Баба_Воля• 11 мая 2025

В школе нет 10-11 классов, а ребенок не хочет дальше учиться

Ситуация банальная : знакомые столкнулись с реформой , при которой школа не набирает 10-11 классы. Ребенок никогда не учился хорошо, а тут просто встал на дыбы, в колледж не пойду, в другую школу тем более. Кто сталкивался с такой ситуацией? Можно не поступать после 9 вообще никуда? Вроде по законам должно быть среднее образование?
Бутерброд и я• 11 мая 2025
Ну если родители адекватные то пусть адекватно и серьезно поговорят с сыном о ближайших перспективах, точнее об их отсутствии: 1. не учиться дальше у нас по закону нельзя; 2. На работу пока никто не возьмет, а содержать лодыря , который просто ничего не будет делать, они не будут; 3. Если учиться не хочет, то пускай идет в ПТУ получать рабочую специальность, с которой он сможет устроиться на работу. До получения свидетельства есть время выбрать эту специальность. Всё. Разговор окончен.
-Ань-• 11 мая 2025
Ответ дляБодіпозітівна
По конституции Украины статья 53 Повна загальна середня освіта є обов´язковою.
В цій же статті написано, що ’Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.’

А якщо батьки купують зошити, ручки, циркуль, олівці - це уже не безоплатна освіта. Держава повинна забезпечувати всім, що необхідно для навчання.

І ми, і наші діти не отримали повністю безоплатну освіту - кожного хоч трохи постригли.
Бодіпозітівна• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
Спасибо, будем думать. Поверьте, уговаривают все, кто только знаком с ситуацией. Надежда на то, что до подачи заявлений в колледжи ещё есть пару месяцев. Может, удастся достучаться
А как сдавать вступительные экзамены, если ребенок не хочет. Я понимаю ещё в 10 класс и ПТУ и по заявлению возьмут, а в техникум есть же отбор детей.
Наша взяла• 11 мая 2025
Ответ дляНаливайКа
Навіщо 10-11 класи, якщо дитина не хоче. ПТУ, коледж, технікум - і закінчить уже і обов´язкову загальну середню освіту і професію отримає.
Моя небога торік вступила до коледжу: та ж історія, в школі нема 10-11, пішла на дизайнера.
То шо сказати, в школі легше, набагато легше. Вони вчать всю шкільну програму, плюс предмети зі спеціальності. Навантаження вище, графік скажений, пари і в суботу, і весь червень.
А от відношення до них вже як до дорослих: нащо вам опалення, це вже не школа, посидите у верхньому одязі. І тд.
Тож, треба розуміти, що школа таки - тепла ванна. І якщо там, в теплі-добрі на пятиденці діла нема, то далі тільки важче і гірше.
Мати тріля• 11 мая 2025
Ответ дляKROX@
коли наші неполітики-креативщики тільки розказали про плани скорочувати освіту- мамки з піною доказували, що такого не буде, (явно в головах не вкладалося, що на їхніх дітей тупо заб’ють, і це буде проблема самих батьків.)

