ДваДваВісім• 02 октября 2025
Я транс жінка. Запитуйте)
Коротко про мене: я транс жінка (народжена чоловіком, зробила перехід та живу життям жінки), мені 28 років, живу в Німеччині (виїхала задовго до війни).
Хотіла розвіяти кілька міфів та відповісти на ваші запитання.
Запитуйте, але без фанатизму та хейту, дякую))
Я-ваш шанс• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Складно, якщо чесно, але в основному через суспільство. Дяка Богу, це не Польща чи Угорщина (там навіть гірше LGBT ситуація ніж в Україні, що, як на мене, дивно), але суспільство все одно робить так що жити складно.
Ну це на додачу дисфорії, звичайно. Моє слов´янське метр 90 тіло як би не виправити, я це розумію, але роблю все можливе та неможливе🤷♀️
ніколи в реальному життя не сілкувалась з такими людьми. було б цікаво. дякую за ваші відовіді, я багато нового дізналась.
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляСнежнакомка
Вы ж выше написали что би. Троляка запуталась
Ні))
Ви думаєте що бісексуали строго 50/50 - поширений міт.
Так я бі, але мене чоловіки як ПАРТНЕРИ не цікавлять. Так, їх тіла, можливо, є привабливими. Але це не означає, що я розглядаю їх як ’під вінець’)))
Жінки, одначе, то інша тема, тому так, мене тягне переважно до жінок, і в сексуальному і романтично/сімейному плані ;))
Дякую за питання, дуже інформативне
Додекаэдр• 02 октября 2025
У вас немає відчуття, що ви несправжня жінка?
Ну типу хоч і перехід, але це ж як обман
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляЯ-ваш шанс
Прошу. Дякую Вам за повагу та реально інформативні питання :)
Дуже хочу щоби люди розуміли, що ми як усі інші. Цисгендерні (тобто ’звичайні’, народжені жінкою, 98% населення) жінки, трансгендерні жінки, лесбійки, бісексуали, квіри і ТД... Ми всі однакові люди... Ми не кусаємося 🤭😉
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляДодекаэдр
Ні. Принаймні в мене, особливо як перестала жити життям хлопця - нема _дисонансу_...
Тому я не можу сказати, що це обман. Я просто жінка. Просто з цікавою історією.
Хоча відчуття дисонансу і ’хто я такий / така’ може бути під часу транзиційного періоду. Коли ти живеш 20,30,40+ років як чоловік... То звичайно, що перший час може бути незвичано. Але це тому що перехід сам по собі є стресом. Це не означає, що щось є фальшивим...
Дуболом• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Так, приймаю естрадіол та ципротерон ацетат (проти тестостерону). І вже 3 роки як прожестерон.
Для мене самої став шок НАСКІЛЬКИ сильними були саме ментальні зміни. Більше ніж фізичні навіть, як на мене
Покажіть манікюр
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляДодекаэдр
Скільки коштує перехід?
В Німеччині гормони безкоштовно. Операції залежить, фемінізації обличчя дешевше ніж в Іспанії (в Іспанії Facial Team 50000+ євро, мені це непідйомна сума ніколи, в Німеччині, залежно від того що саме плануєте робити, може коштувати 5000 євро, в може 15000+ євро).
Зміна статі була безкоштовно теоретично, але на практиці, дійсно хороші хірурги ’рекомендують’ так званий ’благочинний внесок’ в ~3000 євро :))
Тому якось так. Фемінізації голосу доки безкоштовно і зараз приїхав в Берлін доктор Томас із Штатів, тренувати німців на технологію Femlar, тому серйозно за цим слідкую.
Також є можливість отримати безкоштовно епіляцію геніталій перед операцією (щоби уникнути волосся після операції) та обличчя. У Франції більше значно покриття - там усе усе безкоштовно (крім ринопластії), але я теж не скаржуся, принаймні німці чіл :)
Эскиз бесконечности• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Мати погано, ставиться, наче нічого не змінилося, але ’я завжди буду її сином’. Батько / брати відрізали мене повністю з життя...
Друзі є - більшість, щоправда, теж із транс спільноти (знайома з транс чоловіком, теж з України, до речі, з Мюнхена (місто змінене), більшість німці, щоправда...)
