Простоваля• 20 сентября 2022

Дратує, коли мні відповідають російською. Як спокійно реагувати?

Змушена багато спілкуватися по роботі з нашими у різних сферах обслуговування: десь когось записати, комусь щось забронювати.
Тобто фактично людина мала б відповідати мені українською, вона ж мене наче обслуговує, хай і в інтернеті, але найчастіше люди на мій укр текст відповідають рос навіть письмово.
Це безмежно дратує, намагаюсь далі не спілкуватися, по можливості обираю постачальників україномовних .

Але не можу зрозуміти, чому це так дратує, як спокійно реагувати на таке?
Мої російськомовні друзі-знайому ну хоча б вітаються зі мною українською у відповідь на моє привітання і я це сприймаю ок.
А от чути Здравствуйте! у відповідь на Вітаю це якось дуже неприємно мені..
Shoosha• 20 сентября 2022
Ответ дляryabinin
Шановна(ий), а ви ж до 9 травня купу тем на російській мові створили и чомусь не дратувало вас тоді. А що трапилось?
Троляка просто. Есть сейчас спрос на эти темы. Платят нормально. В рублях
olechka_uli• 20 сентября 2022
Ответ дляАртура Пирожкова
Мене теж дратує. Особливо всілякі Укрпошти, Новуси, де їхні працівники вперто використовують російську, незважаючи на те, що порушуть цим закон.
Думайте в такие моменты о русскоговорящих наших защитниках. С моего города под Одессой погибло два наших товарища под Херсоном недели 3 назад. И никогда в жизни они не говорили на украинском. Будем терпимее и добрее друг к другу. Мы не виноваты что нам десятилетиями навязывали русский язык
Mrs.Ochmonek• 20 сентября 2022
Ответ дляkarpenko73
А с каких это делов харьковский язык стал собственностью лаптестана?
Может это они у наших восточных регионов стырили его и пытаются присвоить себе?
ні, Україна не була російськомовною в східних областях 100 років тому, тип більше на Харківщині, де тоді було більше української, ніж на Волині
anabelia• 20 сентября 2022
Ответ дляLoveandstyle
Вот та же проблема. Я пока только пишу на украинском, говорить сложно, особенно, если к врачу пришла, например, или ремонтировать что-то. Ну знаю я эти термины на украинском, но быстро не вспомню, и буду виснуть. Так на меня такая реакция, будто я нацию предала и самый главный враг. Сразу меняется уровень подачи информации. Обидно. Дайте время или так и скажите, что вам мерзко со мной общаться. Главное, понимаю, что никакого зла не делаю, кроме того, что все еще не говорю
Ну так ви робите щось . Більшість навіть не намагається розмовляти українською. І справа не в дайте час. «Не хочу і не буду, мені зручно російською». Тільки чомусь виїхавши закордон, вони забули як їм зручно і швидко вчать мову країни перебування.
BreeVanDeKamp• 20 сентября 2022
А навіщо вам спокійно реагувати? Реагуйте не спокійно. Не все ж у житті йде гладенько
sanulja• 20 сентября 2022
Ответ дляUlipysik
Язык, диалекты, как и культура, развивается по пути эволюции, т.е., если язык и культура принимается большинством, то он будет преобладающим, в том или ином регионе. Все что навязывается насильно - плохо приживается.
Законы не заставят людей менять то, что им удобно, если только это не драконовские законы. НО, если пишутся законы нарушающие конвенции по правам человека, то это уже не демократия, а тоталитаризм. Как-то так...
Як раз російську мову нав´язували нам насильно, забороняючи українську. Щоправда, це відбувалося довго і тепер у багатьох відчуття, що вони самі вирішили так розмовляти.
Наприклад, в школі мого тата, коли він ще був учнем, українську мову сказали можна не вчити і екзамен не здавати (ну, який підліток буде робити щось більше, ніж від нього вимагають?..)
Під час мого навчання української мови взагалі не було в школі. Хоча це вже було в 90-ті під час типу незалежності України. Хоча це було в Криму і незалежність від росії там була, напевно, умовною...
І це ще такі, не дуже нав´язливі приклади. А були в нашій історії і гірші.
Mrs.Ochmonek• 20 сентября 2022
Ответ дляНе чіпай - вб ю
Дякую, ваша правда.

