Мовчу, але хочу• 19 декабря 2025

Поржать да забуть? Чи караул, треба щось робить? Лічні кордони? Не, не чули.

Ну, що... Народ, історія може вас повеселить. А може порад дасте, може просто свою думку, но мені надо десь про це расказать, бо жопка горить палає як той крейсер.

Нарешті народився в мене синочка присиночка. Ура!
Тепер як і більшість мамок в декреті я схожу з ума. І от настав момент, коли моя кукуха того, іще трошки і я вийду у вікно. І от на поміч приходе нав´язлива до потері пульса свекруха, яка ізначально рвалась помагать. (Вона реально допомагає і я вдячна і все таке, і спасібо, що блін є кому вобще помагать, але є але...).
Ситуації кринжові були і до сьогодні. Я на неї злилась, ходила в афіге дуже довго, вобщем..коли вона чуде я пздц як стресую.

І от ситуейшн - очередная крінжатіна :

Залишається на ніч свекруха помагать глядіти немовлятко. Малому 2,5 місяці, орет як не в себе. Враження , наче на кнопку хтось жме. Спокійна дитина, бац орет, бац не орет. Потом знов не сіло не впало. То коліки, то газіки, переплутав день і ніч. А тепер просто сутками хниче. Спить погано. Намагаємося повернути день в день. Вобщем. Практикуєм ми з ним спільний сон, тобто спить ляль в батьківській кроваті. І от говорить мені свекруха після того як я погодувала ляліка і він на мені заснув - ’Лягай з ним, тільки так, щоб він лежав на твоїй руці, потім тихесенько виймеш руку’.
Ну окей. Роблю. Сползаю з ліжка як спайдермен. Але через пару хвилин малий починає як обично крутитися, хникати. Я не вспіла і мяукнуть як свекруха ловко шурх в постельку і вже примостилася біля дитинки. Єдине що тільки ковдрою не накрилась. А я стою гав ловлю. Челюсть з пола піднімаю. Ну типо як так, супружеское ложе бла бла, а ти о так тупо юркнула і нічо не смущає. А як треба? Ну наверное ж їй надо було мені сказать щось типу : невісточко/мать/ей ти лягай з малим, пробуй приспати, а як не вийде, заберу! Нооо неееее, свекруха тож не сообразила так зробить. Ну, думаю, фіг з тобою, пробуй приспать, а в мене куча справ. Стірка, покупатися і т.д. в общем я лазила по квартирі час!!! І що ви думаєте?) Нет шоб приспать малого і потихому спердолить з МОЄЇ та чоловіка кроваті, вона хропе! На моїй частині ліжка, біля моєї дитини! Спить, втомилась, жінка. Ну мало лі що.Таке ж буває? Це норм таке?

Розрулила! Кажу чоловіку : твоя мама вже залізла до нас в постель. А він що: пішов сказав мамі: мама, вставай, це місце Клавдії Петрівни (ну я ж типу шифруюсь, да, свекруха ж не ходе по всяким форумам, да ж? не спалить?)
автор Мовчу, але хочу • 19 декабря 2025
Ответ дляПліснявілий сир
Все познается в сравнении. Ваша свекровь действительно любит внука, она поэтому и прыгнула в ту постель, даже не думая, чтобы малыш не проснулся…

