На початку другої чверті вчителька почала причитати "Ой, що ж це таке, діти не вміють читати, писати рахувати, ой, у нас будуть контрольні, займайтеся з дітьми, робіть щось!".
Мені незрозуміла її трагедія, сваритися не хочеться, пояснювати щось без толку, їй 64 роки. Вчителька нездатна зрозуміти, що 6-річні діти за два місяці не змогли навчитися читати по складах, писати диктант з 15 прописних букв і вивчити назубок табличку "..7+2, 7-2..". З цього приводу щодня читає моралі батькам і дітям.
А як у вас? Йти до директора наче й не хочеться, але треба щось робити. Що кажуть офіційні документи Міносвіти щодо вимог до учнів НУШ?
Жалкую, що віддала сина в школу в 6 років.
Не обижаюсь• 17 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Ні, я не знімаю з себе відповідальність. Але при нагоді люті розборки з комісіями з районо влаштую. Даремно вони мене роздраконили.
Боже, какие разборки!!! Мамочка, ни районо, никому кроме ВАС ваш ребенок не нужен, что т пытаются Вам донести все второй день поряд!
Бегущаяпо• 17 ноября 2018
Ответ дляОтчебучкина
да, родители разные. У меня друг депутат ВР, то детей гоняет от и до по школьным наукам и учитель в почете))). А сосед обычный хозяин автомойки, то ему все должны, вплоть до обычной тетради в клеточку, ведь ’образование бесплатное’.
разные есть богатые люди. одни понимают, что учение - свет. другие все купят - дипломы, права на вождение авто и т.д..
Бегущаяпо• 17 ноября 2018
Ответ дляМоДнАя_КоШеЧкА
Отпишитесь нам, пожалуйста, когда ваши дети в средней-старшей школе будут, я вам подскажу что с ними, и с вами заодно, не так
Это так забавно наблюдать, сначала уменьшение кол-ва отличников, потом уже и хорошистов, активные поиски репетиторов и уроки до полуночи)
У каждого ребенка свой темп развития и познания. ’Красиво писать’ и ’читают хорошо’ -это в принципе ’ниочем’. Опережающий программу (зачастую из-за амбиций и нереализованности родителей) ребенок в 90% случаев не умнее условного Пети, который в 6 лет не читает (ужас-ужас).
пс. У меня ранний ребенок (читаем с трех, школа с 5-ти, ’перепрыгнутый’ класс, 4 ин.яза и т.д.), но я безумно счастлива, что у меня хватило мозгов чтобы: 1-не делать с ребенком домашку, 2- не заострять внимания на ’детка-ты гений!’, 3- объяснить ребенку, что если кто-то не умеет делать то что умеет он, то это не ’что-то не так’, а вполне нормально, 4-забить на школьные ’достижения’ и на программу в целом.
пс2. Если родители делают с ребенком уроки,то зачем тогда вообще нужна школа?
Это так забавно наблюдать, сначала уменьшение кол-ва отличников, потом уже и хорошистов, активные поиски репетиторов и уроки до полуночи) У каждого ребенка свой темп развития и познания. ’Красиво писать’ и ’читают хорошо’ -это в принципе ’ниочем’. Опережающий программу (зачастую из-за амбиций и нереализованности родителей) ребенок в 90% случаев не умнее условного Пети, который в 6 лет не читает (ужас-ужас).
+++
Губной рояль• 17 ноября 2018
Ответ дляБегущаяпо
как бы школа - для того, чтобы учить.
Ваш ребенок нужен прежде всего вам, а не незнакомой школьной тетке. Если вы не хотите, чтобы у ребенка развивались нейронные связи коры головного мозга, память, мышление (чему способствуют чтение и письмо) - то это лично ваш выбор
Бегущаяпо• 17 ноября 2018
Ответ дляСкелет дыни
’Гораздо проще’ детям, которым достались нормальные вменяемые учителя.
А остальным да, видимо, надо было приходить в школу подготовленными по ЗНО включительно.
Бегущаяпо• 17 ноября 2018
Ответ дляНа паровозе
т.е.н и в школе, ни в районо дети в принципе никому не нужны? как интересно.
