Бюст Березуцкого• вчера в 22:49

Питання до досвічених туристів по Європі

З дорослою донькою їдемо в Рим туристами
Знайшла два варіанти де зупинитись, але не можу вибрати
Підкажіть, хто часто подорожує, що б ви обрали?
Варіант 1
Маленький готель біля вокзалу, окрема маленька кімната з ванною/туалетом, але більше схоже на хостел, спільна кухня (в разі потреби). Рейтинг високий
З плюсів - легко добиратись з аеропорту, пішки можемо дістатись до більшості пам"яток (але не до всіх), включений сніданок, демократична ціна
З мінусів - двоспальне ліжко на мене і доньку, район так собі, ввечері особливо не погуляєш мабуть, ну і не особливо гарний
Варіант 2
Великі апартаменти, в закритому дворі під охороною, але далеко від вокзалу (аж за Ватиканом, якщо хтось орієнтується)
З плюсів - гарний район, окремі ліжка, обладнана кухня, балкон, до метро 4 хв, до супермаркету 2 хв, до Ватикану 10-15 хв
З мінусів - в центр потрібно добиратись на метро або автобусі, більша ціна (десь на 30 %)

Який варіант ви б обрали?
Губной рояль• вчера в 22:52
Я б вибрала мережевий готель, Італія брудна і на дуже безпечна

Борець за гаманець• вчера в 22:55
Біля вокзалу, це зручна локація. Зручності в готелі мені особисто в Римі неважливі. Ліжко, будь яке, індивідуальний санвузол - це все, що треба.
Ви на тому балконі сидіти будете?
Бува і таке• вчера в 22:55
Другий. Величезне місто, все одно будете купувати квитки на транспорт ))
Моль Моллівна• вчера в 22:55
Ответ дляГубной рояль
Підтримую. В італії вас автор чекає стільки сюрпризів, що дозвольте собі хоча б проживання безпечне і комфортне.
Ні на секунду перебуваючи там, не випускайте особисті речі з рук!
Потринділиця• вчера в 22:56
Перший
автор Бюст Березуцкого • вчера в 22:59
Ответ дляГубной рояль
Я вже була в Римі, але зимою і тому варіантів було більше, а ціни нижче
Зараз вже розпочався сезон - ціни в два рази більше, ніж зимою, а варіантів менше
Тому серед того, що мені по кишені вибрала ці два варіанти
Але не можу вибрати кращій)
Губной рояль• вчера в 22:59
Ответ дляБюст Березуцкого
Але не можу вибрати кращій)
Тоді вибирайте безпечний район, бо деякі квартали просто жесть

КаРаКаТиЦа• вчера в 23:00
В геть нових місцях я обираю для себе локації з чатом жпт. Бо є купа пропозицій, від яких слина тече і здається, та що там, ну на пару км далі, чи ще щось, а виходить геть зіпсований час. Останнього разу на Тенеріфе не могла нарадітись, перебрала під сотню і таки зупинилась на тих, що радив жпт. Добре, що не обрала якесь маленьке містечко десь на відшибі, але з гарнющим виглядом. Жили частину в одному місті за дві хв. до вокзалу та супермаркетів, це розв´язує руки максимально. Іншу частину в іншому місті, але також підібрано було під зручність для екскурсій, поїздок. Словом, не дивіться особливо на інтер´єр, дивіться на логістику.
Пухнасті штани• вчера в 23:03
жили в центрі. дуже радію. В тому номері ми лише спали. Весь Рім пішки. Кайф. Мрію знову поїхати
СамавиховуюКота• вчера в 23:05
Я б искала третий вариант. Но и вопрос на сколько вы дней планируете?
автор Бюст Березуцкого • вчера в 23:06
Ответ дляПухнасті штани
Коли була там зимою, теж жила в центрі
Так, гарно було і дійсно всюда пішки
А зараз такі ціни, що ой((
автор Бюст Березуцкого • вчера в 23:06
Ответ дляСамавиховуюКота
3 ночи, 3 дня
aljonyshka• вчера в 23:12
Ответ дляМоль Моллівна
Просто интересно. Какие сюрпризы ожидать в Италии?))))
Дякую_аж_підскакую• вчера в 23:21
Я бы выбрала локацию ближе к центру. Логистика и время для меня решающие.
Жена брата Админа• вчера в 23:40
Мы жили примерно как вы описали возле Ватикана. Там не все районы прям прекрасные и в центр только на метро. Я выбираю апартаменты и досиаток пространства для уаждого.. Нормально позавтракать для меня обязательно, а это просто кофе и творог или йогурт с мюсли. Дороговато платить за целый завтрак в хостеле типа B&B (хотя это хороший вариант на 1 ночь).
Разница в цене это как раз будет ваш завтрак и/или ужин из супермаркета. Даже пиццерия будет больше.
автор Бюст Березуцкого • вчера в 23:52
Ответ дляКаРаКаТиЦа
Я теж йому запропонувала допомогти мені)
Він порадив все-таки варіант 2

