Поросенка• 04 ноября 2014

Моя власна ідея заробітку. Чи варто таким займатись?

Ліричний відступ.

Чим наше суспільство відрізняється від суспільства розвинутих країн? От в нас дитина народилась, і її вчать «баран-баран-буц», а євреї вчать «один, два, три» - а потім дивуємось, чому світом правлять євреї? В нас в школі вчать «в Галі 1 яблуко + у Валі 2 яблуко = разом 3 яблука», а в США вчать «1 долар + 2 долара = 3 долара» - дивуємось, чому ж це США найбагатша країна, вони ж «тупі». ТУПІ? А нічого, що найкращі вузи світу в основному з США (http://gtmarket.ru/ratings/the-world-university-ra...). А ми дуже розумні, бо в нас кожен продавець на базарі з вищою освітою.
Якщо вони тупі, тоді – які ми? Ми – застарілі, і загрузли в СССР, бо наше суспільство запрограмоване розвиватись по «совдеповському» сценарію: дитсадок → школа → вуз → робота → сім’я → кар’єра… Згадайте своїх батьків, які говорили Вам мудрі слова: «… вчіться гарно (в школі, а потім в вузі), для того, щоб отримати високооплачувану роботу!..». І все це вірно і правильно, за винятком одного – батьки виховують, в школі дають загальні знання, в вузі вчать професії, а на будь-якій роботі платять рівно стільки, скільки потрібно для існування. При цьому, на жодному з етапів життя, ні батьки, ні вчителі, ні викладачі, ні роботодавець НЕ ВЧАТЬ заробляти гроші, чи створювати бізнес. Парадоксально, але це факт. В 90% сімей живуть за подібним сценарієм.
Будь-який успішний бізнесмен скаже Вам, що всього досяг сам (за винятком випадків коли бізнес дістався в спадок). Для того, щоб створити бізнес, потрібно мати мізки, зібрати потрібну інформацію, досконало продуманий бізнес-план, власний досвід, здобутий на колишніх невдачах, і стартовий капітал.
Та ЩО потрібно робити, ЯК правильно створити бізнес-план, ЯКУ обрати нішу, ЯК уникнути помилок, і ДЕ взяти стартовий капітал – НІХТО НЕ НАВЧИТЬ, якщо сам не почнеш цим цікавитись, і сам не навчишся…

В чому ж ідея?

Що, якщо почати вчити бізнесу, починаючи зі школи? Маю на увазі - в школі провести курс-факультатив ««Основи бізнесу»» для 10-11-класників. Курс на 2-3 місяці по 6-8 занять в місяць. 2-3 групи по 10-12 чоловік. Вартість 300грн./міс.
Програму курсу розписувати не буду, скажу тільки, що курс написано на власному досвіді, після створення і запуску 4-х проектів бізнесу: бізнес-консалтинг, веб-студія, та 2 інтернет-магазини. Курс буде подаватись звичайною, зрозумілою дітям мовою, і міститиме основні принципи, критерії та підходи як до традиційного, так і інших видів бізнесу. Подаватиметься проста теорія + практика (кожен з групи створить свою модель бізнесу за власними інтересами). Так, почавши ще з 11 класу, можливо хтось з цих дітей, ще будучи студентом почне власну справу, не стикаючись по офісах в пошуках кращої зарплати, працюючи «на дядю».

Плюси очевидні:
1.Легко зацікавити дітей (хто хоче власний бізнес? Всі…)
2.Відверта користь для дитини, бо вона отримає потрібні в житті знання.
3.Можливість використовувати ці знання як в місті, так і в селі ()
4.Поглиблене вивчення деяких програм – для створення фін-моделі бізнесу.
5.Практичні навики користування інтернетом та різними інтернет-сервісами.
6.Системний підхід дозволить використовувати знання не тільки в бізнесі, а і у інших сферах.
7.Цими плюсами легко зацікавити батьків (вони ж платять), бо ціна – реальна (1 заняття = 40-50 грн.)
8.Та ін…

ПИТАННЯ ДО ВАС ЛИШЕ ОДНЕ:
Якби Ваша дитина була б в 11-му класі, то, відчуваючи відповідальність за її майбутнє, Ви витратили б 300 грн. в місяць на те, що описано вище???
Результат:
вже голосів: 96
43 (44.79%) Так, без вагань, бо я адекватна(ний), і розумію, що це потрібні знання.
26 (27.08%) Навчіть краще мене, а не дітей))...
19 (19.79%) Ні, це не потрібно моїй дитині.
8 (8.33%) Ні, бізнес - це дуже важко, а тому зарано для дітей.
Куратор дебошей• 04 ноября 2014
не могут все быть бизнесменами. еще нужны врачи, педагоги, строители...