Бегущаяпо• 17 ноября 2018
Ответ дляГубной рояль
я позанимаюсь с ребенком. но с ним кроме меня должны заниматься и учителя в школе. школа для того и создана.
что значит, дети в школе никому не нужны и неинтересны? цель существования такого учебного заведения? сборы денег проводить?
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
Такая взрослая, а в сказки верите?
Вы всему верите, что наше правительство обещает?
Я не верю и не верила, отдала своих на подготовку. Но есть люди, которые верят. И если правительство открывает рот на всю страну, оно должно отвечать за саои слова и действия или бездействие.
СиренаФеоктистовна• 17 ноября 2018
Шта ? ’що 6-річні діти за два місяці не змогли навчитися читати по складах’.... моему почти 6 лет, за 2 месяца научился читать, при желании все можно осилить
Айпишница• 17 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
При нагоді спитаю, дякую.
Для себе зробила невтішні висновки - школа залишилася совковою, ніяких змін не відбулося, окрім зовнішнього декору - парти одномісні, хоч підручники не треба щодня носити, в партах тримають, килим посеред класу, на ньому три крісла-мішка. А те, що прийшли шестилітки, нікого не цікавить, і вчити їх з урахуванням віку не хочуть і не вміють.
Автор, с чого Ви взяли, що перший рiк пiшли 6-рiчки? Моiй дочцi 13, вона пiшла в школу в 6 рокiв, 90% ii однокласникiв ii ровесники. Сину 9-та сама iсторiя. Навiть в ЗУ про освiту указано, що дiти iдуть в школу ЯК ПРАВИЛО з 6 рокiв.
На Советчице особлива атмосфера, тут не схвалюеться ’так рано’ вiддавати дiтей в школу, але в реальному життi все якраз навпаки. Те, що вам не зайшло-ваша особиста проблема, але абсолютна бiльшiсть 6-рiчок може i успiшно навчаеться.
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Підручники в руках тримала, коли обкладинки одягали. Всі підручники і зошити в школі, на вихідні інколи дають прописи, якщо щось недописане, вдома робимо.
Не треба на мене кидатися, я спиталася поради і зараз думаю, продовжувати цю шизу з НУШем для 6-літки чи плюнути і віддати в школу сина наступного року 7-річним у перший клас.
моя дитина 6 років теж цього року пішла в перший клас,НУШ. правда, вміла читати. наразі у них півкласу ще не вміє, і нічого - питання вміти читати не стояло і не стоїть. вчать букви ще і склади на уроці, у класі 32 діток. все нормально. вчителька теж з великим досвідом, вік за 50 років, але нікого не напрягає, щоб вдома вчили. максимум, може задати написати кілька додаткових рядків якоїсь букви, якщо не дуже виходить. якось встигають на уроках все. наразі нудно моїй дитині, бо вона вже це знає. так що проблема не з вашою дитиною....
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Та сама картаюся, що поспішила. Ну закінчив би ту школу у 20 років, що тут зробиш.
не картайтесь, бо в и тут ні до чого, вчителька не справляється, то робить винними батьків. це її прямий обовязок - пояснювати доти, доки не зрозуміє, давати індивідуальні завдання, легші, пррстіші, потрошки.. це ж малесенька дитина ще. у нас в старших класах математичка пояснювала доти, доки всі не засоїла, пофіг на програму і на строки. і результат - мала і велика матура на 2 класи - одна трійка. і зразу всіх попередила, що списати не дасть. бути вчителем - великий талант. ваша його не має:(((
КошкинДом• 17 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Я б не парилася, якби вчителька не доставила цим дитину. Їй вкрай треба, щоб читав сьогодні, а не до кінця року. І я не розумію, навіщо вона це робить, бо дитина старається, але боїться вчительку.
Сину, було тільки 7 років, пішли в перший клас. Вміли читати по складах . Але цього нашій вчительці замало .... Давить на дитину теж, що погано читає.. На днях син сказав , що він нічого не вміє і шо він дурний((( , малий не хоче ходити до школи.
КошкинДом• 17 ноября 2018
Ответ дляШмоточницаца
Находить того у кого ’талант ’ к этому и оплачивать его услуги
О, знайома ситуація , коли наш вчитель каже , що все погано, а потім за гроші за додаткові зайнятт, дитина стає генієм)))
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляДніпрянка
Проблема різко постала 2 тижні тому. Оце з вами побалакала, тепер буду продумувати шляхи втечі, додому чи в інший клас/школу.
