Фіфачка• 12 августа в 22:22

Я создавала недавно тему. Моя дочь поступила на библиотекаря

Специальность называется бібліотечна архівна та інформаційна справа. Сколько было моих уговоров подождать до следующего года и выбрать нормальную специальность, все без толку. Муж ее поддержал, ее жизнь почему я лезу пусть сама решает. Ей 16 лет в ее возрасте она не может трезво оценить ситуацию. Буду только надеяться что к следующему году поумнеет и выберет нормальную специальность. У всех дети пошли на психологов, юристов, филологов а моя библиотекарь с хорошим баллом НМТ и способностями к учебе
Все буде• 13 августа в 00:05
Ответ дляФіфачка
Смысл такого образования? Зачем учиться в университете чтобы потом получать минимальку, ее можно и без образования получать. Зачем тратить 4 года жизни на это? Я была готова оплачивать контракт, лишь бы она выбрала нормальную специальность
Вы хотите толочь это вторую тему?
Стрекозей• 13 августа в 00:05
Ви вузько мислити. Мені здається бібліотеки відживають своє.
Маргарита и Мастер• 13 августа в 00:05
Ответ дляВыФсеВрете
Да. Та дівчина теж спочатку в Карпенка-Карого на акторку хотіла. Добре, що знайшлись якісь знайомі в тому університеті і запросили її на прослуховування. Там чесно сказали: « як у акторки, в тебе шансів немає, не витрачай час»
І порадили вступити на телеведучу. Там типу не треба грати, а просто красиво розмовляєш.
Ну, от вона і послухалась)))) Після місяця скандалів і вмовлянь батькі погодились на контракт по спеціальності «ведуча»

Після університету, навіть близько, ніякою ведучою вона ніде не була.
А чим займається зараз ? зате універсиеиу зручно, чотири роки контракту, а результат, то вже ні-ні, справа ваша.
Маргарита и Мастер• 13 августа в 00:07
Ответ дляКонотопська відьма
Погуглила. Зарплати майже як і в бібліотеках. І всього дві вакансії на мільйонник.
Тоді починайте займати чергу в ДТЕК чи Нафтогаз, так і бачу, як відбувається в таке місце конкурс з вулиці.
Стрекозей• 13 августа в 00:09
Ответ дляМаргарита и Мастер
В Дтек доречі черга не стоїть. Ви плутаєте з укренерго.
tereska• 13 августа в 00:10
Та розслабтеся ви, мамо, за ці 4 роки вона опанує бровіста/манікюрницю/перукаря та піде гребти бабліще. Вища освіта для неї, мабуть, лише номінально.
КондуктЕр тролейбуса• 13 августа в 00:10
Ответ дляЛюблю кетчуп
Нормальная зарплата у архивариуса в банке, поверьте. Я 22 года уже в банках работаю
А сколько таких вакансий на всю страну? Вы за свою 22 года держитесь. И так везде.
Конотопська відьма• 13 августа в 00:13
Ответ дляСтрекозей
Чомусь у розвинених країнах, в тій же Америці або Європі, та скрізь у світі, бібліотеки не віджили, а є потрібні і розвиваються. Невже ми самі гірші, що нам не потрібна культура і розвиток?
В нас бібліотеки відживають, тому що нема фінансування, все на ентузіазмі співробітників. Тільки і всього. 30 років майже не оновлювали фонди, не вкладали в розвиток. Аби фонд Білла Гейтса не профінансував комп´ютеризацію 12-15 років тому, то й досі б комп´ютерів мабуть не було. Мізерні зарплати. Відсутність грошей на ті ж заходи. А потім таке дивне питання у держави, звідки руське і радянське у людей в головах, чому не хочуть розмовляти українською, читати українське, чому патріотизму не вистачає? А може тому, що треба було трохи думати про майбутнє і вкладати у все це гроші, хоч трохи, всі 30 років?
Люблю кетчуп• 13 августа в 00:15
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Я за 22 года 4 банка сменила, сейчас в 5м. Никто ни за что не держится, если человек востребован
Стрекозей• 13 августа в 00:17
Ответ дляКонотопська відьма
Я б хотіла, щоб був доступ до електронної бібліотеки. Щоб я сидячі дома заходила на портал бібліотеки або електронну онлайн платформу і читала книжку. Хай це було б за певний грошовий внесок.
З жахом згадую студенство, де ти сидів за столом в холодній бібліотеці
Люблю кетчуп• 13 августа в 00:18
Ответ дляКонотопська відьма
Вы такая смешная как я не знаю. Кому оно надо? Вы посмотрите на сферу кино. Еще какие-то сериалы второго сорта немного снимают, чтоб привлечь зрителей и заработать на рекламе. А кино кому надо? Так и с библиотеками, и со всем остальным. Основная цель-захапать побольше, пока есть возможность. Дальше ниче никого не интересует
КондуктЕр тролейбуса• 13 августа в 00:21
Ответ дляЛюблю кетчуп
А почему меняли, условия не устраивали? И это вы с опытом. А тут девочка после универа. Ей вообще копейки будут платить.
Доктор Хаос• 13 августа в 00:21
Озирніться.
Зараз люди завдяки курсам, самостійній освіті за життя змінюють декілька напрямків.
А ви доньці вирок підписали, наче її ланцюгом до шкільної бібліотеки прикують до скону.

