SIGNAL І TELEGRAM ПОПЕРЕДЖАЮТЬ: ЄВРОСОЮЗ ХОЧЕ ЗАПРОВАДИТИ ЛЕГАЛЬНЕ ШПИГУНСТВО ЗА ВСІМА МЕСЕНДЖЕРАМИ.
У Європейському Союзі спалахнула масштабна суперечка навколо ініціативи, відомої як Chat Control (контроль чату). Її суть полягає у тому, щоб зобов’язати всі програми обміну даними здійснювати автоматичне сканування приватних повідомлень, фото й відео користувачів. Ідея подається під приводом боротьби з онлайн-злочинністю та розповсюдженням заборонених матеріалів, однак критики вбачають у ній створення системи масового цифрового нагляду.
Однією з найрізкіших заяв проти ініціативи виступила президент месенджеру Signal Мередіт Віттакер. Вона закликала уряд Німеччини не змінювати свою традиційно принципову позицію та не підтримувати Chat Control, адже це, за її словами, може «покласти край праву на приватність в Європі». Віттакер наголосила, що запровадження клієнтського сканування фактично знищує принцип наскрізного шифрування – основу безпеки сучасних месенджерів. Вона пояснила, що навіть якщо сканування відбувається до або після шифрування, воно створює потенційну «дірку» у системі, якою можуть скористатися хакери або ворожі держави.
Signal попереджає, що подібні системи відкриють шлях не лише до масового стеження, але й до маніпуляцій, зламів журналістських або політичних комунікацій, шпигунства за активістами та військовими. «Навіть спецслужби визнають, що такий механізм створює катастрофічний ризик для національної безпеки», – зазначається в заяві.
Ідею Chat Control розкритикував і засновник Telegram Павло Дуров. Він назвав її спробою «перетворити телефони всіх європейців на інструменти шпигунства». За словами Дурова, подібні заходи не зупинять злочинців, адже ті можуть користуватися VPN або анонімними сервісами, проте створять небезпеку для звичайних громадян.
В обговорення цієї теми долучився також американський підприємець та власник X (Twitter) Ілон Маск, який публічно підтримав позицію Дурова, поширивши його допис.
Детальніше читайте за посиланням:
DeepwaterAstronaut• 18 октября в 20:13
Ответ дляHelenny
Правильно зроблять
Може хоч трохи зменшать відсоток кацапського втручання.
Навпаки, відкриють величезні можливості для втручання та шпигунства.
Aksinia 111• 18 октября в 20:15
Ответ дляDeepwaterAstronaut
Какая выгода шпионить за обычными людьми ? Вам нечего бояться, если нечего скрывать )
DeepwaterAstronaut• 18 октября в 20:16
Ответ дляAksinia 111
Вообще, это очень жирная тема - сбор данных и информации, для разных целей. Масса сфер, где их можно применить после обработки и анализа.
А какая выгода была тем же китайским телекоммуникационным компаниям использовать шпионские технологии и собирать данные?
ReintTycha• 18 октября в 20:20
Тю. Кажуть , роутери передають все.зовнішність, характер Навіть крізь стіни.
Якось так
’’’
Вражаюче і дещо тривожне відкриття від вчених з Карлсруеського технологічного інституту (KIT) демонструє, наскільки легко радіохвилі Wi-Fi можуть бути використані для біометричної ідентифікації та відстеження 😳(і допомагає технарям не ’забронзовіти’)
Сигнали домашнього роутера взагалі не шифруються і по ним можна створити контурні та об´ємні знімки людей, майже як із звичайної камери, при умові, що люди рухаються 🤯
Як виявив експеримент зі 197 учасниками, по вайфай-хвилях можна зі 100%-точністю розпізнати контур конкретної людини, її положення в просторі, позу і чим конкретно вона зайнята.
Власне, будь-яка мережа Wi-Fi, до якої ви підключені або навіть просто перебуваєте поблизу, потенційно може використовуватися для постійного моніторингу вашої діяльності, незалежно від шифрування даних, що передаються 🫣
Сигнали Wi-Fi як такі (радіохвилі) не шифруються, адже шифрується лише інформація, яку вони несуть, відтак, навіть якщо ваш пароль Wi-Fi надійний, фізичні рухи залишаються ’відкритими’ 🤷🏻♂️
Найбільш значущим є те, що технологія не вимагає спеціальних камер чи радарів, їй достатньо лише стандартного Wi-Fi обладнання (роутер і приймач), що і робить її дешевою та легко доступною
На відміну від звичайної камери, ця технологія працює крізь стіни, темряву та без прямої видимості забезпечуючи роутеру можливість ’бачити’ вас незалежно від того, чим ви займаєтесь і де ви знаходитесь у будинку ☝🏻
...
Якось так
’’’
...