чомусь згадується оті 73%.., явно батьки там голосували.
Не хочеться вас, звичайно, розчаровувати. Але Закон Про освіту ухвалили в 2017, Зе став Президентом в 2019, так що за нього голосували мамці з 27%))))
Великий сатирик• 11 мая 2025
Ответ дляпані Солоха
Доречі, сварщик, електрик, плиточник, автомайстер. Це всі хороші професії саме для життя. Робота завжди є.
Це навіть в перспективі може виявитись краще, ніж менеджер з вищою освітою.
Тут писали багато історій старту з коледжа.
Найбільше запам´яталось, як хлопчина пішов в пед коледж на вчителя іноземної мови, за 3 роки гарно підтягнув там англійську і далі в іняз вступив і став крутим переводчиком. А спочатку підшучували, що він вчиться на вчителя один хлопчина в групі
Погоджуюсь, це на сьогоднішній день хороші спеціальності. Робота завжди буде, оплата норм, можна працювати на себе. Зараз ще треба пошукати гарного електрика чи плиточника.
Леся Українка• 11 мая 2025
Вы ему скажите, что уже в сентябре на него и на вас насядут соцслужбы, потому что получат информацию, что ребенок не посещает никакое учебное заведение. И жить семье станет веселее. Могут и изьять
Мати тріля• 11 мая 2025
Ответ для-Ань-
А навіщо зараз робити паспорт, поки лютує ТЦК? Паперовий паспорт-книжечку можна зробити після 16 років. 30 років - це теж ’після 16’. Хоч в 90 років можна почати робити свій перший паспорт.
А навіщо паспорт в 90 років, якщо все життя прожив без нього?
автор Баба_Воля • 11 мая 2025
Ответ для-Ань-
Ці реформи про відміну 10-11 класів дуже схожі на шахрайство. Закони не мають зворотньої сили: коли цю дитину зараховували в цю школу, то були 10-11 класи, і в той момент дитину брали саме на 11-річне навчання. А значить треба довчити всіх тих дітей, а 9 класів почати робити для новеньких, хто вступив в школу після впровадження реформ.
По суті, це всі батьки забирають всіх дітей після 9 класу, тому директор не організовує 10-11 клас (а не навпаки).
Напишіть директору повідомлення (замість слова ’заява’ пишіть ’повідомлення’), що син/дочка продовжуватиме навчання в очолюваному нею закладі освіти. Продовжуватиме ’здобувати освіту’, якщо точно по термінології.
Батьки отримують письмову відповідь, і думають що робити далі (в залежності що напише директор).
Якщо буде письмова відмова директора - можна написати ще одне повідомлення, що так як директор не організовує продовження здобуття освіти в тому ж закладі освіти (в якому вчився дитина) то дитина переходить на самоосвіту.

