Играю_на_кларнете• 15 ноября в 11:14
Тревожный сигнал из Варшавы: поддержку украинцев могут резко ограничить
Уже весной следующего года условия пребывания украинских беженцев в Польше могут значительно ухудшиться. Отказ в поддержке наших соотечественников является принципиальной позицией президента страны Кароля Навроцкого. Польский лидер подчеркнул, что больше не будет подписывать соответствующий законопроект.
Об этом сообщает издание Interia Wydarzenia.
В ходе собственного выступления, приуроченного к первым 100 дням президентства, Кароль Навроцкий заявил, что на данный момент он утвердил, хоть и с поправками, закон о поддержке украинцев в Польше. На подпись к нему эта законодательная инициатива поступила в августе. Однако она предусматривала предоставление безработным украинцам выплат по программе "800+". Речь идет о ежемесячных выплатах в размере 800 злотых, которые Польша начисляет для семей с несовершеннолетними детьми. Таким образом, по словам Навроцкого, ему пришлось наложить вето на этот законопроект.
Итак, польскому правительству пришлось пересмотреть инициативу. Только после этого она получила одобрение президента. Однако, как отметил польский лидер, в дальнейшем таких уступок от него ожидать не стоит. Подписанный Навроцким законопроект предусматривает продолжение временной защиты украинцев в Польше до 1 марта 2026 года.
"Я подписал закон уже второй раз, потому что не хочу быть президентом хаоса, но я подчеркнул, и когда нас смотрит премьер-министр и парламентское большинство, то напоминаю, что я подписал этот закон о помощи украинцам в последний раз", – подчеркнул Кароль Навроцкий.
Нагайна• 15 ноября в 18:18
Значит песель укр после марта уже не будет действовать? А студентам кто с песелем сейчас нужно будет открывать визу получается?
Мама Никитки-2• 15 ноября в 18:31
Ответ дляСкользкая
Брєд. 22, 23, 24 роки діти вступали без жодних сертифікатів, тільки шкільний атестат+деякі вузи ще брали до уваги результати НМТ. Лише цього року почали вимагати сертифікат В2, і то це пільгова умова для українців. Якщо і її відмінять-то з наступного року вступ на безкоштовне навчання тільки з сертифікатом С1, як для всіх іноземців
Не пишіть нісенітниці.
Ви 100% не в темі. Цього року десь за 2 тижні до початку вступної компанії змінили умови отримання сертифікатів. Тепер виключно державна установа має право видати сертифікат. В Польщі ніхто і ніколи не вступав без сертифікатів. Не було такої підїльги ніколи. С1 це на громадянство. Ця правка не пройшла
Скользкая• 15 ноября в 18:41
Ответ дляМама Никитки-2
Не пишіть нісенітниці.
В мене в Польщі троє дітей навчаються, двоє з яких-студенти. Ви абсолютно не володієте питанням безкоштовної вищої освіти для українців, повний 0.
Мама Никитки-2• 15 ноября в 18:41
Ответ дляТелепузик
Так зміни внесені були влітку
А три роки зі статусом не вимагали сертифікатів
Ну не знаю. Племінник в 24 році вступив до Варшавського політехнічного. Сертифікат був обовʼязковим. Може не всі вузи вимагали.
Мама Никитки-2• 15 ноября в 18:43
Ответ дляСкользкая
В Україні є вузи, які не вимагають ні ЗНО ні НМТ
Варшавська політехніка точно вимагала. Ягелонський також.
Скользкая• 15 ноября в 18:50
Ответ дляМама Никитки-2
Жоден державний вуз не мав права вимагати сертифікат. Ягелонка теж не вимагала, вони проводили співбесіду на розуміння мови. У кого був сертифікат-вступали без співбесіди, але то було добровільно, отримати сертифікат, а не обов´язково.
Жоден український державний вуз не приймає абітурієнтів без НМТ.
Мова ж ведеться про безкоштовну державну освіту, а не приватні вузи.
Звоночек• 15 ноября в 19:07
Ответ дляСкользкая
Ви про дітей зі статусом укр чи про всіх?
