Позаземний розум• 25 октября в 01:34
Навчіть фінансовій грамотності.
Ваші лайфхаки, треба стати економною, навчитися накопичувати, моя проблема- спускаю всі гроші на жрачку.
Бабка-байкерша• 25 октября в 09:06
Ответ дляПозаземний розум
Шоколадки, мак, торти- 5000, 11000 чай, кава, нормальні продукти.
Я ж кажу я не рахувала, думаю тисяч 16000, може +-1500.
то есть по 160 грн в день на мак и торты.)
Стопясят раз обсуждала• 25 октября в 09:06
Ответ дляНакладні мюслі
Когда-то в умной книжке прочитала ’На 90% своего дохода вы проживете так же хорошо или так же плохо , как и на 100% своего дохода’. Мораль сей мысли такова - при любом доходе можно отложить 10%, и это никак не повлияет координальным образом на качество жизни. Но самое главное условие - заплати (отложи) сначала себе 10%, а потом трать оставшиеся 90%.
Лайфхаки для стран золотого миллиарда у нас не работают. Их бедные и наши бедные - это разные миры
Одні думки• 25 октября в 09:17
Ответ дляПозаземний розум
Я зараз ніяк не контролюю, просто купую все підряд, що хочеться, на ціни не дивлюсь, не шукаю акції, короче марнотрат.
жЫрно очень
Люблю порядок• 25 октября в 09:20
Ответ дляНакладні мюслі
Взаимоотношения с деньгами (если так можно выразиться) и умение ими распоряжаться не зависят от дохода. Это ложное и распространенное мнение, мол когда начну больше зарабатывать, тогда и начну откладывать. Абсолютно нет! При увеличении дохода увеличиваются потребности. Если человек не умеет правильно распряжаться 1000 грн, он не сможет правильно распорядиться и 100000 грн
Я ж кажу. Відкладаєш по 800-900 грн, а раз на два три місяці обов´язково якісь не планові розходи чи поломки, і все в заначці пусто. З маленьким доходом ти можеш відкласти маленькі гроші, які тут же з´їдаються будь якою непередбаченою проблемою. Неможливо відкласти значну суму з зарплатні 90 відсотків якої йде в нуль на комуналка+їжа+проїзд+ліки і гігієна. І ніяка фінансова грамотність тут не допоможе.
Одні думки• 25 октября в 09:34
Ответ дляНакладні мюслі
Какой бред...
1000 грн - это не про ’распоряжаться’, это про затыкать дыры.
’Распоряжаться’ - это когда твой доход покрывает твои базовые потребности и остаётся что-то сверху. Вот этим ’сверху’ и нужно правильно распоряжаться.
А не тем, чего даже на выжить не хватает
Котики-муркотики• 25 октября в 10:07
Ответ дляПозаземний розум
Хочу вкладатися в 12000.
Спробуйте поступово: купили 50 доларів, відклали, на 14 тис харчуєтесь. Якщо пару місяців ок - починайте купувати 70 доларів.
Я на хвилинку• 25 октября в 10:10
В мене 13 тис на їжу на трьох, один дорослий і двоє дітей, один маленький, один підліток. Не шикуємо, завжди економлю, але мʼясо щодня, купуємо тільки основні продукти овочі каші макарони молоко йогурт масло яйця сир хліб, риба не дуже часто, бо діти не люблять фруктів небагато, але завжди, вважаю, що нормально харчуємося.
Котики-муркотики• 25 октября в 10:10
Ответ дляПозаземний розум
Спершу поразуйте, будете здивовані.
Пургену мне• 25 октября в 10:56
Ответ дляПенек Возмездия
Ну так у вас проблема не з фін грамотністю, а передусім із марнотранством.
Десь вам дуже некомфортно, раз ви потребуєте таких постійний копійчаних трат, щоб поновити ресурс. Що вас так гніте?
Ой, ось прочитала про себе, ви психолог?