🏙️ Варіант 1: район вокзалу (Roma Termini)
✔ Плюси
Ідеальна логістика
прямий доїзд з аеропорту
поїзд у Неаполь без зайвих рухів
Багато пам’яток пішки
Колізей ~20 хв
Фонтан Треві ~20 хв
Економія на транспорті
❌ Мінуси (і вони не вигадані)
Район має репутацію:
шумно
багато мігрантів і безхатченків
кишенькові крадіжки (це часто згадують у відгуках)
Відчуття:
→ “я в Римі, але не в тому самому Римі”

🌿 Варіант 2: район біля Cipro Metro Station (біля Ватикану)
✔ Плюси
Комфорт = зовсім інший рівень подорожі
тиша
чисто
нормальний сон (це критично, і всі про це пишуть)
Поруч:
Ватикан (пішки)
супермаркет Carrefour
Відчуття:
→ “я живу в Римі, а не просто ночую”
❌ Мінуси
До центру:
метро ~10–15 хв
Потрібно планувати поїздки

📊 Що кажуть мандрівники (узагальнення відгуків)
Ось дуже показова закономірність:
🧠 Люди, які жили біля вокзалу:

“Зручно, але вдруге б не обрав”
“Тільки для сну, атмосфери нуль”

☕ Люди, які жили в тихіших районах:
“Було приємно повертатися ввечері”
“Це зробило поїздку більш відпочинковою, а не виснажливою”

⚖️ Найважливіший фактор (який часто недооцінюють)
👉 Енергія, а не тільки відстань
У Римі ти будеш:
ходити 20–30 тис. кроків на день
стояти в чергах
дивитися пам’ятки
І потім:
або повертаєшся в “meh”-місце 😐
або в комфортне житло з балконом ☕🌙
👉 І це сильно впливає на загальне враження від подорожі

🚇 Реальність транспорту в Римі
Метро від Cipro Metro Station
до центру (Іспанські сходи / Фонтан Треві):
~10–15 хв
інтервал:
3–7 хв
👉 Це не “далеко”. Це дуже нормально.

🧭 Моя чесна рекомендація
З урахуванням:
3 дні (не один день!)
активна туристична програма
ще й поїздка в Неаполь
👉 Краще обрати: комфортне житло біля Cipro
Чому:
метро компенсує відстань
ти не будеш виснажена
буде приємно повертатися додому
aljonyshka• вчера в 23:57
Ответ дляБюст Березуцкого
Він порадив все-таки варіант 2

✔ Плюси
Ідеальна логістика
прямий доїзд з аеропорту
поїзд у Неаполь без зайвих рухів
Багато пам’яток пішки
Колізей ~20 хв
Фонтан Треві ~20 хв
Економія на транспорті
❌ Мінуси (і вони не вигадані)
Район має репутацію:
шумно
багато мігрантів і безхатченків
Відчуття:
→ “я в Римі, але не в тому самому Римі”

✔ Плюси
Комфорт = зовсім інший рівень подорожі
тиша
чисто
Поруч:
Ватикан (пішки)
супермаркет Carrefour
Відчуття:
→ “я живу в Римі, а не просто ночую”
❌ Мінуси
До центру:
метро ~10–15 хв
Потрібно планувати поїздки

Ось дуже показова закономірність:
🧠 Люди, які жили біля вокзалу:

“Зручно, але вдруге б не обрав”
“Тільки для сну, атмосфери нуль”

☕ Люди, які жили в тихіших районах:
“Було приємно повертатися ввечері”

👉 Енергія, а не тільки відстань
У Римі ти будеш:
ходити 20–30 тис. кроків на день
стояти в чергах
дивитися пам’ятки
І потім:
або повертаєшся в “meh”-місце 😐
або в комфортне житло з балконом ☕🌙

🚇 Реальність транспорту в Римі
Метро від Cipro Metro Station
~10–15 хв
інтервал:
3–7 хв
👉 Це не “далеко”. Це дуже нормально.

🧭 Моя чесна рекомендація
З урахуванням:
3 дні (не один день!)
активна туристична програма
ще й поїздка в Неаполь
Чому:
метро компенсує відстань
ти не будеш виснажена
буде приємно повертатися додому
Я жила недалеко от Ватикана и мы везде ходили пешком) В Неаполь из Рима я тоже ездила- только не вижу в посте, или не внимательно прочитала)
автор Бюст Березуцкого • сегодня в 00:48
Ответ дляaljonyshka
В посте я этого не писала потому, что после 3-х дней в Риме уезжаем в Неаполь и уже оттуда летим домой
То есть Неаполь как-бы автономная часть путешествия, к Риму отношения не имеет) И там с жильем тоже вопросов нет)
автор Бюст Березуцкого • сегодня в 00:53
Ответ дляaljonyshka
Та да) Но есть разные стороны Ватикана)
Если между Ватиканом и Тибром, то да, там ближе все красоты
А если ЗА Ватиканом... то это уже существенный + по километражу
И арендодатели это прекрасно понимают - цены соответственные)