Блондинка в Законе• 04 ноября 2014
Да, при наличии денег.
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляКуратор дебошей
Я не стверджую що всі зможуть. Та знання як цього досягти - отримають
Наивная Хо• 04 ноября 2014
я хочу что бы мой сын стал программистом, как его папа...но думаю идея не плохая, только что даст эта ваша теория просто разговоры
Скорая помощь• 04 ноября 2014
Ответ дляКуратор дебошей
Только деньги есть у ’бизнесменов’, а все остальные нищие. Вам решать, какое будущее вы хотите для своего ребенка. Мне вот родители тоже рассказывали, что если я буду хорошо учиться - буду хорошо жить. И что? У меня красный диплом тех вуза и ЗП 2000грн:(((
Мотылек• 04 ноября 2014
а за дорослих візьметесь віртуально?
Sharkarianka• 04 ноября 2014
Я б віддала дитину на такі курси. Чи згодиться воно в житті, не знаю. Але зайвим теж не буде. Коли я вчилась у школі, то пішла б сама на такі курси)

автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляНаивная Хо
Хай син буде програмістом. Але всі програмісти мріють бути як Біл Гейтс (теж програміст). Чому б Вашому сину не створити свою ІТ компанію?
pchela2011• 04 ноября 2014
Хороша iдея, так.
Уходя дверю не хлопать• 04 ноября 2014
даже в 11м классе не все дети способны воспринимать подобную информацию...дети не поймут, пока не увидят на практике как это работает.....подобные курсы подойдут для взрослых и то тех, кто уже начал/начинает/знает чем заняться и сможет применить полученные знания сразу на практике, если конечно в обучение входит то, что можно применить на практике, а не теория, переписанная из нескольких книг по экономике/менеджменту/организации....
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляSharkarianka
Дякую
спальное место• 04 ноября 2014
В наше время эти старшеклассники без всяких курсов очень хорошо соображают в бизнесе. И скажут Вам следующее: ’Мне для начала бизнеса нужен стартовый капитал, а остальное я в инете ’нарою’. И очень быстро сообразят, что это Вы хотите на них заработать, так как думаете что умнее их. А они этого не любят...
Swedka• 04 ноября 2014
если у вас 4 бизнеса, то у вас не должно быть времени читать детям курсы. Упешные бизнесмены никакие курсы и тренинги не проводят, они зарабатывают деньги своим бизнесом. Если у вуас есть время читать курсы, то вы либо мультимиллионер, желающий поработать с детьми лишь в свое удовольствие, либо ваши проекта не дали желаемых резуьлтатов. Судя по названипю вашей емы - то подходит вариант №2.
Чему Вы, бизнесмен не выжавший из свои аж 4!!! проектов максимума можете научить?
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 04 ноября 2014
мені здається, краще на 9-10 клас. в 11 бідні діти ітак на 2-3 репетиторства до зно ходять. а 10 клас вільні, і якщо їм сподобаються курси, то вже в 11 класі вони будуть знати куди їм поступати надалі
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляSwedka
А хто сказав, що я особисто буду проводити навчання?
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляСестрица Алёнушка
Візьму до уваги!!
Swedka• 04 ноября 2014
300 грн в мес отдала бы, за груповые курсы. 6300 в мес даже за индив не отадала бы.
Если бы у меня была возможность отваливать 11-класснику на курсы 6300 в мес - я думаю, я бы сама лично научила ребенка зарабатывать деньги, без курсов, а на личном примере
Swedka• 04 ноября 2014
Ответ дляПоросенка
тогда тем более не дала бы. Заплатила бы 6300 на 1 лекцию у Билла Гейтса, чем 6300 за 100 лекций у неизвестного вашего тренера
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляспальное место
Тіньков брав кредит в декілька мільйонів доларів на бізнес, тому що знав, що не прогорить.

Наивная Хо• 04 ноября 2014
Ответ дляПоросенка
думаю, если попадем в США (тьфу тьфутьфу) то таки да, а тут, простите перспектив никаких...
Swedka• 04 ноября 2014
НО! я рассуждаю с позиции родителя !!! хотите этим зарабатывать - попробуйте, конечено
спальное место• 04 ноября 2014
Вы хотите их научить ’брать кредиты’ еще в школе?! Уверенность в себе -это очень хорошо, если не пахнет идиотизмом...
Престидижитатор• 04 ноября 2014
Это не Ваша не идея. Я очень много читаю литературы о ведении бизнеса и довольно часто встречаю подобные темы. В Европе это практикуют и уже давно.
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляУходя дверю не хлопать
По суті що не візьміть: економіку/менеджмент/організацію/рекламу... - все це теорія. Питання тільки в застосуванні знань. Якщо я скажу, що на рекламу в Гуглі йде в середньому 1 грн. за клік, і покажу це на прикладі своеї реклами - такій теорії можна довіряти? Якщо я скажу, що потрібно найняти 2 людини, бо 1 для цього, 2-га для цього, і дати їм таку-то зп, то книжок з організації вивчати вже не потрібно.
Уходя дверю не хлопать• 04 ноября 2014
если не теория, а практика, то да, курсы полезные, но больше для взрослых....
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляПрестидижитатор
Так. Я про застосування практики в Україні
vetra22• 04 ноября 2014
Автор,научите меня, пожалуйста, зарабатывать деньги.
ПАЦАНКА О• 04 ноября 2014
автор, и меня научите!!! я по образованию юрист, но работаю на госслужбе и научилась только на обращения отписысать (
Престидижитатор• 04 ноября 2014
Ответ дляПоросенка
Идея хорошая, но преподнесли Вы ее как свою собственную
автор Поросенка • 04 ноября 2014
Ответ дляспальное место
Я до того, що стартовий капітал не завжди основна проблема. По-перше, кредит - не єдиний вихід, по-друге, для більшості стартапів не потрібно великих вкладів.