Распутница• Изменено 03 мая в 09:26
Покупка квартири в новобудові, коли ключі?
Хто недавно купував. Розкажіть, коли вас впустили в квартиру на огляд та дали ключі. На якому етапі?
В нас будинок введений в експлуатацію вже, далі потрібно реєструвати мережі, газ,електрика. Отримувати адресу. Чи яка послідовність робіт далі, щоб нарешті можна було заходити на ремонти?
Міс Всесвіт• 03 мая в 09:36
Ответ дляРаспутница
Так,Київ
Кожен забудовник має свої правила. Що у вас в договорі написано?
Распутница
• 03 мая в 09:36
Ответ дляПеченюшка
У кожного забудовника по-різному
Розумію, але якщо знаєте, які ще процедури повинні пройти до кінця. Думала, введення в експлуатацію це вже все, ключі видають
Распутница
• 03 мая в 09:37
Ответ дляМіс Всесвіт
В договорі таке не прописують.
Міс Всесвіт• 03 мая в 09:37
Ответ дляРаспутница
В договорі таке не прописують.
Ну як це? Прописують звісно.
Распутница
• 03 мая в 09:39
Ответ дляМіс Всесвіт
Ну як це? Прописують звісно.
Поетапно роботи перед видачею ключів? Не бачила. Взагалі, ви знаєте що ще юридично потрібно оформити для цього?
66сезон666серия• 03 мая в 09:41
Якщо будинок введений в експлуатацію, і має сертифікат готовності, то там уже є адреса.
Чекайте, далі підписання акту огляду квартири і оформлення права власності
Міс Всесвіт• 03 мая в 09:43
Ответ дляРаспутница
У нас прописаний кожен крок.
Пишу свій досвід.
У нас дві пари ключів був після введення в експлуатацію. у забудовника і у нас. Ремонт робили ми і вони. Разом можна сказати. Поки вони проводили теплу підлогу, вікна двері, ми привозили замірщиків на меблі, штори, дизайнера.
Дата здачі була максимум 16 березня.вони здали на 13 березня. Ключі другий комплект віддали 13 березня у нотаріуса
Пишу свій досвід.
Распутница
• 03 мая в 09:45
Ответ дляМіс Всесвіт
У нас прописаний кожен крок.
Пишу свій досвід.
Вам доступ дали відразу після введення в експлуатацію? Ремонт забудовник робив паралельно в вашій квартирі чи що? В нас квартири без ремонту. Адресу треба реєструвати ще, підключати постійні мережі з тарифами для населення
Міс Всесвіт• 03 мая в 09:47
Ответ дляРаспутница
У нас після введення був сертифікат і звісно адреса була. Так забудовник робив ремонт паралельно з нами у нашій квартирі. Ми так домовилися, що частково вони ремонт нас самі зроблять.
Нагайна• 03 мая в 09:47
Вам правильно написали: все залежить від забудовника.
Загалом, по правилах (і з точки зору логіки) має бути так: добудували, проклали міські мережі (бо будуть, зазвичай, по тимчасовим схемам комунікацій) і офіційно під´єднали будинок до них, здали будинок міськраді (тут етап отримання адреси) і тільки тоді офіційно ввели будинок в експлуатацію. Як тільки ввели, то видали ключі і документи на право власності, разом із зобов´язанням заключення всіх прямих договорів.
По факту - виходить як виходить. Будинки можуть бути введеними в експлуатацію без підключення до міських комунікації. Добре, якщо, хоча би, тимчасові підключення залишають. Можуть дозволити заходити на ремонти і до офіційної здачі. Особливо, якщо вже все підключено.
Я б порадила дізнатися як все відбувалося у цього забудовника на тих об´єктах, що вже здані і заселені.
Міс Всесвіт• 03 мая в 09:48
Ответ дляРаспутница
Доречі моя кума купила разом зі мною в 2023 році і у неї терміни всі вийшли і будинок так і не добудували
А ми заїхали у квітні
Распутница
• 03 мая в 09:53
Ответ дляНагайна
Ну от, написали що попереду реєстрація адреси, поквартирні плани БТІ та підключення до постійних мереж.
Скільки це займе часу, невідомо. Півроку? Що ще може готуватися невідомо.
На огляд не запускають. Ключі не дають. Відповідь, чекайте, все будемо озвучувати
Творю чудеса• 03 мая в 09:56
Нам доступ дали, коли будинок вже мав всі міські комунікації. Сусідам не було де жити, то забудовник їм дозволив швидше. Ще не було нічого підведено, а вони вже жили і паралельно ремонт робили. Були тільки вікна і вхідні двері.
