Чебурастик• 17 августа 2015
Вопрос по алиментам. Прошу помощи девочек юристов. Подскажите кто разбирается
Подала месяц назад на алименты. рассчитывала на 25% от ЗП мужа. Сегодня узнала что он уволился. неделю назад суд в четверг этот. Что мне теперь светит?((( еще не разведены официально, ребенку 5 лет, на работу выхожу с сентября. полгода помощь на ребенка - 300-400 грн в месяц от него.
Мексиканочка• 27 августа 2015
Короче - берете виконавчий лист з ним до виконавчої служби -там пишете заяву про відкриття виконавчого провадження -виконавець Вам дає постанову про відкриття виконавчого провадження
Стаття 195. Визначення заборгованості за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу)
1. Заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення.
2. Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він одержує.
3. Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
{Частина третя статті 195 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2677-VI від 04.11.2010}
4. Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, а у разі спору - судом.
Мексиканочка• 27 августа 2015
Стаття 196. Відповідальність за прострочення сплати аліментів
1. При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов´язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення.
2. Розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.
3. Неустойка не сплачується, якщо платник аліментів є неповнолітнім
Мексиканочка• 27 августа 2015
4. Державний виконавець обчислює розмір заборгованості із
сплати аліментів, складає відповідний розрахунок та повідомляє про
нього стягувачу і боржнику:
у разі якщо виконавчий документ уперше надійшов для
виконання;
за заявою сторін виконавчого провадження;
у разі надсилання постанови до адміністрації підприємства,
установи, організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця
для проведення відрахування із заробітної плати (доходів), пенсії
та стипендії боржника;
у разі закінчення виконавчого провадження у зв´язку з
надходженням виконавчого документа за належністю до іншого органу
державної виконавчої служби;
за власною ініціативою;
в інших передбачених законом випадках.
нього стягувачу і боржнику:
виконання;
та стипендії боржника;
державної виконавчої служби;
за власною ініціативою;
в інших передбачених законом випадках.
Мексиканочка• 27 августа 2015
10. За наявності заборгованості із сплати аліментів у
розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість
місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних
органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до
кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати
аліментів.
Мексиканочка• 27 августа 2015
ВОТ ЗДЕСЬ БОЛЕЕ ДЕТАЛЬНО
Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень
7.13. Державний виконавець у разі надходження виконавчого документа про стягнення аліментів у день відкриття виконавчого провадження повинен підрахувати розмір заборгованості зі сплати аліментів та разом з постановою про відкриття виконавчого провадження повідомити про нього стягувача і боржника. Розрахунок заборгованості повинен бути помісячним і містити суму заробітної плати та інших доходів боржника, що залишилася після утримання податків, відсоток або частку заробітку (доходу), визначений виконавчим документом, загальну суму заборгованості.
7.13.1. Якщо боржник не працює або відсутня інформація про отримання боржником доходів, державний виконавець розраховує заборгованість у такому самому порядку, виходячи із середньомісячної заробітної плати для відповідної місцевості. Після отримання достовірної інформації про джерела доходів боржника та їх розмір державний виконавець здійснює перерахунок заборгованості та повідомляє про нього стягувача і боржника.
7.13.2. Якщо розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці зі сплати аліментів, державний виконавець перевіряє майновий стан боржника з одночасним накладенням арешту на майно боржника та за наявності підстав вручає (направляє) боржнику письмове попередження про притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів.
7.14. У разі відсутності відомостей про місце проживання, перебування чи місцезнаходження боржника, а також його місце роботи державний виконавець звертається до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника.
Мексиканочка• 27 августа 2015
Ответ дляЧебурастик
спасибо большое.
Отож, Ваші аліменти з 26 червня -в розмірі 1/3 від зарплати, а якщо чоловік не працював то1/3 від середньої по Києву. Йдете з виклистом в виконавчу, за заявою відкриваєте виконаче провадження, виконавець складає розрахунок заборгованості і направляє за місцем роботи боржника, а якщо не працює то , як я розумію, за місцем проживання і якщо боржник не платить та розмір заборгованості перевищує суму відповідних платежів за три місяці зі сплати аліментів, державний виконавець перевіряє майновий стан боржника з одночасним накладенням арешту на майно боржника та за наявності підстав вручає (направляє) боржнику письмове попередження про притягнення його до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати аліментів.