а кем вы работаете?
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляЭскиз бесконечности
а кем вы работаете?
В ІТ. Легше тим, що є німецька вища освіта.
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляBilolena
А чим життя жінки відрізняється від життя чоловіка? Крім різних громадських туалетів?
Я скрізь всім аут як (транс) жінка, тому можу порівняти життя транс жінки та чоловіка.
В принципі, найбільша різниця, якщо говорити за практичне життя - це ставлення людей, особливо тих же чоловіків, до мене. Хтось ставиться до мене, як до інших жінок, хтось - як до ’цікавої особистості, але не чоловіка’. Я за цим НЕ сумую. Я жінка і хочу, щоби мене бачили такою. Деякі друзі (точніше, знайомі жінки) мають мене за подругу. Це приємно. Але німці самі по натурі, в основному, ’холодні’, але прямолінійні, на щастя.
Хоча трансфобія дійсно існує, на жаль. Тому вистачає людей, які матимуть намір мені показати що я не жінка, навіть якщо я нею є...
Якщо говорити за персональне життя... То зміни тіла, та особливо - ментальні зміни, були досить революційними, і для мене особисто - позитивними. Мені ВАЖЧЕ жити в суспільстві, бо я ’не в нормі суспільства’, але принаймні я живу тим ким я є. В тілі, яке менш дисфорійне, ніж 10 років тому, і соціально презентуючи тим, ким я є всередині.
Тому якось так. Це не тільки туалети - це комбінація багатьох факторів :) І я відчуваю, наче я в постійній боротьбі, але така моя доля, мабуть🤷♀️
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляУраганнаЯ
А де Ви народились і жили до переїзду в Німеччину?
Народилася в Україні, Києві, точніше, жила дитинство теж в Україні. Вивчила німецьку мову та поїхала на магістратуру в Німеччину та вже тут здійснила медичний перехід. (В Україні цей процес дуже довгий та нереально важкий).
Дисфорія та підсвідоме розуміння, що зі мною щось не так (у плані ґендеру) стало частковою мотивацією виїхати
Таракашечка• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Ще не мала операцію зі зміни статі, якщо Ви про це. Сексу доки не було, тому не скажу :P
А поясніть будь ласка, раз все одно анонімно. Коли кажуть транс (не для образи, а самі люди-транси) - що саме мається на увазі?
Бо для мене як для людини, що не дуже знається на темі трансом може бути трансвестіт, транссексуал, що змінив стать або той хто як наша Монрітта - живе як жінка, але статі не міняв.
Таракашечка• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Оргазми маю, і вони 1000% кращі ніж до переходу.
В мене естрадіол 300-350 pg / ml та тестостерон 0.4-0.6 ng / ml (жіноча норма). На прожестероні, мені просто голову знесло OwO
Партнера нема доки :(
Але я бі, тому, сподіваюся, буде легше з цим ахахах
Партнера нема доки :(
А гормони приймаєте з якою метою? Це один з етапі при зміні статі чи їх приймають і ті, хто не планує хірургічного втручання?
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляТаракашечка
Їх приймають, звичайно, й ті, що не планують втручання. (Якщо плануєш людина операцію - то це обов´язковий етап, 2+ роки гормонів та соціальної транзиції).
Гормони, по суті, це як ’підлітковий вік #2’. Тобто в мене, наприклад, були фізичні зміни, що стосуються росту грудей та зміни самої фігури. ПОВНІСТЮ розтали м´язи. Раніше я носила 10+20 = 30 кг ЛЕГКО. Зараз бутиль у 6 літрів для мене напряг, якщо додати вагу на спину - не понесу. Це змусило мене повністю переглянути свою позицію щодо (транс) жінок у спорті, оскільки РАНІШЕ я була проти їх змагань в одній категорії з жінками, думаючи, що ми (транс жінки) сильніші... Але тепер я бачу що я нічим НЕ є сильнішою за іншу середньостатистичну жінку, можливо, навіть, СЛАБША через те що ципротерон ацетат повністю знищує тестостерон до нуля, на відміну від звичайної жінки...