Моя свекровь просто забила болт на моих детей, она их просто не любит, ни саму не сидела и никогда не помогала. Мои родители умерли давно, она в курсе была, что нужна помощь… Я просила её только однажды взять 6 летнего ребёнка, так как я ехала в роддом, она отказала.. мы завезли малого к подруге..
с тех пор я её забанила везде и дети не знают о существовании бабушки.
Она правда любит. Очень ждала. Говорила, что ты только роди, а мы сами. Ну вот она и правда сама, никого не подпускает. Совсем не давно стала немного и с нами считаться. Но не без своего давления.
Ужас. Действительно все познается в сравнении. Искренне жаль(
автор Мовчу, але хочу • 19 декабря 2025
Ответ дляАйпишница
«Уровень моей офигевшести» -також ваша тема?
Пишете бездарно
Могу писать по-разному. От первого лица, второго, третьего. В любой форме, шутливой, вызывающей, надменной, с воодушевлением, мотивирующе, да как хотите и вздумается. Я более 20+ лет писала и пишу сочинения и т.д. на разные темы, иногда даже рифму удается подбирать, фантазия работает. Думаю, если бы поднажала, то и стихи б научилась писать. Натура я творческая) Для изложения своей ситуации выбрала такую манеру. Но это далеко не значит, что я пишу бездарно, как вы судите по единому посту.))) Но коль вас зацепило и от вас есть реакция, пусть и негативная, то как автору это приятно. Это знаете, как с персонажем в киноленте. Бесит, ненавидите. Но раз до вашего сердца достучались, значит актер хорошо сыграл свою роль)
автор Мовчу, але хочу • 19 декабря 2025
Ответ дляМоре_море_я_скучаю
Так мужа нагружайте, сейчас не впрядете мужа, будите тянуть с его маман
Стараюсь. Муж нашел себе занятие - эра 3D принтера. Делает всякие интересные штуки для быта. Вот сейчас пытается сделать нам в столешнице органайзер из пищевого пластика для вилок, ложек и т.д. Вот вроде бы и помощь, да не та .. Но в принципе, он и ночью помагает, пусть на пару часов, но уже что-то. Я хоть могу немного взглядом посверлить точку в потолке.
автор Мовчу, але хочу • 19 декабря 2025
Ответ дляМеряю от 0
Слушайте, ну это ж звездец.
Очень может быть, что вы нервничаете, раздражаетесь, ребенок считывает вашу нервозность и тоже беспокойно себя ведет.
Может, сказать ей, что вы ходили к неврологу, например, и она вам посоветовала убрать все контакты, оставаться как можно больше с ребенком вдвоем? Есть такой метод - гнездование. Он, правда, в основном для восстановления лактации, но откуда вашей свекрови об этом знать) попробуйте хотя бы на неделю ее отвадить от дома и понаблюдайте за собой и ребенком
Спасибо, попробую. Вот правда пробую уже месяц. Выходит подышать без нее пару дней. Надеюсь в будущем выиграть ещё больше времени спокойствия.
Христя в тiстi• 19 декабря 2025
Ответ дляМовчу, але хочу
От мені мама теж так говорить. Потерпи. Всі через це проходять. І вона так само прожила як ви. Чоловік там сям, і типу є, але не було. Ну то вже друга історія. Я себе саме так і заспокоюю, що треба пережити. А от кордони виставляти важко, мені не хочеться ображати людину, бо вона як то кажуть з лучших побужденій. Но в моєму уявленні про світ, те що вона робить - для мене просто шок. Ну як сказали люди, я перебільшую і треба трохи простіше дивитись на сттуацію. Ну якто кажуть, не будуй іллюзій, тоді менше буде розчарувань.
Вона не з ’лучших побуждений’. Їй подобається знову проходити етап життя з новонародженою дитиною. Вам важко, а їй норм, бо це просто період, який дуже швидко пройде. І вона вже знає , що цей час не повернути, і хочеться прожити його знову. Може вона не набавилась зі своєю дитиною і тепер компенсує за рахунок внука.
Якщо вам так ок - радійте, що є можливість відпочити і збагрити немовля . Але будьте готові, що в майбутньому саме бабуся буде ’головною’ для вашого сина, як мама. Буде свої правила встановлювати. Ви ж не думаєте, що вона відразу, як стане легше фізично, зменшить час, який проводить у вас? А як будете уникати почнуться образи, що вона всю себе вам віддала.
Так що ваше ліжко то все квіточки.
Але є й плюси- бабуся завжди готова гледіти онука і у вас не буде проблем з роботою і дитячими хворобами.
Секс-Бомба• 19 декабря 2025
Ответ дляМовчу, але хочу
Ужас. Вы уже вторая, кто пишет о подобной ситуации. Почему некоторые люди считают это нормальным, и вряд ли считают, что это безопасно в плане здоровья маленького ребенка. Да уж. А я тут обеспокоена, что в моей кроватке уснули. Блин, это теперь выглядит до безобразия нелепо.
Спасибо))
Мой папа рассказывал, как «успокаивали» малышей в отсутствие мамы, когда я маленькой была. Брали марлечку, туда жевали/ломали печенье и давали малышу сосать или кусать 🥲 блин, антигигиена, но так делали((
