Чупа-чупс• 03 августа в 16:51
Що дає знімок кисті
Син низького росту. Ходимо кожні пів року до ендокринолога, вітаміни п´ємо, нічого такого.
Аналізи всі в нормі.
В 6,5 років зробили рентген кисті руки, вік написали 5 років. Лікар сказав, що це ітак ясно, бо він ж малий, то й кістки на цей вік і є. Він і особливо не хотів направляти, це я сама запитала, чому ми не робимо знімок. Сказав - ну давайте, хай буде...
То що він показує, я не розумію? Це добре чи погано, що в нас менший вік по знімку, ніж є насправді?
І як видно чи закриті зони росту, коли роблять знімки вже підліткам, що саме там має бути видно?
Аналізи всі в нормі.
Сосиска_Втесте• 03 августа в 16:58
Нам дивилися зони росту по тазовим кісткам, але по них вік не визначають. Зони росту частіше закриваються до 16 років, у доньки закрилися в 18. Нічого поганого чи хорошого в цьому не має, всі діти різні. Але у доньки сколіоз, тому для нас це було добре. По руці частіше закордоном визначають, але чула що деякі лікарі і у нас це роблять. Запитаюся у нашого лікаря про це, але це буде за декілька місяців.
А ви не можете у свого лікаря запитатися, добре для вашої дитини це і яким чином це визначається? Ще можете загнати знімок чату GPT і запитатися в нього
Я таке знаю• 03 августа в 16:59
Рентген кистей- очень важный анализ в эндокринологии для прогноза роста ребенка, для постановки диагноза, для определения тактики лечения.
Вы можете почитать в гугле расшифровку таких снимков. Коротко, смотрят соответствует ли костный возраст биологическому возрасту. Дают прогноз, на сколько ребенок может еще подрасти и проч.
Статус Ква• 03 августа в 17:00
Ну ви даєте, конєчно
. Лікар просто забув вік 6.5 і написав 5 років. Не захотів виправляти, бо ці півтора роки, дійсно, ні на що не впливають. Дитина , та й дитина ще.
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:01
Ответ дляСосиска_Втесте
Я щось одразу не запитала. Лікар якось не дуже серйозно до знімка ставиться, чи що. Може не компетентний.
Наступного разу будемо, спитаю.
Зони росту ясно що в мого сина ще не закриті в такому віці. Але який сенс його тоді робити малим дітям? Щось не знаходжу інформацію ніде.
Наступного разу будемо, спитаю.
Белая и пушистая• 03 августа в 17:01
Так выявляется задержка роста или наоборот, опережающее нормы физическое развитие (это тоже проблема, потому что наступит преждевременное половое созревание).
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:03
Ответ дляСтатус Ква
Ну ви даєте, конєчно
Кисть на 5 років в нього. А вік 6 був тоді.
Лікар не пояснив це добре чи погано.
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:04
Ответ дляБелая и пушистая
Але це й без знімку ясно, що є затримка. Ріст то малий. Саме так лікар і сказав.
Для чого тоді знімок, от в чому питання.
Белая и пушистая• 03 августа в 17:05
Ответ дляЧупа-чупс
Нет. Низкий рост может быть определен генетикой, а не отклонением, то есть может быть вариантом нормы.
Я таке знаю• 03 августа в 17:07
Ответ дляБелая и пушистая
А может и не быть нормой. Для этого и делают рентген костей.
Автор, почитайте про нанизм и подобные заболевания
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:09
Ответ дляЯ таке знаю
Всі аналізи в нормі. Здавали гормони, і ще багато всього.
Не їм після шостої• 03 августа в 17:09
Ответ дляЧупа-чупс
Наступного разу будемо, спитаю.
Ви якась дивна... Лікар не хотів, Ви наполягли, а тепер запитуєте який сенс його робити. Так Вас ніхто і не заставляв, саміі бігли поперед паравоза
Сосиска_Втесте• 03 августа в 17:09
Ответ дляЧупа-чупс
В мене у друзів був дуже низький син, вони переживали та робили якісь генетичні аналізи йому і генетик сказав, що затримок у рості немає - це генетика. Але потім малий в 15-16 років як пішов у зріст і зараз десь 174 см
Белая и пушистая• 03 августа в 17:13
Ответ дляЯ таке знаю
Я об этом, если по рентгену есть несоответствие реального возраста костному, делают обследование.
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:13
Ответ дляНе їм після шостої
Я не наполягала. Просто запитала лікаря, чому ми не робимо. Він сказав, добре, дам направлення. Якби він аргументував, чому нема сенсу, не робила б.
А тут перечитала кілька тем, і в інтернеті статті, багато хто згадує про рентген кисті теж. Подумала, що може хтось проходив це і пояснить. А може нам треба просто змінити лікаря.
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:14
Ответ дляСосиска_Втесте
Дякую. Люблю такі історії. Але все ж, не знаю чи це наша історія.
Статус Ква• 03 августа в 17:16
Ответ дляЧупа-чупс
В три фізіологічні норми меньший зріст, а також купа супутніх ознак, то вже ознака нанізму. Мабуть, нічого такого лікар не підозрює поки. Соматотропний гормон здавали?
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:22
Ответ дляСтатус Ква
Так, здавали
Тихомандражная• 03 августа в 17:23
На ренгені видно чи закриті зони росту чи ні. Наскільки вони ’великі’.
У дорослої людини кістки всі вже однорідного кольору на ренгені, а зона росту це початок і кінець кісточки у дитини де кістка наростає в довжину і на ренгені вона значно світліша
Тихомандражная• 03 августа в 17:26
Якщо зона росту ще не закрита, значить організм просто чекає свій час і ще дитина виросте, а от якщо дитина не росте і зони росту вже майже закриті, от тоді треба бити тривогу.
Чупа-чупс
• 03 августа в 17:32
Ответ дляТихомандражная
Дякую
ksunja2006o• 03 августа в 17:35
Цей знімок показує зони росту і патології в розвитку.
В моєї дочки з 3 років ставили ППР і ми кожні пів року робили такі знімки і були на обліку в Харкові в охматдиті. Їй лікар приписував лікування, в тому числі й гормональне. В неї вік по знімку значно перевищував біологічний. Я дуже рада, що вчасно звернулася, і лікувалися, і стояли на обліку.
Наразі їй 10 років, дитина нормально розвивається, нормально росте.
Статус Ква• 03 августа в 19:08
Ответ дляЧупа-чупс
Ну, лікар правильно зробив. Ви повинні жити без сумнівів і в спокої, і самій переконатись, що все нормально.
Якщо кістковий вік менший , то це може бути ознакою того, що дитина росте повільніше однолітків.
Це може бути просто так генетично зумовлено. Піде в ріст пізніше.