А поговорить?• 26 августа 2025
Громадянський Шлюб. Договір довічного утримання і наявні родичі - спадкоємці.
Дівчата, потребую поради - хто в темі.
Якщо укладений договір довічного утримання (за квартиру) - то після смерті відчужувача інші родичі мають право на цю нерухомість?
СИТУАЦІЯ.
Є Чоловік і Жінка. В громадянському шлюбі більше 35років. Одружуватися НЕ хочуть.
Дітей НЕ мають - ані спільних, ані в інших своїх шлюбах.
Все спільне життя прожили у квартирі жінки. Це її особиста власність.
По об*єктивним причинам є розуміння що жінка піде у засвіти раніше за чоловіка.
Відтак, уклали договір довічного утримання, за яким чоловік після смерті жінки отримує право на цю квартиру.
У жінки із прямих спадкоємців - сестра-пенсіонерка, інвалід 2 групи, її діти (племінники жінки).
Власне, і питання, якщо є цей договір, то чи має право сестра на частину квартири? Наразі сестра ніякого відношення до цієї квартири не має, але ж саме вона вважається спадкоємцем 1ї лінії (за відсутності офіційного чоловіка-дітей у прикладі з нашою жінкою)
СИТУАЦІЯ.
из желе я• 27 августа 2025
Ответ дляЩебетуха
Якщо вони одружаться і не буде заповіту, то хто заборонить сестрі претендувати на квартиру?
можна претендувати хоч на Собор Св. Петра, але це суто повиступати на площі, погундіти за чаєм, якщо геть нічого робити – подати судовий позов, щоб марно витратити гроші
Хочу наколоти губи• 27 августа 2025
Ответ дляиз желе я
але юридично вони непрацездатні, буковка закону. І хто де жив фактично, теж байдуже - юридично там зареєстровані
Ну свекр допустим, так как пенсионер. А старший сын, достаточно молодой и работающий мужчина, имеющий свой бизнес, чего вдруг непрацездатний? Ерунда какая-то
из желе я• 27 августа 2025
Ответ дляХочу наколоти губи
То сину ніхто обовʼязкову частку і не обіцяв, лише свекру, саме тому Ваш чоловік і не міг отримати повний спадок, а вже на що його вмовили і як обійшлися - це інше питання, не юридичне
Хочу наколоти губи• 27 августа 2025
Ответ дляиз желе я
Обещали, после подписания отказа от наследства по завещанию моим мужем, его брат писал отказ от наследства по Закону.
из желе я• 27 августа 2025
Ответ дляХочу наколоти губи
то нотаріуси перестраховуються, що не почнуть судитися і їх викликати до суду. Суто економлять принагідно свій час
Хочу наколоти губи• 27 августа 2025
Ответ дляиз желе я
Как нотариус обьясняла - при отказе от наследства наследника по завещанию, хоть отказ был в пользу наследника обязательной части, он не может ее унаследовать без остальных наследников 1й очереди по Закону, так как тут уже норма Закона в части наследства по Закону. Как-то так...