Кумедна• 09 июня 2025

Я извиняюсь, а с каких пор обычные яблоки под 100 грн?

Яблоки покупаю крайне редко на пирог (просто так не ем). Сегодня подхожу и не поверила своим глазах - минимум 80 грн за кг. А это нормально ? Давно такое случилось ?
Дайте подуться• 10 июня 2025
Ответ дляНепереможна
А зпл)? Як в ЄС? А оренда зала, комунальні, як в ЄС ? А податки як в ЄС?... До речі, в одній із дорогих країн ЄС яблука зараз від 1,5 євро/кг. Дешевше за Україну. Мінімалка в цей же час 1400 євро на руки.
А яка різниця імпортерам до наших податків і зарплат?
Olga_72• 10 июня 2025
Ответ дляКумедна
Яблоки всегда были супер доступный продукт
Яблука завжди доступний продукт, тільки не тоді коли на підході наступний урожай білого наливу. Кому потрібні минулорічні яблука, коли через пару тижнів підуть яблучка цього сезону?
В минулі роки в цей період просто не було ніяких яблук. Але це нікого не турбувало, бо на компот та пироги вже є свіженькі суниця, малина, порічка, чорна смородина, черешні, вишні, шовковиця і навіть перший абрикос.
Дайте подуться• 10 июня 2025
Ответ дляМолчалка
Яблок валом у нас в Черновицкой области
Тут в селах почти каждый имеет фруктовые сады.
Голден 90 грн, у пеня шок
Таких цен не помню
Сади це прекрасно. І що такого в тих садах росте, щоб до червня долежало? Бо на моїй пам´яті в звичайному погребі симиренка максимум до квітня ’лежали’, а інші сорти до нового року їсти можна було, далі вже таке, хіба на запіканки. Яблука мама нам купувала в квітні -травні і це й тоді було дорого, як і зараз
Анонім Завгосп• 10 июня 2025
Ответ дляДайте подуться
Який і ле був урожай? В Україні майже немає власного абрикосу. - аисокоризикова культура. А ті крихти що є, якраз нормальна ціна)
До речі, таке пише той, хто ніфіга не розуміє, вже забули,так в нас є свої абрикоси, коли на них щось було. Зараз цей моніліоз, гілки сохнуть, разом з квітками, треба постійно прискати хімікатами, а толку оприскувати, як все одно на цвітіння то заморозки, то ще якась біда.
Гага Газу• 10 июня 2025
Ответ дляКумедна
Так а заплаты у наших людей далеко не как в ЕС
По вашей логике, поставщик яблок в Украину, должен делать скидку, с учётом зарплат?
Если бы вы продавали свою продукцию, вы бы богатым продавали дорого, а бедным дёшево?)) интересно, кем такие люди работают🤔
Yuliya-23• 10 июня 2025
Ответ дляНаша взяла
клубника сейчас по 80грн
нема в нас таких цін і близько. Останній раз купляла по 160, Дніпро.
Дайте подуться• 10 июня 2025
Ответ дляАнонім Завгосп
Звісно. Тому в промислових об´ємах їх не вирощують (точніше мало хто ризикує вирощувати). Про що я і написала.
Проня_Прокоповна• 10 июня 2025
Ответ дляТумба-юмба
Може й не будуть. Цього року поганий врожай яблук буде.
Чого б це? Завʼязалось рясно, врожай буде огого цього року.
Бабо-лебідка• 10 июня 2025
Ответ дляСяду на шию, дорого!
3 нас клубника 250 грн, черешня 320 грн Днепр.
И ниже сказали вряд ли будет.
Це жах, ціни просто космічні, навіть фрукти в сезон стали розкішшю, що доступна не всім
Гуляю босоніж• 10 июня 2025
Ответ дляOlga_72
І все це можуть купити люди, половина з яких за межею бідності, серйозно?
В минулі роки в цей період яблука були цілком доступні. І вони точно ніколи не були дорожчими за банани та апельсини.
Молчалка• 10 июня 2025
Ответ дляДайте подуться
Ну якось же їх зберігають
🤷‍♀️
Намазали чимось і вони зберігаються
Olga_72• 10 июня 2025
Ответ дляГуляю босоніж
Ні в минулому, ні в позаминулому, ні 10 ні 20 років тому, в червні яблука ніколи не були доступні.
Слухи-руки не распускаю• 10 июня 2025
Ответ дляИдеальная оптимистка
Ну так не сезон как бы.Яблоки импортные.В ЕС тоже под 2 є за кг.
Неправда. В ліжок беру по 3,5 злотих
Гуляю босоніж• 10 июня 2025
Ответ дляOlga_72