ДеньгиНеСдаю• 19 декабря 2025
Сонечко, ви просто молода) Я в 23 теж кіпішувала, чому це свекруха приїхала, пішла в туалет і помила мені унітаз. А зараз я на це дивлюсь інакше. Вдячна за допомогу, то було від душі прагнення допомогти мені
Нульовий сантиметр• 19 декабря 2025
1. Вы какая-то слишком нежная. Ребенку 2,5 месяца, а вы уже сходите с ума.
2. Свекровь отправить домой и не приглашать, ребенку пока что нужна только мама. Остальные участники появятся дозировано и где-то после папы и после года ребенка.
3. По поводу сна поговорите с педиатром и неврологом. Могут дать очень дельные советы.
автор Мовчу, але хочу • 19 декабря 2025
Ответ дляХристя в тiстi
Так що ваше ліжко то все квіточки.
От біда. Перспектива так собі. Ще раз впевнююсь, що її занадто багато і треба обмежувати спілкування. Думаю пару днів у тиждень буде ок. Але ж вона настаює залишатися на ніч. Справа в тім, що в нас немає навіть умов для ночівлі когось, лише диванчик на кухні. І жаліється що їй заважає то колонка гучна, то пралка, то холодно. І терпе.
Вона реально готова. Каже, дзвоніть мені хоч ноччю, примчу. Уникати намагалась, і правда обідки. Тільки від чоловіка, бо як це так мамусю обіжать і не брати від неї слухавку. І все рівно, чи може я сплю з малим, чи вкладаю, чи ще щось. Ех. Ладно, будем якось виживати чи пристосуватись.
автор Мовчу, але хочу • 19 декабря 2025
Ответ дляДеньгиНеСдаю
Розумію. Коли з´їхались з чоловіком, я готувала і дуже ростраювалася, коли свекруха наготував у себе везла нам, і чоловік їв те, що зготувала вона. А я ж готую на двох, мені якби багато, викидаю, жаль продуктів. А потім в якийсь момент зрозуміла, що я дурна не бачу свого щастя. Хтось наготовив, привіз. Возрадуйся. І стало легше. Менше на тій кухні пропадала. З часом передачу стали рідші і тепер готую більше, але не засмучена ні разу.
автор Мовчу, але хочу • 19 декабря 2025
Ответ дляНульовий сантиметр
Не приглашаем, сама навязывается звонит, настаивает. Причем очень напорно.
Спасибо за совет. Не знала, что невролог и по сну может подсказать. Педиатр мало, что сказала. Лишь, что день с ночью перепутал и бодрость нужна минут 50 после каждого сна. Но вы бы видели, малыша пытаешься мягко будить, делать рутину, кормить, памперс, гигиена, а он глаза откроет на пару секунд и спать. Хоть в барабан стучи. 😂 Хорошо, но вот бы это на ночь, а не днём(
Христя в тiстi• 19 декабря 2025
Ответ дляМовчу, але хочу
Так-так, чоловіка треба перевиховувати. Пригрозіть, що його мама буде займатись своїм синочком, а не вашим, якщо він так переживає за неї.
Колись моя свекруха теж вирішила, що вона старша, знає більше і краще, ніж я в 21. Зараз я її розумію, але в свої 21 я правда була добре підготовленою, всю вагітність читала книжки і журнали для мам, цікавилась розвитком дитини, вивчала методики, психологію... І майже відразу дала їй зрозуміти, що вона вже виховала своїх дітей, а ми своїх будемо виховувати так, як ми вважаємо за потрібне. Але й допомоги я не просила, сама справлялась і кайф ловила від тієї пори, була готова до цих клопотів. Діти дуже швидко дорослішають, так завжди казали, я відчула на скільки це є правдою.
Нульовий сантиметр• 19 декабря 2025
Ответ дляМовчу, але хочу
Соглашусь. Но знаете, очень тяжело. После роддома, когда она была рядом, мне ребенка не давала. Она хватала меня за руки, отпихивала, ругалась, велела не трогать и злилась, когда я просто подходила посмотреть спит ли он. Она навязала нам гостей, которых мы с мужем не хотели. Мол как так, не отпраздновать выписку. В результате весь праздник она сидела с малышом. Не отходила. Все гости были в шоке и задавались вопросом, а не попутала ли женщина роли. Ведь на каждый визг писк должна бежать в первую очередь мать, а не бабушка. В результате, праздник который она хотела, ее на нем почти не было. Намеки типо, сходите с гостями попейте чаю или перекинтесь словами - не работают. В общем гиперопека. Она с нами пробыла целый месяц. И целый месяц я только брала в руки малыша, когда надо было покормить. Но я поняла о чем вы. Спасибо.
Почитайте о синдроме крадущей матери. Похоже он у вашей свекрови есть. Такому потакать ни в коем случае нельзя. Это не помощь. Это четкое направление прожить вашу жизнь вместо вас.
размахер• 20 декабря 2025
Ответ дляАтятя_тётя
У мене точно така сама свекруха- добра жінка, ціную її допомогу, але будь де, де вона б не зʼявлялася - заповнює собою весь простір, старається взяти під контроль все, і роздати вказівки, що кому робити(навіть, якщо ситуація - не її відповідальність). Розумію вас, автор. Я б радила стриматись - хоче ж домогти людина)

