Этожзвяздаяегообожаю• 06 августа в 11:42

Пчитала пости про популярні спеціальності… сумно

Можу сюди скинути посилання, але там довгі пости, тут таке не люблять )))

Вкраціє: цьогоріч випускники найбільше обирали спеціальності з гуманітарного пулу. В топах знову ті ж самі менеджери, економісти, юристи, філологи, психологи

Критична нестача запитів на інженерні та прикладні спеціальності ((( і це в наш час, коли попереду ще війна невідомо скільки, а потім відбудова країни.

Мами підлітків, які будуть вчитися в Україні, цікавить таке: чому ваші діти обирають гуманітарний напрямок?

Там вказувались причини, але я не дуже довіряю. Тут з анонімами і можна щирі відповіді почути.

Особисто про себе скажу, що моєму підлітку ще кілька років до вибору вузу, але вже цілиться на архітектурно-будівельну спеціальність.
Результат:
вже голосів: 532
130 (24.44%) Тиць
88 (16.54%) Ще мала дитина
80 (15.04%) Дитина гуманітарій
76 (14.29%) Моя дитина за кордоном
64 (12.03%) Обрав прикладну/технічну спец.
45 (8.46%) Це простіше
21 (3.95%) Не маю дітей
17 (3.2%) Нема перспектив у технічних…
11 (2.07%) Мріє про менеджера/юриста
Потребую апгрейду• 06 августа в 11:43
А чего грустно? Я в универ в 2012 поступала, в топе были все те же специальности ))
автор Этожзвяздаяегообожаю • 06 августа в 11:44
Ответ дляПотребую апгрейду
Я поступала в 2001-му, в топі були ті ж самі спеціальності )))
Бла бла бла• 06 августа в 11:44
Технічні спеціальності потребують лабораторій та обладнання
Які наші університети можуть запропонувати сучасні умови навчання для таких спеціалістів?
автор Этожзвяздаяегообожаю • 06 августа в 11:45
Ответ дляБла бла бла
Насправді дають, нехай не сучасну, але це база, яка потім на практиці шліфується
Печенюшка• 06 августа в 11:47
да не учатся они , большинство. Математика/физика/химия-сложно, и как считает тут большинство мам не нужно. Вот по принципу полегче и выбирают гуманитарку.
tessik• 06 августа в 11:47
Ну ви ж бачите, що математика/фізика/хімія- реально складні предмети
З вишневого садка• 06 августа в 11:47
Це добре, що філологи в топах, може менше писатимуть ’вкраціє’. Хоча...
автор Этожзвяздаяегообожаю • 06 августа в 11:47
Ответ дляПеченюшка
Складно не те слово, але ж перспективніше, ніж освіта економіста наприклад (реально ні про що).
автор Этожзвяздаяегообожаю • 06 августа в 11:48
Ответ дляЗ вишневого садка
Я на форумі 13 років. Якби ви були зі старичків, то не писали б цього коменту )))
Бла бла бла• 06 августа в 11:50
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Ок
Ще такий момент
На технічних спеціальностях величезний бюджет
І основна маса студентів, які туди йдуть, з балами 120. Ще донедавна так було, може щось змінилося цього року
Як вони взагалі тягнуть те навчання?
Чи цікаво буде в такому оточенні тим, хто навчався в топових школах і мав відповідне інтелектуальне оточення?
Инфотуфелька• 06 августа в 11:50
Та яка відбудова, о чем вы? Марафона пересмотрели или кофе в Крыму перепили?
ПоЗиТиВнАя• 06 августа в 11:50
Більшість дітей , як і дорослих, не хочуть вчитися, не мають технічного складу мислення .Тому гуманітарні спеціальні більш привабливі
Щаслива Я• 06 августа в 11:50
Технічні спеціальності потребують мізків і працелюбності. Українська вища освіта в глибокій жопі. Розумні і працьовитий діти обирають вчитися не в Україні.
Я зараз в Німеччині і бачу інженерів, вчителів і лікарів, які за пару років не здатні мову вивчити
ЭмчЭндЭм• 06 августа в 11:50
Я во вчерашних темах про вступ отписывалась, мой поступил на программера, это техническая специальность. Дети из класса подавались на биомедицину/биоинженерию (инженерия протезирования), на компьютерных и сетевых инженеров, на робототехнику, разработку дронов, интернет вещей/умные дома, одна подалась на юриста. В классе девочки сдавали на выбор физику, которая дает больше коэффициент к общему баллу и гуманитариев почти нет. Обычная затрапезная школа киева.
Ща как дам• 06 августа в 11:50
Моя донька на архітектурі вчиться.
Значить буде мало спеціалістів, значить їх ЗП будуть вищими.
Дружная семейка• 06 августа в 11:51
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Яка база?
Товариш викладає на фізичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка.
Їм поскорочували лабораторії. Ті, які у 70-х будувалися.
Це на рівні міністерства.
Вивезти дітей на міжнародну олімпіаду майже неможливо, немає фінансування. Ставки викладачів постійно скорочують.
Про з/п взагалі писати не хочу. Касир у АТБ отримує суттєво більше.
Ща как дам• 06 августа в 11:51
Ответ дляПеченюшка
ага, вон вчорашня тема ВО на бібліотекаря і навіть там кричали шо во не треба
Гравіцапа• 06 августа в 11:52
Дитина вчиться за кордоном, спеціальність гуманітарна. Обрав таку, бо працює за тією спеціальністю. Спочатку почав працювати, потім пішов вчитись.
Печенюшка• 06 августа в 11:52
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
ну кто в 12-15 лет понимает значение ’перспективно’? Единицы. они хотят гулять, целоваться и играть в комп.
Бла бла бла• 06 августа в 11:52
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Це лише в Україні і в Польщі здебільшого, економічна освіта ні про що)
Ті, хто отримує якісну економічну освіту, отримують хороші умови в міжнародних компаніях
МастерЮля• 06 августа в 11:53
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
психологія була в топі в 2001?
Я вступала в 2005, мене всі відмовляли. Батьки взагалі не розуміли, де я буду працювати, і не лікар і не вчитель.

