Рекламама• 11 сентября 2025

Первые жертвы ИИ. Эйчары уже на выход

Великобритания — более 55% организаций используют ИИ в HR-процессах по состоянию на 2025 год
Европейские страны в целом — около 38-40% HR-отделов уже внедряют ИИ или инвестируют в него.
В IBM по сообщениям, «сократила пару сотен» HR-сотрудников, заменив их внутренним ИИ-агентом «AskHR», который обрабатывает рутинные HR-запросы. В Unilever Используют AI-платформу HireVue + игры и видео-собеседования для предварительного отбора кандидатов. В Ramco Systems виртуальные помощники, автоматизированные ответы по зарплатам, задачи по проверке платежей и расчётам — часть функций, обычно выполняемых сотрудниками
Klarna
Финтех-компания, уволившая около 700 человек в связи с внедрением ИИ, автоматизацией клиентской поддержки и другими задачами.
В Recruit Holdings
Сократили ~1 300 сотрудников — часть связана с отделами «people and sustainability» и «growth», в контексте интеграции ИИ в операции.
PORKA• 11 сентября 2025
Ответ дляЯ пані прохана...
Мій чоловік зварювальник, слюсар. Я знаю, скільки він заробляє, і скільки він працює, і як тяжко. Дякую, але ні він і нашим хлопцям це не рекомендує
Я це знаю і розумію, бо я близька з цими професіями, але це професії, які зараз дуже потрібні, бо ВЖЕ великий дефіцит на майстрів своєї справи та професіоналів. А уявіть, що буде творитись далі. Тому так, саме робочі професії - це найближче майбутнє, яке нам необхідне.
И.О. человека• 11 сентября 2025
Ответ дляMrs.Sexuality
Як хтось сказав, на чому заробляти будуть завжди? На їжі, почуттях і болі. Від цього відштовхуйтесь.
Психологов тоже молот заменить ИИ
Я пані прохана...• 11 сентября 2025
Ответ дляPORKA
Але ж будуть ті, хоч і одиниці, хто розумом доб´ється. Тому цілеспрямовано впливати на дітей не буду. Хоча старша дитина вже хоче автомеханіком бути, або ремонтувати електроніку. Теж досить гарні перспективи.
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Еще надо понимать, что активное внедрение ИИ делается не для удобства рядового сотрудника, а для снижения затрат, повышения продуктивности и эффективности бизнеса, соответственно, ради роста прибыли. Но это имеет свой предел. Очень быстро наступит момент, когда товары и услуги просто некому и не за что будет потреблять из-за роста безработицы в связи с массовой заменой реальных людей на ИИ-сотрудников. Любой бизнес в конечном итоге ориентиован на клиента и его платежеспособный спрос. Без этого не идет речь о прибыльности. Змея, пожирающая собственный хвост. И управляющие политическими, экономическими и социальными процессами люди об этом прекрасно знают.
Ну если знают так почему же так жутко дико всячески спешат к тому моменту когда товары и услуги просто некому и не за что будет потреблять из-за роста безработицы в связи с массовой заменой реальных людей на ИИ-сотрудников? И так этому способствуют? И приближают тот самый момент? И ничего не делают ?
PORKA• 11 сентября 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Никто так и не назвал ни одной новой специальности, кроме обслуживания ИИ, а таких надо будет лишь ограниченное количество.
Дозволю собі трохи додати: у світі, де дедалі більше з’являється роботизованої техніки та техніка з іі, особливо в медицині, виникатиме потреба в цілому спектрі нових професій. Це будуть не лише ті, хто обслуговує чи ремонтує розумні апарати, а таких зараз або не має, або не вистачає, а й фахівці, які створюють для них програмне забезпечення, адаптують алгоритми під конкретні потреби пацієнтів і медичних закладів. Іншими словами, майбутнє відкриває простір для інженерів-робототехніків, розробників медичних систем і навіть консультантів, які зможуть поєднати медицину з високими технологіями
PORKA• 11 сентября 2025
Ответ дляЯ пані прохана...
Згодна, діти повинні самі обирати. Автомеханіки теж вже зараз на вагу золота, самі розумієте.
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляPORKA
Це зараз, а чи на довго.
Скоро авто ніхто купити не зможе
Я пані прохана...• 11 сентября 2025
Ответ дляPORKA
Я б і сама автомеханіком стала, люблю копатися в автівці. З гаджетами теж на ’ти’, як software, так і з hardware. Чому б ні
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляPORKA
Та щось не видно ніякого ’спектру нових професій’, лише ті що є зникають.
Я пані прохана...• 11 сентября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Це зараз, а чи на довго.
Скоро авто ніхто купити не зможе
Скільки б люди не заробляли, вони не покинуть палити та їздити на власному авто
Чижик Пижик• 11 сентября 2025
Ответ дляPORKA
В цілому ви все правильно пишете. Але хто буде споживачем даних послуг? Бо все одно кількість необхідних перелічених вами спеціалістів буде доволі обмеженою, а розвинений ШІ+роботи з часом і самі чудово виконуватимуть цю роботу. Враховуйте, що розвиток ШІ йтиме бурхливо-експоненціально, а не так, як у людства — тисячиліттями.
А от про те, що людство примусять таки до синергії з ШІ та роботами, навіть боюсь думати.
Дую на вітер• 11 сентября 2025
Ответ дляГонУрова дівка
Первые звоночки о том, что может быть голод. Если люди массово останутся без работы. Свои гаджеты они есть не смогут....и айфоны.
Не голод, а грабежи и разбой.
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЯ пані прохана...
з заміною на ШІ зарабляти взагалі не буде де і не буде за що купити навіть їжу і тим паче авто
Я пані прохана...• 11 сентября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Подивимося, це все теоретично
Але я переживала різні часи. І коли повністю пусті полиці у магазинах були.
Коли, здається, нічого немає, навіть їжі, все одно палять і їздять.
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляДую на вітер
Не голод, а грабежи и разбой.
Даже не так а: голод+грабежи+всеобщая бойня за еду и воду всех со всеми
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЯ пані прохана...
Подивимося, це все теоретично
Є різниця між тим коли пусті полиці і коли полиці повні, а купувати нікому бо нема за що (бо на роботах всіх ШІ позамінював) ?
Тоді ще були можливості купити, виміняти, дістати, заробити, а з ШІ вони втрачаються.
Чижик Пижик• 11 сентября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Сорвать максимум прибыли в моменте и прибархлиться максимально наперегонки всем, чем только возможно — от ресурсов и до сфер влияния.
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЧижик Пижик
А потом и схлопнуться в миг когда некому будет твой товар покупать.
Чижик Пижик• 11 сентября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
При наличии ресурсов и технологий их это на тот момент мало будет волновать. Остальным — сами знаете, что.
Я пані прохана...• 11 сентября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Це ваша фантазія
А я кажу про реальність. Коли і гроші є, в витратити їх не можеш. Бо вони на картці, а зняти немає де. І полиці пусті.
А ось щоб ШІ повністю всіх замінив - це поки що теорія.
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Так бизнес в конечном итоге ориентиован на клиента и его платежеспособный спрос или их не будет волновать спрос и наличие клиетов?

