R-Y-N-A• 04 июля в 22:04

блекаут у Празі

У Чехії стався масштабний блекаут: Прага паралізована, сотні людей застрягли в ліфтах.
Відсутність електропостачання призвела до зупинки громадського транспорту, збоїв у роботі інфраструктури та численних інцидентів. Повністю зупинився рух метро в Празі, а також більшість трамвайних і тролейбусних ліній. Світлофори не працюють, що ускладнює дорожній рух.
Магазини та супермаркети закриті. Перестали працювати багато банкоматів і платіжних терміналів.Зупинено рух поїздів між Прагою і Коліном, а також між Коліном і Кутною Горою.
За даними енергокомпанії Pražská energetika (PRE), причиною відключень стала аварія на підстанції в районі Ходів.
Результат:
вже голосів: 87
46 (52.87%) Кацапи точно замішані
41 (47.13%) Це технічний збій
Rosaura• 04 июля в 22:05
Пофиг на них
автор R-Y-N-A • 04 июля в 22:06
Це не перший великий збій інфраструктури в Європі за останні місяці. Наприкінці квітня-2025 у багатьох країнах Західної Європи, але найбільше – в Іспанії та Португалії, зникла електроенергія, через що без світла залишилися приблизно 50 млн осіб.
Olga Zelenyak• 04 июля в 22:07
Бывает. Чем дальше, тем больше человечество зависимо. Если отключить интернет, связь и электричество, будет просто ппц везде. Даже ракеты с дронами не понадобятся.
Соседка Маши• 04 июля в 22:07
Мы обеспокоены очень
автор R-Y-N-A • 04 июля в 22:07
Дуже цікаво,як багато тут таких хто ’ вірить у випадковості’
SantaMonika• 04 июля в 22:07
Син у Празі. Все ок там
Тільки що дзвонив з дівчиною з ресторану по відео зв’язку
автор R-Y-N-A • 04 июля в 22:08
Ответ дляSantaMonika
Син у Празі. Все ок там
Тобто нічого не було,бо вам син відзвітував по відео зв´язку
автор R-Y-N-A • 04 июля в 22:10
Ответ дляOlga Zelenyak
Зрозуміло,що буде просто ппц в сучасному світі,якщо раптово відрізати блага сучасності у розвинутих держав.
Питання в тому,хто режисер цього ппц.
SantaMonika• 04 июля в 22:10
Ответ дляR-Y-N-A
Точно не блекаут,
_Olka_• 04 июля в 22:11
Похоже, кто-то вдохновился фильмом ’Одиннадцать друзей Оушена’ и проверяет возможности на практике)
автор R-Y-N-A • 04 июля в 22:12
Ответ для_Olka_
І хто б це міг бути цей ’ хтось’?
Не чіпай - вб ю• 04 июля в 22:12
Співчуваю, але не дуже щиро
Tania07• 04 июля в 22:12
https://www.tagesschau.de/ausland/europa/tschechie...
Німці про це пишз
SantaMonika• 04 июля в 22:12
К 13:00–14:00 электроснабжение на основных подстанциях было стабилизировано, первая фаза — восстановление на уровне высоковольтной сети — завершена
Президент Чехии Петр Павел поблагодарил службы за слаженную работу, отметив важность подготовки к чрезвычайным ситуациям
Все добре в них
Мария10• 04 июля в 22:13
Тільки ті, хто живе в Празі- не помітили цього.
svitirok• 04 июля в 22:14
Ответ дляRosaura
Пофиг на них
Чехі офігенні союзники і антикацапщики, то ви, м,яко кажучи , не праві
Мария10• 04 июля в 22:14
Ответ дляR-Y-N-A
І мій сьогодні їздив на метро, зараз в гуртожитку, ходив в ТРЦ Ходов , їздив на навчання, не помітив блекаут
_Olka_• 04 июля в 22:14
Ответ дляR-Y-N-A
І хто б це міг бути цей ’ хтось’?
Робимо ставки, панове!
_Olka_• 04 июля в 22:15
Ответ дляМария10
Там вроде не весь город пострадал, а только часть
Ворона• 04 июля в 22:15
Ответ дляR-Y-N-A
И шо?
SantaMonika• 04 июля в 22:15
Ответ для_Olka_
Ну то хіба блекаут, тим більше все давно працює в них
Мария10• 04 июля в 22:16
Ответ для_Olka_
Так мій живе і вчиться в різних частинах міста
автор R-Y-N-A • 04 июля в 22:18
Ще з минулого року можна сюди ж додати
’ випадковості’:

18 листопада 2024, фінська влада заявила про пошкодження підводний телекомунікаційний кабель, який пролягає через Балтійське море між Фінляндією та Німеччиною.