не факт, що попадете в краще середовише. пробуйте говорити, шукайте однодумців серед батьків інших дітей, у яких щось інше не виходить. воюйте
Омлетик• 17 ноября 2018
Ответ дляМоДнАя_КоШеЧкА
Так правильно, зачем помогать с д/з детке-гению? Он и сам справится. Помощь как раз нужна ребенку, который не справляется
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляДюймовочка
та ну шо ви, хыба ви ще не зрозуміли. Вчитель винен і крапка!
вчитель винен у тому, что порівнює дитину з іншими і травить батьків. і тут дійсно крапка.
Ванна Тазиковна• 17 ноября 2018
Ответ дляНата_2012
А я не отдала младшего ребенка на подготовку, а занималась общим развитием. И результаты ребенка на сегодня отличные, со слов учителя и завуча младших классов. Ребенок не читал, не учил состав числа и пр. Всему учится сейчас, в классе с учителем. И уже читает. Раз в неделю проверяю тетради или она показывает где могла ошибиться сегодня или написала некрасиво букву и нужно исправить. И норм. И гонки нет - ребенок отдохнувший после школы как удивительно это бы не звучало)
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляОмлетик
Тренироваться. Письмо, например. Для письма не нужен талант. Напиши 20 раз букву ’а’, и на 21й она выйдет не корявой, а красивой.
А чтение? Уже писала, не учите читать чтобы выучить, пусть читает ’для интереса’. Интересно ребенку, например, готовить с мамой, пусть читает рецепт (и записывает). Или хоть строчку из рецепта. Интересны звёзды - купите книгу о звёздах и читайте через предложение.
плюсуюсь, ми так і вчились на рецептах:) дитина читала інгредієнти, а я далі вже, що з ними робити:)
Брызжу ядом• 17 ноября 2018
Ответ дляКто крайний?
У нас частная школа, все уже читают по складам, некоторые уже и бегло, пишут по-русски, украински и английски, решают примеры и задачи до 12-ти. Каждый день математический и письменный диктант, стихи почти каждый день. Домашка есть и много. Учимся по трем учебникам разным по каждому предмету
ужас какой! вы этим хвалитесь?
создается впечатление, что таки родители за счет детей пытаются скрыть свои внутренние комплексы
Непогодка• 17 ноября 2018
Ответ дляEllyM
От легко ви так більшість батьків лайном облили, від великого розуму, не інакше).
От ’большого ума’ родители отдают детей учиться по этой программе. Мой сын в 3 года читать начал, а тут 6-летку научить не могут. Ну вот для таких и придумали НУШ. Дворники, грузчики и остальные нормальные получаться. 2+2 научат и хватит.
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляГубной рояль
Комментарии не читала, а из поста автора так и не поняла, чем именно она недовольна. Мой ребенок в 5 лет все это умеет, научила его я, или по вашему родители не должны принимать участия в обучении своих детей?
У нас сейчас в обществе тренд, что ’учитель должен’
у вчителя це називається ’виконання професійних обовязків’, не вчити, а навчити, не процес, а результат, відчуваєте різницю? і лікар теж должен не написати кілометри ліків, і антибіотики для профілактики за протоколом, а ви самі вирішуйте, пити вам, чи ні, і все під вашу відповідальність, а зробити все, щоб вас вилікувати. і влада должна за ваші податки вам забезпечити жкх, дороги, освіту, медицину і т.д. це не тренд, це норма в цивілізованому суспільстві - кожному максимально якісно виконувати свою роботу і працювати на результат, а не для птички писати в першому класі через два місяці якісь контрольні, бо комісія буде перевіряти через півроку. очевидно, що батьки долучаються, але акценти не мають зміщуватись - бо тоді нівелюється саме поняття школи і навчання.
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляДумы мои думы
если не умеете учить, обращайтесь к специалистам!