Якщо ви здатні сплачувати контракт, ви зможете її підтримати, якщо вона передумає після 1 чи 2 курсу. Або буде отримувати друге вище. Або закінчить курси манікюра.

А ця освіта залишиться їй в багаж. Тільки і всього.

Для драми є інші приводи. А це - життєвий шлях. І нічого непоправного дитина не зробила.

Моя в цьому році теж поступила. Я не в захваті, але універ дуже хороший. І їй спеціальність подобається. Я вчилася в хорошому універі за спеціальністю, яка мені в житті не знадобилася. І напрямки змінювала легко і вільно. Не можу працювати на нецікавій мені роботі.

У вас донька молодець. Вступила на бюджет, самостійно прийняла рішення. Ну а як помилиться, то на то ви і мама, щоб підтримати і допомогти.
Відпускайте потроху. Вони дорослішають, треба давати дитині простір і власний досвід.
Маргарита и Мастер• 13 августа в 00:21
Ответ дляСтрекозей
Книги зараз досить дорогі (400-500-600), я б і паперові читала, якби там були актуальні книжки, популярні новинки. Моя бабуся працювала в шкільній бібіліотеці, спочатку я перечитала все, що вдома, потім ходила до неї на роботу, потім в сільську бібліотеку з подружкою, потім батьки ганяли, бо читала під одіялом з ліхтарем. У нас дитячу бібліотеку класно зробили, там настільні ігри, пуфи м´які, повно нових, актуальних книг на різний вік, організовують зустрічі різні.
Конотопська відьма• 13 августа в 00:30
Ответ дляЛюблю кетчуп
Мені треба. Роблю, що можу на своєму місці. Бо людям ми потрібні. Вони йдуть і дуть, і старі, і малі. Хочуть читати новеньке, відвідувати заходи. Але зараз стало ще важче. Навіть на канцтовари не виділяють гроші, інтернет відключений з початку війни, то всі відеоролики, буктрейлери, а також ведення сторінки фб, сайт доводиться робити з дому у вільний час, або з свого особистого телефону роздавати інет, щоб ті ж щотижневі звіти й плани відправити електронкою. І оновлення фонду, пошук дарувальників і меценатів, на жаль, моя проблема, а хотілося б щоб державна. І звісно, в бібліотеках рано чи пізно не буде кому працювати, бо молодших 50+ нема нікого, а чим більше випадкових людей, яким тільки відсидітись, тим гірше обслуговування .
Конотопська відьма• 13 августа в 00:35
Ответ дляМаргарита и Мастер
Ви в якому місті? Якщо енергійні бібліотекарі, то новинки будуть. Зараз, на щастя, молодь активно купує собі книги і не проти потім дарувати їх бібліотекам. Треба тільки таку активну молодь знайти Мені з усієї України періодично шлють книги небайдужі до української культури люди, то в моїй бібліотеці новинок вже не менше, ніж у книжкових магазинах. Звичайна філія у спальному районі міста.
Конотопська відьма• 13 августа в 00:36
Взагалі робота бібліотекаря дуже цікава, різнопланова, багато спілкування з різними людьми. І дуже жаль, що зарплатня зараз нижча, ніж у прибиральниць.
Лукава Кішка• 13 августа в 00:38
Ответ дляЧесно брешу
Вы не представляете как я жалею что поступила в консерваторию, артистами всем не быть, а зарплата в муз школе слезы
я як раз уявляю і добре, тому гундіти почала ще у 8му класі, вкладалися не лише в музику, але в математику, в 11 класі вже і дитина зрозуміла, що геніїв - один на тисячу, а їсти треба всім. Програміст, Богу дякувати
