АБВГДэшница• 10 ноября 2022

имя в паспорте менять будете? чи що його робити ?

Редакторка Ольга Васильєва
1 д. ·
В українських іменах немає суфікса -ік, він є в російських. Тому правильно казати й писати Толик, Віталик, Славик, Владик, Вадик, Костик, Ростик, Едик, Даник.
На Полтавщині столітня бабуся називала свого внука (мого чоловіка) Толиком і Толькóм, але ніколи — Толіком. Так її навчили батьки, бо сто років тому українці не говорили російською. Натомість Толіки та Віталіки — це суржикізми й наслідок русифікації.
Пластилин_Колец• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Тільки за роман ’Майстер і Маргарита’ Булгакова треба залишити. Там завжди купи квітів від тих, до кого суть дійшла. Ех...
а я даже дочку назвала Маргаритой Николаевной)
тогда не знала, что Булгаков - опальный

Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляБарбитта
Так.ще її дурною зробив,тіпа це вона так сказала
Я б йому голову відкусила)
В мене знайомі міняли ім‘я, бо мама після роддому не могла надовго відлучитись, а папа поїхав і записав, яке по дорозі стукнуло, хоча все обговорили.
Барбитта• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Я б йому голову відкусила)
Астановитесь• 10 ноября 2022
Ответ дляБарбитта
Это даже не имя толком,в отличии от Дарьи.
Одарок много знаю.

Значення
українське жіноче ім´я, давньоперського походження (від чоловічого імені Дарій). ◆ Одарка мережила крайки, Маланка гаптувала береги» (К. Гордієнко). ◆ Виглядала вона [Одарка] старою бабусею, а їй усього було літ за тридцять… (Панас Мирний, I, 1954, 50).
Синоніми
Одарина, Дарина, Дарія, Дар´я
Зменшені форми імені — Дарійка, Дара, Даронька, Дарочка, Дарка, Дарця, Даруся, Дарусенька, Дарусечка, Даруня, Даруненька, Дарунечка, Одаря, Одаронька, Одарочка.
вы знаете много Одарок?
Барбитта• 10 ноября 2022
Ответ дляАстановитесь
вы знаете много Одарок?
Так,5
Бритоножка• 10 ноября 2022
Ответ дляБорщец
Я Аміна. Мені на яке змінювати?
Ну да. У вас не поменяешь, очень специфическое имя. А как сокращенно называют вас или всегда полностью?
Веселая моль• 10 ноября 2022
Ответ дляКусочек Сыра
У мене дочка Анна, в свідоцтві так і записана. Ніякої Ганни чи Ганнусі.
У мене теж і я цікавилася цим питанням перед тим як записати дитину.
Астановитесь• 10 ноября 2022
Ответ дляБарбитта
Так,5
странно, я думала это устаревшее имя, как тут писали
Конфиденциальность• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Привіт, так. Клична форма, гляньте правила написання. Але ПетровичЕ, в чоловічому роді кличної форми відмінюються і прізвища. Тобто, шановний ТарасЕ ГригоровичЕ ШевченкУ.
Чи обов´язково вживати кличну форму, чи допускається паралельне використання називного відмінку?

Оля_с_киркою• 10 ноября 2022
Проблем больше нет? Или филологи не знают, куда свои знания пристроить? У меня фамилия русская, ничего менять не собираюсь
Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляПластилин_Колец
тогда не знала, что Булгаков - опальный
В мене КарИна. КарІною не дали записати, бо це по правилам нізя було у стукнутій голові тьоті в РАГс-і. Тобто, Нікітами можна. В закордонному варіанті KARYNA по правилам. Я іноді тролю Каруною)
Барбитта• 10 ноября 2022
Ответ дляАстановитесь
смотря где
Коко На Страже• 10 ноября 2022
Ну, в паспорте такие формы имен не пишут. А вообще, хоть горшком назовите, только в печку не ставьте. Мы ничего менять не будем, как привыкли друг друга называть, так и будем дальше - Настюша, Маруся, Танюшка, Леха.
Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляБарбитта
Так,5
Серйозно? Я жодної. Серед таких незвичних імен тільки Рая у знайомих, їй років 20.
Астановитесь• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
разве не ГригоровичУ, ПетровичУ?
Пластилин_Колец• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
так отож!
моя тоже Рыта(
MarHarYta
Барбитта• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Так)
У доньки в класі є Рая,Тая,Неля,Серафім,Февронія,Ріта,три Богдана,Назар,Діана,Христина,Богдана...