Скользкая• 15 ноября в 19:09
Ответ дляЗвоночек
Ми ж в цій темі ведемо мову про пільги для українців? Всі пільги надавались тільки зі статусом укр.
Звоночек• 15 ноября в 19:09
Ответ дляСкользкая
Ясно. Це більше для мами Нікіткі
Губки-уточкой• 15 ноября в 19:10
Ответ дляМама Никитки-2
Какие вузы в Украине не требуют сертификаты?
Скользкая• 15 ноября в 19:11
Ответ дляЗвоночек
Ясно. Це більше для мами Нікіткі
Мама Нікітки взагалі в Америці, з якого перепугу вона прийшла щось доказувати в тему про Польщу-незрозуміло....
Скользкая• 15 ноября в 19:11
Ответ дляГубки-уточкой
Поплавського
Розумна Губка• 15 ноября в 19:57
Польша и поддерживает🤣спасибо насмешили в субботу вечером! Одно радует наши люди их знатно на заработках в Германии и Англии скинули😉от сюда и недовольство.
Телепузик• 15 ноября в 20:13
Ответ дляМама Никитки-2
Не пишіть нісенітниці.
Брєд пишите ви
Як завжди власне
Замріяна• 15 ноября в 20:36
Ответ дляТелепузик
Так у польок теж декрет рік а не до повноліття як в Україні
у більшості
А що заважає полькам чи іншим матусям безкоштовно сидіти вдома з дитиною хоч до 18 років? Як і в Україні
Телепузик• 15 ноября в 20:37
Ответ дляЗамріяна
Вапщета• 15 ноября в 20:39
А как же нам пофиг на выехавших? Ага, каждый день темы, только и ждут, как соотечественников назад будут возвращать, что бы свои загрызли. Как пауки в банке.
Швидка Настя• 15 ноября в 20:52
Ответ дляСкользкая
В нас тема про те, що Польща відміняє пільги для українців. З початку повномаштабного вторгнення українці отримали доступ до освіти на рівні з поляками. Без вимоги ніякого сертифікату. Зараз ці пільги відміняють. Уже в цьому році вимагали сертифікат мови В2, через це дуже багато дітей не поступили. З наступного року зможуть вступати тільки з сертифікатом С1.
Скасовує пільги у вашому випадку це скасовує безоплатне навчання. Якщо навчання безкоштовне, але з мовним сертифікатом, то пільга не скасовується. Просто є умови її надання - знання мови, що абсолютно обгрунтовано. На жаль є люди, що не розуміють, що не достатньо вступити у ВНЗ, там треба ще вчитися. Тому пихають дітей без іноземної мови в університет, типу там вже і мову вивчить. Звичайно, що не вивчить, вилетить. Навіщо полякам тратити гроші і місця в університеті на таких дітей? Краще дати шанс іншій дитині, яка принаймі готова вчитися - володіє мовою.
Замріяна• 15 ноября в 22:17
Ответ дляТелепузик
В Україні теж є такі ж можливості))
Чи сидіти, чи працювати.
Скользкая• 15 ноября в 22:18
Ответ дляШвидка Настя
З сертифікатом С1 можуть вступати будь-які іноземці. Це не є пільгою, це є нормою. Пільга-вступати без сертифікату, на рівні з поляками. І навіть вступ з сертифікатом В2 є пільгою лише для дітей зі статусом укр. Ці пільги вже або будуть скасовані.
Швидка Настя• 16 ноября в 07:13
Ответ дляСкользкая
Пільга це безоплатне навчання. У 2022 році українцям запропонували вчитися у Польщі безкоштовно. До того було платно, виняток - якщо дитина отримувала якийсь грант чи стипендію ВНЗ. Оце і є пільга - безкоштовно вчитися, а не вступати без знання мови. Не тягніть сову на глобус.
Скользкая• 16 ноября в 07:20
Ответ дляШвидка Настя
Українці і до 2022 вчилися в Польщі безкоштовно, як і всі іноземці-з С1. В 2022 вони отримали пільгу вступати на умовах поляків-без ніякого мовного сертифікату, і це тривало три роки. В 2025 до українців запровадили вимогу В2. Її, скоріш за все скасують в 2026 і все повернеться на рівень довоєнний, тобто сертифікат С1. Як там хто вчився без знання мови і вилетів чи не вилетів-питання десяте, і це ви натягуєте сову на глобус. Мова про законодавчо внесені зміни в 2022 для дітей зі статусом укр, які поступово скасовують.