Чебурастик
• 27 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
а если он допустим в июле еще работал, сейчас не работает, и давал по 500 грн в месяц, значит их вычтут или как? или несмотря на эти 500 грн будет должен по полной как посчитает гос.исполнитель?
Чебурастик
• 27 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
с ума сойти, по закону вроде все неплохо выходит, дай бог чтоб это было реально выполнить в жизни. а нто ткнет как обычно 300-500 грн и ходит всем кричит что он ребенка кормит и одевает
Чебурастик
• 27 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
ВОТ ЗДЕСЬ БОЛЕЕ ДЕТАЛЬНО
спасибо Вам большое за помощь и поддержку, Вы мне очень помогли
Мексиканочка• 27 августа 2015
Ответ дляЧебурастик
я думаю будет должен по полной, потому что:
передача 500 не зафиксирована документально
вот если бы он перечислил эти 500 на Ваш счет с назначением платежа -оплата алиментов тогда да. а так я думаю нет
Чебурастик
• 27 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
назначение нет, что именно алименты, а вот чеки собирает (в суде показывал...)
Мексиканочка• 27 августа 2015
Ответ дляЧебурастик
я думаю что Вам нужно будет открыть счет, скорее всего Вам исполнитель об этом подскажет где и какой, и он туда будет перечислять деньги на алименты - после открытия дела в исполнительной нет смысла передавать Вам деньги в руки - это ж не фиксируется
Мексиканочка• 27 августа 2015
Ответ дляЧебурастик
ну чеки это может для какого то будущего суда ему могут пригодится -тут ему надо будет по исполнительному листу платить
Чебурастик
• 27 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
у меня есть карта приват, я думала можно туда, просто с указанием/назначением платежа, что это алименты
Чебурастик
• 27 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
в общем, тему не закрываю, как только получу решение и схожу в исполнительную службу - обязательно тут отпишусь, это хороший опыт для девочек которые в такой же идиотской ситуации как и я
Мексиканочка• 27 августа 2015
Ответ дляЧебурастик
тут я точно подсказать не могу -может Вы в заяве укажете приватовский счет и будут туда приходить, это уточните у исполнителя -тогда берите с собой сразу все реквизиты счета.
Чебурастик
• 27 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
спасибо большое за советы, даже не знаю что бы я без Вас делала, жалко что Вы под анонимом, всегда хочется хороших девочек с КС знать в лицо.
Чебурастик
• 31 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
Добрый день. поехала сегодня в суд, забрала исполнительный лист, отвезла его в исполнительную службу, там его забрали и плюс еще написала заявление там и все. Никто больше ничего не сказал сколько не спрашивала. Ни сумму ни что дальше делать. Ждать.. В общем в нашей стране надо пройти 100 инстанций чтоб добиться чего-то и то не факт что добьешься.
Мексиканочка• 31 августа 2015
Ответ дляЧебурастик
2. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня
надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про
відкриття виконавчого провадження.
5. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження
надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та
боржникові.
3. Негайному виконанню підлягають рішення:
1) про стягнення аліментів, заробітної плати в межах
платежів, вирахуваних за один місяць, а також про стягнення усієї
суми боргу за такими виплатами, якщо рішенням передбачено її
негайне стягнення;
4. У разі якщо рішення підлягає негайному виконанню,
державний виконавець відкриває виконавче провадження не пізніше
наступного робочого дня після надходження документів, зазначених у
статті 17 цього Закону, і невідкладно розпочинає його примусове
виконання.
відкриття виконавчого провадження.
боржникові.
негайне стягнення;
виконання.
Мексиканочка• 31 августа 2015
1. Копії постанов державного виконавця та інші документи
виконавчого провадження (далі - документи виконавчого
провадження), що державний виконавець зобов´язаний довести до
відома сторін та інших учасників виконавчого провадження,
надсилаються адресатам із супровідними листами простою
кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого
провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про
повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47
цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з
повідомленням про вручення.
Мексиканочка• 31 августа 2015
с понедельника позвоните в исполнительную и узнаете кто Ваш исполнитель или сходите или напишете им письмо или ждите по почте должна Вам придти постанова про відкриття виконавчого провадження
Чебурастик
• 31 августа 2015
Ответ дляМексиканочка
спасибо за то что растолковали, там я ничего не могла добиться. они там все злые такие... хотя, скорее всего там работа не мед
Мексиканочка• 31 августа 2015
Ответ дляЧебурастик
Да Вас таких много, а зарплата маленькая))))))