Триндичіха Байрактар• 25 сентября в 19:29

Українців віком 25-60 років автоматично поставлять на облік

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про автоматичну постановку військовозобов´язаних на військовий облік. Його ініціювало Міністерство оборони.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на допис Міноборони в Telegram.

Згідно зі змінами, юнакам, які досягнули 17-річного віку, не треба буде відвідувати ТЦК та проходити ВЛК для постановки на військовий облік, що відбувається щорічно з 1 січня до 31 липня.

Вони зможуть стати на військовий облік через застосунок "Резерв+" дистанційно - в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного та резервіста.

Осіб віком від 25 до 60 років, які не перебувають на військовому обліку без законних підстав, поставлять на нього автоматично.

Крім того, автоматизованою буде і процедура зняття з обліку громадян, які досягли граничного віку перебування в запасі.

Керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств та установ будуть зобов’язані робити протягом 7 днів з дня досягнення працівником граничного віку відмітки у списках персонального військового обліку.

Навіщо автоматизують військовий облік
"Автоматизація військового обліку - це ще один крок до створення сучасного електронного ТЦК", - заявив керівник Директорату цифрової трансформації Міноборони Артем Романюков.

За його словами, цифрові інструменти дозволять усунути бюрократію, зменшити навантаження на ТЦК, а також зробити систему ефективнішою. Він додав, що постановка та зняття з обліку стануть для громадян зручнішими та прозорішими.

Раніше ми писали, що Міноборони повідомило про запуск "Імпульса" - нової цифрової системи обліку військових. Вона міститиме актуальні дані про кожного українського захисника у цифровому форматі.

"Імпульс" дозволить отримувати актуальні дані про кожного військового, історію його призначень, а також формувати звіти та проєкти наказів.
Allin8kuzmenko• 25 сентября в 19:38
Ну раз «осіб», то и женщин захватят.
автор Триндичіха Байрактар • 25 сентября в 19:40
Ответ дляAllin8kuzmenko
Ну раз «осіб», то и женщин захватят.
А шо женщины не особы что ли?
mymoly• 25 сентября в 19:45
То есть теперь не будет штрафа за нестояние на учете. Аднако
автор Триндичіха Байрактар • 25 сентября в 19:46
Ответ дляmymoly
UntoldStory• 25 сентября в 19:46
Так вроде и так были на облике, поскольку без приписного даже в университет не брали. Перепись рабов велась с детства
mymoly• 25 сентября в 19:49
Ответ дляUntoldStory
Ну вот продали квартиру и уехали после университета. Все, не на учете