учитель вашему ребенку ничего не обязан. она обязана прочитать материал, а воспринял ваш ребенок или нет на это она повлиять не может! Знание вашего ребенка это ВАША забота! ВЫ должны беспокоится из-за его будущего! Ну или скажите ему сразу, что НЕ ОБЯЗАННЫ его учить, раз вам все равно кем он вырастит.
це до яких спеціалістів? де вони сидять? хіба вчитель не є тим спеціалістом, який може і має навчити?
з такою логікою тоді і лікар вас не зобовязаний лікувати, він вам список ліків виписав, а далі ваші проблеми - допоможе чи ні, він же не може повпливати.
Кто крайний?• 17 ноября 2018
Ответ дляБрызжу ядом
ужас какой! вы этим хвалитесь?
А мне кажется, что это у вас комплексы, видимо сами учились в захудалой школе на одни двойки и дети ваши еле тянут дворовую, поэтому для вас ужас))
Нормальные школы для нормальных детей, после которых дети сами поступают куда хотят, все учат в таком режиме, нет совершенно ничего сверхъестественного и дети прекрасно справляются. А моя дочка еще и в музыкалке отличница, плюс в плаванье чемпионка. Вся в маму)))
Брызжу ядом• 17 ноября 2018
Ответ дляКто крайний?
ой, не дай Бог чтобы вся в маму. Маме-то своих мало, она на чужих детей переключилась. Фу, грязный у вас язык
ЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ• 17 ноября 2018
Ответ дляСАМ_ТАКОЙ
На мою думку батьків ввели в оману дидактичні матеріали:лего, мультфільми, розфарбовування класів, друковані зошити з замальовуванням. Батьки зробили висновки, що НУШ це полегшення програми. Я також в таких темах відписувалась запитувала, за рахунок чого полегшення? Розкачка лише перший місяць, а на кінець року номативи знань не змінювались, як і ДПА в 4 класі ніхто не відміняв і не переписував.
Але ж вчителі проходили навчання і бачать, де є проколи в програмі. Наша вчителька теж сказала, що розваги, лего- це добре, але як навчити дитину писати, якщо вона буде писати один рядочок 3 рази та тиждень на уроці? як моторику розвинути? - очевидно, що неможливо, тому з ініціативи вчительки на батьківських зборах одноголосно було прийнято рішення (таке буває:), що мінімальні домашні завдання будуть - наприклад, написати пару рядочків букви чи цифри, бо ясно, що всі батьки за те, щоб діти навчилися писати. поки не було 2 місяці підручників, вчилися за старим Букварем і старою Математикою, які знову ж таки вчителька завбачливо не здала в макулатуру:), бо букви - вони скрізь букви:) НУШ нормальна програма, але ще не обкатана, наші діти - жертви експерименту, тому нормальні вчителі, які дійсно хочуть навчити, а не відчитати матеріал, вникають в суть речей і коли бачать недоліки, то шукають способи їх усунення, залучаючи при цьому батьків, але не перекладаючи свою функцію на них.
Омлетик• 17 ноября 2018
Ответ дляЛиЗа_ЛюБиТ_КаПрИзЫ
Так лікар і справді не може повпливати. Якщо я, наприклад, принципово не захочу пити ліки, то лікар ніяк не змусить мене їх пити. І навіть в лікарні не мають права затримувати (окрім кримінальних випадків) за наявності заяви пацієнта
Так що приклад не дуже. Так і вчителя під суд не віддадуть за учня-двієчника
Скелет дыни• 17 ноября 2018
Ответ дляКто крайний?
А потом такие вся в маму приходят в темы про реальные зарплаты и ноют про 5-7 тысяч и невозможность ’с двумя высшими!’ заработать)))
Кто крайний?• 17 ноября 2018
Ответ дляСкелет дыни
Та нет, ноют как раз те, кто сам закончил дворовую шарагу и ребенка только в дворовую может устроить, т.к. на частную не зарабатывает.
Скелет дыни• 17 ноября 2018
Ответ дляКто крайний?
Та не, ноют как раз те, кому ’учитель ничем не обязан’, ибо школа для них - необходимая камера хранения, передержка для ребенка, не более. Да и на ребенка таким, по сути, плевать: подумаешь, ’вторую смену’ 6-летке с допзанятиями после учебного дня организовывать 1 чай не сахарный, не развалится.