З бісиками• 07 декабря 2025
Продавати чи ремонтувати?
Тема просто поміркувати.
Є новобудова, яку мають здати в експлуатацію. Інвестували кошти ще до війни. Зараз є можливість продати без додаткових відсотків за переуступкою. Ціна не дуже вигідна, але все рівно трохи більше, ніж вклали.
Купували з перспективою потім здавати в оренду. Зараз ситуація змінилась. Щоб здати в оренду, треба багато коштів витратити на ремонт. Чоловік служить і мого доходу ледве вистачає на себе і дітей. Тобто зараз ремонт робити не вийде ніяк.
Чоловік каже продавати, а я б дуже хотіла цю квартиру зберегти, як підстраховку на майбутнє. Але ремонт робити якщо і зможемо, то тільки після демобілізації, а коли вона - невідомо((
Виходить, що і тримати її немає сенсу. Але і на нову квартиру є сумніви, що знову зможемо накопичити кошти. А гроші можемо просто проїсти, бо ще є невеликий кредит, який звісно першочергово закриємо.
Продажем займатись доведеться мені, а це також ще одна задача до того всього, що зараз навалилось на мене.
Як би ви вчинили? Які ваші роздуми з приводу нерухомості.
Мова йде про Київ.
Пік Антна• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
тому що невідомо коли ми зможемо до того ремонта підступити. Навіть, якщо б завтра закінчилась війна і чоловіка демобілізували, то хіба через рік-два у нас була б якась сума на ремонт. А ще навіть не кінець(
Тобто ці роки буде просто стояти квартира.
Так начебто всі пишуть, що війна от от закінчиться підписанням мирної угоди. А що ваш чоловік каже з цього приводу?
ГугелП@лАмался• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
а які ваші аргументи?
автор , мы подали,деньги поелись з два года.
Думайте, тоже похожая ситуация
Пік Антна• 07 декабря 2025
Ответ дляГугелП@лАмался
Думайте, тоже похожая ситуация
Нічого собі ви їсте
ГугелП@лАмался• 07 декабря 2025
Ответ дляПік Антна
Нічого собі ви їсте
45 тыс на троих на 30 месяцев с арендой на зу
ОйЙой• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
ні, іншу квартиру купити не зможемо, хіба якийсь бабушатнік, але таке ми робити не будемо. А інша новобудова - та ж проблема з ремонтом.
Після введення в експлуатацію - ціна може і зросте, але 5+5% відсотків доведеться сплатити податків.
Автор, займіться самі потроху. В січні зай трасу під кондер покладуть, це 3 години роботи і цвна до 10 тис. В лютому -березні електрика. І т.д. А там і чоловік повернеться
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляВельми шановна
ваше отношение к ’ поэтапному’, конечно.
наверняка это вливание ежемесячно не ста баксов же.
а немнооожечко побольше, человеком, у которого уже есть кредит и который еще и коммуналку уже платит.
Как вот такой вот человек, я не совсем понимаю, как можно это безболезненно все совместить. Но вы- вы человек совсем другой, Отряхните свое белое пальто и пойдите проверьте ваши стопитсот мильонов квартир, беспроблемно таким методом сделанных
ви праві, для витрат на ремонт в нашому бюджеті зараз просто немає коштів. Це дійсно мова не про 100 дол, хіба поетапно по мішку штукатурки купувати щомісяця)
Дверной_Проем• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
От дивіться, порахуйте приблизно скільки треба в місяць на комунальні за ту квартиру. Якщо тягнете оплачувати, то залишайте. Звісно, хочеться відразу ремонт зробити і гроші заробляти, але навіть 2 роки простою, то не страх який великий термін. А так розтринькати кошти буде дуже легко.
Тракторні війська• 07 декабря 2025
Я бы оставила, продать вы всегда успеете. Тем более, дом сдан в эксплуатацию, квартиры еще подорожают. Не спешите. А так эти деньги профукаются и все , тем более перспектив купить новую нет
Пік Антна• 07 декабря 2025
Ответ дляГугелП@лАмался
А далі що? Продали квартиру в якому місті?
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляЧеширская кошечка
причем,женщина одна с детьми...мне сантехник нужен ,небольшой ремонт бачка и электрик-и то найти сложно. а тут бригаду ..
та може сантехніка на великий об´єм роботи знайти і можна)
А от встановити новий змішувач на кухню - так ніхто не хоче їхати, типу це фігня, не будуть витрачати час на таку дрібницю(
Сама я точно той ремонт не потягну.
ГугелП@лАмался• 07 декабря 2025
Ответ дляПік Антна
мужа списали, выехали. Сдаем ,что осталось, на эти деньги живем в недорогой Македонии
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляРятівник Малібу
Нанимаю бригаду, ну там на самом деле скорее ближе к 3 месяцам уходит времени...
Электрику ( автомати, розетки, выключатели, краны - с али)
Шторы, карнизы тоже...
Джуск - базу мебели...
Самое дорогое - из того что тут - кухня.
БЫтовая техника - б\у из германии, посудомойка, стиралка, холодильник.., варочная, свч..
ну и сам ремонт..
Я не понимаю вопрос))
Шторы, карнизы тоже...
Джуск - базу мебели...
ну и сам ремонт..
Я не понимаю вопрос))
мабуть у вас гарні майстри, у нас дуже і дуже затримували строки по ремонту. Ну і зараз такі ціни, чудово, якщо є варіант зробити ремонт за 700 тис.
