Оно само купилось• 16 ноября 2022

Їду додому? Хто ще збирається в Україну?

За кордоном з березня місяця з мамою і дитиною. Село під Києвом. Планували повертатися на початку листопаду додому, але події 10 жовтня все змінили. Вся моя родина проти повернення. Чоловік каже пересидіти зиму, а я вже не можу. Дома будинок весь на електриці, але є камін, купимо генератор. Але вчора над домом ракети летіли(. Тут в мене хороша робота за спеціальністю, не фізична, з житлом теж ок, договір оренди до березня. На всі витрати вистачає. Дочка вчиться онлайн в українській школі, важко, але реально. Але дуже важко, середовище, чуже житло, мама вже з розуму зводить. В Україні є невеликий підробіток, можливо на основній роботі поновлю договір. Якщо виїзджати, то звичайно звільняється, закрити рахунки, квартира теж чекати не буде. Сижу і думаю, їхати чи не їхати. Мені варіант їхати якось ближче, а лишитися-адекватніше. В кого які думки, можливо, хто так само не може наважитися?
Тоска в носках• 16 ноября 2022
Ответ дляОно само купилось
Яке тут майбутнє... Громадянство отримати, щоб вступ безкоштовний був це 6 років без виїзду. Жити матір´ю одиначкою при живому чоловікові теж дикість. На одну зарплату жити можна пристойно, але оплатити навчання не вийде. До війни в Україні в моєї дочки були значно кращі перспективи(. Зараз незрозуміло що і як буде.
Майбутнє - це можливість обирати
Зараз українців прирівняли в правах до місцевих, вони можуть отримати безкоштовну освіту
До війни у нас всіх було краще життя і зовсім інші плани
Шансів на успіх більше в тих, хто здатний підлаштовуватися і є гнучким, ми далеко наперед не плануємо нічого, просто намагаємося підлаштуватися. Сім’я живе на 4 країни

Тоска в носках• 16 ноября 2022
Ответ дляMacOS-ница
Не треба прикриватися дітьми. І не треба своє життя на алтар класти. Діти, якщо захочуть, виростуть будуть прагнути вивчитися, і якщо поставлять ціль, то поїдуть вчитися за кордон. Сьогодні основне-це бажання. Добре звісно, коли мама допоможе, але не за рахунок свого життя. Невідомо кому і скільки того життя відміряно.
Ваші діти якого віку?
Анютины ласки• 16 ноября 2022
Едете в Украину, если вы камикадзе. Как можно быть такой безответственной за жизнь ребёнка. С такой матерью и врагов не надо
СhanelKa• 16 ноября 2022
Їдьте на тижні два додому
У відпустку. І відповідь прийде сама
MacOS-ница• 16 ноября 2022
Ответ дляТоска в носках
Ваші діти якого віку?
15, майже 16. І дитина мені прямо сказала, якщо ти хочеш лишитися заради мене-не роби цього.
Я такое• 16 ноября 2022
Ответ дляГоворящая галограмма Чингисхана.
В Германии
Мне знакомый вообще у виска крутит и не понимает почему я туда не еду... что там вам было не так?
Говорящая галограмма Чингисхана.• 16 ноября 2022
Ответ дляЯ такое
Все плохо так же и детям , учеба в 2 школах не вариант если нормально учиться . Не понимаю смысл учебы если дети ничего не понимают . А вечером нормально в Украинской уже не могут заниматься . И честно могу сказать кто хорошо жил дома , то радоваться сидеть на социалке , или подтвердить мне диплом врача нужно лет 10 и перспектива мытья посуды меня не радует . Загрузила себя и детей в машину и приехала , чему безумно рада . Я считаю если есть деньги и на Закарпатье можно прекрасно пересидеть. А медицина там вообще отдельная тема , особенна когда есть дети и они болеют все таки иногда . Из окружения радуются кто там сидит на социале и не работают , я лучше буду работать и жить в Украине .
Я такое• 17 ноября 2022
Вы своим ходом туда ехали? Скажите, а где машину там оставляли( у нас если нет гаража, то и у подъезда норм).
А знакомый говорит , что сидеть долго, это на годы и тут уже нечего делать...
Говорящая галограмма Чингисхана.• 17 ноября 2022
Ответ дляЯ такое
Да сама с детьми ездила. Да там разберитесь и парковки есть . А знакомый уже там нашел себя ? Или только рассказывает как хорошо , где нас нет