Телеком
Пошкоджено три підводні кабелі зв´язку між Естонією та Фінляндією в день аварії на EstLink 2

Телекомунікаційні компанії Elisa Eesti і CITIC Telecom CPC повідомили про вихід з ладу трьох підводних кабелів зв´язку між Естонією і Фінляндією. Це сталося практично одночасно з пошкодженням енергокабелю EstLink 2, що з´єднує дві країни.

’У середу ввечері Elisa Eesti AS і CITIC Telecom CPC повідомили в Департамент захисту прав споживачів і технічного нагляду (TTJA) Естонії про перебої в підводних кабелях. За даними департаменту, обірвано два кабелі зв´язку, що належать концерну Elisa, пошкоджено один кабель зв´язку, що належить CITIC Telecom’, - повідомив новинний портал Естонської громадської телерадіомовної корпорації ERR.

Зазначається, що перебої не мають помітного впливу на кінцевих користувачів, усі послуги та комунікації між країнами здійснюються. ’Наразі причина відключень невідома, але власники кабелів працюють над їх ремонтом, і це не вплинуло на кінцевих користувачів’, - наведено в повідомленні слова прессекретарки міністерства економіки та комунікацій Естонії Лаури Ластер.

Згідно з матеріалами, зовнішні з´єднання Естонії багаторазово дубльовані, тобто в разі обриву підводних кабелів можна використовувати альтернативні підводні кабелі або наземні кабелі до Латвії, щоб забезпечити транскордонний доступ до інтернету та функціонування телекомунікаційних послуг.

Як повідомлялося, у середу естонські та фінські системні оператори електромереж Elering і Fingrid повідомили про збій у роботі електрокабелю EstLink 2.

За даними Fingrid, підключення до електромережі кабелю було перервано 25 грудня о 12:26 за місцевим часом. На момент відключення потужність з´єднання становила 658 МВт.

Фінський оператор також заявив, що Estlink 2 не працюватиме до кінця 2024 року.

Зі свого боку Elering повідомила, що пошкодження фінсько-естонського енергоз´єднання не завадить відключенню країн Балтії від електричного кільця БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва).

На думку професора з кібербезпеки в Університеті Ювяскюля Тапіо Франтті, обрив, найімовірніше, був не випадковістю, а навмисною дією.

До слова, декілька днів тому російський розвідувальний корабель вивели з Ірландського моря після того, як він увійшов у контрольовані Ірландією води та патрулював територію, де знаходяться важливі підводні трубопроводи та кабелі для енергетики та Інтернету.
_Olka_• 04 июля в 22:18
Ответ дляSantaMonika
Согласна. По сравнению с проблемами определенной европейской страны, я бы вообще на эту ерунду не обращала внимание
Zhanetta• 04 июля в 22:18
Ответ дляR-Y-N-A
У вас є докази зворотнього? Чи ви адепт теорії всесвітньої змови?
Аноним ФЕЯ• 04 июля в 22:19
Ответ дляR-Y-N-A
Питання в тому,хто режисер цього ппц.
Сценарій тотального блекауту розписаний і озвучений зі всіх помийок вже давно і всі його знають. Тому такими локальними епізодами нікого не здивуєш зараз, а тим більше вимучених українців.
автор R-Y-N-A • 04 июля в 22:19
Ответ дляМария10
Те,що не всі його помітили,не означає,що його не було.Чи ви ставите під сумнів цей факт?
Incol• 04 июля в 22:19
Ответ дляR-Y-N-A
Ще з минулого року можна сюди ж додати
’ випадковості’:

Телеком

І що пропонуєте робити нам з цими невипадквостями ?
Це у нас он знову ніч намічається, а у них вже все добре, люди в ресторанах живуть собі далі своє мирне життя.
euhunter• 04 июля в 22:19
Основные проблемы были решены за пару часов. Все службы справились, ничего глобально страшного не произошло, всех из лифтов достали. Правительство отчиталось о техническом сбое. Всем спасибо, все работают дальше.
_Olka_• 04 июля в 22:19
Ответ дляМария10
Ну тем более).
Но тут же целая тема у нас, еще и с опросом))