Love_Love_Love_• 20 января 2023

Дівчині відмовили в співбесіді через мову, бачили це?

Відразу хочу написати, тема чисто для того щоб обговорити по перше чи якось можливо поскаржитись на підприємство і які будуть наслідки?
І чи коректно називати причину відмови у співбесіді, саме ось таку?
Дуже прошу не переходити на взаємні перепалки і не розводити самі знаєте що, реально, будь ласка по суті питання дайте відповідь хто в темі
0208mariia• 20 января 2023
Ответ дляKlodia
Удалено администрацией...
Горе-то какое
Что подтверждает в очередной раз. Недавние русскоязычные, переобувшиеся в принципиальных украиномовных, наиболее агрессивны в мовных вопросах.

marata• 20 января 2023
Ответ дляРеверанс
Там ще цікавіше.
Та сама пані від слуг - Шуляк, яка до ветерана без ніг у лікарню вривалася, і хамила йому, що він проти законопроекту про забудови. Це ця сама компанія, мабуть, що в забудові і мала брати участь. Тепер певна, що ця історія з сегрегацією української мови компанією-забудовником має бути цікава незалежним українським журналістам. Як же цей цирк за*бав.
Поки герої вмирають.....
От і добре, що набуло розголосу. Але, як бачимо, навіть тут набралося «ашатакова» і подібних ((
Ohio• 20 января 2023
Ответ дляolena38
Не в змозі звертатись українською в Україні? Добре. Міжнародна компанія. Кандидат володіє англійською,то чому б не скористатися цією мовою?
Але навіть не про це. Могли б сформулювати відмову по іншому і не виникло б питань.
До неї звертались українськоїю. Але те, що ’який їхав, таких і здибав’, то таки да.
оле-чка• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Реверанс, вы меня заблокировали что-ли? прикол)))
Ві ей ответілі на руском , она не понімаєт
Це мовна, злобна особь и лав також
Вони тут працюють , мовні конфлікти розпалюють
Klodia• 20 января 2023
Ответ дляоле-чка
Це мовна, злобна особь и лав також
Она ещё пишет, что сидит на передовой и воюет за нас. Вот прям вижу, как она сейчас в окопе это все печатает и распинает, вояка.
ksusha1155• 20 января 2023
Вони шо ..нулись???
oksigen_ks• 20 января 2023
Oksanav, пишете каммент и в блок? Выкручиваетесь так себе. Вас за язык никто не тянул, что за деньги и извинити-прааастити готовы забыть смерть украинцев и цивилизованно общаться с рашкой.

ТА7НЯ7• 20 января 2023
Ну причина не в языке, а в том что резкая девушка. У работодателя есть коллектив, которые возможно не все русскоязычные.Просто если супер спец русскоговорящий не хочет « плясать под дудку» новенькой , это не потому что он не понимает Державну и не хочет на ней говорить, а потому что хто-то ставит условия.... и даже не руководство. Я знаю людей которые принципиально перешёл на державну и это не из под палки а их Гражданская позиция
Snow bunny• 20 января 2023
Ответ дляolena38
Согласна,но формулировка должна была быть другой!!!!
Можно было просто написать,что вакансия уже неактуальна и т.д.,а здесь четко написано,что причина языковая,и не для эффективности работы,а т.к. много русскоговорящих. Английский прекрасно подошел бы для общения с теми,кто не владеет украинским.
На каком основании фирма будет указывать другим сотрудникам на каком языке им общаться? На основании того, что ’ новенькая’ так хочет? Вы серьезно?)
IvaMartina• 20 января 2023
Ответ дляРеверанс
Як це все дістало. Чому ми повинні підлаштовуватись під російськомовних? Хочу щоб таким бізнесам було некомфортно працювати в Україні. Ні, щоб їх взагалі не було. Сприяєш мові окупантів- геть!
Эмммм..
То есть, сейчас в стране падение экономики,
Куча бизнеса на ладан дышит
И вы готовы отказаться от остального бизнеса только потому что они говорят на неудобном вам языке?

