Love_Love_Love_• 20 января 2023

Дівчині відмовили в співбесіді через мову, бачили це?

Відразу хочу написати, тема чисто для того щоб обговорити по перше чи якось можливо поскаржитись на підприємство і які будуть наслідки?
І чи коректно називати причину відмови у співбесіді, саме ось таку?
Дуже прошу не переходити на взаємні перепалки і не розводити самі знаєте що, реально, будь ласка по суті питання дайте відповідь хто в темі
lith_oops• 20 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Ви точно зрозуміли ситуацію? Вона висловила свої побажання чітко і зрозуміло, їй призначили співбесіду, тобто, погодились на її побажання, навіщо ж потім в такі провокативній формі скасували співбесіду?
І ще одне, саме для того в державі і існує одна державна мова, щоб всі могли одне одного розуміти. Бо це не я повинна вчити безліч мов нацменшин, а всі громадяни повинні учити українську для порозуміння. Ви погано розумієте термін ’обмеження прав нацменшин’. Це все одно, що давайте змусимо всіх вчинити ромську мову, щоб добре розуміти, гадання на вокзалі.
Свобода закінчується там, де починається несвобода іншої людини. Вона намагалась обмежити право інших людей спілкуватися на зручній для них мові. То принаймні нелогічно.

Olga Zelenyak• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Да, вспомнила ситуацию насчёт нацменшин))) в связи с войной мы переехали в село за 20 км от Румынии. Там большинство румыны и школы румынские. Русский и украинский знают не все. Пошла я там в парикмахерскую. Мастер расспрашивала, откуда мы, стандартный разговор. А потом выдаёт: ’а вы румынский уже подучиваете?’ и я офигела)) говорю, нет, зачем, мы ж в Украине)) она аж в лице поменялась)))
В Одесской области есть села, где некоторые люди говорят только на болгарском. Я что-то не припоминаю ситуаций, чтобы болгарин, работающий в офисе, жаловался, что от него требуют говорить не на болгарском. Зато с русским это проканывает)
lith_oops• 20 января 2023
Ответ дляНамСвоюРобити
Тоді з якої причини її покликали на саівбесіду?
Вона ж не там про це заявила зненацька.
Ну кадри як мінімум трохи помилились, то є правда. )))
анна 1986• 20 января 2023
Не подходит и все,зачем раздувать. Или в украиноязычный коллектив возьмут русскоязычного? Похоже на вброс.
Беточка• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
В обществе через колено. На гос уровне все нормально. А социуму абы был повод поскандалить
А в суспільстві що саме відбувається?
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляKateSavch
Як ви собі це уявляєте? Ейчарка збере весь колектив і начальника і повідомить всім, що ось прийшла до нас нова пряцівниця Оля, і ви всі маєте до неї говорити українською, бо вона так хоче. Ну серйозно?
Несерйозно запрошувати на співбесіду. Це не стало сюрпризом на зустрічі.
lith_oops• 20 января 2023
Ответ дляOasis in Desert
А чому через мову чубляться переважно ті, кто недосконало нею володіє?
Як ви ´відноситесь´ (правильно ´ставитесь´) до фемінітивів? Подавайте ´в суд´ (´до суду´). Дискримінація ´по мовному питанню´ (дискримінація ´за мовною ознакою´, ´мовна дискримінація´.
Їхня мова складається переважно з русизмів, що не заважає їм повчати інших...
Наразі майже вся українська складається з русизмів.... Подивіться чи почитайте переклади...

автор Love_Love_Love_ • 20 января 2023
Ответ дляcoloritka
А коли це було? Через місяць рік. А вона пише 9 міс?
Ви прикольна))))
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляKlodia
Может, сначала пришло резюме, а потом, когда ее пригласили, она решила, что им сильно надо и прислала сопроводительное письмо с указаниями, как к ней обращаться. Как вариант.
Та начеб-то супровідного листа якраз з резюме відправляють.
Mrs.Ochmonek• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Нет тут порушення, как бы вам не хотелось. Это не госструктура. Человек не владеет языком, необходимым для работы
Людина в Україні не може пройти співбесіду українською і це не порушення закону?
Vitalinka1987• 20 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
Так я отличном решении и говорю. В чем прикол личного решения коллектива, который отлично знает и общается на украинском не говориться нем? И вообще так бывает? Мы общаемся на украинском, но с вами, сорян, не будем.
Или тот, кто писал эти нелепые оправдания, чуть-чуть прибрехал. Или это какой-то очень загадочный коллектив подобрался.
Потому что диктовать условия людям, на каком языке к ней обращаться - это попытка ограничить их права. Ей самой никто не запрещает говорить на украинском, но она не в праве указывать другим людям, что им делать. У меня 2 родных языка, украинский и русский. Я сейчас двумя руками ЗА украинский. Но если мне кто-то попытается указывать, на каком языке к нему обращаться, я с этим человеком общаться не буду, потому что я свободный человек и имею выбора. Решение той компании мне понятно. Не понятно, зачем они ей сказали об этом, ведь скандал был неизбежен, понятно же, что девушка конфликтная, а языковой вопрос - больная тема
KateSavch• 20 января 2023
Ответ дляБезимени890123
Нахворобу тоді її запросили на співбесіду? Тобто, коли запрошення надсилали, такий варіант був сприйнятливий, а що ж потім? На мій погляд, це було зроблено компанією навмисно.
Тут ви праві. Ейчар повівся дивно, якщо з самого початку бачив цю її вимогу в резюме і запросив на співбесіду. .
Просто по першим скрінам в темі не було зрозуміло на якому етапі дівчина озвучила свої побажання. Це вже потім тут виклали в коментах скрін з її резюме.