Але принаймі може хтось задумається далі, коли відповідатиме україномовним клієнтам.
Задумаються, коли будуть реально штрафи за порушення мовного закону на роботі.
А поза роботою - тут уже кожен як хоче
fruhling007• 20 сентября 2022
Ответ дляАтланта
Якщо ви звертаєтеся українською, вам відповідають українською. Жодного разу у мене не було інакше. Навіть якщо чути по мові, що людина російськомовна.

Я зі своїми родичами, друзями дитинства ще не переключилася на укр, і мабуть так все і залишиться. Але з чужими, у сервісах, супермаркетах лише українською. І відповідають мені так само українською. Можливо ви про якусь одну людину говорите, ну так то не ’всі’.
Я звертаюсь українською завжди і очікую на відповідь цією ж мовою у будь-якому регіоні від будь-якого працівника: починачи із таксі, закінчуючи магазином і поштою. Якщо Ваш досвід відрізняється від мого- це добре, значить, країна рухається у правильному напрямку. Мій, на жаль, інший. І це не поодинокі випадки.
TheSun• 20 сентября 2022
А вы не задумывались над тем, что большая часть страны относительно спокойно (по сравнению с юго-востоком) живет благодаря и русскоговорящим воинам ВСУ в том числе. Задумайтесь!!! Может и ’дратувать перестане’
fruhling007• 20 сентября 2022
Ответ дляolechka_uli
У чомусь Ви маєте рацію, але зараз чути російську ще більш боляче.
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляPolz
Іноземну мову за кордоном за півроку рік вивчають. А українську ж знають, розуміють, але переходити на неї зась
Не перебільшуйте. Одиниці вивчили мову. І якщо ви її не знаєте, наприклад німецьку ( між іншим я її вчила у школі 3 роки. І не вивчила), то вам здається що та людина дійсно говорить німецькою. А носій цієї мови сміється, бо це пародія на німецьку, французьку, іспанську (підставте своє)
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляoboeva
В Одессу приезжайте)), почта, полиция,пенсионный фонд,кассиры в супермаркетах,да везде.
Я тут даже спорить не буду. Я просто знаю, что относительно Одессы, Херсон и Николаев более «украинизированы». В 70-80 годах туда целые села переселяли с западной Украины, на поля, виноградники, фермы, элеваторы на работу. Потому и обстановка разная.

Но все равно я верю в наших людей. Все будет Украина🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Хоть и заезженая фраза, но по существу.
TheSun• 20 сентября 2022
Людям ПЕРЕЖИВШИМ войну сейчас не то что на украинском, в принципе говорить сложно не заикаясь. Поэтому имейте совесть, дайте людям прийти в себя, не нагнетайте обстановку, после войны будем язык переучивать! Не нужно ни на кого давить, им и так сейчас сложно и тяжело.
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Ви явно погано знаєте історію культур
Вам аби що ляпнути. Правильно вона сказала. Мовне питання лише за покликом серця, нав´язування викликає лише спротив
sobacura• 20 сентября 2022
Ответ дляShoosha
Тобто? Який смисл русні з того, що в нас намагаються просувати українську мову?
Мене вже також не раз в співпраці з руснею звинувачували, саме за мовні теми.
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Спробуйте здогадатись, що у нас у всіх трапилось за останні місяці
У вас щось з логікою і сприйтянням взагалі не контракт. Останні місяці- це 2-3. А травень, то вже давно було. І травень- це 4 місяць війни.
Mrs.Ochmonek• 20 сентября 2022
Ответ дляАтланта
Ні, не правильно вона сказала ’Язык, диалекты, как и культура, развивается по пути эволюции’ - це не так.
Mrs.Ochmonek• 20 сентября 2022
Ответ дляАтланта
Навіщо ви хамите мені уже в другому повідомленні?
SaBllya• 20 сентября 2022
А військових російськомовних які воюють Ви теж за людей не вважаєте?
klux• 20 сентября 2022
автор, лечите нервы, что тут еще скажешь
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
А поза роботою - тут уже кожен як хоче
Ви знаєте що таке практика судових рішень? 🖕🖕🖕 ось така відповідь вам і іншим за штрафи. Ви нічого не зміните, доки самі люди не захочуть змінюватися. Вам доведеться змиритися з цим.
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляfruhling007
Де ви живете?
Ulipysik• 20 сентября 2022
Ответ дляHeksa
Про побут сільського населення і як віддавали дітей в науку можна почитати у класиків. В кінці 19 ст. писемних було 30% від сільського населення.