Коротше кажучи, моє тіло, побачивши естрадіол, який відповідає моєму дійсному ґендеру - намагається імітувати жіночий організм та модифікувати себе в мірі можливостей. Наприклад, у мене з´явилися секреції Бульбоуретральних залоз коли, еееемм, того🙃🫠🤤
Ще сильнішими були психологічні / ментальні зміни...
Тобто все як у звичайної жінки після підліткового віку, крім скелету / кісток.
Таким чином, наші тіла та організм загалом перемикаються на ’жіночий ритм’ та працюють як мали працювати. Згідно моєї матері, я ’надто істерична’ та ’дуже змінилася’. Дуже ’слабач’, у мене дуже ’фігура кругла стала’ (не забуваємо, вона досі ставиться до мене, як до хлопця🙄).
Для порівняння, я не знаю еквівалент в Україні, але в Німеччині я ношу чашу 90B, але скоро, напевно, перейду на 90C, і це БЕЗ операції зі збільшення грудей.
Але я також мушу визнати, що мені дуже пощастило. Далеко не всі бачать ці ж зміни. Чим раніше людина починає гормони - тим сильнішими зміни будуть.
Якщо транс дівчина почала гормони, скажімо, з 12 років - то вона НІЧИМ не відрізнятиметься від звичайної дівчини (крім органів репродуктивної системи, звичайно). Візьміть ту саму Вівіан Вілсон, транс дочку Ілона Маска, так і вона почала приймати блокери, а потім гормони, відносно пізно - у 16 років...
Снежнакомка• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Дуже шкода Вас тоді, що Ви ’пристаркувата’ розведена мамка з трьома дітьми, та втраченою хвігурою🤭
Самоутверждаетесь за счет других? Я не обижаюсь, мне вас жаль, у таких как вы тяжелая жизнь психически, социально, и физически. Есть кстати документалка американская, про то как много таких хотят вернуться в прошлое состояние, но уже совершили переход.
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляСнежнакомка
’Самоутверждаетесь за счет других’
Та ні, Ви ж самі сказали, що тут форум ’пристаркуватих мамок’, тому за логікою, Ви є такою, ні?))
’Много таких’ - це скільки, 1%? :))
А решта 99% живуть щасливим життям.
Ураховуючи ситуацію в Штатах та масу пропаганди, раджу сортувати інформацію, якщо чесно.
Більшість людей живуть щасливим життям... Якщо є підтримка.
’Много таких’ - це скільки, 1%? :))
А решта 99% живуть щасливим життям.
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляТаракашечка
Ок, пояснюю.
Трансвестити (термін дещо застарівший, сьогодні використовують радше ’кросдрессер’, це **НЕ** транс людина) - це, наприклад, чоловік, який перевдягається в жіночий одяг (чи навпаки). Він все одно чоловік і не бажає бути жінкою.
Трансгендерна (саме її, зазвичай, називають ’транс людиною’) людина - людина, яка народилася в тілі, наприклад, хлопця, але почуває себе дівчиною (чи навпаки). Це може виражатися дисфорією (все не те, ненавиджу бути хлопцем, не терплю зміни з моїм тілом, має бути інакше), або заздрістю тіла / ролі протилежної статі. Мені наприклад завжди хотілося в дівчачу компанію, бо хлопців я не розуміла і не хотіла бути, як вони.
Важливо зауважити, що не завжди людина це усвідомлює в дитинстві - досить часто ми подавляємо це відчуття. І плюс людина не обов´язково вдягатиметься в одяг протилежної статі.
Це, як наприклад, коли Вам видали квиток в кінотеатрі на фільм жахів, умовно, в Ви любите романтичні серіали, чи К-драму, і розумієте, що фільм жахів - то не Ваше, але суспільство змушує дивитися фільми жахів.
Це так, ’на пальцях’, але досить наглядна аналогія :))
Транссексуал - застарівший термін, лексично - людина яка медикаментозно / хірургічно змінила стать, але фіксується надто на фізичному / генітальному рівні, коли насправді, це штука пов´язана з гендером. Тому сьогодні більше використовують термін ’трансгендер’, і на краще, бо далеко не всі транс люди роблять операцію зі зміни статі.