И как они будут когда никто не будет у них покупать? Что делать, откуда прибыль (а это главная цель) брать?
Чижик Пижик• 11 сентября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо

К тому моменту мир поменяется так, что сложно представить. Капиталистической экономики в нынешнем виде уже не будет. Поэтому сейчас и идут бега наперегонки. Урвать максимум в моменте. Остальные и кто помельче — за борт.
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Как именно то поменяеться? То что не к добру для людей то ясно, но как именно?
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЧижик Пижик
Так вот он этот момент, вот он здесь уже
zhara• 11 сентября 2025
Microsoft звільнив 6000 людей, Meta готується до великої хвилі скорочень, Google відмовляється від усього, що не має стосунку до ШІ. А от шведська фінтех-компанія Klarna — пішла зворотним шляхом.
Рік тому вони замінили 700 операторів підтримки на ШІ. А нещодавно СЕО Себастіан Сім’ятковскі публічно визнав: це було помилкою. Klarna знову наймає людей. Чому? Бо в гонитві за економією втратили головне — якість. Як сказав сам керівник: «Занадто захопились підрахунком витрат і недооцінили вплив на сервіс».
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляzhara
Microsoft звільнили набагато більше. Були хвилі в 9000 і в 15000. І ще більші будуть
Дуб береза• 11 сентября 2025
Ответ дляИ.О. человека
Психологов тоже молот заменить ИИ
Нет. Вернее, сначала заменит, потом народу захочется живого человека
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляЯ пані прохана...
Це ваша фантазія
Це вже реальність і відбуваються прямо в данний момент прямо зараз
Два-три тижні і фсьо• 11 сентября 2025
Ответ дляДуб береза
Але нікого не цікавить що хочеться народу
Я пані прохана...• 11 сентября 2025
Ответ дляДва-три тижні і фсьо
Процес розпочався, але чим завершиться, ніхто не знає. І ви писали вже за кінцевий результат, до нього ще потрібен час. Тому і пишу, що це фантазія