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляДверной_Проем
А ви відразу у право власності вступаєте?
У нас в будинку по 5 років живуть, а потім продають по переуступці
ні, тут так не вийде(
Рятівник Малібу• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
Ну тоже есть проблемы, одни служить пошли, другие уехали в Польшу - сейчас сложно со строителями... может уже и дороже выйдет так все...
Сяду на шию, дорого!• 07 декабря 2025
Ответ дляНиф_ниф
Я б не продавала. Ви праві, гроші, якщо і не усвистають в невідомому напрямку, вже за рік знеціняться. А після війни ви точно нічого на них не купите. Робіть ремонт частинами, наймаючи майстрів поетапно, це не так складно по грошах, ніж вкинути всю суму відразу. Поетапно, спочатку електрика, потім сантехніка, потім стіни/стеля підлога, потім столярка, фінішна обробка стін і меблювання. Помаленьку і зробиться.
так ремонти і так робляться поетапно. Але на кожен етап треба нормально так грошей, тисяч 40-50 гривень точно і триває він декілька тижнів. А я так розумію в автора немає таких коштів. Ну хіба як один етап розтягувати на півроку, але це тоді вона ремонт отримає років за 5 мінімум
Леді Душка• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
Вам выгоднее бабушатню купить готовую к сдаче, чем новострой под сдачу ремонтировать.
Вы просто не знаете сколько сейчас стоит ремонт сделать. И все дорожает каждый день
Сяду на шию, дорого!• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
да, с таким темпом якраз перед виходом на пенсію останню шпалеру і приклеїте
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляДавно без алко
Це дуже не правильно брати актив і витрачати його на поточні витрати. Наприклад, що вам зараз треба?
з критичного - закрити кредит. І підстарховку на випадок, якщо не зможу працювати, у мене немає фіксованої з/п. На з/п чоловіка в 20 тис я не розраховую.
Все решта - в цілому можна жити.
Давно без алко• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
Все решта - в цілому можна жити.
Що за кредит? Яка сума?і на що він брався?
графиняВишенка• 07 декабря 2025
Ответ дляДверной_Проем
Ага, за 45 квадратів 1545 грн, плюс генератор на таку ж суму напрацьовує в режимах відключення світла, якщо він є. Як правило, в новоюудовах є. Якщо авторові на основне лише вистачає, то не дуже і символічна
Та ладно. Генератор на великий будинок 270 квартир напрацював в листопаді аж на 300 грн з квартири. Це вода, опалення, 2 ліфти, світло на поверхах, вхідна группа та світло в паркінгу.
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляДавно без алко
Ви розумієте що через три роки, після того як здалуть будинок, зроблять благоустрій і люди пороблять ремонти ваша квартира буде на 30%. дорожче?
так, можливо, але ці три роки будемо платити комунальні + відсотки по кредиту. По суті заморожені кошти.
Баррикадница• 07 декабря 2025
Ответ дляМишка-шалунишка
Потому что вложить надо реально много, сдать дорого не выйдет, свои деньги вы отобьете лет через 100.
Зачем это все?
Отобьете?
это квартира, а у автора дети
графиняВишенка• 07 декабря 2025
Ответ дляРятівник Малібу
Я вкладываю по схеме,
купила на этапе стройки, на примере Варашавского,
за 750 usd за метр. 60 квм.
Сдали, взяла кредит 600-700т в банке,
сделала на 2 месяца ремонт.
Сдала квартира за 40т гривен, за 1.5 года - отдала кредит.
Продала квартиру за 2400 за метр...
Уже так с десяток квартир проверула...
за 750 usd за метр. 60 квм.
Сдали, взяла кредит 600-700т в банке,
сделала на 2 месяца ремонт.
Продала квартиру за 2400 за метр...
Уже так с десяток квартир проверула...
Не думала что в варшавском жилье стоит как в республике..
Баррикадница• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
Насправді в тому районі можна вигідно здавати, відбивати вартість звісно не за 3-5 років вийде.
Якби не війна і чоловік працював, то ремонт би зробили. Але зараз це не варіант.
Не надо продавать, вы что. Это ваше имущество уже. Потом не купите.
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляДуша компанії
Я бы подождала сдачи и чтоб люди начали заходить на ремонты, плюс когда с отключениями стабилизируется, потеплеет. Квартира еще поднимется в цене. Перед и после нг так себе сезон.
10% доведеться сплатити податків після оформлення права власності.
Баррикадница• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
Не продавайте, это неправильный шаг.
Фізик-ядерщик заочно• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
з часом платити комунальні
Залишіть для дітей. Війна рано чи пізно закінчиться. Квартири дорожчають. А комунальні будуть мінімальні, так як не буде квитанцій за світло, оалення, воду, поки там ніхто не житиме
З бісиками
• 07 декабря 2025
Ответ дляПік Антна
нічого не каже) Тут як анекдоті - всі кажуть, то і ти кажи. Я особисто не бачу ніяких передумов в найближчі місяці закінчення війни(
Може якщо все складеться найкращим чином для України - то хіба що осінь 2026 року.
Фізик-ядерщик заочно• 07 декабря 2025
Ответ дляЗ бісиками
Немає куди. Тільки на поточні витрати. Дивилась куди можна інвестувати - по суті нікуди зараз. Надійні забудовники - то від 2500 дол /м2
Продасьте квартиру, гроші проїсьте