И в селе недавно назвали Клеопатрой
Коко На Страже• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Интересно, что за правила такие... Как родители хотят, пусть так и записывают... хоть Араукария Чилийская.
Астановитесь• 10 ноября 2022
Ответ дляБарбитта
Так)

И в селе недавно назвали Клеопатрой
А как же Одарка? из всех, что вы перечислили, самые необычные - Серафим и Фефрония. Остальные не такие уж редкие

Яйцеголовая• 10 ноября 2022
Да, буду.
Оксана на Ксения. Деныс на ДенИс
Барбитта• 10 ноября 2022
Ответ дляАстановитесь
Одарки все взрослые
Пластилин_Колец• 10 ноября 2022
Ответ дляКоко На Страже
так если в загсе паспортное имя еще устраивало, то кто мог предвидеть, что в загранпаспортах будет применяься такая транслитерация(
Меделін• 10 ноября 2022
Ответ дляЯ Вас не боюсь
Леся І Олександра це різні імена. Знаю дівчат які носять таке ім‘я але додного разу не чула щоб їх називали чи звертались Олександра чи Александра. Сашка що на рос що на укр мові.
Моя колега Леся за документами Олександра.
Борщец• 10 ноября 2022
Ответ дляБритоножка
В більшості випадків повністю. Рідні можуть і Амі або якщо сама підскажу скорочену форму. Були кадри в університеті, які називали Аліна
Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляКонфиденциальность
У нас правопис змінювали декілька років тому, але я не вивчала доцільно ще нові правила.
Ви думаєте, сильно хтось і тоді заморочувався? Попередній правопис прийнято 1994 року, коли літеру Ґ ввели. По правилам, лінь шукати книжку, там ґедзь, ґанок, ґудзик, ґазда і ще ну до десятка слів.
Коли я побачила ’ґімн’, я охреніла. Цим дуже грішило СТБ в 2010-х роках.
При звертанні йде клична форма, якщо звертаємось до людини. Собаку можна кликати ’Тузік!’, без ’Тузіко!’. До людей КФ.
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Вы знаете. Он для меня очень неоднозначный. Мастера и Маргариту очень люблю. Но зря я прочла его биографию, не школьного варианта. Он садюга тот еще. Но сносить памятник не стоило.
Zelenkа• 10 ноября 2022
Ответ дляАстановитесь
разве не ГригоровичУ, ПетровичУ?
Це вже давальний відмінок. Відштовхуйтесь від імені, коли звертаєтесь: ПетрЕ, ВасилЕ, ІванЕ.
Меделін• 10 ноября 2022
Ответ дляПластилин_Колец
ну допустим.
а как шановна редакторка предлагает сокращать имя, если требуется не ласкательный вариант, а ругательный??
когда хочешь сказать не Танечка, Танюша (Тетянка), а крикнуть ’Танька!’?
Тенька або Тетька)

Все життя Таня, Тетьою стати не готова
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляZelenkа
Фаріон або заходить, або ні. Треба спіймати її хвилю, недурна тітка, ой, недурна.
Не заходит. Двуличная. Наглая. Еще и страшная. На Юлю хоть смотреть можно. А на эту гыдко
Амели на мели• 10 ноября 2022
Ответ дляПэрисхилтонша
Так)) А на росії вовочка в бункері
И Бориско))