Love_Love_Love_• 20 января 2023

Дівчині відмовили в співбесіді через мову, бачили це?

Відразу хочу написати, тема чисто для того щоб обговорити по перше чи якось можливо поскаржитись на підприємство і які будуть наслідки?
І чи коректно називати причину відмови у співбесіді, саме ось таку?
Дуже прошу не переходити на взаємні перепалки і не розводити самі знаєте що, реально, будь ласка по суті питання дайте відповідь хто в темі
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляНамСвоюРобити
Ви її не згадуєте принципово?
Кого? Украинську? Так я её знаю прекрасно и использую в работе иногда в общении бытовом, в госструктурах. Но не терплю когда меня в мову носом тычут

НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляFamily Fashion
Английский и Русский языки - это международные и самые распространенные разговорные языки во всех странах. И работодатель имеет право принимать на работу человека, именно подходящего на эту должность, который свободно общается на многих языках со всеми странами мира, с которыми они работают. В данном случае я думаю, что эта компания была рада, что отказала такому конфликтному человеку, как она. Я бы ее также не взяла на работу - это очень конфликтный человек, диктующий свои правила руководству, а также принесет конфликты внутри компании, где говорят на многих языках.
О, може хоч ви мені нарешті дасте відповідь.)
У шапці резюме чітко зазначено бажання спілкуватися 2ма мовами.
З якої причини її покликали на саівбесіду, якщо використовується інша мова?
Olga Zelenyak• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Объясняю ещё раз, хотя уже писала здесь. Человек принял решение общаться только на укр. Прекрасно. Общается. Но когда с ним говорят на рос, он понимает речь. Ну нет такого украинца, который не понимает рус. И тут 2 варианта. Люди общаются на этих двух языках и понимают друг друга, вопросы реашаются, все нормально. Или человек принципиально требует, чтобы к нему обращались на укр и не решает никаких задач, пока не выполнят его требования. Работа стоит, в коллективе растёт напряжение. Вот нафига делать второй вариант?
Так и украинский там все знают и понимают. Почему рассуждения всегда ведутся с позиции, что русский все ж знают, понимают - так в чем проблема? Украинский тоже все знают и понимают, то такого вопроса не возникает почему то?
А действительно в чем она?
Откуда растут ноги принципиальности у девушки я понимаю. А вот в чем принципиальность коллектива, где все знают украинский, но не желают на нем говорить с украиноязычной сотрудницей, я не понимаю.
А у моих оппонентов это вроде как само собой разумеющееся. Ну русский ведь, ну ты что такие вопросы задавать???
Кто-то еще и нац меньшинства решил на глобус натянуть. У нас же только русские и есть в стране единственное нац меньшинство. Других просто не существует и языков у них своих тоже нет.
Ущемить в этой стране можно только русского и русскоязычного.
Так и живем
ДарьяР.• 20 января 2023
Ответ дляLotusA
Не язык нужно искоренять какой бы то ни было, а учиться думать своей головой,иметь критическое мышление , это минимум
Якщо ви не вбачаєте нічого поганого в тому, що українців русифіковували десятиріччями, то я не можу вам допомогти.
Беточка• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Треба, но спокойными методами, а не через колено
А що для вас ’через коліно’? Досить спокійно все проходить.
В дьоготь і пір’я не виваляли нікого за російську мову. В тюрми теж не саджають.
oksigen_ks• 20 января 2023
Ответ дляoksanav
+100.
Німеччина визнала свою провину, вибачилась перед всім світом, виплатила мільйонні репарації, там до цих пір в школах є спеціальний предмет щодо подій того часу і вини Німеччини. Там купа нагадувань про ті часи з купою вибачень.
Рашка наразі держава-терорист, яка всі методи фашизму взяла на озброєння і робить свої чорні злочини.
От як потім рашка, як вмиється власною кров‘ю, зробить все те, що зробила свого часу Німеччина, покається і розплатиться, то тоді можна буде з нею спілкуватись цивілізовано.
Бо зараз раша на рівні параші. Там же її «вялікая культура» і лайно-мова.
Краткий экскурс, как стереть память за баблишко и извинение
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляДарьяР.
Тобто коли насаджували російську саме ’чєрєз колєно’ все було ок? А тепер ви так за неї тримаєтесь. Ну тримайтесь далі.
Её насаджували десятилетиями. Поколениями. Возрождать её мгновенно тоже не получится. Но работа в этом направлении идёт на уровне государства и наращивается. Лагідна українізація будет эффективна, а не срач ’обращайтесь ко мне только укр’.

