Ля-ля-ля• 19 октября 2022
"Гопник" - це ненормативна лексика?
Яке ваше відношення до слова "гопник"?
Дитина під час уроку ФІЗКУЛЬТУРИ (було прохання від вчителя сісти) в zoom використала фразу: "а можна я сяду як гопник?"
І вже в групі батьків мені прилетіло 8(. Що такі висловлювання - це вже занадто, і треба слідкувати за висловлюванням дитини.
Щось я тут загубилась, невже настільки ненормативним є це слово для третьокласників під час уроку фізкультури?
Результат:
вже голосів:
31 (81.58%)
Використовувати можна в певних
5 (13.16%)
Ненормативне слово
2 (5.26%)
Подивитись відповіді
Мюллерная• 19 октября 2022
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
выше уже написали) навприсядки, навпочіпки, на колінках, на карачках в конце-концов) учитель может поправить, если ребенок скажет неправильно, но это будет просто неграмотность, а не хамство или издевка, как звучит в версии с гопником
гопники сидят по-особенному
не просто на корточках
это просто описание позы, ничего более
не просто на корточках
это просто описание позы, ничего более
Ля-ля-ля
• 19 октября 2022
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
так тонкости поведения и заключаются в том, чтобы осознавать, где ты находишься, и где какие слова уместны. школа как раз для этого частично и нужна, чтобы четко разделять, с кем можно и матом общаться, а с кем литературно. у каждого человека должны быть те самые границы дозволенного, тогда он и считается культурным и воспитанным.
Саме так і думаю. Але в данному випадку не було зауваження від вчителя. Зауваження прилетіло мені як мамі в батьківському чаті від батьків. А не дитині.
То чому тут навчиться дитина? Де навчання дитини в конкретному контексті? Вона навіть не зразу згадала чи говорила таке під час уроку.
Ля-ля-ля
• 19 октября 2022
Ответ дляМюллерная
совершенно ничего такого
и учитель вполне может сделать замечание - ведешь себя, как гопник.
Це точно!
В першому класі в них був гурток шахів. З якого прийшлось забрати доньки через занадто дорослі жарти тренера і хлопців, що туди також ходили. Гурток при школі.
Король дивана• 19 октября 2022
Ответ дляМюллерная
а разве их на улицах нет, чтоб знать, как они себя ведут.
что удивительного в том, что ребенок замечает, что происходит вокруг него.
Тих, що сидять у вказаній позі? Ні. Просто некультурні люди зустрічаються.
Мюллерная• 19 октября 2022
Ответ дляЛя-ля-ля
родители просто ханжи необразованные
Янгол в камуфляжі• 19 октября 2022
Ответ дляЛя-ля-ля
ваша роль, как родителя, как раз и научить сейчас, что говорить это лучше не на уроке, а в менее формальной обстановке. ну а выпады родителей я бы посоветовала игнорировать, мало ли что они пишут, это не их дело.
С перепою• 19 октября 2022
Гопник от слова гоп-стоп.
Гоп-стоп - уличный грабёж. Гопник - уличный грабитель.
Деловитая• 19 октября 2022
Ответ дляЛя-ля-ля
Це було сказано для опису пози. Бо було прохання від вчителя сісти. Але для моєї доньки (так, виявляється це сказала дівчинка) сісти можна різним чином. І для опису пози вона використала це слово. Бо як ще описати цю позу використовуючи українську мову?
Це був урок? Тоді хіба доречні такі питання? Як сісти? На корточки, у позі лотоса, йогина чи ще якось?
Вибачте, але ви зараз намагаєтеся виправдовувати ситуацію, тоді як зрозуміло, що ’сісти’ це просто сісти, і навіть дитині це має бути відомо. Розумію, що діти люблять здаватися дотепними, але має бути розуміння доречності.
Деловитая• 19 октября 2022
Ответ дляМюллерная
родители просто ханжи необразованные
Вы серьезно сейчас?
Деловитая• 19 октября 2022
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
Вся эта тема - сплошная демагогия мамы, которая акцентирует не на сути. Смысл всего и самое главное - то, что ребенок не вполне понимает уместность подобных ’шуток’ (да и шутка ли это была?), не видит разницы в обстановке - на уроке или в кругу приятелей, когда их никто не видит.
Ля-ля-ля
• 19 октября 2022
Ответ дляДеловитая
це був урок фізкультури!
для виконання різних вправ ’сідати’ потрібно по-різному.
тим паче, що донька сама спортсменка і знає ці нюанси. і тому і уточнила: ’чи можна сісти саме так?’
вона це казала не під час уроку математики чи мови чи читання чи природознавства.
це була фізкультура!
Ля-ля-ля
• 19 октября 2022
Ответ дляДеловитая
це був не жарт! це був швидкий опис конкретної пози піж час уроку фізкультури.
щодо розуміння в якій ситуації, що можна і що не можна говорити, то звісно це все спотворене. бо з 1 класа навчання у доньки то в школі, то дистанційне з дому. тому і чітке розуміння ситуації розмите.
я почула вас про це. буду працювати над ’розумінням’
Ля-ля-ля
• 19 октября 2022
Ответ дляЯнгол в камуфляжі
спілкуюсь і вчу.
але передбачити, що донька використає це слово під час уроку я ж могла. і так само не можу передбачити про якісь інші слова.
в моєму лексиконі і лексиконі чоловіка - це слово відсутнє!
ми так не спілкуємось і до таких людей не належимо.
де вона це почула і донька сама не пам´ятає.
все ж не передбачиш.
мене здивувала така різка реакція батьків.
все ж не передбачиш.
Ля-ля-ля
• 19 октября 2022
особливо здивувала, так як з першого класу багато дітей використовувало жаргонні слова (у дівчат - крута і тому подібне, у хлопців - чувак, лох і тому подібне) і нікого це не хвилювало...
а тут раптом, вони (батьки) прокинулись!