В гости звали?• 2 часа назад
Кількість поліцейських пропонують скоротити утричі
Питання чисельності правоохоронних органів в Україні вже тривалий час залишається предметом суспільних дискусій. Особливо гостро воно постало після початку повномасштабного вторгнення Росії, коли дедалі частіше почали лунати заклики переглянути кількість працівників силових структур і збільшити мобілізаційний ресурс для Сил оборони.
У соціальних мережах та публічних обговореннях громадяни неодноразово висловлювали думку, що частина правоохоронців могла б долучитися до захисту країни, тоді як забезпечення правопорядку всередині держави варто оптимізувати.
Водночас інша позиція полягає в тому, що навіть в умовах воєнного стану держава повинна зберігати достатню кількість правоохоронців для підтримання громадської безпеки, розслідування злочинів, реагування на надзвичайні ситуації, документування воєнних злочинів та забезпечення правопорядку як у тилових, так і в прифронтових регіонах.
Чому у Нацполіції виступають проти масової мобілізації правоохоронців
Заступник голови Національної поліції Андрій Нєбитов заявляв, що масова мобілізація поліцейських може призвести до дефіциту кадрів, збільшення часу реагування на виклики та погіршення криміногенної ситуації.
За його словами, наразі майже 9 тисяч працівників Національної поліції виконують бойові завдання безпосередньо на фронті. Ще близько 34 тисяч правоохоронців несуть службу у прифронтових регіонах, де забезпечують громадську безпеку, документують воєнні злочини, евакуюють населення та виконують інші завдання в умовах війни.
Скільки поліцейських працює в Україні
Станом на початок 2026 року в Україні службу проходять близько 100 тисяч атестованих поліцейських. Це значно менше за граничну штатну чисельність у 141 330 посад, затверджену урядом ще у 2023 році.
Частина особового складу виконує бойові завдання або працює в прифронтових областях, тоді як інші забезпечують правопорядок у тилу, реагують на виклики, розслідують кримінальні правопорушення та кіберзлочини. Приблизно чверть особового складу становлять жінки, а понад 13 тисяч поліцейських — це молоді співробітники віком до 25 років.
Тим часом на сайті Кабінету Міністрів України зареєстровано петицію, автор якої пропонує провести незалежний аудит чисельності працівників правоохоронних органів та органів виконавчої влади.
У зверненні зазначається, що за результатами такого аудиту необхідно розробити план поетапного скорочення надлишкових посад із подальшим перерозподілом бюджетних коштів на пріоритетні напрями розвитку держави.
Автор петиції №41/010218-26еп стверджує, що, на його думку, у публічному просторі спостерігається надмірна присутність поліцейських, тоді як громадяни нерідко стикаються із затягуванням розгляду справ, формальними відповідями, бездіяльністю та, за його словами, неправомірними зупинками і перевірками. На думку автора, це негативно впливає на рівень довіри до державних інституцій.
Які зміни пропонуються
У тексті петиції пропонується:
провести відкритий аудит чисельності працівників поліції та органів виконавчої влади із залученням незалежних експертів;
оприлюднити порівняльний аналіз співвідношення кількості правоохоронців до чисельності населення в Україні та країнах Європейського Союзу;
розробити план поетапного скорочення чисельності правоохоронців щонайменше утричі;
спрямувати вивільнені бюджетні кошти на підвищення оплати праці працівників, цифровізацію державних послуг та розвиток механізмів участі громадян у законотворчому процесі;
запровадити прозорі критерії оцінки ефективності роботи правоохоронців, орієнтовані на реальний захист прав громадян.
Автор звернення зазначає, що метою ініціативи є підвищення ефективності, прозорості та рівня довіри до органів державної влади, а також формування компактнішої та більш підзвітної системи державного управління.
Скільки поліцейських працює в Україні
Які зміни пропонуються
У тексті петиції пропонується:
Вся в кредитах• 2 часа назад
Так они так работали и работают на свой карман такое чувство что они для народа
Грушки-яблочки• 2 часа назад
Ответ дляВся в кредитах
Вы часто сталкиваетесь с ними? Чтоб видеть их работу
В гости звали?
• 2 часа назад
Ответ дляВся в кредитах
Главное что-бы атестованных матильд , заваривающих кофе начальникам, не сократили, иначе будет совсем критическая ситуация (у них)
Кундалина• 2 часа назад
Не знаю як в інших містах, в Києві поліція тільки людодовством займається, разом з тцкашниками, або самостійно.