Простите, а вы точно ЗА Украину?
маринабаранова• 20 января 2023
Так вам робота потрібна - чи слава однієї ’дитячої письменниці’, яка вважае нормальним жбурляти в обличчя продавчиням дріб’язок з гаманця? Мабуть - ви таким чином хочете заробляти?
olhazar• 20 января 2023
Ответ дляHanna-Hanna
Ок. Але щоб писати таке кандидату- то зовсім розуму треба не мати. Можна було вказати, наприклад, іншу причину відмови. А так- це просто зашквар. Не беручи до уваги взагалі ситуацію та контекст і те, що людина має право вільно спілкуватися державною мовою.
Ей не отказали в праве общаться на украинском языке.
Ей указали, что в компании многие люди не смогут с ней общаться на украинском ( в силу незнания или нежелания).
Не может директор разогнать всех людей, так как новый сотрудник не сможет с ними взаимодействовать.
Но причину могли бы указать другую, конечно
Snow bunny• 20 января 2023
Ответ дляIvaMartina
Эмммм..
Куча бизнеса на ладан дышит

Простите, а вы точно ЗА Украину?
Правильно русскоязычный бизнес геть з України, а русскоязычных солдат геть с фронта. Не ну, а что логично же.
coch100• 20 января 2023
Ответ дляБеточка
Ні, не завжди. Може бути філософський обмін думками)
Ага, покажите мне хоть одну такую тему.))
Hanna-Hanna• 20 января 2023
Ответ дляolhazar
Те, що хтось не зможе з кимось спілкуватися, не робить відповідь HR адекватною. От хоч всеріться, ніхто нікого не примушує брати на роботу, але треба думати, що говориш і що пишеш, коли ти є офіційним представником компанії.
olhazar• 20 января 2023
Ответ дляHanna-Hanna
Ну, по этому я и дописала последнее предложение в своём посте: « причину могли бы указать другую, конечно»
A no name• 20 января 2023
Ответ дляDaria0000
По скрину и дальнейшему скандалу сложилось впечатление,что девушка разводит срач еще не устроившись на работу, ссорит людей между собой и ссорится сама, я бы не хотела такую брать тоже. Їй не відмовили у спілкуванні українською та відповідать державною мовою. Їй просто не розписали,як їй би хотілося, що не потрібна в колективі людина, яка буде влаштовувати мовний срач і вносити смуту у нормальне життя людей,які мирно працюють разом незалежно від мови, якою вони спілкуються ось і все. Цікаво, чи є перкписка повністю?
І ще цікаво подивитись що саме написано у її резюме
Тепер, як ви просили, по факту. Якщо вам ВІДМОВИЛИ В ОБСЛУГОВУВАННІ державною мовою, чого не було, як ми можемо побачити у скріні, то гугл вам у поміч.

https://mova-ombudsman.gov.ua/povidomiti-pro-porus...

https://www.radiosvoboda.org/a/details/28751581.ht...
В Україні ділова мова - українська, як би малоросам не хотілося інакшого. Тому не дівчина мала підлаштовуватися, вона не порушила нічого. А ось її права, звичайно, порушено.
Tata_F• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
Ну? А тут конкретно написали, что укр и англ не достаточно. Что не так? Лучше компании один раз пережить скандал, чем возиться с не адекватным сотрудником
Якщо недостатньо, то це мало бути прописано у вакансії у вимогах до кандидату. Або дійсно не призначати співбесіду взагалі, якщо вже прогавили, та не вказали у вимогах. Та абсолютно точно, не вказувати цю причину відмови. Тим більш мені здається їх чомусь напрягло, що дівчина збиралася розмовляти українською, а не російською з колегами, а ні з партнерами. В чому тут проблема, не зрозуміло.
Вакансія - журналіст, як я бачу. Мені здається, як раз українська там й потрібна має бути
A no name• 20 января 2023
Ответ для0208mariia
А её никто не прымушував. Это она прымушував раьотодалеья и коллектив. Понимаете разницу? То есть, приходит к ней коллега с рабочим вопросом, обращается на русском, а эта царица делает лицо кирпичем и не слышит пока к ней обратятся на укр или англ. Нафик такое счастье в коллективе?
Ви напевно не зрозуміли, що значить ділова мова. Офіційно, згідно законодавства, в Україні ділова мова - українська. Для всіх. Без виключень. А ось переходити на англійську, французьку чи узьку - не обов´язково. Якщо є вимога до володіння іноземною мовою - це чітко зазначається в договорі, за використання іноземної у роботі зазвичай вже доплата.