Пенек Возмездия• 25 октября в 10:58
Ответ дляПургену мне
Ні)) Я пацієнт психолога
Були часи, працювала, вирішувала питання спочатку із собою, потім із грошима. А насправді вони між собою тісно пов´язані.
Пургену мне• 25 октября в 10:59
Ответ дляПенек Возмездия
Ні)) Я пацієнт психолога
Ви справились? У мене також зараз фін.проблеми.
Как_б_не_так• 25 октября в 11:04
Побільше читайте про шкідливість смаження,ковбас,консервантів і т.д.
Трохи заспокоїтесь з їдою.
Да Щас же• 25 октября в 11:47
Ответ дляЛюблю порядок
Так, якщо не купувати м´яса, крім курятини, дуже рідко свинину, риба мінтай, хек. Яловичину, кролика, індюшку ніколи, бо не вписуються в бюджет. Фрукти тільки яблука і раз на тиждень банан чи груші. Молочка кефір і ніяких йогуртів чи сиркових масс. Твердий сир найдешевший типа комо, тоненька скибочка і не кожний день. Крупи гречка, недорогий рис, пшоно і т.п. Вишукувати акції. Багато готувати дешевих страв, типу овочевих рагу, млинців, супів. Борщ на воді або курячих кістках. Одна шоколадка на тиждень. Ніяких цукерок, готового печива, горіхів. І т.д. Тоді вистачить . Але аж ніяк не на все , що хочеться.
У кожного свої поняття у їжі. Мені достатньо. Частина того що ви описали є в моєму раціоні.
Пенек Возмездия• 25 октября в 11:48
Ответ дляПургену мне
Так. Але починати варто саме з власних страхів, почуття вини, самооцінки - в мене почало налагоджуватися саме тоді, коли я усвідомила власну самоцінність.
І токсиків відшила, і з рідними кордони розставила, і цінник перестала без страху озвучувати. Все взаємопов´язано.
Да Щас же• 25 октября в 11:48
Ответ дляЛюблю порядок
А скільки по вашому треба на одну людину?
Да Щас же• 25 октября в 11:52
Ответ дляЛюблю порядок
Йогурти і сиркові маси в магазині низької якості ха великі гроші
Твердий сир теж саме , або дуже дорого.
Нічого поганого не бачу в рагу , супах , млинцях .
Борщ на воді з квасолею - відмінна страва, можна також курячі стегна класти.
Шоколадка на тиждень - чудово , в скільки надо ? Кожного дня ? Не злипнеться?
Цукерки, готове печиво - ніякої користі
Твердий сир теж саме , або дуже дорого.
Цукерки, готове печиво - ніякої користі
Бабка_в_кедах• 25 октября в 12:54
Ответ дляПозаземний розум
В мене є заначки😆
Знайдіть радість в чомусь іншому крім їжі
курасаны• 25 октября в 13:32
Ответ дляПозаземний розум
І нащо вам щось радити? Ви самі знаєте, що не шукаєте акції - для чого вам порада: купляти по акціях? Хіба це не вочевидь? Те саме стосується і ’купляю все підряд’.
Це такий вид троллінгу?
курасаны• 25 октября в 13:39
Ответ дляЛюблю порядок
Прекрасно можна обійтися без кролика -індички. Так само і груші -банани мають теж саме, що і яблука.
Позаземний розум
• 25 октября в 14:58
Ответ дляБабка_в_кедах
Це зараз важко, ще й зима на носі.
Бабка_в_кедах• 25 октября в 16:39
Ответ дляПозаземний розум
Це зараз важко, ще й зима на носі.
Танці чи спорт. Включили відео з тренером і ще й зігрілись))
Вельми шановна• 26 октября в 08:38
Ответ дляПозаземний розум
Знаєте що я зараз практикую - не заходити в магазин)) Просто хвалю себе навіть за день, в який пропустила. А якщо то два чи три дні то взагалі люкс. У мене в морозилці завжди є що разморозити, а в магазин як зайти то гребу що треба і не треба