Хоча саме вони повинні йти в окоп, а не сантехник з інженером.
В гости звали?
• 2 часа назад
Ответ дляКундалина
Сантехник с инженером не будут ловить бегунцов от ТЦК
Вся в кредитах• 2 часа назад
Ответ дляГрушки-яблочки
Да сталкивалась , они идут в поисках как заработать и отжать и мутить схемы но никак не защищать народ , а людоловы вообще отдельная тема только вопрос почему они не там ? Тракторист они считают больше обучен . Я понимаю что вы на зарплате но люди не слепые , хватит людям лапшу вешать
Чарівне зіллячко• 2 часа назад
Кожного ранку переходжу в метро з червоної гілки на синю. Гидко спостерігати, як 2-3 кремезних молодих лоби підпирають стіну біля переходу, щоб люди не переплутали куди йти. Це в той час, як в бойовій частині брата обмежено придатні по 2 тижні не вилазять з позицій, бо дієздатних молодих вже не залишилося.
Кундалина• 2 часа назад
Ответ дляВ гости звали?
Так їх і не потрібно ловити, потрібно всіх силовиків відправити на службу (присяга та військова підготовка вже є) + всіх держ службовців (керуюча посада можлива тільки після року служби), а інваліди можуть пройти місцеві ВЛК, відразу вилікуються.
В гости звали?
• 2 часа назад
Ответ дляКундалина
В время войны воевать должны все военнообязанные, полицию и СБУ занимаются своей работой, или вам объяснить разницу между патрульным и пехотинцем?
Грушки-яблочки• 2 часа назад
Ответ дляВся в кредитах
Вы свой опыт напишите, а не байки.
Как раз такие как вы не имея понятия стадным инстинктом повторяют всякого рода ипсо
Кундалина• 1 час назад
Ответ дляВ гости звали?
Ні, в першу чергу повинні воювати всі силові структури та держ службовці, захищати своє корито.
Вся в кредитах• 1 час назад
Ответ дляГрушки-яблочки
Вы свой опыт напишите, а не байки.
Ваша пропаганда не работает уже давно .
Семенівни сусідка• 1 час назад
Пусть вообще их убирают всех.
Все равно, если не заплатишь, они ничего расследовать, искать не будут. Даже когда скажешь где лежит твой сворованный товар, они найдут отмазку, что недостаточно показаний. Или укажешь кто на тебя напал, все равно бестолку.
В гости звали?
• 1 час назад
Ответ дляКундалина
Они как раз все и воюют, только военнообязанные которые должны воевать сидят под юбками ждуних.
Миловидна леді• 1 час назад
Ответ дляГрушки-яблочки
Снимайте цепочки, серёжки и олевайте железные трусы
Чаревна тебе бояться точно нет чего
Міряю від одиниці• 1 час назад
Пусть пенсов-силовиков потрясут. Там полно жеребцов 40-50 лет, в жизни ничего, тяжелее сматфона не державших. Отправить их.
Сусідка зверху• 1 час назад
Ответ дляВ гости звали?
Назовите закон или что нибудь что в Украине война... А скажите, военнообязанные это кто ?
Кундалина• 1 час назад
Ответ дляВ гости звали?
Ні.
З поліції на фронті меньше 30%, інші 3-х буквенні взагалі не показують статистику (не на часі).
Пусин Кукин• 55 минут назад
Ответ дляСеменівни сусідка
Пусть вообще их убирают всех.
У дедушки украли деньги, полиция попросила номера украденых бумажных купюр
Потом позднее звонили деду и говорили, что знают где деньги и готовы за 500 дол сообщить эту информацию. Про краду знали только полиция.
В гости звали?
• 53 минуты назад
Ответ дляПусин Кукин
500 долл не такая уж и большая сумма, для копеечных зарплат полиции
Пусин Кукин• 44 минуты назад
Ответ дляВ гости звали?
И совсем копеечная для 80 летнего пенсионера .
О краже знали только в полиции и родственники.
А ну и поиск украденного телефона по imei полицями тоже не под силу , это ж не кофе в кафешке попивать.
В гости звали?
• 38 минут назад
Ответ дляПусин Кукин
У нас не совок, за все треба платить