Швидка Настя• 16 ноября в 07:22
Ответ дляСкользкая
Це неправда про ’до 2022 вчилися безкоштовно’. ’Безкоштовна’ варшавська політехніка коштувала 7 тис євро для українців.
Скользкая• 16 ноября в 07:24
Ответ дляШвидка Настя
Ви на приколі? З сертифікатом С1 ВСЯ державна освіта польською мовою в Польщі безкоштовна. Була і є на даний момент. Платна англомовна освіта.Була і є.
Швидка Настя• 16 ноября в 07:36
Ответ дляСкользкая
Це ви не в темі. З 2022 року українці отримали право на безкоштовне навчання у всіх ВНЗ Польщі, як поляки. До цього вони вчилися ПЛАТНО. Так, були ОКРЕМІ ВНЗ, які пропонували безкоштовне навчання ЗА КОНКУРСОМ, з дуже малою кількістю безкоштовних місць. Я про навчання польською зараз. Не всі мріяли про аналог університету Поплавського у Польщі, в в дійсно гарному ВНЗ ймовірність безоплатного навчання для українців прямувала до нуля.
Ось знайшла для вас інформацію до війни, як вступали:
Чи потрібно абітурієнтам з України складати іспити для вступу до польських університетів? Ні, не потрібно, якщо абітурієнт хоче подавати документи на платну форму навчання. Є й винятки, але їх всього декілька. Вступні екзамени обов’язково складають медики, а також представники творчих спеціальностей. Також вступні екзамени складає та молодь, яка хоче потрапити на безкоштовне навчання, пройшовши конкурс. Такі конкурси проводять не всі університети. До слова, конкурс пройти доволі важко, адже претендентів на одне місце дуже багато, тому більшість абітурієнтів обирає платну освіту за кордоном.
Якщо порівнювати ціни на освіту за кордоном, то польські ВНЗ пропонують одні з найбільш демократичних цін. Ціни на бакалавраті починаються від 800 євро на рік, в середньому ж ціна становить 2 тис. євро на рік. Вартість магістратури в Польщі буде приблизно такою ж. На медичних, юридичних спеціальностях вчитися буде дорожче, але такі спеціалісти в ЄС отримують відповідно й дуже високу заробітну плату.
Скользкая• 16 ноября в 07:38
Ответ дляШвидка Настя
Слухайте, в мене троє дітей в польській освіті, ви мені будете кидати копіпасти з інтернету? Серйозно?
Швидка Настя• 16 ноября в 07:41
Ответ дляСкользкая
Абсолютно серйозно. Бо самі розглядали навчання у Польщі до війни і відмовилися саме з цієї причини - відсутності безкоштовного навчання для українців на омріяній спеціальності у гарному внз, а платити 7 тис євро за рік навчання було задорого. Безкоштовно могли туди вступати лише українці з картою поляка, тобто по факту поляки за корінням. Всі решта через касу.
Аналог Поплавського не цікавив в принципі. Тому не треба про своїх дітей тут розказувати, як про ’всіх’.
Скользкая• 16 ноября в 07:47
Ответ дляШвидка Настя
Є спеціальності, на які в принципі іноземців не набирають, це дотичні наприклад до державної безпеки. Назвіть вуз і спеціальність, на яку не брали безкоштовно з сертифікатом С1 до 2022, але брали за 7000 євро і завтра-післязавтра я напишу вам всю інформацію
Швидка Настя• 16 ноября в 07:49
Ответ дляСкользкая
Варшавська політехніка, програмування.
У 2022 році вона стала доступна для українців на безкоштовній основі. Оце і є пільга.
Скользкая• 16 ноября в 07:55
Ответ дляШвидка Настя
Варшавська політехніка, програмування.
Варшавська політехніка, програмування-безкоштовно з сертифікатом С1. Звісно, з високими балами атестату і нмт.