Не мають вони спільних коренів. Українська та російська мови розбігаються на 38% лексики, тоді як українська й білоруська – лише на 16%. До російської найближча болгарська - 27%. Між українською та польською мовами – 30%. Між українською і сербською – 32%, між українською і словацькою – 34%, а між українською та чеською – 38%.
’Українська та російська мови розбігаються на 38% лексики, тоді як українська й білоруська – лише на 16%. До російської найближча болгарська - 27%. Між українською та польською мовами – 30%. Між українською і сербською – 32%, між українською і словацькою – 34%, а між українською та чеською – 38%.’ - это сравнение современного языка, к тому же писать ’Не мають вони спільних коренів’ вообще странно, если у языков есть 62% совместимости, а с другими языками погрешность в 2-5%. Все славянские языки имеют общие корни. Расселение народов, ассимиляция с другими этносами, перекройка территорий меняет диалекты в ту или иную сторону.

’В кінці 19 ст. писемних було 30% від сільського населення.’ - это очень усредненный показатель. Если взять задокументированные данные то можно увидеть, что, к примеру, в Подольской области процент неграмотного населения достигал 88%, в Волынской области более 87%, в Харьковской и Киевской обласях до 86% и выше, Черниговской - 81%, Херсонской - 76%.
Т.е. подавляющее большинство жителей Украины было безграмотным, и в быту общалось на устаревшем украинском языке того времени.
Mrs.Ochmonek• 20 сентября 2022
Ответ дляАтланта
або доки не зміниться практика судових рішень
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Бо ви помиляєтеся і сперечаєтеся.
Mrs.Ochmonek• 20 сентября 2022
Ответ дляАтланта
Бо ви помиляєтеся і сперечаєтеся.
ааа, так ось чого!
Атланта• 20 сентября 2022
Ответ дляMrs.Ochmonek
Добре. Тоді давайте припинимо. Ви собі як хочете, а я буду наполягати на своєму. Це не раціональна дискусія, і закінчиться взаємним баном.
sanulja• 20 сентября 2022
Ответ дляАтланта
Ой, ну, який поклик серця?.. Просто з народження людина чула і вчила російську мову, яку як раз нам і нав´язувала довго росія. Звикла нею спілкуватися і просто лінь вивчати українську для вільного спілкування. От і весь поклик...
ежевика777• 20 сентября 2022
не спорьте, давайте лучше будем говорить на древнерусском и старословянском, таким образом никому не будет обидно ...а почему нет? это тоже наши языки!
ЗайкаСвоя• 20 сентября 2022
А потом вой стоит, что сосед конченый. Что вот прям так не повезло с соседом, шо капец, а сами белые и пушистые.
Ах, да, да и собственные граждане, оказываются, раздражают. Нарушают идеальную картинку в голове, гады такие. Дратують!!! Задротували зовсім!!
УКРАИНЦЫ! НАУЧИТЕСЬ ЖИТЬ С ЛЮДЬМИ РЯДОМ НОРМАЛЬНО!