Атаманша• 17 ноября 2022
Автор, аналогично. Выехала в марте с2 детьми к родственнице в ее жилье она тоже с двумя детьми. Работаю по специальности, сделала подтверждение диплома, дети в школу ходят и параллельно укр уроки. Но без полноценной семьи как без рук...я 5/2 на работе детей вижу 1.5 часа, постоянно ругаюсь надо учиться, надо тихонько мы мешаем,4 детей это мрак, стала дерганая злая, плачу каждый день, вою домой хочу. Страшно домой и страшно оставаться дети забывают папу((( воспитанием практ не занимаюсь, сами по себе.Ловлю билеты собираемся возвращаться до н.г.
Тоска в носках• 17 ноября 2022
Ответ дляMacOS-ница
Це дуже мудро слухати дитину і все виконувати, бо ж саме вона має достатньо життєвого досвіду, щоб проаналізувати і прийняти рішення
Як працює ваша школа? Бо в нас спокійний регіон, але постійно якісь халепи з навчанням, і діти працюють асинхронно, тобто самі по собі виконують, що вчитель накидав
Якщо нема світла - нема інтернету
Студенти більшість онлайн, при відсутньому Інтернеті…
ІТ галузь теж складніше, зрозуміло чому, особливо новачкам, якщо ми про дітей говоримо

А отримати освіту за кордоном і повернутися в Україну, якщо буде хотіти - чудовий варіант
Я такое• 17 ноября 2022
Знакомый не выездной. Говорит что я ищу причины только. Я ж ему говорю что с жильём большая проблема люди не могут найти( а он мне если как беженцы, то им ищут, а не они), что в лагерь не хочу( а он мне знакомые его всего 1 день были).
MacOS-ница• 17 ноября 2022
Ответ дляТоска в носках
Якщо нема світла - нема інтернету

До чого тут слухати дитину. Це мій вибір. Вона сказала, щоб я не робила це заради неї, їй ця жертва не потрібна. От і все. Кожен самостійно робить вибір. Просто багато хто прикривається дітьми-починаючи від неможливості розлучення заради дітей, так і багато чого іншого.
MacOS-ница• 17 ноября 2022
Ответ дляАтаманша
Я от читаю і думаю. Блін невже так добре там, щоб плакати кожен день. Я поплакала місяць і повернулася. Але важливий регіон куди вертатися. Я зрозуміла, що якщо я лишуся за кордоном, то дуже надовго, дитина не мала, якщо вона почне вчитися там, то це роки і сімї у мене не буде.
автор Оно само купилось • 17 ноября 2022
Ответ дляТоска в носках
Майбутнє - це можливість обирати
Безкоштовна освіта лише мовою країни в якій живеш. Все інше дуже не дешево. Якщо дитина може вивчити мову на рівні носія і вступити до вузу ок, це супер. Але не всі мови вчаться за рік, а ще проблема, що навчаючись в іноземній школі втрачаються знання бо дитина просто не розуміє вчителя і сидить очима блимає. Ми це пройшли весною, Дві школи паралельно тягнути дуже важко.
Ответ дляMacOS-ница
Теж це розумію. Якщо починати будувати довгострокові плани про сім´ю можна забувати. Розлучені чи ті в кого стосунки погані були за кордоном вільні птахи. А тим в кого нормально все було дуже важко, навіть будучи впевненими один в одному планувати усе одно нічого не виходить.
Атаманша• 17 ноября 2022
Ответ дляMacOS-ница
Киев. Муж говорит и просит вернуться, но готов до весны ждать. Сама разрываюсь между безопасностью детей и моральным состоянием. Ещё с родственниками постоянно ругаемся т.к. две хозяйки, т.к. надо воспитывать детей вот так как она и т.д...
MacOS-ница• 17 ноября 2022
Ответ дляАтаманша
Ми в Києві. Чесно вчора лежала і думала як добре у своєму ліжку. Поговорила з дівчиною, яка повернулася у Миколаївську область і подумала, що у нас все добре. У них з водою проблема і вона не жалкує, що вдома. Але все в порівнянні, у кодного свої умови, вимоги до цих умов і ставлення. Так, у тривоги страшнувато. Майбутнє пригнічує. Зима і перспектива залишитися без світла і тепла не радує, але я взяла установку жити сьогодні і вирішувати проблеми по мірі настання. Якщо буде дуже погано, прийдеться їхати, але то буде вимушено.
мимАпроходила• 17 ноября 2022
Ответ дляОно само купилось
Вы реально не понимаете, что такое истощение... Это когда постоянно как струна. И я не сижу или лежу, пособие моей семьи никто не платит, я с апреля месяца как папа Карло работаю, обеспечиваю нас троих и в Украину отправляю. И вы понятия не имеете что такое тянуть в своем доме, по накатанной дороже и что такое начинать топить путь с нуля. Когда всё на тебе, и ремонт машины, и документы, и сантехника, и прочая фигня. Дома у меня всё ок, золотой муж и контакты специально обученных людей если что то специфическое нужно сделать. Удачи.
где мне вас понять. у меня в Украине нет жилья, нет авто, нет контактов нужных людей. и никто не предлагает зарубежных контрактов на работу.