П.с. Моя свекруха - справді людина дуже хороша, але, недавно, зупинялися у них, і вона запросто зайшла до мене у ванну, щоб принести фонарик, бо світло виключили))
Ну та мились бы без фонарика,так лучше наверное)ну зашла,и шо?
Атятя_тётя• 20 декабря 2025
Ответ дляразмахер
Тут не про миття без фонарика - це швидше про безцеремонне втручання всюди з допомогою(про яку не просять і якої реально забагато). Але я справді ціную свою свекруху і вдячна їй за її допомогу і добре відношення, та й шкода мені її - чоловік рано помер, а вона з тих людей, що завжди хочуть бути корисними. Але, все таки, мені краще, що ми живемо далеко від неї, бо, напевно, виникали б конфлікти).
Атятя_тётя• 20 декабря 2025
Ответ дляАнти-анонім
Це була не думка, сарказм) Моя думка, якщо б свекруха приїхала до вас і закомандувала спати у вашому ліжку, то це вже дійсно порушення кордонів і неадекватна поведінка. А так ну задрімала з дитиною, прокинулася і пішла собі. Ну реально ж не проблема)
Я так підозрюю - що справа не в цьому поодинокому випадку з ліжком, це автора вже швидше за все наболіло, от вона і зірвалася - поки шо лиш тут, на кідстафі.
размахер• 20 декабря 2025
Ответ дляАтятя_тётя
У меня такая же. Ее много и везде. Но она деликатная, но все должно быть под контролем и нужно иметь талант преподнести так, что это было твое решение, хотя это только сейчас начало доходить. В молодости как то не доходило, а сейчас прозрела, что прожила жизнь под тотальным контролем и решения все принимались в семье только свекрови. Сейчас отношения не очень, потому что решения начала принимать я свои и со многим стала не согласна. Отношения стали не такие открытые.