Я читала про випадки, коли просто після 9 класу хлопчик ’загубився’, і його ніхто не шукав.
А буває, що підключають служби у справах дітей, щоб шукали дитину і з´ясовували чому не навчається. А там в основному працюють тупі особи з садистськими схильностями. Тому якщо в сім´ї є молодші діти, краще не нариватись на безпредельщиків.
І пам´ятати статтю 30 Конституції України:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254к/96-вр#Tex...
Спасибо за подробный комментарий!
Танго утрьох• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
Они пытаются, но тут все в одну кучу совпало. И возраст, и учеба( Родители абсолютно адекватные, хорошие люди.Они прекрасно понимают, что образование нужно( Предлагала им вариант , чтоб зачислили в дистанционную школу и тупо сами делали за него задания((
Что значит совпало? У всех так, все дети заканчивают 9 класс в разгар подросткового кризиса. Этот ребенок не особенный , по-моему кому-то попу заносят
автор Баба_Воля • 11 мая 2025
Ответ дляБодіпозітівна
Насколько я понимаю, ПТУ это колледжи. И подавать заявление надо в электронном виде, регистрируясь в кабинете. Вполне возможно, я не права, но ещё раз , мои дети младше , а среди знакомых нет тех, кто поступал в прошлом-позапрошлом году . Родители будут узнавать нюансы
автор Баба_Воля • 11 мая 2025
Ответ дляТанго утрьох
Вы же понимаете, что по теме вы в принципе ничего толкового не написали, а просто пишете в оскорбительном тоне свои размышления?
Нога на ногу• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
Может, у кого-то ребенок после 9 класса готовился к поступление за границу и пропускал год? Интересует юридическая сторона вопроса
Если мальчик не хочет до истерики учиться в Украине, о какой загранице речь? Или вы просто моделируете ситуацию с акцентом на пропуск года?
Моё мнение: если он пропустит год, он вообще ничего не захочет. Работать скорее всего он не пойдет, ходить на дни открытых дверей в техникумах не будет, а будет мять задницу и шататься по городу в поисках приключений. Родители будут его кормить. Так зачем что-то менять, если так все удачно складывается без напряжения с его стороны?
KROX@• 11 мая 2025
Ответ дляМати тріля
якщо ще згадати,що медична реформа також тоді почалася.., сімейний лікар зайшов на ура.., а от слідуючі зміни -уже теперішні керманичі (радикально підійшли до дорожньої карти-з їх баченням). тому і маємо те,що маємо.
--
отак і в освіті буде., бо ’проффесіоналізм’ не проп’єш.
Та прям багіня• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
ПТУ это не колледжи .
Танго утрьох• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
???? Не понимаю в чем оскорбление, сильно придаете значение чему не надо, и да , этот ребенок не особенный, после 9 класса выбрали колледж и пошел учиться, без размусоливания и лишней суеты, все поступают в 14-15 лет в колледжи, а у этой семьи прям трагедия
автор Баба_Воля • 11 мая 2025
Ответ дляНога на ногу
Мое мнение полностью совпадает с вашим, вы абсолютно правы.
Танго утрьох• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
Вы правда не понимаете разницу между ребенком семи лет и подростком, который вынужден менять свои планы, потому что школа решила не набирать 10-11 классы?
Так в колледже и получит аттестат за 9-11 класс, дальше видно будет
автор Баба_Воля • 11 мая 2025
Ответ дляТанго утрьох
Вроде про трагедию ни слова. Как по мне , вопрос изложен четко и достаточно понятно.
автор Баба_Воля • 11 мая 2025
Ответ дляТа прям багіня
ПТУ это не колледжи .
Значит, я ошибаюсь, надо почитать
Мати тріля• 11 мая 2025
Ответ дляKROX@
--
Ось бачите, в усіх х*рових законах По винен Зе, так?
Бавовна• 11 мая 2025
Ответ дляЗдесяЯ
Пусть идёт в ПТУ.
Это для него от колледжа чем отличается?
Бавовна• 11 мая 2025
У меня была подобная ситуация. Ва7 вариант - школа онлайн, как здесь уже коо-то писал.
Чарівне зіллячко• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
Вам 100 раз уже написали, что ПТУ это не колледжи, колледжи это бывшие техникумы, а ПТУ стали лицеями, бурсами или остались училищами
автор Баба_Воля • 11 мая 2025
Ответ дляЧарівне зіллячко
Ну, так я найду официальную информацию на Освита.юа., не переживайте)
Показушница• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
Я так розумію, що дитині страшно. Але потім буде ще страшніше. Можливо спробувати дати йому варіанти: ти спробуєш піти в новий клас, якщо стосунки не складуться, то перейдеш на сімейне чи ще щось. Але дати зрозуміти, що навчання без варіантів
Виннипуховна• 11 мая 2025
Ответ дляЧукИГеки
Ну не хочет, ок . А какой у него план ?
Скорей всего план сидеть дома и играть в телефоне или компе. Учиться\работать не надо, родители все обеспечат .
-Ань-• 11 мая 2025
Ответ дляБаба_Воля
Спасибо за подробный комментарий!
Є групи в вайбері і телеграмі, де батьки обговорюють нюанси, які є в різних видах і формах освіти. Майже на всіх школа відповідальна за ’здобуття освіти’, але в деяких відповідальні тільки батьки.
Бажано батькам самим гарно вичитати закони і накази МОН як вибрана ними форма і вид освіти має організовуватись, так як освітяни самі нічого не знають і їхні вимоги/побажання дуже сильно відрізняються від офіційно прописаних.
Вибираючи вид і форму освіти, слід звернути увагу на:
*Чи треба дитині приходити в приміщення закладу освіти для написання контрольних. 1 раз в рік чи частіше.
*Можливо вчителі повинні проводити індивідуальні уроки з дитиною (а вони цього уникають).
*По якій програмі навчатись (батьки вибирають програму, батьки самі складають, або педагоги складають програму, або разом).
*Підручники школа видає чи батьки самі шукають підручники паперові чи електронні.
Краще не по програмі НУШ. До 10 класів НУШ ще не добрався. А хто помолодше - домовляються з директором, щоб взяти підручники з старих запасів; або вишукують де купити в інтернеті б/у підручники.
Всех анонимов аноним• 11 мая 2025
Ответ дляБЦАшка
Студентам не 14 лет.
Трудовой возраст по закону с 16 лет.
С 14 лет может быть маленькая подработка с кучей условий. Работодателям потенциальным , если это не родственники, такое не нужно.
Ну то хай мама посадить вдома телевізор дивитися і на шию
-Ань-• 11 мая 2025
До речі, у кого є старі підручники, програми які були до НУШ - не викидайте, а краще віддайте/продайте. Скоро на вагу золота підручники будуть для тих, хто бажає отримати якісну освіту.
Тай як знищенням 10-11 класів і програмою НУШ скоро повністю доб´ють українську освіту.