Лукава Кішка• 13 августа в 00:39
Ответ дляСтрекозей
Ви гуглили вакансії архіваріус? Да їх повно. І в банк потрібно і нафтогаз і в дтек і в метінвест. Чого ви вирішили, що її чекає тільки бібліотека?
вона цього не слухає - їй в тій темі всі написали
Цукрові вишні• 13 августа в 00:50
Ответ дляФіфачка
Перевестись можно потом,не дадите пока на неё.
Люблю кетчуп• 13 августа в 00:54
Ответ дляКондуктЕр тролейбуса
Шла на повышение и/или увеличение зарплаты.
Маргарита и Мастер• 13 августа в 00:56
Ответ дляКонотопська відьма
Київ. Мабуть у нас теж таке є, та по дорослих потрібно знатися. Ми якраз свої дитячі й занесли до нашої бібліотеки. Так молодь класна, у сина традиція буда в школі , дарували один одному книги на дні народження та Новий рік, дівчата, ті взагалі ні одного книжкового Арсеналу не пропускають.
Любовь Калистратовна• 13 августа в 01:54
Вы ее что, в 5 лет в школу отдали?
Редисочка• 13 августа в 02:43
Моя вступила на travel and tourism (не в Україні). Поки що коледж. Я реально не уявляю, де потім з цією професією працювати. Але їй подобається, тож я не втручаюсь. Вони ще зовсім юні, зможуть змінити напрямок хоть з десяток разів.
Сарафанное радио• 13 августа в 02:59
Ответ длягодовасик
Она может стать директором библиотеки. К нам приходят студенти с библиотечних специальностей, музеезнавство и туризм на практику.
Без связей проблемно стать директором библиотеки.
Сарафанное радио• 13 августа в 03:02
Ответ длягодовасик
у вас должна быть выслуга 50% еще могут быть доплати до 50% плюс премия
В реальности такого нет. Откуда премии в бюджете?
Сарафанное радио• 13 августа в 03:08
Ответ дляКонотопська відьма
Это уже со всеми надбавками. Ставка у меня 7253 грязными, 13 разряд. Максимальная выслуга лет 30 процентов, больше не бывает. А Юлькины 50 процентов уже давно не платят, давно ввели до 50 процентов в пределах фонда оплаты труда, платят не 50, а то 5, то 10. Не выделяют достаточно денег, хоть и работает меньше половины сотрудников от довоенного количества. Всем бюджетникам ставки платят по первой колонке. Это в 24 году должны были повысить до второй колонки, но отменили это повышение, решили , что и так слишком жирно.
Юлькины не везде платят. Работала в библиотеке, где Юлькиных 0% было. И то потом ликвидировали библиотеку. Шикарный фонд почти весь на макулатуру пошёл. Из 143000 тысяч 10-11 передали в другую библиотеку.
9 комнат• 13 августа в 03:19
Ответ дляМаргарита и Мастер
А що там вчити цілих 4 роки ?
Я на бібліотекаря вчилася 8 років. Молодший спеціаліст, бакалавр, магістр. 12 розряд 6700. В обласній бібліотеці провідний бібліотекар.
9 комнат• 13 августа в 03:28
Ответ дляСтрекозей
Бібліотеки трансформуються. У бібліотеках проводять психологічні тренінги, працюють мовні гуртки, навчають комп´ютерній грамотності і т.д.
ЧуПа ЧупС ВсЕгДа ПрАв• 13 августа в 03:47
Ответ дляФіфачка
Автор, я теж була така як ваша донька в 17. Хоча мені радили іншу спеціальність. Зараз кусаю лікті і жалкую, що не послухала інших