оле-чка• 20 января 2023
Ответ дляA no name
Ну по ответу компании , они не деловые
valleriya14• 20 января 2023
Ответ дляРеверанс
Ви це і російськомовним нашим воїнам в обличчя скажете чи тільки в інеті така смілива?
Businka_05• 20 января 2023
Вы бы вщяли на работу человека выставляющего условия всему коллективу? Немало работодателей, для которых важен результат работы сотрудников, а не то, на каком языке они общаются. А учитывая количество неадекватов на фоне мовного вопроса, лучше на старте отказаться от претендента с его ультиматумами.
Глупо, что честно назвали причину отказа.
A no name• 20 января 2023
Ответ дляolhazar
А ось це вже цікаво. Яким чином для виконання посадових обов´язків були прийняті люди, які не відповідають мінімальним вимогам - а саме, володіння діловою мовою країни перебування? Якщо директор вважає їх особливо цінними, то мав би потурбуватися про перекладача для узькоязичних. Бо саме вони порушують чинне законодавство, не володіючи діловою мовою на робочому місці.
Businka_05• 20 января 2023
Ответ дляmarata
Вона попросила розмовляти державною мовою. Є закон
В каком законе указано требование к сотрудникам общаться друг с другом на украинском?
Olesya Kim• 20 января 2023
Прочитав название темы я наоборот подумала что требовали державну мову, а человек на русском разговаривал. Но потом я обалдела
Сестры Гримм• 20 января 2023
Ответ дляvalleriya14
И судя по всему она так и не нашла работу. Ну не удивительно.
ну так всі подивилися кого не треба винаймати.
Businka_05• 20 января 2023
Ответ дляA no name
Да? Ну, для простых смертных возможно. А вот членам наглядової ради Нафтагаза украинский не обязателен.

ВИМОГИ ДО ПРЕТЕНДЕНТІВ НА ПОСАДУ НЕЗАЛЕЖНОГО ЧЛЕНА НАГЛЯДОВОЇ РАДИ НАК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ»:

Кожен незалежний член наглядової ради НАК «Нафтогаз України» повинен відповідати мінімальним вимогам:

Вища освіта, зокрема (але не обмежуючись) в галузі нафтової інженерії, менеджменту та адміністрування, економіки, фінансів, аудиту, міжнародних відносин, права;
Володіння англійською мовою; українська мова бажана;

https://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&...
Darina26• 20 января 2023
Ответ дляLove_Love_Love_
Ну ок подати з яким формулюванням?
Вы поддаетесь рашисткой информационной пропаганде расскачивая и разнося этот бред по форумам. Хотя может у вас задание такое...
Tata_F• 20 января 2023
Ответ дляNature is a miracle
Ну это и не деловые переговоры, а как раз избегание проблем в будущем. Как говорят, подбили на взлете.
Посада - журналіст. Які перемовини?
Подбили якось недолуго. Якщо вже протупили та не відмовили одразу, треба було провести співбесіду, а потім сказати, що обрали іншого кандидата. Було б все тихо й спокійно. А так, весело та гучно))
Nature is a miracle• 20 января 2023
Ответ дляTata_F
Посада - журналіст. Які перемовини?
Переговоры-единственное, где может понадобиться устная речь. А она не болтать туда устраивалась, а сайт верстать, как понимаю. Мадам принципиально требовала определенных правил общения в коллективе.