Але я не думаю що ейчар діяв зі злим умислом. Може просто затупив, не звернув зразу увагу.
Беточка• 20 января 2023
Ответ дляlith_oops
Там вище скрін закону був в коментарях - на робочому місці спілкування державною мовою, іншого не мають права вимагати, тому дівчина нічого не намагалась обмежити)
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляБеточка
А в суспільстві що саме відбувається?
Любимое национальное развлечение відбувається - срач)))
Klodia• 20 января 2023
Ответ дляНамСвоюРобити
Есть разные варианты.
Vitalinka1987• 20 января 2023
Ответ дляKateSavch

уже писали вище, що можливо її запросили на співбесіду, а у відповідь вона написала, що лише українською до неї звертатися
Klodia• 20 января 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
А ей и не отказали в собеседовании на украинском.
Киев_Елена• 20 января 2023
Ответ дляDonnafugata
Якщо це відразу видно було, то навіщо вони взагалі призначали співбесіду? Прочитали резюме, є непідходящий для них пунктик, пропустили і шукають далі.
Возможно девушка высказала про язык в переписке после того как ей назначили собеседование
nadzhadi• 20 января 2023
Ответ дляБелоснежная
HR дура, вот что
Навряд чи це була її особиста/приватна думка, вона передала відповідь керівництва...
Тілько от тепер звільнять HR, типу сама компанія ні до чого.

Vitalinka1987• 20 января 2023
Ответ дляnadzhadi
Ейчар, якщо вона в адекваті, мала пояснити керівництву, що така відповідь може нести наслідки негативного характеру для компанії, і від свого імені вона не готова давати таку відповідь. Я б зробила так.
Беточка• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Я так розумію, ви ще самі для себе не визначилися, що для вас означає ’через коліно’.
Можливо, зможете пояснити, що мали на увазі під словом ’срач’?
valleriya14• 20 января 2023
Ответ дляMrs.Ochmonek
Так з нею українською спілкувалися. Як ви читаєте. Де написано, що співбесіду російською будуть проводити? В колективі є російськомовні. А дівчині принципово спілкування українською або англійською. Інших мов вона не розуміє.
Беточка• 20 января 2023
Ответ дляnadzhadi
Керівництво її на роботу брало не ’передатчиком’. Доросла розумна людина сформулювала б інакше. Тут швидше за все чиясь не дуже кмітлива ’протеже’.
Strelka_007• 20 января 2023
Ответ дляNature is a miracle
’Контора’ переживет потерю ценного кадра, я думаю. А название есть в начале темы.
Дякую, я вже подивилася їхній сайт. ´Шкірка´ сайту Укр +Англ., меседжі трендові у військовий час, бла-бла-бла, ми всі разом, ми враховуємо побажання місцевих громад і т.д.
По факту вони недалекі, бо цим тупим скандалом звернули на себе увагу. Впевнена на 90% що Служба божа перевірить інвесторів і власників компанії. Не здивуюся якщо там рос.капітал, зв´язки і зсередини виявиться яка-небудь опзж-шна лсоба власника.

Зазвичай, так вони й паляться.
nadzhadi• 20 января 2023
Ответ дляБеточка
Суть в не в дівчині, а в позиції компанії.
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляlith_oops
Ну вочевидь в тому колективі все це є.
Вимагати від когось спілкуватися твоєю мовою - принаймні нелогічно. ))))
По-перше, не вимагала, а прописала прийнятні для НЕЇ умови праці ще на рівні ЗАЯВКИ. Не влаштовує - ігнорте резюме.
По-друге, не ’твоєю’, а державною (вона не про хінді писала).
Donnafugata• 20 января 2023
Ответ дляКиев_Елена
Є набагато коректніші способи скасувати співбесіду. І судячи зі скріну і пояснень компанії, то це було вказано саме в резюме.
І ще...Можливо в дівчини є особисті причини на таку позицію...Можливо вона втратила рідних у війні і має психологічну травму... Її ж навіть ніхто не вислухав, а відмова компанії то взагалі дніще.
nadzhadi• 20 января 2023
Ответ дляVitalinka1987
Згодна.
Але що це змінить? Прсто на майбутнє будуть вигадувати якісь інші причини і не будуть писати в месенджері.
А зараз зівльнять ейчара за некоректність і проблеми.
Vitalinka1987• 20 января 2023
Ответ дляStrelka_007

Зазвичай, так вони й паляться.
Не обов´язково рос капітал. А ви взяли б на роботу людину, яка з самого початку говорила б вам, якою мовою ви маєте спілкуватися з нею? Ось мій шеф зараз англієць і спілкується зі мною англійською. Я от думаю, норм буде якщо я йому скажу що до мене звертатися лише польською, тому що ми в Польщі? або якщо колеги поляки так скажуть? польську він знаю, але думаю, що мене звільнять при першій же можливості за такі вимоги
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляlith_oops
Ооо, тепер ваша позиція зрозуміла.
’УкраАінскій язик видумалі в австрійскам генштабе’.

І пофіг на результати досліджень філологів і мовознавців.