Не вмію заміряти• 10 июня в 08:41
У кого є програма накопичувальної пенсії?
Дівчата, поділіться досвідом, у яких компаніях відкривали її? Які умови, строк?
Перша на селі• 10 июня в 08:42
В мене був досвід
Правда я накопичувала на освіту.
Інфляція все зжирає
Правда я накопичувала на освіту.
Інфляція все зжирає
Перша на селі• 10 июня в 08:43
І це при тому що я тішилась що ті гроші відали ще й з процентами. Але якби я тупо купувала доллари і складала в тумбочку в мене б була більша сумма
Мир Мир Мир!• 10 июня в 08:44
Это нереально , грн ничего не стоит, вы только потеряете, почитайте статьи о депозитах, это тоже самое. Хотите хоть как то сохранить, покупайте валюту
Не вмію заміряти
• 10 июня в 08:46
Ответ дляПерша на селі
А як довго тривала програма?
Перша на селі• 10 июня в 08:48
Ответ дляНе вмію заміряти
А як довго тривала програма?
13 років
З 2007 по 2021
Даха-сваха• 10 июня в 08:49
У меня такая программа, за границей, но тут идет 12 процентов на отдельный пенсионный счет и его платит работодатель. И это в евро
Потому, я ничего не теряю
Скажений гудзик• 10 июня в 08:50
Ответ дляНе вмію заміряти
А як довго тривала програма?
Автор,ну вы серьёзно? Ну какая пенсия в стране где война?
ЧукИГеки• 10 июня в 08:54
Я переховую в такий фонд. Експеримент в мене такий: плачу ЄСВ і стільки ж перераховую туди.
Просто цікаво, хто буде мені на пенсії платити більше. Держава чи фонд.
Астановитесь• 10 июня в 08:58
У мене є, але з початком війни перестала платити. Не бачу вже сенсу. Дякувати, що тільки 5 років платила до війни, а не 25
Заздрість то погано• 10 июня в 09:04
Ответ дляСкажений гудзик
Ви, мабуть, не в курсі, але це не державні програми.
Наприклад, австрійський Райффайзен таке мав ( зараз не знаю).
Це накопичувальний пенсійний рахунок, на який ви відкладається самі.
Популярно в світі.
З державною пенсією взагалі нічого спільного
Популярно в світі.
Сумка з негодою• 10 июня в 09:05
Тільки валюта,а ще краще,квартирку під здачу.
Поки що вкладаю по трошки під %,але там короткотермінові програми: 5,10 років
Заздрість то погано• 10 июня в 09:07
Ответ дляПерша на селі
Проблема була в тому, що програма була оформлена в гривні.
Так, звичайно, хто ж знав.
Але пачку баксів/євро могли банально вкрасти і винести з хати, тому повсюди свої ризики.
Так, звичайно, хто ж знав.
Перша на селі• 10 июня в 09:12
Ответ дляЗаздрість то погано
Так, звичайно, хто ж знав.
Семен Семенич!
А зараз , напевно, ну щоб уникнути ризиків потрібно в в євро відкривати рахунок? Бо доллар вже того..
Пишу з калідору• 10 июня в 09:15
Ответ дляПерша на селі
В мене був досвід
Правда я накопичувала на освіту.
Інфляція все зжирає
Правда я накопичувала на освіту.
Інфляція все зжирає
вот и я про это почитала экспертов. хорошая программа, но не учитывающая инфляционные риски
Пишу з калідору• 10 июня в 09:16
Ответ дляСумка з негодою
5-10 лет в наших реалиях это ахренеть как немало
Скажений гудзик• 10 июня в 09:27
Ответ дляЗаздрість то погано
Популярно в світі.
Честно говоря не особо в курсе. Я давно поняла,еще до войны, что от государства пенсии не дождусь?ну а сейчас и подавно.
Про банк понятно. Но они то работают по нашему законодательству? Или вы имеете ввиду выехать в Европу и там счёт открыть? Потому как вот даже возьмите окуппированные территории,есть там ’наши’ банки? А физически люди приехать сюда уже не могут. Я знаю есть вар акты получить деньги в оккупации,но это довольно сложно и платно и не каждый пожилой человек это осилит сделать
Скажений гудзик• 10 июня в 09:28
Ответ дляСумка з негодою
Вот и всегда считала что квартирка это хорошая идея,а в идеале коммерческая недвига. Но теперь сомневаюсь,живя в Днепре
..
Не будь КакСвета• 10 июня в 09:53
авторе, по оподаткуванню там цікаво. оподатковується курсова різниця, навіть якщо програма в доларах. типу платили по 8, отримали по 28, різниця оподатковується. жах в наших умовах
Сумка з негодою• 10 июня в 09:59
Ответ дляСкажений гудзик
..
Україна велика,не обов*язково в ньому
Сумка з негодою• 10 июня в 10:01
Ответ дляПишу з калідору
Ну...’піраміди’ вже себе показали))
Не вмію заміряти
• 10 июня в 10:14
Ответ дляЧукИГеки
А в якій компанії відкрили програму? Які там умови?
Скажений гудзик• 10 июня в 10:16
Ответ дляСумка з негодою
Україна велика,не обов*язково в ньому
Та понятно, но администрировать гораздо легче когда рядом с тобой,особенно когда ты уже на пенсии))
Трохи злякана• 10 июня в 10:51
У мене OTP пенсія в гривнях, на пенсійний рахунок перераховую регулярно але незначну для мене суму. Долари теж купую.
Трохи злякана• 10 июня в 10:55
От вам перелік недержавних пенсійних фондів, деякі відкриті, деякі для підприємств. Це скрін з єдиного додатку ацпо портал для відслідковування своїх накопичень
ЧукИГеки• 10 июня в 11:20
Ответ дляНе вмію заміряти
Умови у всіх доволі стандартні, бо доволі жорстко регулюються законами.
Дивіться на доходність (бажано, динаміку років за 5-10) і наскільки розподілені активи.
А так: відкриваєте рахунок, закидаєте кошти, фонд їх обертає і частиною прибутку ділиться з вами, зараховуючи суму на ваш рахунок.
Зняти кошти можна лише через 10 років мінімум, після смерті (спадкоємці вже), в разі зміни громадянства чи при невиліковному діагнозі.
Якщо на рахунку не назбиралася якась мінімальна сума, то фонд видає її всю одразу. Якщо назбиралася - окремими платежами.
Доходність у різних фондів - різна. Рейтинг є на Мінфін.
ЧукИГеки• 10 июня в 11:21
Ответ дляТрохи злякана
О, знайомий інтерфейс )))
АЦПО
Доречі, це просто один з операторів. Є, здається, інші. Просто цей - найбільший.
АЦПО
Трохи злякана• 10 июня в 11:38
Ответ дляЧукИГеки
імхо, дохідність не основний критерій, більш цікавить кількість вкладників
дама_из_декрета• 12 июня в 16:10
Я для себе обрала варіант інвестування і американські та європейські акції. Ще япоснькі хочу розлянути. Це і буде моя пенсія.