tata-29ef• 20 января 2023
Ответ дляDark_Yasna
просто приходит человек такой на работу, весь коллектив должен под нее подстроиться? їй же б не заважали розмовляти українською, але всі повинні їй відповідати теж на мові. Ось уявіть собі такі обставини, як працювати в таких умовах іншим? або треба спілкуватися з клієнтами узькою, а вона буде кликати когось, чи їй потрібно було шукати особливе місце та обов´язки? звичайно ні.
А в столиці розмовляють російською на роботі?чому? Вже ж вияснили, що вдома розмовляйте хоч французькою. А на роботі логічного ж державною, ні? І що то за клієнти, які ні української, ні англійської не розуміють?
marata• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
А вас силою змушують? Хуйло теж вирішило, що тут притісняють російськомовних, тепер рятує
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляlith_oops
Вони мали їй відповісти шось на кшталт: ’Вибачте, в нашій компанії поважають права нацменшин і не диктують людям, на якій мові їм спілкуватися. Тож, на жаль, нам не може підійти людина, яка вважає за можливе дискримінувати представників нацменшин’.
Які нацменшини?
Ще х тих же наративів, що і російськомовні.

За законодавством України до національних меншин належать групи громадян України, які не є українцями за національністю, що виявляють почуття національного самоусвідомлення та спільності між собою.
ДарьяР.• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Я про це написала. Тому вдічі незромілою стає позиція української компанії, яка потім пише, що ’ми тут всі володіємо українською’, але спілкуватися не будемо)). Тому вони отримали рівно те, на що заслуговують.
Безникая• 20 января 2023
Мне кажется это вброс
Oasis in the Desert• 20 января 2023
А чому через мову чубляться переважно ті, кто недосконало нею володіє?
Як ви ´відноситесь´ (правильно ´ставитесь´) до фемінітивів? Подавайте ´в суд´ (´до суду´). Дискримінація ´по мовному питанню´ (дискримінація ´за мовною ознакою´, ´мовна дискримінація´.
Їхня мова складається переважно з русизмів, що не заважає їм повчати інших...
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
А действительно в чем она?
Так и живем
Принципиальность человека должна заканчиваться его личным решением. Вот она решила перейти на украинский (допустим, мы этого не знаем) и перешла. Но диктовать как разговаривать другим она не может.
Ruovet• 20 января 2023
Мда ... Работодатели 10 раз перекрестились, что бог отвёл от такой чумы огородной.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Не надо меня жалеть и вы меня не знаете, чтоб давать какие либо характеристики. Уважать нужно и себя и окружающих. Не делить по мове, цвету кожи и прочим бредням. Я, уважая себя, написала бы, что владею такими о языками и на таком-то уровне. А принципы такие считаю не уместными.
Хто кого ділить?? Ви вже такі висновки поробили з простого бажання українки в Україні на роботі в українській компанії щоб до неї зверталися або української, або англійською. Вона,що десь висловила своє негативне ставлення до іншомовних? Покажіть,будь ласка, може я пропустила.
natapri• 20 января 2023
Ответ дляKsenia-e9d7
Мне кажется, девушке отказали не из-за языка, а из-за того, что ещё даже собеседования не было, а она уже диктует свои правила ’звертатися до мене тільки українською мовою’. Ну это сугубо только мое мнение
Да, но с другой стороны нужно хоть немного голову включать при формулировке отказа
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляКлементина
Ох і дурепа їхня HR
Може там і дійсно весь колектив російськомовний, і їм незручно звертатись до неї українською (бо є такі російськомовні, що не можуть українською аж ніяк, мабуть, язик не того місця росте)
Але щоб вказати таку причину, зараз, під час війни.
Думаю HR скоро буде в пошуках нової роботи)))
HR призначила зустріч.
Потім обговорила ’шапку’ з керівництвом. От сумніваюсь, що вона це сама вирішила саме так написати.)
Обтічні відмови, то коник навіть не особливо професійних HRівців.
Так що, може її і звільнять як жертовне ягня, але не в ній там справа.
Ruovet• 20 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
Да, читала и глупые пояснения, которые выпустила компания, тоже.
Мой вопрос был: если все знают украинский, а его вроде все знают в совершенстве в этой стране, по крайней мере судя по многочисленным языковым срачам, в чем смысл принципиально на нем не говорить с украиноязычной сотрудницей?
А даже если представить, что вот прямо так - это преступление - НЕ хотеть говорить по-украински? За ’не хотеть’ есть статья какая-то?

