
Маска-0b9f• 03 мая 2025
Ответ дляValentina shop2020
Ну да,сказал,что не сможет гарантировать безопасность мировых лидеров 9 мая на параде в Москве.Вроде его кто то просил об этом.Гарантировать,я имею ввиду.
Ответ дляМаска-0b9f
Нехай розкажуть ті, хто в ті часи жив і навчався у Львові, Івано-Франковську і т.д.
В Україні тих часів українську мову вивчали з 2го класу, як другу мову. У випадку моєї спеціалізованої школи, це була третя мова після англійської, яку я вивчала з першого класу. Української мови в побуті в Миколаєві я взагалі не чула. Чого її було забороняти в Миколаєві? Вона просто вважалася мовою селюків, смішною такою
Ответ дляСалт
Тобто ви усвідомлюєте, що з такими законами, ми повертаємося до часів СРСР? І вам це подобається?
Мені ні..
Маска-0b9f• 03 мая 2025
Ответ дляСалт
В селах Николаевской области обучение было на украинском языке.
Ответ дляNatasshha
Мені ні..
Знаєте, мене і мою російськомовну сім´ю рашка прийшла захищати у 2022 році. І знаєте, саме з ціллю повернути до СРСР 2.0.
Дякую, не треба. Спілкування українською в Україні в усіх офіційних закладах мене влаштовує і ніколи не було проблемою ані для мене, ані для моїх дітей.
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляNatasshha
В рашці. Якщо почують укр мову - батьків на допит.
І це я реалії пишу. У мене подруга була в Пологах Запорізької обл. Це повністю україномовне місто було окуповане рашкою. З нею руські ’проводили бесіди’ чому це її 8-річна дитина в школі говорила українською.
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляМаска-0b9f
Я з повністю україномовного Гуляйполя Запорізької області.
За совка в нашому місті не було жодного садка чи школи україномовної.
Nataliiazp• 03 мая 2025
Ответ дляМаска-0b9f
Запорожской тоже, и не только в сёлах, моя мама из Зп.области, из то города, то пгт, его много раз то туда, то туда) обучение было на украинском и у сестры, её детей тоже. То есть с 50х годов по 22й обучение было на украинском.
Маска-0b9f• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Скільки вам років?
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляValentina shop2020
Удалено администрацией...
Маска-0b9f• 03 мая 2025
Ответ дляnabludatel
Вона знає. І всі знають тут.
Якщо мається на увазі Валентина з Криму,то це не вона
Ответ дляnabludatel
Ну ось.. такі закони тільки з рашкою і можно порівнювати. А ми Україна, і дуже не хочеться, щоб у нас було як там..
постою_послушаю• 03 мая 2025
Ответ дляNatasshha
А где вы прочитали про такой запрет?
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляNatasshha
Хай залишається рос мова, щоб руські знову прийшли захищати російкомовних?
Вони розказали американцям, що моя Запорізька область - це повністю російкомовний регіон і тому ми дуже хочемо в рашку.
А це нагла брехня.
nabludatel• 03 мая 2025
Ответ дляМаска-0b9f
Я в сортах гівна не розбираюся.
Їй поперек горла все українське.