но я никуда не выезжала и не хочу.
вы спросили - надо ли возвращаться. я высказала свое мнение.

Любовь Калистратовна• 17 ноября 2022
Ответ дляОно само купилось
Дякую
Я так само сижу, теж Київська область, теж вже не можу. Якби без дітей то нікуди б не їхали. А поки що маємо сидіти і терпіти. Генератор не рятує. Світла може не буть днями, не те що годинами. Не говорячи вже про те, що прилітає і що уламки збитого падає. Дасть Бог, навесні повернемось.
Ответ дляЛюбовь Калистратовна
Дякую. Тримайтеся. Так, ще зиму протриматися якось треба.
Пластилин_Колец• 17 ноября 2022
Ответ дляОно само купилось
Чому не можна жити сім´єю за кордоном?
Ответ дляПластилин_Колец
Чому не можна жити сім´єю за кордоном?
Сім´я це коли усі разом, а в мене зараз чоловік в Україні, виїхати невідомо коли зможе і чи зможе взагалі. Тому й не можна. Якби він був поруч вже можна було б щось думати грунтовно.
Пластилин_Колец• 17 ноября 2022
Ответ дляОно само купилось
Якщо є бажання і гроші, то виїхати можна завжди
Ответ дляПластилин_Колец
Ага, он часто на фейсбуці прикордонники фото таких бажаючих показують, і тих, хто їм допомагав..
Пластилин_Колец• 17 ноября 2022
Ответ дляОно само купилось
Показують одиниці, щоб залякати, а надійних варіантів виїзду є багато. Якщо справді є така ціль, то шукайте серед знайомих, а не у ФБ
Курочка-наседка• 06 декабря 2022
Ответ дляянапушич
в моем вкиде правда как раз .и я не ведусь на тролячьи темы
Вы живете в какой-то параллельной реальности. То что пишет автор и то что в теме, сплошь и рядом. При чем тут матрешки
ZhukOlena• 09 декабря 2022
Автор, доброго дня. Прочитала Вашу тему. Теж в аналогічній ситуації, не витримала, взяла квитки на середу. А ви як? Вирішили залишитися?
автор Оно само купилось • 09 декабря 2022
Ответ дляZhukOlena
Доброго дня. Ми ще залишаємося. На місяць точно. Чоловік дуже наполягає, щоб ми пересидіти зиму, світла вдома не має по дві доби, дитині важко буде, навчання теж під питанням. Та вже й захочу не зможу їхати- дороги замело, я машиною, а це 13 годин дороги, важко і небезпечно. Щиро вам заздрю, дуже хочеться додому, вже реально депресія, сьогодні просто лежу, дика мігрень, відпросилася на роботі. Легкої дороги і нехай все у вас буде добре.
ZhukOlena• 09 декабря 2022
Ответ дляОно само купилось
Дякую. Ось і у мене депресія почалася на фоні цього. Хворіємо без зупинки, і я, і дитина. Вдома набагато краще