Зараз купила квартиру на етапі котловану і в договорі вже прописана адреса і номер квартири. Зараз ще незбудовані квартири одразу вносять в реєстри
Распутница
• 03 мая в 09:55
Саме важке, що проблема з майстрами на ремонт. Плиточники в ціні скаженій , ще й черга. Ось продзвонила декількох. Вільні на липень-серпень тільки. Щоб стати в чергу, треба їм заплатити. А я не можу в термінах зорієнтуватися ніяк
Нагайна• 03 мая в 09:57
Ответ дляМіс Всесвіт
А ми заїхали у квітні
Пффф. Ми інвестували в 2017 році. Обирали між двома проектами, що будувалися дуже близько один від одного. Я обрала той, де в забудовника вже були здані об´єкти.
Зайшли на ремонт до здачі: в 2019 і в 2020 вже мали квартиру з ремонтом і документами. В нас ще і здачу затягнули добряче, чим ми шалено обурювалися.
А той другий будинок досі стоїть незаселений, хоча всі квартири продані і будинок, принаймні візуально, добудований. Знаю, що незаселений, бо бачу його з вікна. Вночі жодне віконечко не світиться.
Распутница
• 03 мая в 09:57
Ответ дляТворю чудеса
Це через скільки після введення в експлуатацію? Не знаєте? Місяць-два чекати?
Нагайна• 03 мая в 10:00
Ответ дляРаспутница
Це, дійсно, невідомо скільки може тривати. Може і кілька років. А може і швидко.
Якщо в забудовника є гроші, то доволі швидко. Якщо немає, то тут купа варіантів.
Распутница
• 03 мая в 10:03
Ответ дляНагайна
М-да, не втішили
Творю чудеса• 03 мая в 10:03
Ответ дляРаспутница
Не знаю. То давно було, ще в 2014. Але наш будинок дуже швидко збудували і здали.
Як буде зараз, не знаю. Бачу, що в свіжо-зданих будинках продають квартири вже з повним ремонтом і технікою. Але це не Київ.
Нагайна• 03 мая в 10:03
Ответ дляТворю чудеса
Ви того... Будьте обережні. Може зараз щось змінилося, але коли я вивчала типи договорів інвестицій в будівництво, то з такими договорами, де прописано прямо номер квартири - була якась схемка з обманом інвесторів.
А будівельна адреса завжди зазначається.
Творю чудеса• 03 мая в 10:07
Ответ дляНагайна
Не знаю як буде. Сподіваюся, що все добре буде. По всіх можливих джерелах я перевірила об´єкт, але ризик завжди є. Може то залежить де саме будова. Якщо якісь великі жк, то ясно. Мій будинок будується за вже існуючою адресою, на місці знесених будинків в приватному секторі.
Нагайна• 03 мая в 10:09
Ответ дляРаспутница
М-да, не втішили
На жаль.
В знайомої квартира в новобудові від Київміськбуд. Воду там зробити не можуть вже, здається, пару років. А вода - це ще і опалення. Єдине: людям ключі видали. Дехто, знаю, там вже живе.
І це мова про КМБ.
Хоча, вище в темі, писали, що швидко робили. То, може, і у вас так буде.
І це мова про КМБ.
Распутница
• 03 мая в 10:11
Ответ дляНагайна
На жаль.
І це мова про КМБ.
Ну, це будинок не проблемний, не повинно такого статися. Тому, цікавить процедура ,якщо все проходить гладко
Мастер Клас• 03 мая в 10:14
Ответ дляРаспутница
Вам все вірно сказали, все залежить від забудовника. Наш здавав будинок півроку, потім людям право власності оформлював півроку ще, ключі не видавав. В результаті був рік фактично втрачений між здачею будинка і початком ремонтів. Зараз здає іншу чергу, повинен був здати навесні, тепер вже сказали ближче до осені, а ремонти вже фактично будуть на наступний рік. Хоча люди розраховували, що почнуть робити ремонти вже навесні в наступній чарзі
Мастер Клас• 03 мая в 10:15
Ответ дляРаспутница
При тому, що будівництво йде вже 3ої черги фактично і в інших же він теж будується ще
Распутница
• 03 мая в 10:18
Ответ дляМастер Клас
Нема слів, так же хочеться хоч краєчком ока подивитися. І ця невідомість дратує. Вже 3 місяці навколо будинку соваються з лопатами, землю завозять, доріжки вкладають, вялотекущі роботи. За цей час я б же стільки зробила в квартирі. Втрачаємо час тільки