Непозбувна Бентега• 16 июля в 00:02

Хтось купував авто у юрособи?

Поділіться досвідом, будь ласка. Які документи має надати продавець? Які є підводні камені? Що перевірити?
автор Непозбувна Бентега • 16 июля в 00:03
Точно, що бентега)))
Радостина• 16 июля в 00:08
Купувала в салоні. Чи Ви про б/у на якійсь фірмі чи в банку?
Кондуктор троллейбуса• 16 июля в 00:08
Переоформление затратнее, вот и все подводные камни
Ліплю вареники• 16 июля в 00:08
От продавца:
Свидетельство о регистрации предприятия
Техпаспорт авто
Доверенность на сотрудника предприятия

Протокол собрания учредителей о продаже
Приказ по предприятию о продаже
Справка из ТЦК о том, что авто стоит на учете (обычно на этом документе сейчас сделка и заканчивается даже не начавшись)
Кондуктор троллейбуса• 16 июля в 00:09
Ответ дляРадостина
Когда машина на юр фирме числится, а ее продают физ лицу
Кондуктор троллейбуса• 16 июля в 00:10
Ответ дляЛіплю вареники
От продавца:
Свидетельство о регистрации предприятия
Техпаспорт авто
Доверенность на сотрудника предприятия

Протокол собрания учредителей о продаже
Приказ по предприятию о продаже
Последний пункт. Имеется в виду что машина не идет на нужды всу. И только. Без проблем с этим сейчас
Ліплю вареники• 16 июля в 00:13
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Ни один собственник предприятия в здравом уме не пошлет сейчас свое имущество ставить на учет в ТЦК, чтоб получить справку. Просто собственники об этом не в курсе, до войны все иначе было. Вы еще найдите водителя в здравом уме поехать в ТЦК за бумажкой.
Вільний митець• 16 июля в 00:13
НДС будет
Кондуктор троллейбуса• 16 июля в 00:19
Автор, вот ответ чата джипити
Чудове питання — купівля авто у юрособи трохи відрізняється від купівлі у фізичної особи, і справді є кілька важливих нюансів.
Я підготував для тебе докладну шпаргалку 👇

⸻

📑 Які документи має надати юрособа-продавець

1️⃣ Свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт) — перевір, щоб авто було зареєстроване саме на цю юрособу.
2️⃣ Довіреність на представника — якщо продаж здійснює працівник компанії, він має мати нотаріальну довіреність або наказ директора.
3️⃣ Виписка або витяг з ЄДР — щоб перевірити актуальні дані компанії (чи діє вона взагалі).
4️⃣ Рішення про продаж — протокол загальних зборів або наказ керівника про дозвіл продати авто (іноді вимагають для великих фірм).
5️⃣ Договір купівлі-продажу — зазвичай його оформлюють у сервісному центрі МВС або нотаріально (залежить від форми власності й особливостей угоди).
6️⃣ Акт приймання-передачі — разом із договором.
7️⃣ Податкова накладна — якщо юрособа платник ПДВ.
8️⃣ Квитанція про сплату збору до Пенсійного фонду — платиш ти як покупець, але іноді компанія додає підтвердження.

⸻

🔍 Що перевірити перед угодою

✅ Чи не в заставі авто — замов виписку з реєстру обтяжень рухомого майна (Мін’юст) або перевір через МВС.
✅ Чи не під арештом авто — реєстр боржників, база МВС, судові реєстри.
✅ Чи немає штрафів/податків за авто — зазвичай це відповідальність продавця.
✅ VIN — пробий історію ДТП, сервісну історію, перевір чи збігається VIN скрізь (техпаспорт, кузов, шильда).
✅ Стан авто — огляд у незалежного СТО (навіть якщо «службова машина» — буває убита в мотлох).
✅ Реального власника — перевір у витягу ЄДР, чи продавець справді уповноважений діяти.

⸻

⚠️ Підводні камені

🔹 Авто може бути списане як амортизаційне і потребувати великих вкладень.
🔹 Іноді «службові» машини мають скручені пробіги.
🔹 Може виявитись, що авто продане у лізинг — а юрособа не мала права його продавати напряму.
🔹 Не всі юрособи справно сплачують податки, бувають проблеми з документами.
🔹 Якщо продавець намагається «піти в готівку» — це дзвіночок перевірити все тричі.

⸻

✅ Як захистити себе

✔️ Підготуй попередній договір і список документів.
✔️ Перевір повноваження продавця та компанії.
✔️ Залучи юриста або нотаріуса для складних випадків.
✔️ Оформи передачу коштів офіційно.
✔️ Робити угоду краще у сервісному центрі МВС — вони перевірять обтяження.

⸻

🔑 Порада: не поспішай, якщо бачиш підозрілу «вигідну» ціну. Юрособи часто скидають ціни, але іноді це знак, що машина з сюрпризом.

⸻

Якщо хочеш — напиши, розкажи, що за авто і хто продає. Я допоможу перевірити всі пункти детально ✍️
А вооьще зачем вам заморачиваться? В мвс все сделают за вас, не пойму ваши волнения. Морочиться с документами доожна юр фирма. Все тоже самое просто больше мороки. Мы переоформлять без проблем и с физ лица на юр фирму и с юр фирмы на физ лицо
автор Непозбувна Бентега • 16 июля в 00:39
Ответ дляРадостина
Бу на фірмі
автор Непозбувна Бентега • 16 июля в 00:40
Ответ дляЛіплю вареники
От продавца:
Свидетельство о регистрации предприятия
Техпаспорт авто
Доверенность на сотрудника предприятия

Протокол собрания учредителей о продаже
Приказ по предприятию о продаже
Дякую!
Я так розумію, що власник має зняти з обліку в тцк?
автор Непозбувна Бентега • 16 июля в 00:41
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Набагато?
Все возможно• 16 июля в 00:42
Ответ дляНепозбувна Бентега
Точно, що бентега)))
я сейчас ,залоговую тойоту покупаю. мне как раз спокойно и обслуживание на фирменном и ухоженная, и нотариус
автор Непозбувна Бентега • 16 июля в 00:48
Ответ дляКондуктор троллейбуса
Автор, вот ответ чата джипити

⸻

🔍 Що перевірити перед угодою

⸻

⚠️ Підводні камені

⸻

✅ Як захистити себе

✔️ Оформи передачу коштів офіційно.

⸻

Мене турбує, чи не вилізе збір у ПФ чи якісь податки з мене, як з покупця. При купівлі у фізособи бу авто все зрозуміло - покупець платить за переоформлення, але то копійки. ПФ, податку немає.
автор Непозбувна Бентега • 16 июля в 00:50
Ответ дляВсе возможно
Так, вам спокійніше) ця не залогова... навряд чи фірма буде оплачувати нотаріуса