Але зараз це дійсно професія в топі, і по затребуваності і по оплаті. Тому якщо дитині це цікаво, то це гарна професія, яка дозволяє мати гарний дохід. Але з-під палки лише заради грошей тут нічого не вийде.
Ща как дам• 06 августа в 11:53
Ответ дляЩаслива Я
Господи, тут українську за 30 років важко було деяким вивчити, а ви за пару років взагалі чужу мову.
Дружная семейка• 06 августа в 11:54
Ответ дляЭмчЭндЭм
Дуже цікаво. А у яких українських вишах є спеціальності робототехніка, розробка дронів, біоінженерія?
Щось мені підказує, що це не Київ :(
Гравіцапа• 06 августа в 11:54
Ответ дляЩа как дам
Але ж воно дійсно не треба) сенс вчитись на бібліотекаря 4 роки, якщо можна було все дійсно потрібне для цієї роботи вмістити в курси на пару місяців.
Коханозадовільна• 06 августа в 11:54
Моя сестра ось цьогоріч закінчила університет з відзнакою, захист диплому на 100 балів, спеціальність- хімік-технолог. Але роботи в її місті немає, бо немає промисловості такої, а переїжджати не хоче, бо вже є родина. Пішла працювати не по спеціальності, але у своєму місті.
ПочтальЁнша• 06 августа в 11:54
Ответ дляПеченюшка
Не учатся это конечно да
Но и учителей этих предметов, которые могут хорошо учить очень мало и с каждым годом все меньше. Либо старые уже выдохлись либо новые пришли ради брони которым хочется просто тихо пересидеть
Ща как дам• 06 августа в 11:54
Ответ дляГравіцапа
погоджуся.
Зажуженная Жужжа• 06 августа в 11:54
Ответ дляЭтожзвяздаяегообожаю
Чем перспективней?
Бла бла бла• 06 августа в 11:54
Ответ дляДружная семейка
Щось мені підказує, що це не Київ :(
KSE гляньте
Заставляличка• 06 августа в 11:55
Ответ дляПеченюшка
Так и есть. Моя на химфаке, учеба мега сложная. До фига физики и химии. Поступить легко, но как там учиться тем, у кого конкурсный бал 150, я не представляю. Тут с высокими баллами тяжело.