0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляOlga Zelenyak
А действительно в чем она?
Так и живем
Да, вспомнила ситуацию насчёт нацменшин))) в связи с войной мы переехали в село за 20 км от Румынии. Там большинство румыны и школы румынские. Русский и украинский знают не все. Пошла я там в парикмахерскую. Мастер расспрашивала, откуда мы, стандартный разговор. А потом выдаёт: ’а вы румынский уже подучиваете?’ и я офигела)) говорю, нет, зачем, мы ж в Украине)) она аж в лице поменялась)))
natapri• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Был где-то комментарий от этой фирмы, что девушка указала принципиально укр или англ, другие не признает, не понимает и общаться не будет. Ну извините, вам шашечки или ехать? Есть иностранные контрагенты, которые общаются на русском. Грузия, молдова, Болгария. Это средство коммуникации. Если бы она не писала эту глупость и общалась с колегами на укр, никаких проблем бы не было. Но для общения с контрагентами можно использовать понятный им язык (не все владеют англ). Все украинцы понимают русский. Использовать его в жизни или нет - дело каждого личное. Но зачем отказываться от знания иностранного языка, если вы его знаете?
Воооот, у Вас правильная формулировка отказа, не подкапаешься, согласитесь, что это совсем не то, что мы видим на скринах
Olga Zelenyak• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Так я отличном решении и говорю. В чем прикол личного решения коллектива, который отлично знает и общается на украинском не говориться нем? И вообще так бывает? Мы общаемся на украинском, но с вами, сорян, не будем.
Или тот, кто писал эти нелепые оправдания, чуть-чуть прибрехал. Или это какой-то очень загадочный коллектив подобрался.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляНамСвоюРобити
Стоп. Вона відправила резюме з застереженням.
Їй призначили зустріч. Звідки їй було знати, що там у компанії ДО зустрічі?
Читаю деякі коментарі на підтримку компанії і розумію, що русня, як ті вужі, завжди намагаються вислизнути, викрутити і перевернути все з ніг на голову. Вже дописалися до того, що дівчина принижувала нацменшини, що ділить людей по кольору шкіри, що ставити умови керівництву - то є гріх великий.
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляБеточка
В обществе через колено. На гос уровне все нормально. А социуму абы был повод поскандалить
Киев_Елена• 20 января 2023
Ответ дляLadyDShoes
Имеет право
Ну так и работадатель имеет право не позвать ее на собеседование. Зачем ему проблемные сотрудники
НамСвоюРобити• 20 января 2023
Ответ дляOksana-Kids
Первый раз вижу, чтобы новый сотрудник ставил условия всему коллективу
Вона прописала прийнятні для НЕЇ умови.
Не підходить - ігноруйте резюме.
Условія - це коли посеред зустрічі або вже працюючи всім би щось наказала робити.
Безимени890123• 20 января 2023
Ответ дляKateSavch
Як ви собі це уявляєте? Ейчарка збере весь колектив і начальника і повідомить всім, що ось прийшла до нас нова пряцівниця Оля, і ви всі маєте до неї говорити українською, бо вона так хоче. Ну серйозно?
Нахворобу тоді її запросили на співбесіду? Тобто, коли запрошення надсилали, такий варіант був сприйнятливий, а що ж потім? На мій погляд, це було зроблено компанією навмисно.
Retu• 20 января 2023
Дівчина з короною на голові, вона ще не влаштувалася, а качає якісь свої права і компанія ій вже винна. Якісь умови виставляє, дикість якась. А компанія відповила не подумавши, там питання більше не в мові, а в принципованності. Є винятки, де має місце російська мова, наприклад, з тими країнами, де вона є. Чи блін тільки в раші єю спілкуюються. Поведінка дівчини - перегиб
lith_oops• 20 января 2023
Ответ дляНамСвоюРобити
Які нацменшини?

Ну вочевидь в тому колективі все це є.
Вимагати від когось спілкуватися твоєю мовою - принаймні нелогічно. ))))
Oasis in the Desert• 20 января 2023
Ответ дляFamily Fashion
Ну да, в Представительство ОБСЕ в Украине без свободного владения русским языком не возьмут.