Весёлая морковка• 05 декабря 2022

Почему на рынке меня всегда так называют?

Жіночка. Розрахуйте жіночку. Жіночка, перед вами черга. При этом прохожие, или в транспорте, обычно говорят девушка. Не, я конечно не молодая (33), но как-то непривычно
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляА_Шо_Такое
Высшее образование не говорит об образованности
Ні освіта, ні інтелект, нажаль, не ж гарантами успіху.

АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
ЖІНОЧКА, и, ж, Зменш.-пестл. до жінка. Славна була та жіночка, - звали Катрею: білявенька собі, трошки кирпатенька, очиці.. ясненькі (Вовчок, І, 1955, 124); Тихою ходою вони йшли до криниці, де вже жіночки розводили огонь (Морд., І, 1958, 105); Жіночка моя Стефка була не з гірших: і тиха, і до чоловіка уважна, але смутна й хвороблива (Мур., Бук. повість, 1959, 4).
Все вірно. Жіночка - жінка з села або робочого класу Інтелігенція та знать використовували звертання ’пані’ чи ’панянка’. І на ’жіночку’ викликали б ’поліціянта’. Не певна, до якої категорії належить автор, але сама в спілкуванні використовую другий варіант.
Насправді, власне, це характеризує не так того, до кого звертаються, як того, хто говорить.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
Жіночка - це звернення. Якщо 33 річна жінка хоче бути дівчиною, то варто звернутися до психолога)
Пані - це теж звертання,
Байрактара• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
Всі ’пані’ вже давним давно вимерли.
Цыпка• 05 декабря 2022
вообще, можно разглагольствовать на тему месячных и когда дэушка становится женсчиной очень долго, но все ж мы понимаем, когда мы обращаемся к молодой женщине ’женсчина’, да?)чтоб знала свое место там и не льстила сама себе. в каждой в этот момент, когда они произносят ’женсчина’ просыпается такой внутренний крысеныш, который знает, что это обращение будет неприятно, но вай нот.
Байрактара• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
Пані - це теж звертання,
До жінки років 60, з знатного роду.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
Всі ’пані’ вже давним давно вимерли.
Повторюсь. Це не залежить від того, до кого звертаються. Це залежить виключно від того, хто звертається. Жіночка до всіх буде звертатись ’жіночко’, пані навкруг бачить таких же, як вона.
неДодекаэдр• 05 декабря 2022
Ответ дляА_Шо_Такое
Как хорошо в Польше - просто пани и все)
Будуть обурюватись, чому не панянко)
Байрактара• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
Сміх та й годі, називати себе ’паньою’. Звідки ті пані взялися?

АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
До жінки років 60, з знатного роду.
Це звертання від людини, яка поважає себе та оточуючих. Не залежить від того, до кого воно спрямовано.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
З села. Це має принципове значення? Себе я ніяк не називала. Всі висновки ви зробили самі.
Байрактара• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
Правильно, ви дівчина чи жінка, яка ж ви пані?
неДодекаэдр• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
А як ви визначаєте кому казати ’пані’, а кому ’панянко’?

Цікаво, що слово ’молодиця’ майже вийшло з ужитку.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляЦыпка
Щось в цьому є))) Проходиш біля бабусь на лавочках ’Добрий вечір, панянки!’ Вони і знають, що панянками були багато років тому, але всерівно посміхаються, людям приємно. Це така дрібниця, нічого мені не вартує, а ’панянки’ раді.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ длянеДодекаэдр

Ніяк. Всім кажу панянко або дівчино. Ще жодна не ображалась) Навіть якщо панянка та народилась десь на початку минулого століття і освіти має чотири класи. Всім приємно. Мені не складно.
Цыпка• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
да понятно, что и ’девушками’ мы называем иногда, чтоб медку в уши ливануть)
да и я сама могу женщиной обозвать кого-то неприятного молодого в очереди или нахамившего, ’шоб не это самое тут’) знаете же, как когда срач в комментах, резко начинают обращаться ’Женщина’? )) вот все оттуда же)
Бабулька• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
Всі продукти з доставкою і ніяк проблем . Дєвочка моя дочка в 18, а Ви вже жіночка. Добре,що жєнщіна не називають поки.
Бачили ми ваших ’двєвочєк’ 18-річних. Не дай Боже... Гірше виглядають ніж 35-річні.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
Хм. Я ж про родовід свій нічого не писала. Про освіту теж. Соціальний рівень мій вам не відомий. А от про вас коментар сказав досить багато. Насправді, мені не важливо, як звертаються до мене. Це мене не характеризує, ніяк. Виключно співрозмовника. Про це я пишу, здається, втретє вже. Якщо разів шість написати, то буде зрозуміліше? Чи якось потрібно перефразувати...
Байрактара• 05 декабря 2022
Ответ дляБабулька
Мій син теж такої думки. В мене син.

неДодекаэдр• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
а мені було би просто смішно, якби мене так назвали.
Ну і вважала б не щирою людину, яка таке виголосила).

Скоріше за все це залежить від того, чи часто в моїй місцевості вживають таку форму звертання. Звичка грає роль.
Жертва интернета• 05 декабря 2022
Ой, а мене бісить, коли на майданчику кажуть тьотя 🙄. Розумію, що дитині по іншому не скажеш, але оце тьотя, мене аж передьоргує. Сама дуже стараюсь своїй дитині так не казати, кажу чиясь мама або тато.
Байрактара• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
Удалено администрацией...
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ длянеДодекаэдр

Знайомих людей кожен з нас називає по імені, на те вони і знайомі. Але коли десь в людному місці незнайома людина скаже ’Дівчино,!’, то ви теж посміхнетеся. І не будете думати про її щирість. А якщо то буде чоловік, то й поготів.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ дляБайрактара
Удалено администрацией...
Як вам завгодно.
неДодекаэдр• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
не зрозуміла, до чого знайомі?
неДодекаэдр• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
а на ’дівчино’ я просто не відреагую, не буду вважати, що то до мене. Мені за 50.
АяВсёЗнаю• 05 декабря 2022
Ответ длянеДодекаэдр
не зрозуміла, до чого знайомі?
Тому що лише знайомі люди знають точно він, соціальний статус та інші подробиці про співрозмовника, щоб абсолютно точно дібрати правильне звертання.
Щодо іншого заперечень немає?
Байрактара• 05 декабря 2022
Ответ дляАяВсёЗнаю
Як вам завгодно.
Мені всеодно, для себе можете панною чи панюсьою бути.
Пушкининиана• 05 декабря 2022
Это воспитание.

В украинском есть прекрасное слово ’Пані’
YaЯна• 05 декабря 2022
Мені 36
Мене завжди називають дівчиною