ПушАпница• 02 октября 2025
Тіло первинно. Тіло поважати треба як даність від природи, плекати його здоров´я, а не знущатись над ним і калічити. Ментально ви і так могли б бути ким завгодно, мати будь-яку модель поведінки, але в своєму тілі без цього каліцтва. Mind over matter. А у вас така хвороблива та тупікова зацикленість на зовнішньому.
Коли підліток творить селф-харм - це вважається привідом для інтервенції та лікування. А коли той самий селф-зарм зветься transition (з великим процентом жалкування за зробленим), то хоч щось тільки посмій сказати!
ПушАпница• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Це злочин давати дітям з 12 років подібні гормони. Злочин. І ви так просто про це пишете.
Таракашечка• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Ок, пояснюю.
А стать в документах можна змінити лише коли хірургічно змінив стать? Чи навіть якщо гормони приймаєш певний час?
І ще питання - це вже не цікавість, а більше професійний інтерес, бо я працюю в галузі, де зрідка стикаюсь з транс особами і не завжди можу адекватно оцінити ситуацію: якщо до нас звертається людина і пише про себе - я трансжінка - це означає, що вона була народжена фізіологічно чоловіком, але позиціонує себе сама як жінка, правильно? Тобто всі наші звертання до неї мають бути саме як до жінки.
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляПушАпница
Злочин де саме - в Україні?
Сценарій ’гормони з 12 років’ був радше гіпотетичний - зазвичай з 12 років призначають блокери підліткового віку (’puberty blockers’), які просто ставлять підлітковий вік на паузу. Дитина ’передумала’ (рідко трапляється, до речі) - перестали давати блокери, ’природній’ зрілий вік продовжився. Ну або ж з 16-18 років гормони, якщо дитина впевнена...
Блокери підліткового віку, насправді, рятують життя!
ДваДваВісім
• 02 октября 2025
Ответ дляТаракашечка
До речі про зміну документів - хороша новина - стать можна міняти (з 2016, наче) року навіть БЕЗ хірургічного втручання!! Але лише через Київ, і це досить нелегкий та муторний процес, через що в мене українські документи досі на чоловіче ім´я, на жаль... Там є свої вимоги, так, гормонотерапія, психіатричний облік, комісія, соціальний камінг аут і ТД і ТП...
’якщо до нас звертається людина і пише про себе - я трансжінка - це означає, що вона була народжена фізіологічно чоловіком але позиціонує себе сама як жінка, правильно?’
Правильно! Дякую!!! Транс жінка = народилася чоловіком, але ідентифікує, презентує себе за жінку. І так, тоді до неї звертатися краще, як до жінки.
Транс чоловік = народився жінкою, але себе ідентифікує чоловіком, і тоді звертання до нього як до чоловіка.
Є ще небінарні люди, але, на жаль, в українській мові великий недолік, що немає нейтрального ґендеру (крім середнього роду, але ’воно’ некоректно використовувати до живих людей, принаймні як на мене)...
Снежнакомка• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
’Самоутверждаетесь за счет других’
’Много таких’ - це скільки, 1%? :))
А решта 99% живуть щасливим життям.
’Много таких’ - це скільки, 1%? :))
А решта 99% живуть щасливим життям.
Да, не жизнь, одно счастье. Мой ребенок подросток дружит с подростком трансгендером, можете меня не поучать, идите духи по акции выбирайте.
Таракашечка• 02 октября 2025
Ответ дляДваДваВісім
Дуже дякую за пояснення
ДваДваВісім
• 03 октября 2025
Ответ дляСнежнакомка
Ок, дуже щаслива за Вас😊
І так, піду, хвала Богу, в мене, поки що, все ок. І за Вашу дитину я щаслива, насправді. А ще більше - за транс підлітка (якщо дійсно він існує ахах)
Можливо, хоч Ваша дитина буде більш відкрита та толерантніша, в її транс другу - меньш самотньо, ніж мені 10+ років тому😉
ДваДваВісім
• 03 октября 2025
Ответ дляТаракашечка
Дуже дякую за пояснення
Прошу! ☺️
Завжди рада порадити та пояснити ^^