А - амнезія. Час щось попити для пам´яті.
І не переконуйте, що ніхто не пам´ятає доступних яблук в минулі роки
Yuliya-23• 10 июня 2025
Ответ дляБабо-лебідка
Мене більше лякає полуниця по 200 в сезон і черешня по 180-250, навіть не можеш нормально купити поїсти, а раніше ще й варення закривали(
в нас черешня по 300 , та яка темна
Olga_72• 10 июня 2025
Ответ дляМолчалка
Ну якось же їх зберігають
🤷‍♀️
Намазали чимось і вони зберігаються
Яблука обробляються воском та зберігаються в газових камерах, при температурі від 0 до +3. Чи можуть такі яблука коштувати дешево? Треба просто зачекати сезон. А не шукати підсніжники на новий рік під сніговими кучугурами.
Olga_72• 10 июня 2025
Ответ дляГуляю босоніж
В середині червня?
Сяду на шию, дорого!• 10 июня 2025
Ответ дляБабо-лебідка
Так, а ще ми залишимось без хліба. Знайомий працює в аграріїї, то пшениця померзла, його відправили за свій рахунок.
Молчалка• 10 июня 2025
Ответ дляOlga_72
Яблука ніколи не були по 100
Для мене 45 грн голден колись було дорого
Дитина моя хочу їсти яблука щодня цілий рік.
Якось так вийшло що банан з жопи світу коштує 64-70 грн а яблука які ростуть тут у мене 100 грн
🤷‍♀️
І банани теж обробляють
Бабо-лебідка• 10 июня 2025
Ответ дляСяду на шию, дорого!
Навіть уявити страшно, що нас чекає, все гірше і гірше з кожним днем.
Гуляю босоніж• 10 июня 2025
Ответ дляOlga_72
Обсяг експорту яблук та груш склав 28 тисяч тонн. Про це повідомили аналітики EastFruit. Згідно з повідомленням, загальний експорт агропродовольчої продукції з України за січень-червень 2024 року досяг близько $12,4 млрд, що на 5% більше, ніж за той же період 2023 року.
Olga_72• 10 июня 2025
Ответ дляМолчалка
Яблука ніколи не були по 100
🤷‍♀️
І банани теж обробляють
Покажіть де у вас ЗАРАЗ ростуть яблука? А якщо вони у вас ростуть, то чого не купили дешево, та не зберегли?
Тумба-юмба• 10 июня 2025
Ответ дляПроня_Прокоповна
Груш багато, яблук немає.
Гуляю босоніж• 10 июня 2025
Ответ дляАнонім Завгосп
Почитайте про фермерські технології, інтенсивний сад та нові, стійкі до моніліозу сорти. Бізнес не працює на деревах, які саджали діди.
Яблуневі сади, наприклад, оновлюють раз в 10 років приблизно.
У вас може рости яблуня, якій 50 років, вона вам дорога як пам´ять і родить по відру яблук і ті згнивають в польоті, бо ростуть на висоті, з якої не зірвати. Але в бізнесі все трохи не так.
Ніхто не обробляє від моніліозу старі абрикоси, висотою по 5-7 метрів, яких повно в селах. Сучасні дерева не гонять до такої висоти. Є обрізки, є низькі сорти, зручні для обробки. А старі давно треба спиляти, бо вони є джерело хвороби. Але ж ’жалко’
Я инженер, меряю от 1• 10 июня 2025
Ответ дляГага Газу
А по Вашей логике, тем у кого уже не хватает зарплат на еду, просто молча сдохнуть? Логика в том, что государство должно либо повышать прожиточный минимум, зарплаты и пенсии, либо контролировать цены.
Непогодка• 10 июня 2025
Ответ дляМолчалка
Ну якось же їх зберігають
🤷‍♀️
Намазали чимось і вони зберігаються
Там ещё и определённая влажность и температура должны поддерживать . Цену за кв видели?
Майданщица• 10 июня 2025
Ответ дляOlga_72
Никогда, ни в какой год и ни в какой сезон яблоки в Украине не стоили 2.5 $ за килограмм.
Молчалка• 10 июня 2025
Ответ дляOlga_72
Де я написала що яблука ростуть ЗАРАЗ?
Olga_72• 10 июня 2025
Ответ дляМайданщица
Тому що в цей час їх просто не було. Не сезон. Через 2 тижні новий врожай.
Гуляю босоніж• 10 июня 2025
Ще стаття про яблучний бізнес.
https://agroapp.com.ua/uk/blog/viroshyvannya-yably...

З липня 2023 року по червень 2024-го Україна продала за кордон близько 47 тис. тонн яблук, що на 11 тис. тонн більше за підсумковий показник сезону 2022/23.

Не було в минулі роки яблук, кажете?